دانستنی های ملکی

اجاره آپارتمان در يك نگاه

 

اجاره آپارتمان يك منبع درآمد براي صاحب ملك است و با اين روش او يك درآمد غيرفعال دارد كه هر ماه به حساب او واريز مي شود.

البته هر چه قدر كه صاحب ملك، آپارتمان هاي بيشتري داشته باشد به همان اندازه منابع درآمدي او از قبل دريافت اجاره بيشتر خواهد بود.

در حال حاضر به دليل نوسان ارز و سكه بخش مسكن نيز دچار نوساناتي شده طوري كه حتي اجاره نشينان تهران به حاشيه تهران رانده شده و در اين نواحي سكونت كرده اند.

در فصل تابستان، ميزان جابجايي ها خيلي بيشتر است و اجاره رونق بيشتري دارد و البته در اين چنين شرايط اقتصادي نيز مبلغ اجاره نيز بيشتر شده است.

 

نقش بنگاه هاي مشاورين املاك

مشاورين املاك در رابطه با كميسيون اجاره از خريدار و فروشنده از اين فرمول تبعيت مي كنند، در معاملات اجاره يك چهارم ماهانه از طرفين معامله و در معاملات رهن ميزان كارمزد براساس يك چهارم ميزان اجاره بهاي ماهانه از طرفين معامله.

اجاره آپارتمان نوساز خيلي به راحتي انجام مي شود و صاحب ملك مي تواند با مشاوره هاي بنگاه معاملات املاك متخصص و مجرب، اين كار را خيلي زود به انجام برساند.

 

درآمد ماهانه بنگاه هاي املاك از بابت اجاره آپارتمان 

در صورتي كه بنگاه سنتي باشد و در هر ماه يك اجاره و فروش داشته باشد، بنابراين در هر ماه مي تواند بيش از 10 تا 20 ميليارد ريال درآمد داشته باشد و در صورتي كه بنگاه املاكي مدرني باشد، مي تواند در هر ماه 7 يا 8 اجاره و فروش داشته باشد، و بنابراين درآمد او نيز به طور يقين به 60 تا 70 ميليارد ريال خواهد رسيد.

 

دريافت اجاره بها و عدم پرداخت آن از طرف مستاجر  

در برخي مواقع بين موجر و مستاجر مشكلاتي پيش مي آيد به ناچار بايد به مشاور حقوقي املاك مراجعه كرد، به طور مثال، مستاجر ممكن است كه از تخليه ملك سرباز بزند تا اجاره بها را سرموقع پرداخت نكند.

 

اينترنت، آسان ترين راه

مشاور مجرب املاك بايد براي خريد و فروش و رهن و اجاره يك وب سايت داشته باشد. امروزه بسياري از خريداران و فروشندگان مساكن خود را از طريق اينترنت به نمايش مي گذارند و آن ها را معامله مي كنند. ارتباط كليه مشاورين املاك با يكديگر چه به صورت حضوري يا اينترنت يك امر ضروري است.

مبلغ اجاره در هر منطقه از تهران و نسبت به منطقه قبلي خود متفاوت است و اجاره بها براساس ميزان درآمد ساكنين منطقه و ميزان امكانات تجهيز شده در آپارتمان مشخص مي شود. همين اصل براي مشخص كردن مبلغ اجاره بها در اجاره آپارتمان در ساير استان ها صدق مي كند.

 

نوسانات قيمت ارز و سكه و تاثيرگذاري آن بر اجاره آپارتمان

نوسان قيمت ارز باعث مي شود كه متقاضيان بيشتري براي مسكن بوجود بيايد و سفته بازي از بين برود. بدين ترتيب خريد و فروش ملك كاهش مي يابد و خريد يا رهن و اجاره آپارتمان مورد توجه مردم قرار خواهد گرفت. تاثير بلندمدت باعث افزايش قيمت آپارتمان هاي نوساز و مصالح ساختماني است.

البته به تازگي اجاره آپارتمان مبله نيز بين مستاجران جديد متداول شده و بسياري از طرفداران اين چنين آپارتمان هايي دوست دارند كه به راحتي بتوانند از منزلي به منزل ديگر كوچ كرده و اسباب و اثاث خانه را نيز با خود جابجا نكنند.

آپارتماني كه شما اجاره مي كنيد مي تواند براي كارهاي اداري و فعاليت هاي تجاري نيز باشد كه در اين صورت اگر دقت كرده باشيد چنين واحدهايي بيشتر متمركز بوده و شما مي توانيد براحتي با كمي جستجو آپارتمان هاي مورد نظر خود را بيابيد. براي اجاره آپارتمان بايد بر اساس سليقه و قدرت مالي خود اقدام كنيد.

شما قبل از اين كه نسبت به اجاره آپارتمان اقدام كنيد بايد با دوستان و نزديكان خود كه به منطقه مورد نظر شما نزديكي بييشتري دارند، صحبت و گفتگو كرده و حتي از منطقه طي ساعات مشخصي بازديد كنيد تا نسبت به تردد و ترافيك منطقه به آگاهي هاي لازم دست پيدا كنيد.

حتي مي توانيد از آپارتمان مورد نظر خود در صورتي كه در وب سايت فروش و اجاره آپارتمان به نمايش گذاشته شده بازديد كنيد و همه امكانات آن را تك به تك بررسي بفرماييد تا بعدها مشكلي واقع نشود.

 

انتخاب منطقه مناسب براي سكونت

منطقه سكونت شما يكي از مهم ترين معيارها براي اجاره آپارتمان است، در صورتي كه در مناطق مركزي شهري، آپارتماني را اجاره مي كنيد، توجه كنيد كه ميزان آلودگي صوتي و ترافيك در اين مناطق خيلي بيشتر از ساير مكان هاست.

 

تحقيق و بررسي درباره محله مورد نظر

اخلاق همسايگان آپارتمان نشين نيز بر سكونت شما تاثيرگذار خواهند بود، حتي در برخي محله ها، يك شخص ممكن است كه آسايش و راحتي يك محله را بهم بريزد، بنابراين بهتر است كه قبل از اقدام به اجاره آپارتمان، از محله تحقيق و بررسي كرده و سپس آپارتمان مورد نظر خود را اجاره نماييد.

 

توجه به نقشه ساختمان

توجه كنيد كه مسئله فقط اجاره نيست، شما بايد بهترين منطقه و بهترين آپارتمان را اجاره كنيد. متراژ كل آپارتمان و اتاق ها و آشپزخانه عواملي هستند كه در اين باره تاثير به سزايي دارند. سالن هاي آپارتمان نيز در اين مورد تاثيرگذاري به سزايي دارند. معماري و طراحي داخلي آپارتمان نيز بسيار مهم است و شما بايد محل قرارگيري اثاث بزرگ خانه مثل يخچال فريزر، ماشين لباسشويي، ماشين ظرفشويي و تلويزيون را مشخص كنيد تا بعدها به لحاظ قرارگيري اين وسايل و اثاث خانه به مشكلاتي دچار نشويد.

محل و نحوه قرارگيري سرويس بهداشتي و حمام نيز در اجاره آپارتمان نقش بسزايي دارد. حتما آپارتمان هايي را براي اجاره انتخاب كنيد كه سرويس بهداشتي در وسط سالن قرار نداشته باشد.

 

دسترسي به امكانات

مراكزي مانند مدرسه، درمانگاه؛ باشگاه هاي ورزشي در هر محله براي همه خانواده ها بسيار مهم است و شما بايد به هنگام اجاره آپارتمان به اين موارد توجه داشته باشيد. شما بايد قبل از اجاره آپارتمان همه اين مراكز را بررسي كرده و از محل آن ها مطلع شويد. نزديكي به نانوايي، قنادي، سوپرماركت و ميادين ميوه و تره بار نيز در مورد اجاره آپارتمان بسيار مهم بوده و بايد به فاصله اين مراكز به آپارتمان مورد نظر خود توجه داشته باشيد تا بتوانيد با خيال راحت آپارتمان مورد نظر خود را اجاره كنيد.

طي كردن مسافت زيادي جهت دسترسي به اين فروشگاه ها مي تواند اوقات زيادي از شما را بگيرد، بنابراين سعي كنيد كه آپارتماني را براي اجاره انتخاب كنيد كه به فروشگاه هاي مواد غذايي بسيار نزديك بوده و شما بتوانيد در كوتاه ترين زمان ممكن به آن ها دسترسي داشته باشيد.

 

توجه به تعداد واحدهاي مسكوني آپارتمان

در بعضی از این مجتمع‌ها یک واحد ممکن است با واحدهای جنبي و كناري خود چندین دیوار مشترک داشته باشد. به طور معمول در مجتمع‌های دو واحدی دیوار مشترکی بین دو واحد وجود ندارد؛ اما به طور کلی هرچه دیوارهای مشترک بین واحدها در یک طبقه کمتر باشد، آن واحدها برای اجاره گزینه‌های مناسب‌تری خواهند بود و شما آسايش و آرامش بيشتري را تجربه خواهيد كرد. به طور معمول در مجتمع‌های سه واحدی و یا بیشتر همسايگان ناراحتي هاي بيشتري را متحمل مي شوند. منشأ این اختلافات می‌تواند از مسائل پیش پا افتاده‌ای مانند استفاده از فضای لابی و سر و صداهای آزاردهنده تا مسائل مهم‌تر باشد كه متناسب با فرهنگ آپارتمان نشيني مي تواند حل شود . مجتمع‌های چند واحدی نیز انواع مختلفی دارند. به طور معمول مجتمع‌های تک واحدی بهترین گزینه برای اجاره آپارتمان هستند و شما آرامش و آسايش بيشتري را تجربه مي كنيد. به این معنا که در هر طبقه تنها یک واحد آپارتمانی وجود دارد. این مسئله سبب می‌شود تا مرزهای مشترک بین خانه‌ها در یک طبقه به حداقل رسیده و خانواده‌ شما آرامش بیشتری را احساس کند.

 

توجه به وضعيت تاسيسات آپارتماني

بر اساس قانون، مبلغ قبوض مشترک گاز و آب بر اساس متراژ واحد مسکونی محاسبه شده و پرداخت مي گردد؛ برای مثال اگر مساحت یک واحد مسکونی در یک مجتمع آپارتمانی دو برابر واحد مسکونی دیگر باشد، سهم پرداخت قبوض گاز و آب توسط آن واحد نیز باید به میزان دو برابر پرداخت گردند  تا بين ساكنان آپارتمان، عدالت برقرار شود.

قبل از اجاره آپارتمان در تهران حتما به وضعیت کنتورها و نحوه‌ تقسیم آن‌ها در بین ساکنان مجتمع دقت کنید. البته در شهر تهران ساکنان بیشتر مجتمع‌های آپارتمانی حداقل در یکی از قبوض با هم مشترک هستند. اگرچه رسم معمول بر آن است که قبض‌های مشترک بر حسب متراژ و یا تعداد افراد ساکن در هر واحد محاسبه شود، اما با توجه به اینکه به طور معمول مصرف همه‌ واحدها به یک اندازه نیست، احتمال بروز اختلاف در این زمینه وجود دارد؛ بنابراین بهتر است قبل از اجاره آپارتمان در تهران به این مورد نیز توجه کرده و از آن اطلاع پیدا کنید  تا بعدها با همسايگان خود دچار مشكل نشويد.

شما می توانید بین اجاره مسکن مبله یا غیر مسکونی يكي را انتخاب کنید. در واحدهاي استيجاري تهران-لوکس مجهز،مستاجر در اين واحدهای مبله به مدت كوتاهي اقامت مي كند، زیرا اکثر افراد با اقامت طولانی مدت ترجیح می دهند که وسایل خود را در واحدها داشته باشند. هر كدام از بلوك هاي ساختماني مديران جداگانه اي دارند.

شما می توانید آپارتمان ها را در سایت هاي املاك در یک محدوده قیمتي پيدا كنيد و در محدوده های خاصی جستجو کنید. البته، همیشه هنگام استفاده از هر چیزی در وب، نسبت به كلاهبرداري هاي آنلاين آگاه باشيد. قبل از دیدن اطلاعات شخصی قبل از دیدن یک آپارتمان ابتدا اطلاعات شخصی خود را ارائه ندهید.

مبلغ اجاره در هر منطقه از تهران و نسبت به منطقه قبلي خود متفاوت است و اجاره بها براساس ميزان درآمد ساكنين منطقه و ميزان امكانات تجهيز شده در آپارتمان مشخص مي شود.

اگر مطمئن نیستید که چه محله ای شروع به جستجو می کند، از طریق دوستان و خانواده خود شروع کنید. حتی یک نفر از یک ساختمان خاص که ممکن است از شرايط شما آگاه باشد و جديدتري واحدهاي استيجاري ر براي اجاره آپارتمان به شما اطلاع دهد،. خودتان هم بايد در اين زمينه جستجو كنيد.

شما مي توانيد از واحدهاي استيجاري برخي محله به راحتي مطلع شويد. برخي مالكان واحدهاي خود را هرگز به صورت آنلاين تبليغ نمي كنند و شما بايد با جستجوهاي ميداني از اين موارد مطلع شويد.

جستجو براي اجاره كردن يك واحد استيجاري لذت بخش است و شما مي توانيد به منطقه اي برويد كه اخلاق و خلق و خوي همسايگان به خلق شما خيلي شبيه است.

 

  • نوع واحد استيجاري: شما بايد به نوع آپارتماني كه آن را اجاره مي كنيد توجه كنيد. تعداد اتاق ها، حياط و ساير امكانات يك واحد استيجاري در قيمت آن تاثير به سزايي دارد.
  • همسایه ها. ساكنان هر محله شخصیت خاص دارند و شما یکی از آن ها را پیدا کنید که با شیوه زندگی و ارزش های خود آشنا هستند. آيا دوست داريد كه در داخل شهر زندگي كنيد يا خارج از شهر را دوست داريد؟ شما متناسب با اخلاقيات خود،؛ منطقه و محله زندگي را بيابيد و در آن جا زندگي كنيد.
  • قرار با مدير ساختمان: شما بايد با مدير ساختمان قرار ملاقاتي را بگذاريد و از كميت و كيفيت ساختمان و شرايط واحدهاي استيجاري باخبر شويد.

 

نحوه يافت يك مورد واحد استيجاري مناسب براي اجاره آپارتمان

 

مشخص كردن بودجه اي براي اجاره آپارتمان

شما بايد در همان ابتدا بودجه خود را براي اجاره آپارتمان مشخص كنيد و اين مبلغ از درآمد شما بيشتر باشد. هرگز به سراغ مواردي كه نمي توانيد اجاره آن ها پرداخت كنيد نرويد. بخاطر اين وقت تلف كردن است.

در صورتي كه مجرد يا دانشجو هستيد جهت كاهش هزينه هاي خودتان مي توانيد يك نفر هم اتاقي يا هم خانه اي بيابيد و هزينه هاي خودتان را با او شريك شويد.

 

بررسي راه هاي مختلف جست و جو براي اجاره آپارتمان

فقط به روزنامه ها اكتفا نكنيد و به سراغ شبكه هاي اجتماعي و اينترنت نيز برويد و به دوستان و آشنايان خود بسپاريد تا موارد مناسب وضعيت شما را به شما اطلاع دهند.

 

ليست بندي فهرست ها

براي اجاره آپارتمان حتما ليست بلند بالايي تهيه كنيد و براساس اولويت هاي خودتان اقدام كنيد. در اولويت هاب خودتان؛ فضاي آشپزخانه، سرويس بهداشتي، حمام ، اتاق ها را مشخص كرده و برهمان اساس اقدام كنيد.

حتما در دوره هاي مختلف زماني از محله اي كه قرار است در آن جا زندگي كنيد بازديد كرده و از ترافيك ماشين و افراد اطلاع حاصل كنيد.

با صاحب خانه و بنگاه مشاور املاكي در زمان هاي مختلف جلسه بگذاريد و با محله و شرايط ساختمان بيشتر آشنا شويد.

 

بهترين مدت زمان اجاره آپارتمان

قرارداد اجاره را به مدت يك سال منعقد كنيد و هرگز براي زمان هاي كم قراردادي را منعقد نكنيد. دوره هاي كوتاه مدت باعث خواهد شد تا در دوره هاي زماني كوتاه به سراغ واحدهاي ديگر براي اجاره آپارتمان برويد.

هميشه بياد داشته باشيد كه براي اجاره و سكونت واحدهاي مياني آپارتمان بهترين واحدها هستند بنابراين به هنگام اجاره آپارتمان به اين نكته توجه داشته باشيد.

واحدهايي كه در طبقات پاييني ساختمان هستند نسبت به ساير واحدهاي طبقات بالاتر، هزينه هاي زيادي دارند. در صورتي كه براي اولين بار واحدي را اجاره مي كنيد شايد براي اولين بار هيجان زده باشيد ولي به تدريج اين نوع هيجان در وجود شما كاسته خواهد شد و به تدريج به آن عادت خواهيد كرد.

 

بهترين واحد آپارتماني براي اجاره

بايد واحدي را براي اجاره انتخاب كنيد كه به هنگام وقوع حوادث پيش بيني نشده بتوانيد سريع ترين واكنش را نشان داده و از ساختمان خارج شويد.

آپارتمان هايي كه در قسمت هاي تفريحي شهر يا در بالا شهر قرار دارند بسيار گران هستند و بنابراين بهتر است كه متناسب با بودجه خودتان به مناطق و واحدهاي اجاره سري بزنيد و پرس و جو كنيد.

آپارتمان هاي خيابان فرشته و زعفرانيه، تجريش، قيطريه و الهيه بسيار مجهز هستند و خيلي از امكاناتي كه در ساير آپارتمان ها وجود ندارد در آپارتمان هاي خيابان فرشته كار گذاشته مي شود. خيابان فرشته بهترين محله تهران محسوب مي شود و به همين دليل منطقه 1 تهران بوده و شهرداري اكثر امكانات شهرداري را براي زندگي شهري مناسب و پيشرفته در اين محله متمركز كرده است.

كمتر خانواده اي مي تواند در اين مناطق، نسبت به اجاره آپارتمان اقدام كند و بايد با قدرت مالي خيلي بيشتري نسبت به اجاره آپارتمان اقدام نمايد تا بتواند خانواده خود را از بيشترين امكانات شهري بهره مند كند.

 

واحدهاي مسكوني و تجاري جهت اجاره آپارتمان

همگي واحدهاي استيجاري در متراژهاي بالاي 100 مترمربع بوده و به كليه امكانات مجهز هستند. اجاره آپارتمان در فرشته مي توانيد از منابع مختلف اطلاعاتي استفاده كنيد تا بتوانيد بهترين واحد استيجاري را يافته و اجاره كنيد.

برخي واحدها مناسب فعاليت هاي تجاري هستند و اصلا براي سكونت مناسب نيستند. اجاره واحدهاي استيجاري مبله براي زوج هاي جوان مناسب بوده و آن ها راحتي و آسايش بسيار بيشتري را احساس خواهند كرد.

هر چقدر كه منابع اطلاعاتي شما براي اجاره آپارتمان بيشتر باشد به همان اندازه مي توانيد واحدهاي استيجاري بيشتري را بازديد كنيد.

اجاره آپارتمان مبله البته اجاره بهاي بسيار بيشتري را مي بلعد و اين مي تواند براي برخي خانواده ها چندان خوشايند نباشد.

براي اجاره آپارتمان در فرشته حتما از مشاورين بنگاه هاي مشاور املاك استفاده كنيد، واحدهاي استيجاري متنوع بوده و باعث خواهد شد تا سردرگم شويد.

براي اجاره آپارتمان يكي از راه ها اين است كه حتما به سراغ دوستان و آشنايان برويد و دوستان و آشنايان شما به كل منطقه و محله آشنايي كامل دارند و همين باعث خواهد شد تا به شما مشاوره هاي صحيحي را ارائه كنند.

همگي واحدهاي استيجاري مسكوني و تجاري به امكاناتي مانند ماهواره مركزي، آيفون تصويري، سونا، جكوزي، استخر، سالن اجتماعات، روف گاردن، سالن ورزش، آسانسور و آشپزخانه اوپن و حتي آسانسورهاي ماشين بر مجهز هستند و البته مبلغ اجاره بها در اين نوع واحدهاي استيجاري بسيار بالا خواهد بود.

بخاطر اين چنين امكاناتي است كه اجاره آپارتمان در مناطق بالاشهر گران بوده و البته شما و خانواده تان از بهترين و باكيفيت ترين امكانات شهري نيز بهره مند مي شويد.

امكانات واحدهاي آپارتماني استيجاري بسيار عالي است و ساكنين به هر جهت احساس راحتي خواهند كرد. در همه واحدهاي استيجاري به جهت تامين امنيت، دوربين هاي مدار بسته نصب مي شود و اپراتوري ورود و خروج افراد را از ساختمان ملاحظه كرده و از ورود افراد غريبه به ساختمان جلوگيري مي كند.

 

 

مشكلات مستاجر و موجر

در برخي مواقع بين موجر و مستاجر مشكلاتي پيش مي آيد به ناچار بايد به مشاور حقوقي املاك مراجعه كرد، به طور مثال، مستاجر ممكن است كه از تخليه ملك سرباز بزند تا اجاره بها را سرموقع پرداخت نكند، مشاور حقوقي املاك مي تواند در اين مواقع به طرفين كمك كرده و مشكلات ايجاد شده را برطرف كند.

قبل از هر معامله اي حتما با مشاور املاك مشورت كنيد تا بتوانيد معاملات املاك بي دردسري را داشته باشيد. مشاورين خيلي بيشتر از شما با پرونده هاي حقوقي سروكار داشته اند، بنابراين حتما به مشاوره هاي آنان اهميت دهيد و حتما عمل كنيد تا مشكلات حقوقي شما حل شود.

در مورد عقد قراردادهاي اجاره آپارتمان نيز همين نظام و روند وجود دارد و بايد با دقت هر چه تمام تر به توصيه هاي وكيل خود درباره كارهاي لازم جهت عقد قرارداد اجاره عمل كنيد تا بتوانيد يك سال تمام را بدون دردسر هاي اداري در واحد استيجاري كه اجاره كرده ايد زندگي كنيد.

 

اينترنت، روشي سريع براي كسب اطلاعات در مورد اجاره آپارتمان

براي اجاره آپارتمان در هر منطقه از تهران يا شهرستان ها مي توانيد به اينترنت نيز رجوع كنيد و از قيمت هاي اجاره در قسمت هاي مختلف مناطق شهرنشيني شهر خودتان مطلع شويد.

 

امكانات فراتر از تصور افراد در ميان واحدهاي استيجاري 

حتي برخي واحدهاي آپارتماني چند سرويس بهداشتي دارند و زماني كه تعداد افراد بيشتر مي شود مي تواند جوابگوي نيازهاي ساكنين باشد.

براي اجاره آپارتمان حتما با مشاور بنگاه املاك و مستغلات مشاوره داشته باشيد و چندين بار و در زمان هاي متفاوتي از ملك بازديد كنيد تا چند و چون ملك را شناسايي كنيد، بخاطر اين كه سروصداي ساكنين ساكن در ساختمان و به طور يقين سروصداي مهمانان آنان مي تواند آرامش شما را برهم بزند.

در بازديدهاي مختلف مي توانيد ميزان آلودگي صوتي موجود در آپارتمان را بسنجيد. البته از آن جايي كه فرهنگ شهرنشيني در اين منطقه بهبود مي يابد بنابراين به ندرت مي توانيد رفتارهاي ناشايست شهروندان را شاهد باشيد.

شما مي توانيد به صورت روزانه، ماهانه يا هفتگي مبلغ اجاره بهاي واحد استيجاري خود را پرداخت كنيد. البته واحدهاي استيجاري موجود در مناطق بالاشهر يا تفريحي شهر مانند درياچه چيتگر بسيار گران هستند و امكانات رفاهي خارج از تصوري را دارند كه حتي به مخيله نفري هم خطور نمي كند. اجاره بهاي برخي واحدهاي استيجاري بر اساس دلار محاسبه و دريافت مي شود.

البته دريافت اين چنين اجاره بهايي غيرقانوني است و كليه موجران و مالكان بايد براساس پول رايج كشور اجاره بها را دريافت كنند.

 

استفاده از مشاوره هاي مالكان واحدهاي آپارتماني استيجاري

براي اجاره آپارتمان حتي مي توانيد در برخي موقعيت ها با مالكان واحدها نيز مشورت كنيد تا آن ها متناسب با تجارب خود، مشاوره هايي را به شما ارايه دهند.

امكانات تعبيه شده در واحدهاي استيجاري مي تواند داخلي يا خارجي باشد و برخي مالكان با كيفيت ترين دستگاه ها و مبلمان شركت هاي داخلي را براي آپارتمان هاي مبله خود استفاده مي كنند.

در صورتي كه به وسايل و مبلمان شركت هاي سازنده خارجي علاقمند باشيد مي توانيد به دنبال اين چنين واحدهايي باشيد يا حتي با رضايت مالك، وسايل واحد آپارتماني را با انواع خارجي تعويض كنيد.

 

كميسيون دريافتي بنگاه هاي مشاور املاك در اجاره آپارتمان

در معاملات اجاره آپارتمان يك چهارم ماهانه از طرفين معامله اخذ مي شود. البته مشاورين املاك بايد بتوانند رضايت موجر و مستاجر را جلب كنند تا اين كه در معاملات بعدي نيز مستاجر به مشاور املاكي در نوبت هاي بعدي مراجعه كند.

 

توان مالي خيلي زياد، شرط اول اجاره آپارتمان

براي اجاره آپارتمان بايد با قدرت مالي خيلي زيادي شروع كنيد و حتي مي توانيد به تدريج واحد استيجاري خود را خريداري كنيد و براي هميشه از شر اجاره نشيني رها شويد.

البته آپارتمان هاي كلنگي هم در اجاره داده مي شوند. آپارتمان هاي كلنگي براي نوسازي و فروش مناسب هستند و آن چنان مناسب زندگي براي خانوار نيستند.

براي اجاره آپارتمان مي توانيد از چندين منبع اطلاعاتي استفاده كنيد تا اطلاعات شما دقيق و كامل باشد تا بتوانيد دقيق تر تصميم گيري كنيد.

 

قدرت تصميم گيري سريع، عامل موثر در انعقاد قرارداد اجاره آپارتمان

براي اجاره آپارتمان عجله نكنيد و با دقت به پيش برويد، البته تامل و ترديد هم عامل بدي است و مي تواند شما را از معاملات ملكي مناسب باز دارد.

واحدهاي آپارتماني به لحاظ معماري، ديزاين خوبي دارند و از معماري هاي خارجي و حتي داخلي با كيفيت استفاده شده است. هميشه بهترين آپارتمان ها با بهترين كيفيت در مناطق بالا شهر قرار دارند و شما مي توانيد با پرداخت هزينه آن ها را بدست بياوريد. مي توانيد بهترين را بدست بياوريد.

امروزه قيمت آپارتمان ها نيز به خاطر نوسان دلار و ارز دچار نوسان شده و قيمت آن ها نيز خيلي افزايش يافته است. براي اجاره آپارتمان مبله در مناطق بالا شهر تهران يا هر كلان شهر ديگري بايد قيمت خيلي زيادي را پرداخت كنيد. آپارتمان هاي مبله خيلي راحت بوده و شما مي توانيد بدون جابجايي و راحت وارد آپارتمان مبله شده و زندگي خود را شروع كنيد. اجاره آپارتمان هاي مبله مي تواند تا حدي هيجان انگيز باشد.

 

 

امكانات رفاهي آپارتمان

بسياري از آپارتمان ها در متراژهاي بالايي بوده و از كليه امكانات بهره مند هستند و امكاناتي مانند سونا، جكوزي ، استخر، سالن ورزشي و سونا؛ جكوزي، اتاق شطرنج را دارند و بنابراين مي توانيد آسايش و راحتي را احساس كنيد.

البته شما بايد متناسب با بودجه خود آپارتمان مناسبي را بيابيد و گرنه آپارتمان ها بسيار زياد هستند و البته متناسب با بودجه شما نيز در آپارتمان امكانات رفاهي وجود داشته باشد.

آپارتماني كه شما اجاره مي كنيد مي تواند براي كارهاي اداري و فعاليت هاي تجاري نيز باشد كه در اين صورت اگر دقت كرده باشيد چنين واحدهايي بيشتر متمركز بوده و شما مي توانيد براحتي با كمي جستجو آپارتمان هاي مورد نظر خود را بيابيد. براي اجاره آپارتمان در الهيه بايد بر اساس سليقه و قدرت مالي خود اقدام كنيد.

واحدهاي آپارتماني بر بلنداي شهر تهران واقع هستند و ويوي بسيار عالي دارند. واحدهاي استيجاري يك طبقه نيز وجود دارد كه قيمت اجاره بها نيز نسبت به واحدهاي ديگر دو يا سه طبقه كمتر است.

حتي برخي واحدهاي آپارتماني چند سرويس بهداشتي دارند و زماني كه تعداد افراد بيشتر مي شود مي تواند جوابگوي نيازهاي ساكنين باشد.

در بازديدهاي مختلف مي توانيد ميزان آلودگي صوتي موجود در آپارتمان را بسنجيد. البته از آن جايي كه فرهنگ شهرنشيني در مناطق بالا شهر تهران بهبود مي يابد بنابراين به ندرت مي توانيد رفتارهاي ناشايست شهروندان را شاهد باشيد. اين چنين امكاناتي باعث خواهد شد تا ساير بستگان شما هم به اين چنين مناطقي روي بياورند.

شما مي توانيد با استفاده از خدمات مشاوره اي سامان 724 اجاره آپارتمان را در بهترين شرايط تجربه كنيد. مشاورين و كارشناسان اين شركت هميشه پاسخگوي سوالات شما در زمينه اجاره آپارتمان هستند.

شما مي توانيد متناسب با سليقه و بودجه، واحدي را اجاره كرده و از بهترين  و باكيفيت ترين امكانات ساختماني آن بهره مند شويد.

 

قدرت مالي شما، عامل تعيين كننده اجاره بهاي واحد استيجاری

شما بايد متناسب با بودجه و قدرت مالي خود واحد آپارتماني را مشخص كنيد و بعد واحد مورد نظر خود را اجاره نماييد. اجاره آپارتمان را متناسب با قدرت مالي و درآمد خود تعيين كنيد.

مشاوره با بنگاه هاي املاك و مستغلات مي تواند در اين زمينه نيز موثر باشد. بنگاه هاي مشاور املاك روزانه با موارد خيلي زيادي سروكار دارند و بنابراين مواردي مثل مورد و وضعيت شما را خيلي زياد مشاهده مي كنند و براي آن راهكار و راه حل دارند و مي توانند بر اساس تجربيات و تخصص خود بهترين راهنمايي را به شما مشاوره بدهند.

حتي در برخي كوچه ها محله الهيه نيز پنت هاوس هايي را نيز اجاره مي دهند كه البته مشتريان خاص خود را دارد. براي اجاره آپارتمان در الهيه مي توانيد از اينترنت نيز كمك بگيريد و از جديدترين آگهي هاي اجاره واحدهاي آپارتماني در الهيه نيز باخبر شويد.

امروزه وب سايت هاي املاك و مستغلات هر روز بروزرساني مي شود و جديدترين آگهي املاك و مستغلات نيز بروزرساني شده تا مشتريان و خريداران مطلع شده و نسبت به خريد يا اجاره آن ها اقدام كنند.

 

دريافت اجاره بها به دلار، روشي نادرست جديد موجران بالاشهری

حتي برخي موجران از مستاجران خود، اجاره بها را به دلار دريافت مي كنند، شما بايد در ابتداي قرارداد نحوه و زمان پرداخت اجاره بها را با موجرتان به توافق برسيد و ايشان نيز بايد در اين مورد نيز با شما توافق داشته باشند.

البته براساس قانون مدني، دريافت اجاره بها براساس دلار تصويب نشده و موجران فقط مي توانند از مستاجران خارجي، اجاره بها را به دلار دريافت كنند. ولي در برخي مناطق تهران و به خصوص بالا شهر ، موجران اجاره بها را به دلار دريافت مي كنند و اين قضيه به طور يقين بخاطر نوسانات دلار بوده و موقتي است و بعد از مدتي كه نوسان و تب و تاب دلار كاهش يافت، موجران بايد اجاره بها را به ريال دريافت كنند كه عادلانه بوده و براساس پول رايج كشور ايران است.

دريافت اجاره بها به دلار به مستاجر فشار رواني را وارد مي كند و او بايد براساس نوسانات شديد دلار، اجاره بها را تهيه كرده و در نهايت به موجر خود پرداخت كند.

براي اجاره آپارتمان حتما با وكيل ملكي خود قرارداد را منعقد كنيد تا بعدا از بروز مشكلات حقوقي بين خودتان و فروشنده جلوگيري كنيد.

 

نوسانات شديد ارز و تاثير منفي آن بر اجاره آپارتمان

هميشه نوسانات ارز و سكه بر بازار مسكن ايران تاثير منفي داشته است و بنابراين شما بايد با آمادگي بيشتري واحدهاي استيجاري را اجاره نماييد تا ديگر قرباني نوسانات شديد ارز و سكه نشويد. مي توانيد هميشه چند قدم جلوتر از نوسانات شديد ارزي اقدام كرده و واحد استيجاري خود را اجاره نماييد.

البته از آن جايي كه اقتصاد ايران به نفت وابسته است بنابراين نوسانات شديد ارز و سكه اقتصاد ايران را متزلزل مي كند و همين باعث مي شود كه بسياري از بخش هاي اقتصادي كشور آسيب ببيند. بنابراين لازم است كه مدبرانه در اين مورد عمل كرد تا كمترين آسيب وارد شده و بخش هاي مختلف اقتصادي و به خصوص بخش مسكن بتوانند نيازهاي مردم را تامين كنند.

مشاور مجرب املاك بايد براي خريد و فروش و رهن و اجاره آپارتمان يك وب سايت داشته باشند. امروزه بسياري از خريداران و فروشندگان مساكن خود را از طريق اينترنت به نمايش مي گذارند و آن ها را معامله مي كنند. ارتباط كليه مشاورين املاك با يكديگر چه به صورت حضوري يا اينترنت يك امر ضروري است.

 

بهترين فصل اجاره آپارتمان

در فصل تابستان، ميزان جابجايي ها خيلي بيشتر است و اجاره رونق بيشتري دارد. در فصل تابستان به دليل تعطيلي مدارس، اكثر جابجايي خانواده هاي مستاجر بيشتر است.

خانواده ها به دليل تعطيلي مدارس مي توانند با خيال راحت تري مورد بعدي واحد استيجاري را بيابند و در آن قبل از شروع مدارس سكونت كنند.

در حال حاضر به دليل نوسان ارز و سكه بخش مسكن نيز دچار نوساناتي شده طوري كه حتي اجاره نشينان تهران به حاشيه تهران رانده شده و در اين نواحي سكونت كرده اند.

هر چقدر كه با آگاهي بيشتري نسبت به اجاره آپارتمان اقدام كنيد به همان اندازه در آينده از اقدامات خود سود خواهيد برد.

افزايش سرسام آور اجاره بها موجب شده كه روند اجاره آپارتمان در تهران سير نزولي داشته باشد. به گونه اي شده كه مستاجران ديگر توانايي پرداخت اجاره بها را ندارند و موجران نيز هرگز مبالغ اجاره آپارتمان را كاهش نمي دهند.

نرخ معمول افزايش اجاره بهاء 15 درصد است به گونه اي كه حتي در مناطق پايين شهر اجاره بها نيز افزايش يافته است.

 

بهترين مناطق تهران براي اجاره آپارتمان

بهترين مناطق تهران براي اجاره آپارتمان شامل، بريانك، استاد معين، حكيميه، نيكنام، خواجه نظام، پاسدار گمنام، بروجردي، جشنواره، سه راه آذري، شميران نو، ميدان خراسان، يافت آباد، وحيديه، جواديه، صد دستگاه و شهر ري است كه در اين مناطق مستاجران مي توانند واحدهاي مسكوني استيجاري را با قيمت مناسب اجاره كنند.

نوسان موج مانند ارز و سكه باعث شده كه بازار اجاره آپارتمان نيز دستخوش تحولات ناخوشايندي بشود، طوري كه بسياري از مشاورين املاك تهران از اين روند ناراضي هستند.

تا چند سال پيش همه مستاجران مي توانستند واحدهاي مسكوني استيجاري را يافته و در آن ها زندگي كنند ولي طي چند سال اخير مبالغ اجاره آپارتمان در حواشي تهران به قدري زياد شده كه مستاجران واحدهاي خيلي كوچكي را براي اجاره آپارتمان انتخاب مي كنند.

در حال حاضر هیئت دولت تصميم دارد كه قراردادهاي اجاره را از اين به بعد از يك سال به دو سال ارتقاء دهد. اين چنين قانوني بخاطر حمايت از مستاجران گرفته شده است.

 

روند اجاره واحدهاي استيجاري مبله از آغاز تا به امروز

امروزه در بسياري از مناطق تهران و ساير شهرهاي بزرگ كشور، برخي از موجرين، واحدهاي مسكوني استيجاري مبله را اجاره مي دهند كه با استقبال خيلي خوبي مواجه شده است و بسياري از زوج هاي جوان از اين چنين روندي ابراز رضايت كرده اند و اگر اين چنين روندي ادامه يابد مي تواند در شهرستان هاي كشور مورد استفاده قرار گيرد و به يك رسم ملي مردمي تبديل شود و با اين روش خريد وسايل و اسباب و اثاث خانه تا چند سال ديگر وجود نخواهد داشت و شاهد جابجايي خانوارهايي كه اسباب و اثاث خود را در كاميون هاي شهري منتقل مي كنند نخواهيم بود، طوري كه فقط زن و شوهر به همراه با فرزندان خود از يك واحد استيجاري به واحد ديگري نقل مكان خواهند كرد.

ديزاين آپارتمان هاي مبله زيبا و شيك بوده و كدبانوي خانه لازم نيست نسبت به جايگذاري اثاث خانه نگراني و اضطرابي داشته باشد و بنابراين با خيال راحت مي توانند در منزل جديد سكونت كنند.

وجود آپارتمان هاي مبله باعث آرامش خاطر زوجين شده و بنابراين نسبت به تهيه وسايل و اسباب و اثاث خانه نگراني و اضطرابي نخواهند داشت.

زوجين مي توانند در صورتي كه موجر، واحد استيجاري آپارتماني را براي سال بعد تمديد نكرد بدون هيچ نگراني نسبت به جابجايي وسايل و اسباب و اثاث خانه به واحد آپارتماني جديد استيجاري نقل مكان كنند. مستاجر زماني كه يك واحد آپارتماني مبله را اجاره مي كند بايد به هنگام انقضاي قرارداد، كليه وسايل و اسباب و اثاث خانه را سالم و تميز به موجر تحويل دهد.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا