تهران شناسی

آشنایی با محله یوسف آباد و اطلاعاتی در رابطه با قیمت املاک یوسف آباد

 

یکی از محله های واقع در منطقه ۶ تهران که در مجاورت مرکز شهر واقع شده است یوسف آباد می باشد. این محله به خیابان های شلوغ و پر رفت و آمد کلانشهر تهران دسترسی خوبی دارد از این رو به محبوبیت نسبتاً خوبی دست یافته است از این تعداد علاقه مندان به سکونت و زندگی در این محله روزانه در حال افزایش است. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی کامل و جامع در رابطه با این محله در اختیار شما قرار دهیم. همچنین قیمت املاک یوسف آباد را نیز در ادامه این مقاله بیان خواهیم نمود تا اگر قصد خرید خانه در این محله را دارید با توجه به قیمت های بیان شده به فکر جمع آوری بودجه مورد نیاز خود باشید.

 

محله یوسف آباد در کدام منطقه تهران واقع شده است؟

این محله در بالای تپه ای در بخش شمالی کلانشهر تهران و بین محله هایی همچون عباس آباد، امیر آباد و ونک واقع شده است. محله یوسف آباد نیز به عنوان یکی از محله های گران قیمت و اعیان نشین تهران شناخته شده است. با عبور از بخش شمالی این محله به بخش جنوبی آن قیمت خرید املاک یوسف آباد کاهش می یابد و قیمت رهن و اجاره املاک یوسف آباد نیز تحت تأثیر قرار می گیرند. گران قیمت ترین املاک یوسف آباد در خیابان یوسف آباد و ارزان ترین آن ها در مجاورت با میدان سلماس قرار گرفته اند. قیمت املاک یوسف آباد تحت تأثیر عوامل مختلف از جمله سن ساختمان، مواد به کار رفته در ساخت ساختمان ها و نوع آن ها قرار می گیرند. اگر قصد خرید املاک یوسف آباد را دارید بهتر است قبل از هر گونه اقدامی ویژگی های آن محله را مورد بررسی قرار دهید و از انتظارات خود از محل زندگی آگاهی به دست آورید.

 

آشنایی با موقعیت جغرافیایی محله یوسف آباد

این محله در منطقه ۶ کلانشهر تهران واقع شده است و یکی از محله های معروف و قدیمی این شهر می باشد. این محله از سمت مغرب به بزرگراه کردستان و محله امیرآباد، از سمت شرق به خیابان ولی عصر و محله عباس آباد، از سمت شمال به بزرگراه شهید همت و محله ونک و در نهایت از سمت جنوب به خیابان دکتر فاطمی و دوراهی یوسف آباد محدود شده است.

 

آب و هوای محله یوسف آباد

همانطور که می دانید آب و هوای تهران به طور کلی آلوده است اما بهتر است به این نکته توجه کنید که آب و هوای محله های مختلف متفاوت می باشند. تمامی املاک و زمین های موجود در محله یوسف آباد زمین های زراعی بوده اند و شامل باغ ها و قنات های زیادی می شدند؛ اما امروزه از این باغ ها اثری باقی نمانده است و با توجه به موقعیت این محله و قرار گرفتن آن روی تپه نسبت به مرکز شهر تهران دارای آب و هوای خنک تر و بهتر می باشد.

 

تاریخچه محله یوسف آباد

وجه تسمیه این محله مؤسس آن میرزا یوسف مستوفی الممالک می باشد. ایشان یکی از مردان دوره ناصرالدین شاه بود. میرزا یوسف این محله را در خارج از کلانشهر تهران و در بخش شمال غربی دارالخلافه ناصری در سال ۱۲۸۸ پایه گذاری نمود. تمامی زمین های موجود در بخش بالای محله سنگلج تا بالای آب های کرج به میرزا یوسف مستوفی الممالک تعلق داشت که بخشی از آن را به پسر خود به نام حسن مستوفی الممالک اهدا کرد.

بعدها باغ حسن آباد در مجاورت میدان حسن آباد احداث شد و محله یوسف آباد در بخش بالای این میدان ایجاد شد. محله یوسف آباد به محله بهجت آباد که اکثر ساکنین آن ارامنه می باشند محدود می شود. تمامی زمین های ذکر شده در این بخش از مقاله به میرزا یوسف مستوفی الممالک تعلق داشت. باغ ها و قنات های بسیار زیادی در این محله واقع شده اند که از جمله این باغ ها می توان به باغ کلاه فرنگی، باغ بالا، باغ اندرون و باغ بوستان اشاره کرد. همچنین قنات های مهم این محله شامل قنات بزرگ، قنات تنگی، قنات قلمان هستند.

 

763617 197 - آشنایی با محله یوسف آباد و اطلاعاتی در رابطه با قیمت املاک یوسف آباد

 

آشنایی با خیابان ها و محله های مهم واقع در محله یوسف آباد

از جمله خیابان های مهم محله یوسف آباد می توان به خیابان های سید جمال الدین اسدآبادی، خیابان مستوفی (خیابان عبدالمجید امروزه)، خیابان مهرام، خیابان شهید جهان آرا، خیابان بیستون، خیابان چهلستون، خیابان فتحی شقاقی، خیابان کاج شمالی و خیابان ابن سینا اشاره کرد. یکی از شلوغ ترین خیابان های واقع در این محله خیابان سید جمال الدین اسد آبادی می باشد و اکثر واحد های تجاری و مغازه ها در این محله قرار گرفته اند. همچنین بزرگ ترین میدان واقع در این محله میدان سید جمال الدین اسد آبادی می باشد که به دلیل وجود کلانتری یوسف آباد در بخش جنوب شرقی میدان در زمان شاه و قبل از انقلاب اسلامی میدان کلانتری نام داشت. ساختمان شهرداری در بخش شمال شرقی میدان کلانتری قرار گرفته است. این میدان دارای آبنمای قوسی شکل می باشد. دیگر میدان های این محله شامل میدان فرهنگ و میدان سلماس هستند.

 

بافت محله یوسف آباد

بافت این محله بیشتر آپارتمان های نوساز و مدرن می باشد. اکثر خانه های این محله بازسازی شده اند و در این محله ساخت آپارتمان های نوساز را مشاهده خواهیم نمود. علاوه بر آپارتمان های نوساز در این محله خانه های ویلایی با متراژ بالا نیز قرار گرفته اند.

 

دسترسی های موجود در محله یوسف آباد

وضعیت این محله از لحاظ دسترسی مطلوب می باشد. دو اتوبان کردستان و همت به این محله راه دارند و این محله در مجاورت خیابان اصلی و مهم تهران واقع شده است. علاوه بر ایستگاه های مترو این محله به ایستگاه های بی آر تی خیابان ولیعصر، متروی مفتح، جهاد، میرزا شیرازی دسترسی دارد. تاکسی های موجود در این محله نیز وظیفه حمل و نقل عمومی را به عهده دارند.

 

آشنایی با مراکز آموزشی و فرهنگی موجود در محله یوسف آباد

مدارس مشهور بسیار زیادی در این محله واقع شده اند که نیاز آموزشی ساکنین این محله را تا حدودی رفع می کنند. در این بخش از مقاله برخی از مراکز آموزشی را به شما معرفی خواهیم نمود.

 • مدرسه پویش
 • مدرسه همت
 • مدرسه ابتدایی شهید مصطفی خمینی
 • مجموعه مدارس سلام
 • دبیرستان دخترانه سادات گوشه
 • پیش دبستانی و مدرسه ابتدایی دخترانه مروا
 • مدرسه ابتدایی پسرانه شهید مصطفی خمینی

علاوه بر مدارس در محله یوسف آباد و در مجاورت املاک یوسف آباد آموزشگاه های زبان خارجه نیز وجود دارند. برخی از این آموزشگاه ها شامل آموزشگاه زبان ایرانمهر، سفیر، ایران کانادا، شکوه، مرکز تخصصی زبان های خارجه اسپیکان هستند. همچنین در این محله چندین آموزشگاه هنری و فرهنگی وجود دارد. در میدان سید جمال الدین اسدآبادی هنرستان ناشنوایان باغچه بان واقع شده است.

 

مراکز خرید واقع در مجاورت املاک یوسف آباد

مراکز خرید مهمی در این محله واقع شده اند. یکی از این مراکز خرید مجتمع تجاری رز می باشد که در خیابان اسدآبادی واقع شده است. این مجتمع اندکی بالاتر از میدان کلانتری قرار گرفته است و مغازه های پوشاک مردانه و زنانه، بدلیجات و نمایندگی ایکیا در این مجتمع قرار گرفته اند.

یکی دیگر از مراکز خرید موجود در این محله پاساژ هنر می باشد که در خیابان فتحی شقاقی واقع شده است. از آنجا که این پاساژ به مرکز شهر نزدیک تر می باشد به شهرت قابل توجهی دست یافته است و مراجعه کنندگان این پاساژ از دیگر محله ها به محله یوسف آباد می آیند. پاساژ فرهنگ نیز یکی دیگر از مراکز خرید واقع در محله یوسف آباد و میدان فرهنگ می باشد. در بخش غربی میدان فرهنگ یکی از شعبه های شهر کتاب قرار گرفته است. علاوه بر مغازه های محلی موجود در این محله بازار میوه و تره بار نیز در یوسف آباد واقع شده اند که یکی از این بازارها در مجاورت پارک قزل قلعه قرار گرفته است.

 

معرفی حسینیه ها و تکیه های واقع در محله یوسف آباد

علاوه بر مراکز آموزشی و فرهنگی و مراکز خرید واقع در محله یوسف آباد در این محله چندین مسجد و مهدیه نیز واقع شده است. در خیابان جهان آرا مسجد و مهدیه یوسف آباد، در میدان سید جمال الدین اسدآبادی مسجد جمکران، در خیابان بیستون مسجد مسلم بن عقیل و در خیابان سید جمال الدین اسدآبادی مسجد سادات که یکی از مسجدهای معروف محله یوسف آباد می باشد واقع شده اند. در خیابان جهان آرا نیز حسینیه قمر بنی هاشم واقع شده است.

 

مراکز درمانی واقع در مجاورت املاک یوسف آباد

ساکنین املاک یوسف آباد به مراکز درمانی نیز به راحتی دسترسی دارند. در این محله چهار بیمارستان وجود دارد از جمله این بیمارستان ها می توان به بیمارستان فوق تخصصی محب کوثر واقع در خیابان بیست و سوم، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی هاجر، مرکز آموزشی و درمانی حضرت فاطمه (س) واقع در خیابان سید جمال الدین اسدآبادی و بیمارستان شهرام واقع در نبش خیابان چهلستون اشاره کرد.

ساختمان پزشکان ماهان نیز در این محله بالاتر از میدان کلانتری واقع شده است که مطب تعداد زیادی از پزشکان با تخصص های مختلف در آنجا قرار گرفته است. مرکز بینایی سنجی تابان، رادیولوژی کلینیک شبانه روزی یوسف آباد، مرکز جامع خدمات توانبخشی سالمندان آبا، مجتمع پزشکی و دندانپزشکی گلریز، مرکز شبانه روزی گلدیس واقع در میدان فرهنگ از جمله مراکز خدمات درمانی واقع در محله یوسف آباد هستند. همچنین داروخانه های یوسف آباد، سامان و ترمه نیز در این محله قرار گرفته اند.

 

763626 406 - آشنایی با محله یوسف آباد و اطلاعاتی در رابطه با قیمت املاک یوسف آباد

 

مراکز مهم دولتی واقع در محله یوسف آباد

 

 • سازمان جهاد کشاورزی
 • اداره کل راه و شهرسازی استان تهران
 • شرکت توزیع نیروی برق منطقه بیهقی تهران
 • شرکت آب و فاضلاب روستایی تهران
 • سازمان دامپزشکی کشور واقع در خیابان سید جمال الدین اسدآبادی
 • شعبه ۱۸ تأمین اجتماعی تهران واقع در میدان فرهنگ
 • کلانتری یوسف آباد

علاوه بر این مراکز مهم دولتی واقع در محله یوسف آباد شعبه های بانک های مختلف نیز در این محله قرار گرفته اند از این رو ساکنین این محله برای انجام امور بانکی خود نیازی به رفتن به دیگر مناطق ندارند.

 

اماکن ورزشی و تفریحی موجود در مجاورت املاک یوسف آباد

پارک شفق یکی از مشهورترین پارک های محله یوسف آباد می باشد که در این پارک فرهنگسرای شفق قرار گرفته است. از دیگر پارک های واقع در مجاورت املاک یوسف آباد پارک قزل قلعه واقع در خیابان جهان آرا، پارک پرستو و پارک یاسمن هستند. رستوران ها، کافه ها، شیرینی فروشی ها، بستنی فروشی ها و سینما تئاتر گلریز نیز در این محله قرار گرفته اند. کتابخانه های شهید دستغیب و شفق در خیابان ۲۱ یوسف آباد و کتابخانه جهان آرا واقع در خیابان جهان آرا از جمله کتابخانه های موجود در این محله هستند.

 

قیمت املاک یوسف آباد چقدر است؟

گران قیمت ترین املاک یوسف آباد در خیابان بیست و نهم واقع شده است که قیمت آن به سه میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان می رسد و ارزان ترین املاک یوسف آباد نیز در میدان سلماس با قیمت ۲۰۰ میلیون تومان می باشد. در این محله خیابان بندی های مختلفی وجود دارد از این رو قیمت املاک یوسف آباد در خیابان های مختلف متفاوت می باشد.

 • قیمت املاک یوسف آباد واقع در خیابان ابن سینا به ازای هر متر مربع ۱۱ میلیون تومان می باشد که البته این قیمت مربوط به منازل مسکونی نوساز می باشد.
 • قیمت هر متر مربع املاک یوسف آباد در خیابان مستوفی محله یوسف آباد ۱۰ میلیون تومان به ازای هر متر مربع
 • در خیابان جهان آرا به ازای خرید هر متر مربع باید ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت کنید.
 • قیمت املاک یوسف آباد در خیابان های مدبر و سید جمال الدین اسدآبادی به ازای هر متر مربع ۸ میلیون و پانصد هزار تومان

هرچند در این محله دسترسی ها در سطح مطلوب قرار دارند و بانک ها، مراکز آموزشی و فرهنگی و کتابخانه های بسیار زیادی وجود دارند اما زندگی در یوسف با برخی از مشکلات نیز همراه می باشد. در این محله ترافیک بسیار سنگین است و علت این ترافیک کم عرض بودن خیابان ها، تجمع رستوران ها و مراکز بهداشتی می باشد. اگر قصد خرید یکی از املاک یوسف آباد را دارید باید به این نکته توجه کنید که در این محله پارکینگ وجود ندارد از این رو پارک کردن ماشین در خیابان های فرعی و کوچه های کم عرض ممکن است برای شما مشکلاتی ایجاد کنند. همچنین یکی دیگر از مشکلات این محله قرار گیری در محدوده ترافیک زوج و فرد است.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا