طراحی و دکوراسیون

آشنایی با اصول و قواعد سبک دکوراسیون مینیمال

 

به سبک دکوراسیون که روی چیزهای ضروری در زندگی روزمره تمرکز دارد سبک دکوراسیون مینیمال گفته می شود. در این سبک ساده گرایی و اجتناب از موارد غیر ضروری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در این سبک دکوراسیون اغلب سعی می شود از تجملات تا حد زیادی پرهیز شود. اگر به دنبال اجرای این سبک دکوراسیون در فضای داخلی خانه خود هستید توصیه می کنیم از تجملات به طور کامل دوری کنید. در صورتی که از افرادی هستید که سبک های دکوراسیون ساده و عاری از تجملات را برای منزل خود می پسندید توصیه می کنیم تا پایان ما را همراهی نمایید تا با اصول این سبک دکوراسیون بیشتر آشنا شوید.

 

cdn.cliqueinc.com  cache  posts  195935  how to decorate like a minimalist 1814000 1466621164.700x0c 76f47a6443db4ee09a3149fa66f0b111 - آشنایی با اصول و قواعد سبک دکوراسیون مینیمال

دکوراسیون مینیمال

اصول و قواعد سبک دکوراسیون مینیمال

استفاده از سبک دکوراسیون مینیمال برای اکثر خانه ها مناسب می باشد. این سبک دکوراسیون در سال های اخیر به محبوبیت قابل توجهی دست یافته است. استفاده از این سبک دکوراسیون برای فضای داخلی خانه باعث می شود خانه شما کاملا زیبا و تمیز به نظر برسد و هر فردی که وارد خانه شما می شود احساس آرامش و نظم خاصی را تجریه خواهند کرد.

 

اصل اول استفاده از پالت خنثی

اصل اولیه در اجرای دکوراسیون مینیمال استفاده از رنگ های خنثی می باشد. هدف اصلی این سبک دکوراسیون ایجاد فضای جالب، زیبا و تمیز می باشد از این رو رنگ های انتخابی شما باید متناسب با هدف اصلی اجرای این سبک دکوراسیون باشد. برای ایجاد این فضا به طور سنتی به پالت های هماهنگ با رنگ وسایل جانبی خانه خود نیاز خواهید شد تا بتوانید فضای داخلی خانه خود را به فضایی فوق العاده زیبا تبدیل نمایید.

در صورت تمایل به طراحی فضایی با رنگ های خنثی استفاده از تنوع کافی و زیاد جهت رفع نیاز شما برای داشتن خانه زیبا امری دشوار خواهد بود. ممکن است به نظر برسد این سبک دکوراسیون باعث ایجاد نمای بد و خسته کننده باشد اما جهت رفع این مشکل می توانید از قانون ۱۰/۳۰/۶۰ استفاده کرده و همچنین یک رنگ سایه را به عنوان رنگ پایه و غالب انتخاب نمایید و در نهایت می توانید رنگی ثابت را ایجاد کنید.

 

اصل دوم سبک دکوراسیون مینیمال، قرار دادن مبلمان در مرکز اتاق

اصل دوم در دکوراسیون مینیمال و ایجاد فضای مینیمالیست تمرکز روی مبل می باشد. در این فضاها مبلمان پادشاه بوده و بر دیگر وسایل موجود در خانه حکمرانی می کنند. در اکثر خانه ها اتاق ها بر اساس کاربردشان طراحی شده و ساخته می شوند و باید مبلمان مخصوص و متناسب با طرح را در اتاق قرار داد. بهتر است از دقت زیاد چشمی روی مبلمان خودداری نمایید. شما می توانید برای این سبک دکوراسیون از مبلمان سال نیز استفاده نکنید و این موضوع را چندان سخت نگیرید.

 

maxresdefault 1024x576 2 - آشنایی با اصول و قواعد سبک دکوراسیون مینیمال

سبک دکوراسیون مینیمال

 

تمامی وسایل انتخابی شما در طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما نقش مهم و ارزش والایی دارند. نگران صرف هزینه های هنگفت برای مبلمان منزل خود نباشید زیرا تا جایی که به زیبایی ارتباط دارد قادر به جلب توجه مهمانان به سوی خود می باشند. البته لازم به ذکر است در این سبک دکوراسیون انتخاب مبلمان از اهمیت والایی برخوردار می باشد و این مورد نیازمند دقت بیشتر می باشد.

 

اصل سوم ترکیب بافت ها جهت ایجاد علاقه چشمی و بصری

از آنجا که در این سبک دکوراسیون تنها قادر به استفاده از تعداد بسیار کمی از عناصر طراحی هستید استفاده آن ها در مکان مخصوص خود از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد زیرا این امر باعث حفظ ارزش آن ها می شود و ارزش واقعی خود را نمایش دهند. استفاده از بافت های مناسب جهت طراحی های مختلف جهت حفظ فضای داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و هنگام استفاده از بافت های مختلف لازم است نهایت توجه خود را به کار برید. در اجرای این سبک دکوراسیون انتخاب بافت های مناسب اهمیت زیادی دارد. البته لازم به ذکر است هماهنگی بافت های مورد استفاده نیز زیاد است. در صورت استفاده از فرش بسیار نرم بهتر است میزی را انتخاب نمایید که دارای پایه های مناسب باشد و از آسیب دیدگی بافت فرش جلوگیری شود. علاوه بر توجه به زیبایی مبلمان باید در انتخاب نوع بافت نیز دقت نمایید تا از آسیب به مبلمان و وسایل جانبی جلوگیری شود.

 

ایجاد فضای ذخیره سازی

اصل مهم دیگر در دکوراسیون سبک مینیمال ایجاد فضای ذخیره سازی به اندازه کافی می باشد. در صورتی که فضای زیبایی را ایجاد کرده باشید اما برای ذخیره سازی قسمتی در آن وجود نداشته باشد فضای داخلی خانه شما جالب به نظر نخواهد رسید و هر چند ممکن است بسیار زیبا باشد اما برای شما خوشایند نخواهد بود. در این سبک دکوراسیون جهت ذخیره سازی وسایل به فضای کافی نیاز خواهید داشت و این مورد باید تا حد زیادی مورد توجه قرار گیرد زیرا این امر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این فضاها باید فضای کافی جهت ذخیره سازی کفش ها، شال ها و غیره وجود داشته باشد و قادر به رفع نیازهای شما و اعضای خانواده تان تا حدی باشد. نحوه نمایش و ظاهر این فضاها در سبک دکوراسیون مینیمال از دیگر سبک ها متفاوت می باشد.

 

a3a59cb01649106f1d66e5641179b611 - آشنایی با اصول و قواعد سبک دکوراسیون مینیمال

ویژگی های دکوراسیون مینیمال

 

ذخیره سازی به عنوان بهترین نوع فضای ذخیره سازی می باشد. در سبک دکوراسیون مینیمال می توانید از کمدهای زیبا و طرح دار، فضای در پشت در و همچنین کشوهای زیبا استفاده نمایید. جهت جلوگیری از دیده شدن این فضاها همچنین می توانید در صورت لزوم از دیگر وسایل جانبی و کمدها در کنار این فضاهای ذخیره سازی استفاده نمایید.

 

استفاده از وسایل جانبی زیبا

یکی از اصول دیگر سبک دکوراسیون مینیمال انتخاب لوازم جانبی به صورت عاقلانه می باشد. یکی از تصورات اشتباه در رابطه با این سبک دکوراسیون این است که به نظر می رسد در این سبک دکوراسیون برای لوازم جانبی فضایی در نظر گرفته نشده است. اغلب فضاهای ساده ممکن است ناقص به نظر برسند، همچنین لوازم جانبی که به بهترین شکل در جای مخصوص خود قرار گرفته اند در اتاق یا فضای خانه شما هماهنگی و زیبایی ایجاد می کنند.

در این سبک طراحی از آزادی نسبتا خوبی برخوردار خواهید بود و همچنین می توانید لوازم جانبی را بر اساس کاربرد خود در کنار یکدیگر قرار دهید و این کار نکته ای مهم در رابطه با زیبایی به نظر می رسد. به استفاده از اشیایی همانند شمع، میز قهوه و کتاب می توانید فکر کنید. استفاده از این وسایل نمایانگر اهمیت شما به خانه خود می باشد.

مکان مناسب در سبک دکوراسیون مینیمال کلید اصلی می باشد. در وهله نخست بهتر است مکان مناسب قفسه ها، میز ناهارخوری و مبلمان را تعیین نمایید تا بتوانید دیگر وسایل جانبی را نیز بر اساس آن در جای مناسب خود قرار دهید. این سبک دکوراسیون به طور کلی برای برجسته نشان دادن سادگی گزینه ای عالی به نظر می رسد.

 

ویژگی های برجسته سبک دکوراسیون مینیمال

شکل ساده و عملکرد بالا

در اکثر خانه هایی که سبک دکوراسیون مینیمال در آن ها اجرا شده است دارای طرح ساده، کارآمد و بی آلایش می باشد و فضای موجود در منزل بیهوده هدر نخواهد رفت. سادگی در این سبک دکوراسیون باعث ایجاد آرامش در دکوراسیون داخلی منزل و معماری بیرونی خواهد شد. فضای کاربردی باز، دیوارهای داخلی کم، شکل های ساده، مکان ذخیره سازی منحصر به فرد و پنهان و دیگر مواردی که باعث می شوند فضا ساده به نظر برسد از مهمترین ویژگی های این سبک دکوراسیون هستند.

 

homey apartment by fertility design 3 along with homey apartment by fertility apartments photo apartment design 1024x683 1 - آشنایی با اصول و قواعد سبک دکوراسیون مینیمال

اصول دکوراسیون مینیمال

 

درب و پنجره های به کار رفته در این سبک دکوراسیون نیز ساده هستند و این امر باعث می شود ساختمان نمایی ساده داشته باشد. در طراحی بیرونی و دکوراسیون داخلی منزل به سبک دکوراسیون مینیمال از استفاده از زواید و ساخت های بدون کاربرد تا حد قابل توجهی خودداری می شود. در این سبک دکوراسیون کارایی خانه و کاربردی بودن آن اهمیت بسیار زیادی دارند. برجسته ترین جنبه که در تمامی خانه ها به سبک دکوراسیون مینیمال به چشم می خورد سادگی و کارایی آن می باشد.

 

استفاده از پوشش و رنگ های ساده و طرح های ساده برای دیوارها

طراحی ساده و بدون طرح برای دیوارها و یا طراحی بسیار کم یکی دیگر از ویژگی های برجسته سبک دکوراسیون مینیمال می باشد. دیوارهای ساده موجود در این سبک دکوراسیون در خانه احساس آرامش ایجاد خواهد کرد. در این سبک دکوراسیون رنگ های روشن به ویژه سفید برای دیوارها مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از رنگ های روشن باعث می شود فضای داخلی منزل بازتر و وسیع تر به نظر برسد و همچنین باعث می شود احساس پاکیزگی در منزل القا شود. لازم به ذکر است در این سبک دکوراسیون از ایجاد فضای رنگارنگ در فضای داخلی منزل باید اجتناب شود و تا حد امکان بهتر است از رنگ های روشن استفاده نمایید.

در دکوراسیون مینیمال بهتر است از استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار و شلوغ مثل دیوارپوش های خلاقانه اجتناب کنید. بلکه بهتر است از کاغذ دیواری هایی با بافت ساده که طرح ندارند استفاده نمایید.

 

فضای پرنور، باز و تمیز

یکی دیگر از ویژگی های برجسته دکوراسیون مینیمال استفاده از نور طبیعی می باشد. در اکثر خانه ها با دکوراسیون مینیمال از پنجره های بزرگ و یا پانل خورشیدی استفاده می شود. استفاده از این سبک دکوراسیون راه حل کارآمد و خوب در جوامع پر جمعیت امروزه و تاثیرات مخرب محیط زیست می باشد. از مهمترین ویژگی های این سبک دکوراسیون می توان به نورگیر خوب، فضای پرنور و پنجره های بزرگ اشاره کرد.

 

renovation of a two storey apartment in hanoi by flat6 architects o - آشنایی با اصول و قواعد سبک دکوراسیون مینیمال

آشپزخانه به سبک دکوراسیون مینیمال

 

نمونه دکوراسیون مینیمال در محیط آشپزخانه

در آشپزخانه های به این سبک دکوراسیون تمامی المان های ساده و حداقلی مورد استفاده قرار گرفته اند. تمام لوازم در کابینت ها با ظرافت خاص پنهان شده اند. استفاده از رنگ های ساده و یکدست نیز باعث ایجاد سادگی در این سبک دکوراسیون می شود. استفاده از کابینت های جزیره ای باعث می شود فضای آشپزخانه به سادگی به دو بخش ساده و زیبا تقسیم خواهد شد. در این آشپزخانه ها سینک ها و اجاق گازها در مرکز اتاق نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از سبک های خطی در این آشپزخانه ها باعث ساده تر به نظر رسیدن این آشپزخانه ها خواهند شد. در این سبک دکوراسیون یکپارچگی محیط به طور کامل حفظ می شود. بهترین نمونه های دکوراسیون مینیمال در آشپزخانه منازل آمریکایی و ایتالیایی مشاهده می شوند. اهمیت ویژه آشپزخانه ها در فرهنگ این کشورها دلیل اصلی این موضوع می باشد. این آشپزخانه ها فوق العاده زیبا به نظر می رسند به طوری که تقریبا مورد رضایت سلیقه های مختلف زیادی است.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا