طراحی و دکوراسیون

آشنایی با درب ضد سرقت و انواع آن از نظر جنس

 

تامین امنیت یکی از مهم ترین اقداماتی است که این روزها بسیاری از مردم متقاضی آن هستند. متاسفانه در جامعه کنونی احتمال سرقت بسیار بالا رفته است و همین موضوع موجب شده تا روش های مختلفی برای افزایش امنیت ساختمان ها، روی کار بیایند. درب ضد سرقت یکی از بهترین درب هایی است که می تواند برای افزایش امنیت یک ساختمان و جلوگیری از ورود سارقین به داخل منزل مورد استفاده قرار گیرد. با این حال هنوز هم برخی از مردم به دلیل اینکه اطلاعات کافی در مورد درب ضد سرقت ندارند، از خرید آن خودداری می کنند. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با درب ضد سرقت و جزئیات آن آشنا کنیم.

 

 

آشنایی با درب ضد سرقت و انواع آن از نظر جنس

 

 

درب ضد سرقت چیست؟

درب ضد سرقت یکی از انواع درب های ساختمانی است که به منظور تامین امنیت برای ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این درب ها می توانند عملکرد فوق العاده ای برای تامین امنیت داشته باشند. چرا که در آن ها از یک سری یراق آلات مقاوم استفاده شده و نوع قفل آن ها نیز به صورت راحت باز نخواهد شد. در واقع بخش اصلی درب های ضد سرقت، یراق آلاتی هستند که برای این درب نصب می شوند و مقاومت آن را در برابر شرایط مختلف به ویژه سرقت افزایش می دهند.

درب ضد سرقت در مدل های مختلفی در بازار وجود دارد و به راحتی برای ساختمان های مختلف قابل نصب می باشد. در واقع، هر زمانی که نیاز به تغییر درب های قدیمی داشتید، می توانید درب های ضد سرقت را مجددا خریداری و مورد استفاده قرار دهید.

درب ضد سرقت به راحتی روی چهارچوب درب قابل نصب بوده و نصب ساده و سریعی دارد. ایمنی بالا، مقاومت در برابر حرارت و ضربه، جلوگیری از ورود سارقین به داخل یک مکان، قفل های مقاوم و … از جمله ویژگی های مختلف درب های ضد سرقت محسوب می شوند.

 

 

آیا امکان نصب سیستم های اضافه روی درب های ضد سرقت وجود دارد؟

درب های ضد سرقت می توانند تا حدی مقاومت یک ساختمان را در برابر سرقت افزایش دهند. اما باز هم برای افزایش امنیت ساختمان ها، می توان از سیستم های اضافه نیز استفاده کرد. دزدگیر و دوربین هوشمند از جمله سیستم های قابل نصب روی درب های ضد سرقت می باشند. همچنین، برای مکان های خاصی که نیاز به باز شدن امنیتی درب ها می باشد، می توان آن ها را به قفل های دیجیتالی مجهز کرد. در این صورت فقط با زدن رمز و پسورد می توان وارد یک مکان شد.

 

 

درب ضد سرقت چیست؟

 

 

مزایای استفاده از درب ضد سرقت

استفاده از درب ضد سرقت فارغ از اینکه می تواند باعث جلوگیری از ورود سارقین به داخل یک ساختمان شود، می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. این درب ها با هدف شرایط زیر برای ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرند.

 

  • تامین امنیت

زمانی که افراد از منزل خارج می شوند، باید خیالشان از بابت ورود سارقین به داخل منزل راحت باشد. تامین امنیت یکی از مهم ترین مزایای استفاده از درب های ضد سرقت است. این درب ها می توانند برای ورودی ساختمان ها، ورودی خانه های مسکونی، شرکت ها و … برای تامین امنیت مورد استفاده قرار گیرند.

 

  • جلوگیری از ورود سارقین به داخل ساختمان

اصلی ترین دلیل به وجود آمدن درب ضد سرقت در جهان، جلوگیری از سرقت از ساختمان ها و محیط های مختلف است. خوشبختانه درب های ضد سرقت به دلیل داشتن ساختار فلزی، محکم، مقاوم در برابر ضربه اجازه ورود سارقین به داخل ساختمان را نمی دهند. نوع قفل و ساختار نصب این درب ها نیز دلیلی برای افزایش مقاومت آن ها در برابر ورود سارقین به داخل ساختمان می باشند.

 

  • ایجاد عایق صوتی و گرمایی

درب های ضد سرقت دارای مقاومت بالایی در برابر عبور گرما و صوت هستند. البته بسته به جنس و متریال هایی که در این درب ها به کار رفته اند، عملکرد آن ها نیز با هم متفاوت است. تقریبا همه درب های ضد سرقت می توانند باعث کاهش هدررفت انرژی گرمایی شوند و از عبور صوت از یک خانه به خانه دیگر جلوگیری کنند. این مزیت به ویژه برای ساختمان های آپارتمانی که دارای خانه های متعدد هستند، بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

  • طول عمر بالا و مقاومت در برابر ضربه

یکی از موضوعاتی که باعث شده درب ضد سرقت مقاومت بالایی در برابر ورود سارقین داشته باشد، امنیت بالایی است که در هنگام ضربه به این درب ها ایجاد می شود. در واقع درب های ضد سرقت می توانند در برابر ضربه و انواع اجسام نوک تیز از خودشان مقاومت بالایی نشان دهند. این موضوع و دیگر خصوصیات درب های ضد سرقت باعث شده تا آن ها به یکی از عمری ترین درب های موجود در بازار تبدیل شوند. بنابراین، می توان تا چندین سال از این درب های ضد سرقت استفاده کرد.

 

 

 

مزایای استفاده از درب ضد سرقت

 

 

انواع درب ضد سرقت از نظر جنس

درب های ضد سرقت از نظر جنس به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

 

  • درب ضد سرقت فلزی

درب ضد سرقت فلزی یکی از انواع درب های ضد سرقت موجود در بازار است که می تواند برای انواع ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرد. این درب به دلیل داشتن جنس فلزی مقاومت بالای همانطور که از نام این درب مشخص است، دارای جنس رویه فلزی بوده و با استیل ضد زنگ ساخته شده است.

 

  • درب ضد سرقت چوبی

اگر به دنبال خرید یک درب ضد سرقت شیک و خاص هستید تا بتوانید دکوراسیون خانه خود را نیز تکمیل کنید، می توانید درب ضد سرقت چوبی را انتخاب کنید. این درب ها ظاهر فوق العاده شیکی دارند و از نظر جنسی، بسیار مرغوب می باشند. البته به دلیل گران قیمت بودن چوب، این درب ها در گروه درب های گران قیمت ضد سرقت قرار می گیرند.

 

  • درب ضد سرقت کامپوزیتی

یکی دیگر از انواع درب ضد سرقت از نظر جنس، درب ضد سرقت کامپوزیتی است. این درب ها دارای رویه ای از جنس کامپوزیت می باشند که می توانند با فرم های مختلف شکل دهی شوند. می توان برای افزایش مقاومت این درب های ضد سرقت در برابر ضربه، از ورق پوشش فولادی نیز استفاده کرد. این ورق ها می توانند مقاومت این درب های ضد سرقت را افزایش دهند؛ اما در نهایت این درب ها مقاومت بالایی در برابر حرارت نخواهند داشت.

 

  • درب ضد سرقت اچ دی اف

اچ دی اف یکی از متریال هایی است که می تواند برای ساخت درب ضد سرقت مورد استفاده قرار گیرد. درب های ساخته شده با این جنس متریال دارای ظاهر مشابه با درب های چوبی هستند. اما به هر حال از نظر مقاومت در برابر رطوبت و حرارت، ایده آل نیستند.

درها ضد سرقت اچ دی اف تا حدی به درهای چوبی شباهت دارند و سطح آن‌ها تقریباً یکسان است. این درها تنوع مدل درب‌های کامپوزیتی را ندارند. اگر به دنبال درب برای ورودی منازل و دفتر و مطب هستید این درب ها می تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشند. این درب‌ها در برابر رطوبت بالا یا حرارت مقاومت بالایی ندارند، اما می توانند محکم ترین ضربه ها را تحمل نمایند.

 

 

قیمت خرید درب ضد سرقت چقدر است؟

اگر به بازار فروش درب های ضد سرقت مراجعه کرده باشید، احتمالا متوجه متنوع بودن قیمت درب های ضد سرقت بوده اید. دلیل این موضوع می تواند جنس متفاوت این درب های ضد سرقت و عملکرد مختلف آن ها باشد. از طرفی این درب ها به دلیل داشتن ساختارهای مختلف و ابعاد متفاوت، می توانند با قیمت های مختلفی سفارش داده شوند.

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت خرید درب ضد سرقت، به فروشگاه هایی که اقدام به فروش این درب ها می کنند، مراجعه نمایید. هر چقدر جنس و کیفیت درب های ضد سرقت بهتر باشد و در کارخانه های معتبری نیز تولید شده باشند، قیمت این درب های ضد سرقت نیز بالاتر خواهد رفت.

 

 

انواع درب ضد سرقت از نظر جنس

 

 

آیا درب های ضد سرقت باعث تامین امنیت صددرصدی می شوند؟

برخی از افراد تصور می کنند که درب ضد سرقت به معنی این است که هیچ سارقی اجازه ورود به داخل خانه و ساختمان را ندارد. اگرچه درب های ضد سرقت می توانند تا حد زیادی از ورود سارقین به داخل ساختمان ها جلوگیری کنند، اما باز هم ممکن است سارقین با روش های خاصی این درب ها را باز کنند و به ساختمان وارد شوند.

بنابراین، توصیه می شود که برای تامین امنیت ساختمان ها، از دوربین ها و سیستم های هوشمند مانند قفل هوشمند نیز استفاده نمایید. در این صورت درصد امنیت یک ساختمان افزایش و احتمال ورود سارقین به داخل ساختمان، کاهش پیدا می کند.

 

 

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد درب ضد سرقت و مزایای استفاده از آن صحبت کردیم. در حال حاضر این محصولات با تنوع بالایی در بازار کشور ایران به فروش می روند. برخی از آن ها نیز ساخت کشور ایران می باشند و کیفیت نسبتا خوبی دارند. درب های ضد سرقت ایرانی برگرفته از درب های ضد سرقت ترک هستند. در هر صورت می توان این درب ها را با توجه به نیاز یک ساختمان با ابعاد و رنگ بندی های مختلف سفارش داد. در این صورت هم امنیت ساختمان و هم دکوراسیون آن تامین خواهد شد. فقط قبل از خرید هر نوع درب ضد سرقت، بهتر است که به طرح، مدل و خصوصیات این درب ها توجه داشته باشید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا