دانستنی های ملکی

اجاره آپارتمان در یک نگاه

 

اجاره آپارتمان یک منبع درآمد برای صاحب ملک است و با این روش او یک درآمد غیرفعال دارد که هر ماه به حساب او واریز می شود.

البته هر چه قدر که صاحب ملک، آپارتمان های بیشتری داشته باشد به همان اندازه منابع درآمدی او از قبل دریافت اجاره بیشتر خواهد بود.

در حال حاضر به دلیل نوسان ارز و سکه بخش مسکن نیز دچار نوساناتی شده طوری که حتی اجاره نشینان تهران به حاشیه تهران رانده شده و در این نواحی سکونت کرده اند.

در فصل تابستان، میزان جابجایی ها خیلی بیشتر است و اجاره رونق بیشتری دارد و البته در این چنین شرایط اقتصادی نیز مبلغ اجاره نیز بیشتر شده است.

 

نقش بنگاه های مشاورین املاک

مشاورین املاک در رابطه با کمیسیون اجاره از خریدار و فروشنده از این فرمول تبعیت می کنند، در معاملات اجاره یک چهارم ماهانه از طرفین معامله و در معاملات رهن میزان کارمزد براساس یک چهارم میزان اجاره بهای ماهانه از طرفین معامله.

اجاره آپارتمان نوساز خیلی به راحتی انجام می شود و صاحب ملک می تواند با مشاوره های بنگاه معاملات املاک متخصص و مجرب، این کار را خیلی زود به انجام برساند.

 

درآمد ماهانه بنگاه های املاک از بابت اجاره آپارتمان 

در صورتی که بنگاه سنتی باشد و در هر ماه یک اجاره و فروش داشته باشد، بنابراین در هر ماه می تواند بیش از ۱۰ تا ۲۰ میلیارد ریال درآمد داشته باشد و در صورتی که بنگاه املاکی مدرنی باشد، می تواند در هر ماه ۷ یا ۸ اجاره و فروش داشته باشد، و بنابراین درآمد او نیز به طور یقین به ۶۰ تا ۷۰ میلیارد ریال خواهد رسید.

 

دریافت اجاره بها و عدم پرداخت آن از طرف مستاجر  

در برخی مواقع بین موجر و مستاجر مشکلاتی پیش می آید به ناچار باید به مشاور حقوقی املاک مراجعه کرد، به طور مثال، مستاجر ممکن است که از تخلیه ملک سرباز بزند تا اجاره بها را سرموقع پرداخت نکند.

 

اینترنت، آسان ترین راه

مشاور مجرب املاک باید برای خرید و فروش و رهن و اجاره یک وب سایت داشته باشد. امروزه بسیاری از خریداران و فروشندگان مساکن خود را از طریق اینترنت به نمایش می گذارند و آن ها را معامله می کنند. ارتباط کلیه مشاورین املاک با یکدیگر چه به صورت حضوری یا اینترنت یک امر ضروری است.

مبلغ اجاره در هر منطقه از تهران و نسبت به منطقه قبلی خود متفاوت است و اجاره بها براساس میزان درآمد ساکنین منطقه و میزان امکانات تجهیز شده در آپارتمان مشخص می شود. همین اصل برای مشخص کردن مبلغ اجاره بها در اجاره آپارتمان در سایر استان ها صدق می کند.

 

نوسانات قیمت ارز و سکه و تاثیرگذاری آن بر اجاره آپارتمان

نوسان قیمت ارز باعث می شود که متقاضیان بیشتری برای مسکن بوجود بیاید و سفته بازی از بین برود. بدین ترتیب خرید و فروش ملک کاهش می یابد و خرید یا رهن و اجاره آپارتمان مورد توجه مردم قرار خواهد گرفت. تاثیر بلندمدت باعث افزایش قیمت آپارتمان های نوساز و مصالح ساختمانی است.

البته به تازگی اجاره آپارتمان مبله نیز بین مستاجران جدید متداول شده و بسیاری از طرفداران این چنین آپارتمان هایی دوست دارند که به راحتی بتوانند از منزلی به منزل دیگر کوچ کرده و اسباب و اثاث خانه را نیز با خود جابجا نکنند.

آپارتمانی که شما اجاره می کنید می تواند برای کارهای اداری و فعالیت های تجاری نیز باشد که در این صورت اگر دقت کرده باشید چنین واحدهایی بیشتر متمرکز بوده و شما می توانید براحتی با کمی جستجو آپارتمان های مورد نظر خود را بیابید. برای اجاره آپارتمان باید بر اساس سلیقه و قدرت مالی خود اقدام کنید.

شما قبل از این که نسبت به اجاره آپارتمان اقدام کنید باید با دوستان و نزدیکان خود که به منطقه مورد نظر شما نزدیکی بییشتری دارند، صحبت و گفتگو کرده و حتی از منطقه طی ساعات مشخصی بازدید کنید تا نسبت به تردد و ترافیک منطقه به آگاهی های لازم دست پیدا کنید.

حتی می توانید از آپارتمان مورد نظر خود در صورتی که در وب سایت فروش و اجاره آپارتمان به نمایش گذاشته شده بازدید کنید و همه امکانات آن را تک به تک بررسی بفرمایید تا بعدها مشکلی واقع نشود.

 

انتخاب منطقه مناسب برای سکونت

منطقه سکونت شما یکی از مهم ترین معیارها برای اجاره آپارتمان است، در صورتی که در مناطق مرکزی شهری، آپارتمانی را اجاره می کنید، توجه کنید که میزان آلودگی صوتی و ترافیک در این مناطق خیلی بیشتر از سایر مکان هاست.

 

تحقیق و بررسی درباره محله مورد نظر

اخلاق همسایگان آپارتمان نشین نیز بر سکونت شما تاثیرگذار خواهند بود، حتی در برخی محله ها، یک شخص ممکن است که آسایش و راحتی یک محله را بهم بریزد، بنابراین بهتر است که قبل از اقدام به اجاره آپارتمان، از محله تحقیق و بررسی کرده و سپس آپارتمان مورد نظر خود را اجاره نمایید.

 

توجه به نقشه ساختمان

توجه کنید که مسئله فقط اجاره نیست، شما باید بهترین منطقه و بهترین آپارتمان را اجاره کنید. متراژ کل آپارتمان و اتاق ها و آشپزخانه عواملی هستند که در این باره تاثیر به سزایی دارند. سالن های آپارتمان نیز در این مورد تاثیرگذاری به سزایی دارند. معماری و طراحی داخلی آپارتمان نیز بسیار مهم است و شما باید محل قرارگیری اثاث بزرگ خانه مثل یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و تلویزیون را مشخص کنید تا بعدها به لحاظ قرارگیری این وسایل و اثاث خانه به مشکلاتی دچار نشوید.

محل و نحوه قرارگیری سرویس بهداشتی و حمام نیز در اجاره آپارتمان نقش بسزایی دارد. حتما آپارتمان هایی را برای اجاره انتخاب کنید که سرویس بهداشتی در وسط سالن قرار نداشته باشد.

 

دسترسی به امکانات

مراکزی مانند مدرسه، درمانگاه؛ باشگاه های ورزشی در هر محله برای همه خانواده ها بسیار مهم است و شما باید به هنگام اجاره آپارتمان به این موارد توجه داشته باشید. شما باید قبل از اجاره آپارتمان همه این مراکز را بررسی کرده و از محل آن ها مطلع شوید. نزدیکی به نانوایی، قنادی، سوپرمارکت و میادین میوه و تره بار نیز در مورد اجاره آپارتمان بسیار مهم بوده و باید به فاصله این مراکز به آپارتمان مورد نظر خود توجه داشته باشید تا بتوانید با خیال راحت آپارتمان مورد نظر خود را اجاره کنید.

طی کردن مسافت زیادی جهت دسترسی به این فروشگاه ها می تواند اوقات زیادی از شما را بگیرد، بنابراین سعی کنید که آپارتمانی را برای اجاره انتخاب کنید که به فروشگاه های مواد غذایی بسیار نزدیک بوده و شما بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن به آن ها دسترسی داشته باشید.

 

توجه به تعداد واحدهای مسکونی آپارتمان

در بعضی از این مجتمع‌ها یک واحد ممکن است با واحدهای جنبی و کناری خود چندین دیوار مشترک داشته باشد. به طور معمول در مجتمع‌های دو واحدی دیوار مشترکی بین دو واحد وجود ندارد؛ اما به طور کلی هرچه دیوارهای مشترک بین واحدها در یک طبقه کمتر باشد، آن واحدها برای اجاره گزینه‌های مناسب‌تری خواهند بود و شما آسایش و آرامش بیشتری را تجربه خواهید کرد. به طور معمول در مجتمع‌های سه واحدی و یا بیشتر همسایگان ناراحتی های بیشتری را متحمل می شوند. منشأ این اختلافات می‌تواند از مسائل پیش پا افتاده‌ای مانند استفاده از فضای لابی و سر و صداهای آزاردهنده تا مسائل مهم‌تر باشد که متناسب با فرهنگ آپارتمان نشینی می تواند حل شود . مجتمع‌های چند واحدی نیز انواع مختلفی دارند. به طور معمول مجتمع‌های تک واحدی بهترین گزینه برای اجاره آپارتمان هستند و شما آرامش و آسایش بیشتری را تجربه می کنید. به این معنا که در هر طبقه تنها یک واحد آپارتمانی وجود دارد. این مسئله سبب می‌شود تا مرزهای مشترک بین خانه‌ها در یک طبقه به حداقل رسیده و خانواده‌ شما آرامش بیشتری را احساس کند.

 

توجه به وضعیت تاسیسات آپارتمانی

بر اساس قانون، مبلغ قبوض مشترک گاز و آب بر اساس متراژ واحد مسکونی محاسبه شده و پرداخت می گردد؛ برای مثال اگر مساحت یک واحد مسکونی در یک مجتمع آپارتمانی دو برابر واحد مسکونی دیگر باشد، سهم پرداخت قبوض گاز و آب توسط آن واحد نیز باید به میزان دو برابر پرداخت گردند  تا بین ساکنان آپارتمان، عدالت برقرار شود.

قبل از اجاره آپارتمان در تهران حتما به وضعیت کنتورها و نحوه‌ تقسیم آن‌ها در بین ساکنان مجتمع دقت کنید. البته در شهر تهران ساکنان بیشتر مجتمع‌های آپارتمانی حداقل در یکی از قبوض با هم مشترک هستند. اگرچه رسم معمول بر آن است که قبض‌های مشترک بر حسب متراژ و یا تعداد افراد ساکن در هر واحد محاسبه شود، اما با توجه به اینکه به طور معمول مصرف همه‌ واحدها به یک اندازه نیست، احتمال بروز اختلاف در این زمینه وجود دارد؛ بنابراین بهتر است قبل از اجاره آپارتمان در تهران به این مورد نیز توجه کرده و از آن اطلاع پیدا کنید  تا بعدها با همسایگان خود دچار مشکل نشوید.

شما می توانید بین اجاره مسکن مبله یا غیر مسکونی یکی را انتخاب کنید. در واحدهای استیجاری تهران-لوکس مجهز،مستاجر در این واحدهای مبله به مدت کوتاهی اقامت می کند، زیرا اکثر افراد با اقامت طولانی مدت ترجیح می دهند که وسایل خود را در واحدها داشته باشند. هر کدام از بلوک های ساختمانی مدیران جداگانه ای دارند.

شما می توانید آپارتمان ها را در سایت های املاک در یک محدوده قیمتی پیدا کنید و در محدوده های خاصی جستجو کنید. البته، همیشه هنگام استفاده از هر چیزی در وب، نسبت به کلاهبرداری های آنلاین آگاه باشید. قبل از دیدن اطلاعات شخصی قبل از دیدن یک آپارتمان ابتدا اطلاعات شخصی خود را ارائه ندهید.

مبلغ اجاره در هر منطقه از تهران و نسبت به منطقه قبلی خود متفاوت است و اجاره بها براساس میزان درآمد ساکنین منطقه و میزان امکانات تجهیز شده در آپارتمان مشخص می شود.

اگر مطمئن نیستید که چه محله ای شروع به جستجو می کند، از طریق دوستان و خانواده خود شروع کنید. حتی یک نفر از یک ساختمان خاص که ممکن است از شرایط شما آگاه باشد و جدیدتری واحدهای استیجاری ر برای اجاره آپارتمان به شما اطلاع دهد،. خودتان هم باید در این زمینه جستجو کنید.

شما می توانید از واحدهای استیجاری برخی محله به راحتی مطلع شوید. برخی مالکان واحدهای خود را هرگز به صورت آنلاین تبلیغ نمی کنند و شما باید با جستجوهای میدانی از این موارد مطلع شوید.

جستجو برای اجاره کردن یک واحد استیجاری لذت بخش است و شما می توانید به منطقه ای بروید که اخلاق و خلق و خوی همسایگان به خلق شما خیلی شبیه است.

 

  • نوع واحد استیجاری: شما باید به نوع آپارتمانی که آن را اجاره می کنید توجه کنید. تعداد اتاق ها، حیاط و سایر امکانات یک واحد استیجاری در قیمت آن تاثیر به سزایی دارد.
  • همسایه ها. ساکنان هر محله شخصیت خاص دارند و شما یکی از آن ها را پیدا کنید که با شیوه زندگی و ارزش های خود آشنا هستند. آیا دوست دارید که در داخل شهر زندگی کنید یا خارج از شهر را دوست دارید؟ شما متناسب با اخلاقیات خود،؛ منطقه و محله زندگی را بیابید و در آن جا زندگی کنید.
  • قرار با مدیر ساختمان: شما باید با مدیر ساختمان قرار ملاقاتی را بگذارید و از کمیت و کیفیت ساختمان و شرایط واحدهای استیجاری باخبر شوید.

 

نحوه یافت یک مورد واحد استیجاری مناسب برای اجاره آپارتمان

 

مشخص کردن بودجه ای برای اجاره آپارتمان

شما باید در همان ابتدا بودجه خود را برای اجاره آپارتمان مشخص کنید و این مبلغ از درآمد شما بیشتر باشد. هرگز به سراغ مواردی که نمی توانید اجاره آن ها پرداخت کنید نروید. بخاطر این وقت تلف کردن است.

در صورتی که مجرد یا دانشجو هستید جهت کاهش هزینه های خودتان می توانید یک نفر هم اتاقی یا هم خانه ای بیابید و هزینه های خودتان را با او شریک شوید.

 

بررسی راه های مختلف جست و جو برای اجاره آپارتمان

فقط به روزنامه ها اکتفا نکنید و به سراغ شبکه های اجتماعی و اینترنت نیز بروید و به دوستان و آشنایان خود بسپارید تا موارد مناسب وضعیت شما را به شما اطلاع دهند.

 

لیست بندی فهرست ها

برای اجاره آپارتمان حتما لیست بلند بالایی تهیه کنید و براساس اولویت های خودتان اقدام کنید. در اولویت هاب خودتان؛ فضای آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام ، اتاق ها را مشخص کرده و برهمان اساس اقدام کنید.

حتما در دوره های مختلف زمانی از محله ای که قرار است در آن جا زندگی کنید بازدید کرده و از ترافیک ماشین و افراد اطلاع حاصل کنید.

با صاحب خانه و بنگاه مشاور املاکی در زمان های مختلف جلسه بگذارید و با محله و شرایط ساختمان بیشتر آشنا شوید.

 

بهترین مدت زمان اجاره آپارتمان

قرارداد اجاره را به مدت یک سال منعقد کنید و هرگز برای زمان های کم قراردادی را منعقد نکنید. دوره های کوتاه مدت باعث خواهد شد تا در دوره های زمانی کوتاه به سراغ واحدهای دیگر برای اجاره آپارتمان بروید.

همیشه بیاد داشته باشید که برای اجاره و سکونت واحدهای میانی آپارتمان بهترین واحدها هستند بنابراین به هنگام اجاره آپارتمان به این نکته توجه داشته باشید.

واحدهایی که در طبقات پایینی ساختمان هستند نسبت به سایر واحدهای طبقات بالاتر، هزینه های زیادی دارند. در صورتی که برای اولین بار واحدی را اجاره می کنید شاید برای اولین بار هیجان زده باشید ولی به تدریج این نوع هیجان در وجود شما کاسته خواهد شد و به تدریج به آن عادت خواهید کرد.

 

بهترین واحد آپارتمانی برای اجاره

باید واحدی را برای اجاره انتخاب کنید که به هنگام وقوع حوادث پیش بینی نشده بتوانید سریع ترین واکنش را نشان داده و از ساختمان خارج شوید.

آپارتمان هایی که در قسمت های تفریحی شهر یا در بالا شهر قرار دارند بسیار گران هستند و بنابراین بهتر است که متناسب با بودجه خودتان به مناطق و واحدهای اجاره سری بزنید و پرس و جو کنید.

آپارتمان های خیابان فرشته و زعفرانیه، تجریش، قیطریه و الهیه بسیار مجهز هستند و خیلی از امکاناتی که در سایر آپارتمان ها وجود ندارد در آپارتمان های خیابان فرشته کار گذاشته می شود. خیابان فرشته بهترین محله تهران محسوب می شود و به همین دلیل منطقه ۱ تهران بوده و شهرداری اکثر امکانات شهرداری را برای زندگی شهری مناسب و پیشرفته در این محله متمرکز کرده است.

کمتر خانواده ای می تواند در این مناطق، نسبت به اجاره آپارتمان اقدام کند و باید با قدرت مالی خیلی بیشتری نسبت به اجاره آپارتمان اقدام نماید تا بتواند خانواده خود را از بیشترین امکانات شهری بهره مند کند.

 

واحدهای مسکونی و تجاری جهت اجاره آپارتمان

همگی واحدهای استیجاری در متراژهای بالای ۱۰۰ مترمربع بوده و به کلیه امکانات مجهز هستند. اجاره آپارتمان در فرشته می توانید از منابع مختلف اطلاعاتی استفاده کنید تا بتوانید بهترین واحد استیجاری را یافته و اجاره کنید.

برخی واحدها مناسب فعالیت های تجاری هستند و اصلا برای سکونت مناسب نیستند. اجاره واحدهای استیجاری مبله برای زوج های جوان مناسب بوده و آن ها راحتی و آسایش بسیار بیشتری را احساس خواهند کرد.

هر چقدر که منابع اطلاعاتی شما برای اجاره آپارتمان بیشتر باشد به همان اندازه می توانید واحدهای استیجاری بیشتری را بازدید کنید.

اجاره آپارتمان مبله البته اجاره بهای بسیار بیشتری را می بلعد و این می تواند برای برخی خانواده ها چندان خوشایند نباشد.

برای اجاره آپارتمان در فرشته حتما از مشاورین بنگاه های مشاور املاک استفاده کنید، واحدهای استیجاری متنوع بوده و باعث خواهد شد تا سردرگم شوید.

برای اجاره آپارتمان یکی از راه ها این است که حتما به سراغ دوستان و آشنایان بروید و دوستان و آشنایان شما به کل منطقه و محله آشنایی کامل دارند و همین باعث خواهد شد تا به شما مشاوره های صحیحی را ارائه کنند.

همگی واحدهای استیجاری مسکونی و تجاری به امکاناتی مانند ماهواره مرکزی، آیفون تصویری، سونا، جکوزی، استخر، سالن اجتماعات، روف گاردن، سالن ورزش، آسانسور و آشپزخانه اوپن و حتی آسانسورهای ماشین بر مجهز هستند و البته مبلغ اجاره بها در این نوع واحدهای استیجاری بسیار بالا خواهد بود.

بخاطر این چنین امکاناتی است که اجاره آپارتمان در مناطق بالاشهر گران بوده و البته شما و خانواده تان از بهترین و باکیفیت ترین امکانات شهری نیز بهره مند می شوید.

امکانات واحدهای آپارتمانی استیجاری بسیار عالی است و ساکنین به هر جهت احساس راحتی خواهند کرد. در همه واحدهای استیجاری به جهت تامین امنیت، دوربین های مدار بسته نصب می شود و اپراتوری ورود و خروج افراد را از ساختمان ملاحظه کرده و از ورود افراد غریبه به ساختمان جلوگیری می کند.

 

Blog Handshake 1024x473 1 - اجاره آپارتمان در يك نگاه

 

مشکلات مستاجر و موجر

در برخی مواقع بین موجر و مستاجر مشکلاتی پیش می آید به ناچار باید به مشاور حقوقی املاک مراجعه کرد، به طور مثال، مستاجر ممکن است که از تخلیه ملک سرباز بزند تا اجاره بها را سرموقع پرداخت نکند، مشاور حقوقی املاک می تواند در این مواقع به طرفین کمک کرده و مشکلات ایجاد شده را برطرف کند.

قبل از هر معامله ای حتما با مشاور املاک مشورت کنید تا بتوانید معاملات املاک بی دردسری را داشته باشید. مشاورین خیلی بیشتر از شما با پرونده های حقوقی سروکار داشته اند، بنابراین حتما به مشاوره های آنان اهمیت دهید و حتما عمل کنید تا مشکلات حقوقی شما حل شود.

در مورد عقد قراردادهای اجاره آپارتمان نیز همین نظام و روند وجود دارد و باید با دقت هر چه تمام تر به توصیه های وکیل خود درباره کارهای لازم جهت عقد قرارداد اجاره عمل کنید تا بتوانید یک سال تمام را بدون دردسر های اداری در واحد استیجاری که اجاره کرده اید زندگی کنید.

 

اینترنت، روشی سریع برای کسب اطلاعات در مورد اجاره آپارتمان

برای اجاره آپارتمان در هر منطقه از تهران یا شهرستان ها می توانید به اینترنت نیز رجوع کنید و از قیمت های اجاره در قسمت های مختلف مناطق شهرنشینی شهر خودتان مطلع شوید.

 

امکانات فراتر از تصور افراد در میان واحدهای استیجاری 

حتی برخی واحدهای آپارتمانی چند سرویس بهداشتی دارند و زمانی که تعداد افراد بیشتر می شود می تواند جوابگوی نیازهای ساکنین باشد.

برای اجاره آپارتمان حتما با مشاور بنگاه املاک و مستغلات مشاوره داشته باشید و چندین بار و در زمان های متفاوتی از ملک بازدید کنید تا چند و چون ملک را شناسایی کنید، بخاطر این که سروصدای ساکنین ساکن در ساختمان و به طور یقین سروصدای مهمانان آنان می تواند آرامش شما را برهم بزند.

در بازدیدهای مختلف می توانید میزان آلودگی صوتی موجود در آپارتمان را بسنجید. البته از آن جایی که فرهنگ شهرنشینی در این منطقه بهبود می یابد بنابراین به ندرت می توانید رفتارهای ناشایست شهروندان را شاهد باشید.

شما می توانید به صورت روزانه، ماهانه یا هفتگی مبلغ اجاره بهای واحد استیجاری خود را پرداخت کنید. البته واحدهای استیجاری موجود در مناطق بالاشهر یا تفریحی شهر مانند دریاچه چیتگر بسیار گران هستند و امکانات رفاهی خارج از تصوری را دارند که حتی به مخیله نفری هم خطور نمی کند. اجاره بهای برخی واحدهای استیجاری بر اساس دلار محاسبه و دریافت می شود.

البته دریافت این چنین اجاره بهایی غیرقانونی است و کلیه موجران و مالکان باید براساس پول رایج کشور اجاره بها را دریافت کنند.

 

استفاده از مشاوره های مالکان واحدهای آپارتمانی استیجاری

برای اجاره آپارتمان حتی می توانید در برخی موقعیت ها با مالکان واحدها نیز مشورت کنید تا آن ها متناسب با تجارب خود، مشاوره هایی را به شما ارایه دهند.

امکانات تعبیه شده در واحدهای استیجاری می تواند داخلی یا خارجی باشد و برخی مالکان با کیفیت ترین دستگاه ها و مبلمان شرکت های داخلی را برای آپارتمان های مبله خود استفاده می کنند.

در صورتی که به وسایل و مبلمان شرکت های سازنده خارجی علاقمند باشید می توانید به دنبال این چنین واحدهایی باشید یا حتی با رضایت مالک، وسایل واحد آپارتمانی را با انواع خارجی تعویض کنید.

 

کمیسیون دریافتی بنگاه های مشاور املاک در اجاره آپارتمان

در معاملات اجاره آپارتمان یک چهارم ماهانه از طرفین معامله اخذ می شود. البته مشاورین املاک باید بتوانند رضایت موجر و مستاجر را جلب کنند تا این که در معاملات بعدی نیز مستاجر به مشاور املاکی در نوبت های بعدی مراجعه کند.

 

توان مالی خیلی زیاد، شرط اول اجاره آپارتمان

برای اجاره آپارتمان باید با قدرت مالی خیلی زیادی شروع کنید و حتی می توانید به تدریج واحد استیجاری خود را خریداری کنید و برای همیشه از شر اجاره نشینی رها شوید.

البته آپارتمان های کلنگی هم در اجاره داده می شوند. آپارتمان های کلنگی برای نوسازی و فروش مناسب هستند و آن چنان مناسب زندگی برای خانوار نیستند.

برای اجاره آپارتمان می توانید از چندین منبع اطلاعاتی استفاده کنید تا اطلاعات شما دقیق و کامل باشد تا بتوانید دقیق تر تصمیم گیری کنید.

 

قدرت تصمیم گیری سریع، عامل موثر در انعقاد قرارداد اجاره آپارتمان

برای اجاره آپارتمان عجله نکنید و با دقت به پیش بروید، البته تامل و تردید هم عامل بدی است و می تواند شما را از معاملات ملکی مناسب باز دارد.

واحدهای آپارتمانی به لحاظ معماری، دیزاین خوبی دارند و از معماری های خارجی و حتی داخلی با کیفیت استفاده شده است. همیشه بهترین آپارتمان ها با بهترین کیفیت در مناطق بالا شهر قرار دارند و شما می توانید با پرداخت هزینه آن ها را بدست بیاورید. می توانید بهترین را بدست بیاورید.

امروزه قیمت آپارتمان ها نیز به خاطر نوسان دلار و ارز دچار نوسان شده و قیمت آن ها نیز خیلی افزایش یافته است. برای اجاره آپارتمان مبله در مناطق بالا شهر تهران یا هر کلان شهر دیگری باید قیمت خیلی زیادی را پرداخت کنید. آپارتمان های مبله خیلی راحت بوده و شما می توانید بدون جابجایی و راحت وارد آپارتمان مبله شده و زندگی خود را شروع کنید. اجاره آپارتمان های مبله می تواند تا حدی هیجان انگیز باشد.

 

slider1 1024x490 1 - اجاره آپارتمان در يك نگاه

 

امکانات رفاهی آپارتمان

بسیاری از آپارتمان ها در متراژهای بالایی بوده و از کلیه امکانات بهره مند هستند و امکاناتی مانند سونا، جکوزی ، استخر، سالن ورزشی و سونا؛ جکوزی، اتاق شطرنج را دارند و بنابراین می توانید آسایش و راحتی را احساس کنید.

البته شما باید متناسب با بودجه خود آپارتمان مناسبی را بیابید و گرنه آپارتمان ها بسیار زیاد هستند و البته متناسب با بودجه شما نیز در آپارتمان امکانات رفاهی وجود داشته باشد.

آپارتمانی که شما اجاره می کنید می تواند برای کارهای اداری و فعالیت های تجاری نیز باشد که در این صورت اگر دقت کرده باشید چنین واحدهایی بیشتر متمرکز بوده و شما می توانید براحتی با کمی جستجو آپارتمان های مورد نظر خود را بیابید. برای اجاره آپارتمان در الهیه باید بر اساس سلیقه و قدرت مالی خود اقدام کنید.

واحدهای آپارتمانی بر بلندای شهر تهران واقع هستند و ویوی بسیار عالی دارند. واحدهای استیجاری یک طبقه نیز وجود دارد که قیمت اجاره بها نیز نسبت به واحدهای دیگر دو یا سه طبقه کمتر است.

حتی برخی واحدهای آپارتمانی چند سرویس بهداشتی دارند و زمانی که تعداد افراد بیشتر می شود می تواند جوابگوی نیازهای ساکنین باشد.

در بازدیدهای مختلف می توانید میزان آلودگی صوتی موجود در آپارتمان را بسنجید. البته از آن جایی که فرهنگ شهرنشینی در مناطق بالا شهر تهران بهبود می یابد بنابراین به ندرت می توانید رفتارهای ناشایست شهروندان را شاهد باشید. این چنین امکاناتی باعث خواهد شد تا سایر بستگان شما هم به این چنین مناطقی روی بیاورند.

شما می توانید با استفاده از خدمات مشاوره ای سامان ۷۲۴ اجاره آپارتمان را در بهترین شرایط تجربه کنید. مشاورین و کارشناسان این شرکت همیشه پاسخگوی سوالات شما در زمینه اجاره آپارتمان هستند.

شما می توانید متناسب با سلیقه و بودجه، واحدی را اجاره کرده و از بهترین  و باکیفیت ترین امکانات ساختمانی آن بهره مند شوید.

 

قدرت مالی شما، عامل تعیین کننده اجاره بهای واحد استیجاری

شما باید متناسب با بودجه و قدرت مالی خود واحد آپارتمانی را مشخص کنید و بعد واحد مورد نظر خود را اجاره نمایید. اجاره آپارتمان را متناسب با قدرت مالی و درآمد خود تعیین کنید.

مشاوره با بنگاه های املاک و مستغلات می تواند در این زمینه نیز موثر باشد. بنگاه های مشاور املاک روزانه با موارد خیلی زیادی سروکار دارند و بنابراین مواردی مثل مورد و وضعیت شما را خیلی زیاد مشاهده می کنند و برای آن راهکار و راه حل دارند و می توانند بر اساس تجربیات و تخصص خود بهترین راهنمایی را به شما مشاوره بدهند.

حتی در برخی کوچه ها محله الهیه نیز پنت هاوس هایی را نیز اجاره می دهند که البته مشتریان خاص خود را دارد. برای اجاره آپارتمان در الهیه می توانید از اینترنت نیز کمک بگیرید و از جدیدترین آگهی های اجاره واحدهای آپارتمانی در الهیه نیز باخبر شوید.

امروزه وب سایت های املاک و مستغلات هر روز بروزرسانی می شود و جدیدترین آگهی املاک و مستغلات نیز بروزرسانی شده تا مشتریان و خریداران مطلع شده و نسبت به خرید یا اجاره آن ها اقدام کنند.

 

دریافت اجاره بها به دلار، روشی نادرست جدید موجران بالاشهری

حتی برخی موجران از مستاجران خود، اجاره بها را به دلار دریافت می کنند، شما باید در ابتدای قرارداد نحوه و زمان پرداخت اجاره بها را با موجرتان به توافق برسید و ایشان نیز باید در این مورد نیز با شما توافق داشته باشند.

البته براساس قانون مدنی، دریافت اجاره بها براساس دلار تصویب نشده و موجران فقط می توانند از مستاجران خارجی، اجاره بها را به دلار دریافت کنند. ولی در برخی مناطق تهران و به خصوص بالا شهر ، موجران اجاره بها را به دلار دریافت می کنند و این قضیه به طور یقین بخاطر نوسانات دلار بوده و موقتی است و بعد از مدتی که نوسان و تب و تاب دلار کاهش یافت، موجران باید اجاره بها را به ریال دریافت کنند که عادلانه بوده و براساس پول رایج کشور ایران است.

دریافت اجاره بها به دلار به مستاجر فشار روانی را وارد می کند و او باید براساس نوسانات شدید دلار، اجاره بها را تهیه کرده و در نهایت به موجر خود پرداخت کند.

برای اجاره آپارتمان حتما با وکیل ملکی خود قرارداد را منعقد کنید تا بعدا از بروز مشکلات حقوقی بین خودتان و فروشنده جلوگیری کنید.

 

نوسانات شدید ارز و تاثیر منفی آن بر اجاره آپارتمان

همیشه نوسانات ارز و سکه بر بازار مسکن ایران تاثیر منفی داشته است و بنابراین شما باید با آمادگی بیشتری واحدهای استیجاری را اجاره نمایید تا دیگر قربانی نوسانات شدید ارز و سکه نشوید. می توانید همیشه چند قدم جلوتر از نوسانات شدید ارزی اقدام کرده و واحد استیجاری خود را اجاره نمایید.

البته از آن جایی که اقتصاد ایران به نفت وابسته است بنابراین نوسانات شدید ارز و سکه اقتصاد ایران را متزلزل می کند و همین باعث می شود که بسیاری از بخش های اقتصادی کشور آسیب ببیند. بنابراین لازم است که مدبرانه در این مورد عمل کرد تا کمترین آسیب وارد شده و بخش های مختلف اقتصادی و به خصوص بخش مسکن بتوانند نیازهای مردم را تامین کنند.

مشاور مجرب املاک باید برای خرید و فروش و رهن و اجاره آپارتمان یک وب سایت داشته باشند. امروزه بسیاری از خریداران و فروشندگان مساکن خود را از طریق اینترنت به نمایش می گذارند و آن ها را معامله می کنند. ارتباط کلیه مشاورین املاک با یکدیگر چه به صورت حضوری یا اینترنت یک امر ضروری است.

 

بهترین فصل اجاره آپارتمان

در فصل تابستان، میزان جابجایی ها خیلی بیشتر است و اجاره رونق بیشتری دارد. در فصل تابستان به دلیل تعطیلی مدارس، اکثر جابجایی خانواده های مستاجر بیشتر است.

خانواده ها به دلیل تعطیلی مدارس می توانند با خیال راحت تری مورد بعدی واحد استیجاری را بیابند و در آن قبل از شروع مدارس سکونت کنند.

در حال حاضر به دلیل نوسان ارز و سکه بخش مسکن نیز دچار نوساناتی شده طوری که حتی اجاره نشینان تهران به حاشیه تهران رانده شده و در این نواحی سکونت کرده اند.

هر چقدر که با آگاهی بیشتری نسبت به اجاره آپارتمان اقدام کنید به همان اندازه در آینده از اقدامات خود سود خواهید برد.

افزایش سرسام آور اجاره بها موجب شده که روند اجاره آپارتمان در تهران سیر نزولی داشته باشد. به گونه ای شده که مستاجران دیگر توانایی پرداخت اجاره بها را ندارند و موجران نیز هرگز مبالغ اجاره آپارتمان را کاهش نمی دهند.

نرخ معمول افزایش اجاره بهاء ۱۵ درصد است به گونه ای که حتی در مناطق پایین شهر اجاره بها نیز افزایش یافته است.

 

بهترین مناطق تهران برای اجاره آپارتمان

بهترین مناطق تهران برای اجاره آپارتمان شامل، بریانک، استاد معین، حکیمیه، نیکنام، خواجه نظام، پاسدار گمنام، بروجردی، جشنواره، سه راه آذری، شمیران نو، میدان خراسان، یافت آباد، وحیدیه، جوادیه، صد دستگاه و شهر ری است که در این مناطق مستاجران می توانند واحدهای مسکونی استیجاری را با قیمت مناسب اجاره کنند.

نوسان موج مانند ارز و سکه باعث شده که بازار اجاره آپارتمان نیز دستخوش تحولات ناخوشایندی بشود، طوری که بسیاری از مشاورین املاک تهران از این روند ناراضی هستند.

تا چند سال پیش همه مستاجران می توانستند واحدهای مسکونی استیجاری را یافته و در آن ها زندگی کنند ولی طی چند سال اخیر مبالغ اجاره آپارتمان در حواشی تهران به قدری زیاد شده که مستاجران واحدهای خیلی کوچکی را برای اجاره آپارتمان انتخاب می کنند.

در حال حاضر هیئت دولت تصمیم دارد که قراردادهای اجاره را از این به بعد از یک سال به دو سال ارتقاء دهد. این چنین قانونی بخاطر حمایت از مستاجران گرفته شده است.

 

روند اجاره واحدهای استیجاری مبله از آغاز تا به امروز

امروزه در بسیاری از مناطق تهران و سایر شهرهای بزرگ کشور، برخی از موجرین، واحدهای مسکونی استیجاری مبله را اجاره می دهند که با استقبال خیلی خوبی مواجه شده است و بسیاری از زوج های جوان از این چنین روندی ابراز رضایت کرده اند و اگر این چنین روندی ادامه یابد می تواند در شهرستان های کشور مورد استفاده قرار گیرد و به یک رسم ملی مردمی تبدیل شود و با این روش خرید وسایل و اسباب و اثاث خانه تا چند سال دیگر وجود نخواهد داشت و شاهد جابجایی خانوارهایی که اسباب و اثاث خود را در کامیون های شهری منتقل می کنند نخواهیم بود، طوری که فقط زن و شوهر به همراه با فرزندان خود از یک واحد استیجاری به واحد دیگری نقل مکان خواهند کرد.

دیزاین آپارتمان های مبله زیبا و شیک بوده و کدبانوی خانه لازم نیست نسبت به جایگذاری اثاث خانه نگرانی و اضطرابی داشته باشد و بنابراین با خیال راحت می توانند در منزل جدید سکونت کنند.

وجود آپارتمان های مبله باعث آرامش خاطر زوجین شده و بنابراین نسبت به تهیه وسایل و اسباب و اثاث خانه نگرانی و اضطرابی نخواهند داشت.

زوجین می توانند در صورتی که موجر، واحد استیجاری آپارتمانی را برای سال بعد تمدید نکرد بدون هیچ نگرانی نسبت به جابجایی وسایل و اسباب و اثاث خانه به واحد آپارتمانی جدید استیجاری نقل مکان کنند. مستاجر زمانی که یک واحد آپارتمانی مبله را اجاره می کند باید به هنگام انقضای قرارداد، کلیه وسایل و اسباب و اثاث خانه را سالم و تمیز به موجر تحویل دهد.

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا