تهران شناسی

ارگ تجریش شهری رویایی برای بازارگردان

 

معمولا کسانی که به بازار گردی علاقه بسیاری دارند، به دنبال مکان های خاص برای خرید می گردند. بنای ارگ تجریش در شمال شهر تهران را می توانیم دنیایی بی مانند برای این افراد به شمار آوریم. با ورود به این ارگ تجاری شاید کمتر کسی قادر باشد دست خالی از ان بیرون بازگردد.

در اصل برای کسانی که در تهران زندگی می کنند، شهرت ارگ تجریش را شنیده اند. اما باید بگوییم برای کسانی که اهل تهران نیستند یا در این شهر بزرگ زندگی نمی کنند، این ارگ تجاری محلی عالی برای خرید هر آنچه بخواهید است.

می توان با مراجعه به ارگ تجریش تمامی خرید هایی را که برای یک سال نیاز دارید، یک جا انجام دهید. اگر در ضلع شمالی میدان تجریش بایستید به راحتی قادر خواهید بود این ارگ تجاری را به راحتی از دور مشاهده کنید.

جذابیت این منطقه قرار گرفتن بازار سنتی تجریش در برابر ارگ تجریش است. این تلفیق مدرنیته و سنت منجر شده است تا افراد بسیاری حتی برای بازدید و گردش به این منطقه از تهران سفر کنند. البته باید بگوییم هیچ کدام از این دو بازار مشتری های خود را از دست نداده اند.

زیرا هنوز در تهران خانواده های اصیلی هستند که ترجیح می دهند به جای خرید از ارگ تجریش، از بازار سنتی تجریش مایحتاج خود را خریداری نمایند. اما باز هم تناقض جالب و عجیب مدرنیته و سنت، این ناحیه از شهر تهران را بسیار دیدنی نموده است.

 

ارگ تجریش

جایگاه بازار سنتی تجریش در کنار ارگ تجاری

زمانی که به بازار تجریش در کنار ارگ تجریش نگاه می کنیم، می توانیم تهران را در یک قاب به تصویر بکشیم. هر روز مراکز خرید بیشتری هستند که در برابر مکان ها و مغازه های سنتی و قدیمی تهران قد علم می کنند. با این کار نشان می دهند که تهران دگر آن تهران قدیم نیست و نخواهد شد.

هر روز با نوع جدید از زرق و برق در این شهر بزرگ روبرو می شوم. بازار های سنتی و قدیمی جای خودشان را به ارگ تجریش می دهند. دیگر خیابان ها و کوچه های این شهر بزرگ کم کم خودشان را از سنتی بودن خارج نموده و در میان زرق و برق مدرنیته جای می گیرند.

البته باید بگوییم بازار سنتی تجریش هنوز هم جایگاه خود را در میان مردم حفظ نموده است. بیشتر مردم این شهر بزرگ خرید از بازار را به خرید از ارگ تجریش ترجیح می دهند. هنوز هیچ مدرنیته ای نتوانسته است از اهمیت و محبوبیت بازار سنتی در تجریش بکاهد.

همین مسئله نیز منجر شده است تا بیشتر پاساژها و مراکز خرید در تجریش، از بنا کردن بازار های میوه و تره بار در ساختمان های خود تردید داشته باشند. زیرا می دانند تا زمانی که این بازار سنتی پابرجاست، هرگز مردم سه سمت ارگ تجریش نخواهند رفت.

بازار سنتی تجریش سالهاست که در زمینه فروش میوه و تره بار فعالیت می کند. همچون کهنه کاری با تجربه نیز، هنوز خیال بازنشستگی ندارد. از این رو باید بگوییم ارگ تجریش با تمام لوکس بودن و زیبایی اش قادر به مبارزه با بازار سنتی نیست.

 

ساعات کاری و آدرس ارگ تجاری تجریش

ارگ تجاری تجریش نیز همچون دیگر مراکز خرید در دنیا ساعات کاری مشخصی دارد. این ارگ هر روز از ساعت 10 صبح تا ساعت 23 شب از مشتری های خود پذیرایی می کند. می توانید با مراجعه به ارگ تجریش هر آنچه را که لازم داشته باشید به راحتی خریداری کنید.

بهترین مسیر برای دسترسی به پاساژ بزرگ ارگ تجریش از سمت میدان تجریش است. می توانید به ابتدای میدان تجریش مراجعه نمایید، پس از آن  با ورود به خیابان سعد آباد با این مجتمع غول پیکر روبرو خواهید شد. هر آنچه را که نیاز داشته باشید می توانید در این پاساژ رویایی بیابید.

بیشتر افرادی که دوستدار خرید کردن هستند معمولا از خودشان نمی پرسند که بعد از ورود به ارگ تجریش چه بخرم. اما شاید باید بگوییم این که پس از ورود به این ارگ بزرگ چه چیزی باید خریداری کنیم، سخت ترین سوالی باشد که نیاز به پاسخ دهی دارد.

در این پاساژ هر آنچه را که عقل به آن فکر کرده است یا قادر به فکر کردن است، خواهید یافت. پس باید بگوییم بهتر است پیش از مراجعه به ارگ تجریش اطلاعات کافی در مورد طبقات، مغازه های مورد استفاده و … بدست اوریم. زیرا زمان بسیار زیادی برای گردش یک روزه در این بازار بزرگ نخواهیم داشت.

اگر بخواهیم برای هر خرید، تمامی ارگ تجریش را بگردیم، مسلما هم از درد پا توان خودمان را از دست می دهیم، هم نمی توانیم در یک روز کاری تمامی نیاز های خودمان را از این مرکز خرید، بدست آوریم. از این رو بهتر است بدانیم هر آنچه می خواهیم در کدام طبقه این پاساژ بزرگ قرار دارد.

تا بدون صرف هیچ زمانی، به این مرکز خرید مراجعه نموده و اقدام به خرید هر آنچه می خواهیم نماییم. معمولا در مراکز خرید بزرگ همچون ارگ تجریش نمی توانیم هیچ گونه پراکندگی در مغازه ها شاهد باشیم. از این رو کافیست بدانیم هر طبقه از این پاساژ بزرگ به فروش چه محصولی می پردازد.

 

پاساژ ارگ

 

طبقه همکف اول پاساژ بزرگ ارگ تجریش

اصولا فروشگاه هایی که در این طبقه قرار دارند برای خرید عموم آزاد هستند. شما قادر هستید در این طبقه از ارگ تجریش هر آنچه را لازم دارید خریداری نماییم. از جمله لوازم بهداشتی و آرایشی، پوشاک، کالاهای خواب، لوازم منزل و.. همگی در این بخش از ارگ تجاری واقع شده و در دسترس هستند.

شاید دسترسی آسان به هر آنچه که می خواهید در همین طبقه اول منجر شود تا شما به سمت ارگ تجریش جذب شوید. از طرفی این مسئله منجر می شود تا شما مشتاق شوید از دیگر طبقات ارگ تجاری نیز بازدید نمایید. شاید بخواهید زیبایی طبقه اول را در دیگر طبقات نیز مشاهده کنید.

معمولا کسانی که اهل خرید کوله، ساک دستی و چمدان چرمی هستند در طبقه اول ارگ تجریش به سراغ برند مندوزا می روند. در این طبقه یکی از واحد های بزرگ به این برند معروف اختصاص یافته است. از طرف دیگر در همین طبقه با دو واحد بهداشتی و آرایشی معتبر چون میثم عطر و پالاس روبرو خواهید شد.

خانمها و آقایان خوش ذوق و سلیقه اصولا برای خرید محصولات آرایشی، ادکلن و .. این مکان ها را انتخاب می کنند. برند های معتبری در هر دوی این واحد ها وجود دارد که نیاز هر فردی را با هر سلیقه ای برطرف می کند. کسانی که پس از یک گردش حسابی در ارگ تجریش خسته شده اند، بهترین انتخاب استراحت در کافه است.

در طبقه همکف دو کافه فوق العاده زیبا و عالی به نام های فیلیکوری و کافه ویونا واقع شده است. پس از یک گردش چند ساعته و بی وقفه در ارگ تجریش نیاز خواهید داشت تا قوای خود را باز گردانید. از این رو این کافه ها می توانند بهترین انتخاب باشند.

علاوه بر موارد یاد شده شما می توانید در طبقه همکف اول ارگ تجریش با مغازه های دیگری نیز رو به رو شوید. بهترین مغازه های ارائه دهنده لوازم آشپزخانه، بهترین و مارک ترین عینک فروشی های. البته باید بگوییم قیمت های خرید از ارگ تجاری بسیار بالا است.

برخی از خانم های خوش سلیقه برای خرید بدلیجات ارگ تجریش را انتخاب می کنند. در این طبقه از پاساژ می توانید با مغازه های بسیاری در زمینه بدلیجات و شن اکسسوری رو به رو شوید.

حتی می توانید در این منطقه اقدام به خرید سیسمونی بچه نیز نمایید. یکی از بزرگترین واحد های طبقه همکف اول، لباس فروش ها هستند. وجود برند هایی همچون ادل، کی کی، باربری، گراد، مور اند مور، کولینز و.. منجر شده است تا این طبقه از ارگ تجریش بازدید بالایی برخوردار باشد.

علاوه بر تمام این موارد می توانید کفش های کلارکس خود را نیز از ارگ تجریش خریداری نمایید. یا بهترین و مارک ترین بند های گوشی و لپ تاپ را برای عزیزان خود به عنوان هدیه از این ارگ تجاری خریداری کنید.

 

 

مرکز خرید تجریش

طبقه همکف دوم ارگ تجاری تجریش

شما زمانی که وارد این طبقه از ارگ تجریش می شوید، با مغازه های کمتری روبرو خواهید شد. اما چند مورد مغازه ای هم که در این طبقه قرار دارند، همگی از جمله برند های معتبر دنیا هستند. معروف ترین برند ایرانی، چرم درسا نیز در این طبقه واقع شده است.

 

طبقه اول بازار بزرگ و تجاری تجریش

ویو و منظره زیبایی که طبقه اول ارگ تجریش دارد، بهترین محیط برای فعالیت کافه و رستوران به شمار می رود. از این رو شما می توانید بهترین کافه رستوران ها را در این طبقه مشاهده کنید. رستوران پیکاسو و روکو دو کافه رستوران در طبقه اول ارگ تجاری هستند.

علاوه بر آن می توانید در این طبقه با فروشگاه برند سفیر نیز روبرو شوید، و از آن نیازهای و مایحتاج آرایشی و بهداشتی خود را خریداری کنید. در این طبقه ارگ تجریش برند های معتبر تری برای پوشاک و کفش زنانه و مردانه قرار گرفته است.

برندها معروفی همچون چیلیا، اسکچرز، منتن، پال اند بیر، ال تی بی و.. در طبقه اول ارگ تجاری تجریش واقع شده اند.

 

طبقه دوم سالن جواهرات ارگ تجریش

برای ورود به طبقه دوم ارگ تجاری تجریش نیاز به کیفی پر از پول خواهید داشت. زیرا وارد دنیای زیبای جواهراتی می شوید، که شاید نظیر برخی از ان ها را حتی در رویا نیز ندیده باشید. شما می توانید در این طبقه از ارگ تجریش با زیباترین ست طلا و جواهرات روبه رو شوید.

علاوه بر آن می توانید در این طبقه از فروشگاه های برند ساعت همچون رولکس، جگوار، تیسوت، ادوکس و.. خریداری نمایید.

 

 

روف گاردن ارگ

طبقه سوم ارگ زیبا و لوکس تجریش

در طبقه سوم ارگ تجریش با دنیای دیگری روبرو خواهید شد. این طبقه مربوط به بخش هنری بوده و شما قادر هستید هم از شهربازی ان استفاده کنید، هم برای دیدن فیلم به سینمای ارگ مراجعه نمایید. این طبقه محلی مناسب برای روز های تعطیل و روز های جمعه می باشد.

در طبقه چهارم ارگ تجریش سن و سال خودتان را فراموش خواهید کرد. برای لذت بردن از زندگی نیازی نیست خودتان را در محیط های خاص حبس کنید. با مراجعه به ارگ تجاری روز خودتان را متنوع نمایید.

 

پشت بام ارگ تجاری و زیبای تجریش

شما بر روی پشت بام ارگ تجریش با رستورانی فوق العاده دنج و زیبا روبرو خواهید شد. می توانید خسته از یک خرید لذت بخش، خودتان را به پشت بام برسانید و به دور از هر نوع آلودگی و شلوغی تهران، به استراحت بپردازید.

دیدن قله پر از برف البرز از این زاویه همیشه بهترین و مناسب ترین انتخاب توسط مشتری هایی بوده است که برای خرید به ارگ تجریش مراجعه نموده اند. در این محیط لذت بخش می توانید خودتان را به یک فنجان قهوه مهمان کنید.

فراموش نکنید که برای یافتن زیبایی های تهران نیازی نیست به دوردست نگاه کنید. کافیست بر روی پشت بام ارگ تجاری بنشینید و در میان درختان سرسبز آن به تماشای بام پر از برف البرز بپردازید. به همین سادگی و به همین لذت بخشی.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا