تهران شناسی

آشنایی با محله بهجت آباد و قیمت املاک بهجت آباد

 

آشنایی با محله بهجت آباد و قیمت املاک بهجت آباد

یکی از محله های واقع در مرکز شهر تهران و منطقه ۶ شهرداری تهران محله بهجت آباد می باشد. این محله بیشتر شبیه به مثلث سه گوش می باشد که بین خیابان ولیعصر و بلوار کریم خان زند واقع شده است. املاک بهجت آباد بیشتر ساختمان های چند طبقه ای هستند که به آپارتمان های بهجت آباد مشهور هستند. نخستین ساختمان های بلند در ایران ساختمان های بهجت آباد و ساعی هستند. این ساختمان ها در بین سال های ۱۳۴۳ تا ۱۳۴۹ احداث شده اند. از مهمترین اماکن موجود در محله بهجت آباد می توان به قنات و پارک آن اشاره کرد. در ادامه این مقاله به بررسی کامل و جامع محله بهجت آباد و قیمت املاک بهجت آباد خواهیم پرداخت.

 

تاریخچه محله بهجت آباد

فرمان آباد سازی این محله در سال ۱۲۸۸ به دستور میرزا یوسف خان مستوفی الممالک صادر شد. میرزا یوسف خان مستوفی الممالک برای این که قادر به تأمین آب این محله باشد از سمت نهر کرج به این محله مسیری ایجاد کرد. نام یکی از دختران میرزا یوسف خان بهجت بود و به همین دلیل این نام برای این محله انتخاب شد. در زمان میرزا یوسف خان زمین های این محله بین جاده تهران-عباس آباد، زمین های جلالیه، زمین های یوسف آباد و خندق دارالخلاقه ناصری قرار گرفته بود. پس از این که ناصرالدین شاه فوت کرد این زمین ها به وراث مستوفی الممالک رسید. دانشگاه آمریکایی های تهران در سال ۱۳۰۷ هجری شمسی از ساختمان قدیمی خود که در خیابان قوام السلطنه قرار داشت به ساختمان نوساز در محله بهجت آباد انتقال یافت. مجموعه بهجت آباد که اولین مجموعه مسکونی در تهران یا حتی ایران بود بین خیابان های حافظ و ولیعصر در سال های ۱۳۴۳ تا ۱۳۴۹ احداث شد.

 

موقعیت جغرافیایی محله بهجت آباد

این محله که در منطقه ۶ شهرداری تهران واقع شده است و به گونه ای می توان گفت در مرکز کلانشهر تهران قرار گرفته است توسط بلوار ولیعصر، بلوار مطهری، بلوار کریم خان و بلوار میرزای شیرازی محدود شده است.

 

بافت انسانی محله بهجت آباد

بهجت آباد یکی از محله های شلوغ تهران می باشد که فقط ۳۰% از بافت آن مسکونی می باشد و اکثر ساختمان های مسکونی این محله به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر تهران به ساختمان های اداری و تجاری تبدیل شده اند. این محله یکی از محله های تهران می باشد که از زمان های قدیم تا به امروز بافت مسکونی و آرامش خود را حفظ کرده است. یکی از مهمترین نشانه های هویت محله بهجت آباد مجتمع مسکونی آن می باشد. در این محله ساختمان های دولتی و غیر دولتی بسیار زیادی قرار گرفته اند به همین دلیل است که جمعیت شناور این محله نسبت به جمعیت غیر شناور آن خیلی بیشتر است.

یکی از زیباترین تصاویر این محله سکوت و آرامش آن در شب می باشد. در شب خیابان های این محله کاملاً خلوت هستند. این محله مرز ورودی طرح ترافیک تهران می باشد به همین دلیل بسیاری از خیابان ها و کوچه های آن به پارکینگی برای افرادی که قصد ورود به طرح ترافیکی را دارند تبدیل شده است. یکی از مهمترین ویژگی های محله بهجت آباد زندگی ارامنه و زرتشتی ها در صلح و آرامش در املاک بهجت آباد می باشد. ارامنه ساکن در املاک بهجت آباد اغلب کاسب می باشند که خیلی وقت است در این محله سکونت دارند. یکی از ورودی های اصلی و شلوغ این محله خیابان لارستان آن می باشد که از آنجا که در این خیابان مغازه و فروشگاه های بسیار زیادی قرار گرفته اند، ساکنین املاک بهجت آباد نیز به این خیابان رفت و آمد زیادی دارند. یکی از مرزهای محله بهجت آباد خیابان ایرانشهر می باشد که بورس فروش ماشین های اداری در آنجا قرار دارد.

 

Saman724 1254001254687 - آشنایی با محله بهجت آباد و قیمت املاک بهجت آباد

 

آشنایی با خیابان های مهم محله بهجت آباد

این محله نیز همانند بسیاری از دیگر محله های کلانشهر تهران از خیابان بندی های مختلف تشکیل شده است و ساکنین این محله در املاک بهجت آباد واقع در خیابان های مختلف زندگی می کنند. در این بخش از مقاله قصد معرفی مهمترین خیابان های محله بهجت آباد را داریم.

 • خیابان ولیعصر
 • خیابان حافظ
 • خیابان نجات اللهی
 • خیابان کریم خان زند
 • خیابان استاد مطهری
 • خیابان میرزای شیرازی
 • خیابان زرتشت
 • خیابان لارستان
 • خیابان سربداران
 • خیابان شهید دکتر عضدی

 

اماکن مهم دولتی واقع در مجاورت املاک بهجت آباد

همانطور که گفتیم اکثر ساختمان های این محله از ساختمان های تجاری و اداری هستند از این رو تعداد زیادی از اماکن مهم دولتی در این محله واقع شده اند. در این بخش از مقاله این اماکن مهم دولتی را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • شهرداری تهران
 • سازمان صنایع دستی
 • پارکینگ طبقاتی بهجت آباد
 • شرکت آب و فاضلاب
 • مرکز تلفن رجایی
 • بنیاد شهید

 

اماکن ورزشی و تفریحی محله بهجت آباد

در مجاورت املاک بهجت آباد مراکز تفریحی و ورزشی زیادی وجود ندارد از این رو می توان گفت یکی از مهمترین مراکز تفریحی این محله پارک بهجت آباد می باشد.

 

مراکز آموزشی محله بهجت آباد

یکی از مهمترین مراکز آموزشی واقع در محله بهجت آباد دانشگاه آزاد تهران می باشد.

 

آشنایی با مراکز خرید محله بهجت آباد

از مهمترین مراکز خرید واقع در محله بهجت آباد می توان به فروشگاه زنجیره ای قدس، بازار بهجت آباد و نمایشگاه کتاب پارک پزشک اشاره کرد.

 

وضعیت دسترسی ساکنین املاک بهجت آباد

محله بهجت آباد دارای دسترسی های خوبی می باشد. ایستگاه اتوبوس بی آر تی محله بهجت آباد در میدان ولیعصر واقع شده است که مبدأ آن تجریش و مقصد آن راه آهن می باشد. این ایستگاه مترو یکی از بهترین روش های حمل و نقل عمومی در این محله به حساب می آید. ساکنین املاک بهجت آباد همچنین به ایستگاه های مترو دسترسی خوبی دارد. به طور کلی خط ۱ متروی کلانشهر تهران متروی هفت تیر می باشد. خط ۳ مترو تهران نیز ایستگاه مترو میدان ولیعصر می باشد که از این محله می گذرد و در آخر ایستگاه میدان جهاد نیز دسترسی ساکنین این محله به سایر محله های تهران را ساده ساخته است.

ساکنین این محله به جایگاه سوخت نیز دسترسی خوبی دارند به طوری که جایگاه پمپ بنزین میرزای شیرازی در این محله واقع شده است و در خیابان ولیعصر و تقاطع خیابان زرتشت جایگاه بنزین شماره ۱۵ قرار گرفته است.

 

بررسی جامع امکانات محله بهجت آباد

در مجاورت املاک بهجت آباد چندین فروشگاه و مرکز خرید وجود دارد که می توان گفت مهمترین مرکز خرید بهجت آباد بازارچه بهجت آباد است. بازارچه بهجت آباد در خیابان کریم خان زند قرار گرفته است که جنس های بسیار متنوع در این بازار به فروش می رسند و قدمت آن به حدود ۵۰ سال می رسد. در بازارچه بهجت آباد میوه و سبزیجات نیز به فروش می رسد که از کیفیت بسیار بالایی بهره مند هستند. تنوع میوه های موجود در این بازارچه نسبت به دیگر منطق تهران بیشتر است، هرچند قیمت میوه و سبزیجات در این محله تقریباً بالاست. علاوه بر مراکز خرید واقع در محله بهجت آباد، مراکز ورزشی، ماساژ، مراکز آموزشی و مهدکودک های بسیار زیادی در این محله مشاهده می شود.

یکی از مهمترین مراکز تفریحی و رفاهی واقع در محله بهجت آباد نیز پارک ساعی می باشد که مساحت آن به ۱۲ هکتار می رسد. این پارک در سال ۱۳۲۴ توسط مهندس کریم ساعی آباد احداث و درخت کاری شد و در نهایت در سال ۱۳۴۲ این ناحیه به پارک تبدیل شد. در این پارک تعداد زیادی برکه، آبشار و جوی وجود دارند. در این پارک همچنین یک بخش حیات وحش وجود دارد و حیواناتی همچون سنجاب، قوچ، خرگوش، قو، مرغابی، طوطی و طاووس به چشم می خورند. یکی دیگر از پارک های مهم محله بهجت آباد پارک ابن سینا می باشد که در خیابان کریم خان زند واقع شده است. پارک بهجت آباد نیز یکی دیگر از پارک های واقع در این محله می باشد. پارک بهجت آباد پارک بزرگی نیست اما از آنجا که اکثر قرارهای ملاقات شهریار با معشوقه اش در این پارک صورت می گرفت به شهرت قابل توجهی دست یافته است.

 

قیمت املاک بهجت آباد چقدر است؟

معروف ترین آپارتمان های محله بهجت آباد، آپارتمان بهجت آباد و ساعی هستند که از قدیمی ترین آپارتمان های کلانشهر تهران محسوب می شوند. این آپارتمان ها طرفداران بسیار زیادی دارند و قیمت آن ها نسبتاً بالاست.

قیمت هر متر مربع از خانه های مسکونی محله بهجت آباد حدود ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می باشد. این محله به عنوان یکی از محله های بالاشهر و اعیان نشین کلانشهر تهران محسوب می شود از این رو قیمت املاک بهجت آباد نسبتاً بالاست و بهتر است تنها در شرایطی تصمیم جدی خود مبنی بر خرید املاک این محله را بگیرید که بودجه مورد نیاز برای خرید یکی از املاک این محله را داشته باشید. همچنین بهتر است در صورتی اقدام به خرید املاک بهجت آباد کنید که سبک زندگی شما به سبک زندگی این محله نزدیک باشد. از آنجا که این محله نسبتاً شلوغ است توصیه می کنیم اگر حوصله شلوغی را ندارید از خرید خانه های این محله خودداری کنید.

 

نکات مهم خرید خانه در محله بهجت آباد

یکی از مهمترین نکات که باید هنگام خرید املاک بهجت آباد باید رعایت شود اولویت بندی می باشد. این اولویت ها شامل نقشه خانه، نور و چشم انداز، متراژ، قدیمی بودن یا نوساز بودن ملک مورد نظر، محله ای که ملک در آن قرار گرفته است و قیمت آن می باشند. اغلب اوقات نمی توان خانه ای را پیدا کرد که تمامی اولویت ها را یکجا داشته باشند. اولویت هر فرد هنگام خرید ملک ممکن است با اولویت دیگر افراد متفاوت باشد از این رو مهمترین مسئله هنگام خرید املاک بهجت آباد در نظر گرفتن اولویت های خود فرد می باشد.

نکته دیگر هنگام خرید املاک بهجت آباد سرچ و جستجوی ملک مورد نظر می باشد. پس از این که اولویت های خود از ملک مورد نظر را مشخص کردید بهتر است به جستجوی خانه ای بپردازید که تمامی اولویت های شما را دارا باشد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی یکی از آسان ترین روش ها برای یافتن ملک مورد نظر آگهی دادن شرایط خانه، محله مورد نظر و متراژ آن در وب سایت های مختلف می باشد. اگر تمایل به استفاده از روش های سنتی جهت یافتن خانه را دارید بهتر است به بنگاه های املاک رفته و جستجوی ملک مورد نظر خود را آغاز کنید.

سومین نکته که باید هنگام خرید املاک بهجت آباد باید در نظر گرفته شود بازدید از خانه مورد نظر می باشد. پس از این که خانه مورد نظر خود را پیدا کردید حتماً باید آن را بازدید کنید و هنگام بازدید به سخنان مشاور املاک و صاحب خانه نباید اعتماد کرد به همین منظور بهتر است هنگام بازدید از خانه مورد نظر فرد متخصصی را همراه خود ببرید. این فرد می تواند آگاهی های لازم در رابطه با نواقص خانه را به شما بدهد. همچنین یک فرد متخصص می تواند راهنمایی های لازم جهت تعویض نقشه خانه را به شما ارائه دهد.

مقایسه املاک بهجت آباد نکته دیگر می باشد. پس از این که از چندین خانه که شرایط مورد نظر شما را دارند بازدید کردند باید این گزینه ها را با یکدیگر مقایسه کرده و مناسب ترین گزینه را جهت خرید انتخاب نمایید. بهتر است ملکی را انتخاب کنید که اولویت های جذاب را برای شما داشته باشد. برخی از افراد ترجیح می دهند خانه ای که نور طبیعی بیشتری داشته باشد.

در نهایت آخرین نکته که باید هنگام خرید املاک بهجت آباد باید رعایت شود قرارداد می باشد. پس از در نظر گرفتن نکات و گام های قبلی باید به بنگاه بروید و سر قیمت آن با صاحب خانه به توافق برسید. اگر قصد دارید ملک مورد نظر را اجاره کنید باید مبلغ اجاره نامه حتماً در قرارداد یادداشت شود همچنین زمان پرداخت اجاره خانه نیز باید در قرارداد نوشته شود. اگر در یک روز مشخص حقوق خود را دریافت می کنید می توانید زمان مشخصی را برای پرداخت اجاره خانه تعیین کنید. یکی دیگر از نکات دیگر هنگام امضای قرارداد این است که باید مطمئن شوید صاحب خانه قبلی تمامی قبض های تلفن، آب، برق و گاز را پرداخت کرده باشد تا پس از خرید خانه و یا اجاره آن برای شما مشکل خاصی پیش نیاید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا