دانستنی های ملکی

املاک اکازیون دارای چه ویژگی های می باشد ؟

 

املاک اکازیون در واقع یکی از واژه هایی می باشد که امروزه از زبان بسیاری از فروشنده های ملک می شنوید که در وصف املاک خود واژه املاک اکازیون را می آورند تا شما را به خرید آن تشویق کنند. به طور کلی املاک اکازیون یک اصطلاح می باشد که در صنعت ملک و ساختمان بسیار متداول است و از این واژه می توان تعابیری مختلفی را برداشت نمود.

بسیاری از افراد بر این گمان هستند که املاک اکازیون به املاکی گفته می شود که قیمت بالایی دارند و برای خرید آن هزینه زیادی را باید پرداخت کنند. اما در واقع املاک اکازیون به ملک هایی گفته می شود که قیمت آنها پایین است ولی زیبایی و موقعیت آن ملک در حدی می باشد که شما می توانید آن را با قیمت بسیار کمتری از ارزش واقعی آن خریداری نمایید.

به طور کلی املاک اکازیون ویژگی هایی دارد که آن ویژگی ها مخصوص این واژه می باشند، در ادامه برخی از ویژگی های املاک اکازیون را بیان می کنیم.

 

 

ویژگی های املاک اکازیون:

همانطوری که بیان نمودیم و متوجه شدید املاک اکازیون به املاکی گفته می شود که قیمت بسیار مناسبی دارد، علاوه بر آن ویژگی های دیگری هم دارد که در ادامه آنها را به ترتیب بیان می کنیم.

 

  1. قیمت ملک:

اگر شما قصد دارید ملکی را معامله کنید و قیمت آن ملک 20 یا 35 درصد پایین تر از قیمت به روز معامل آن ملک باشد می توانید بگویید که آن ملک جزء املاک اکازیون محسوب می شود. پس بدون شک قیمت املاکی که اکازیون هستند پایین تر از قیمت واقعی آن باید باشد، در اینصورت شما در معامله خود سود خواهید کرد.

 

  1. میزان قدرالسهم ملک:

اگر شما زمینی را معامله می کنید و آن زمین قدرالسهم زیادی دارد، آن زمان می توانید بگویید آن ملک بسیار اکازیون بوده است. به طور مثال اگر شما زمینی را معامله می کنید که 100 متر است ولی در زمینی 600 متری قرار گرفته است و آن ساختمان دارای 4 واحد باشد یعنی آن زمین از قدرالسهم بسیار بالایی برخوردار است و این معامله ای که کرده اید بسیار عالی و بی نقص می باشد.

 

  1. کیفیت و میزان مشاعاتی که برای ساختمان در نظر گرفته می شود:

برخی از ساختمان هایی که از مشاعات با کیفیت و بی نظیری برخوردار شوند املاک اکازیون هستند. امکاناتی که در این نوع املاک و ساختمان ها وجود دارد مانند زمین تنیس، لابی بسیار بزرگ و شیک، استخر و سونا، زمین بسکتبال، سالن بدنسازی، پاسیوی بزرگ، انباری های بزرگ، پارکینگ های اضافی و حیاط مشجر می باشد. در نتیجه باید بدانید این دسته از امکانات در هر خانه ای که وجود داشته باشد به آن املاک اکازیون می گویند.

 

  1. کیفیت سازه:

کیفیت و نوع سازه ای که در بنا به کار رفته است از مشخصاتی می باشد که در دسته اکازیون قرار می گیرد. این مشخصات شامل دید و منظره ای منحصر بفرد، طراحی ساختمان توسط آرشیتیک توانا و معروف، استفاده از مصالح مناسب و مرغوب و تقسیم بندی مناسب فضاها می باشد. بنابراین در ساخت املاک اکازیون باید دقت بسیاری شود تا این واژه به آن تعلق بگیرد.

 

  1. محل قرارگیری ملک:

یکی دیگر از مهمترین ویژگی هایی که باعث می شود ملک شما در دسته املاک اکازیون قرار بگیرد مکانی می باشد که آن ملک در آن قرار گرفته است. به طور کلی مکان هایی که جمعیت کمی دارند ولی امکانات آن بیشتر از جمعیتی می باشد که در آن مکان قرار گیرند را املاک اکازیون می گویند. چرا که در این منطقه جمعیت زیادی وجود ندارد ولی امکانات بسیار عالی و دسترسی را دارا می باشد.

 

  1. تسهیلات مناسب و شرایط پرداخت:

یکی دیگر از شرایطی که می توانیم برای املاکی که اکازیون هستند نام ببریم این است که فروشنده در دریافت بهای ملک انعطاف داشته باشد. این انعطاف می تواند شامل اقساطی پرداخت کردن هزینه ملک، معاوضه اتومبیل با ملک و یا املاک دیگر و یا اینکه ملک وام هایی با بهره هایی پایین دارا باشد، بهره پایین آن باید 4 تا 8 درصد باشد.

 

 

  1. وجود همسایگان خاص در آن ملک:

در صورتی که همسایگان شما در آن منطقه وضعیت مالی، اعتقادی مشابه و یکسانی را با شما داشته باشند، می توانید بگویید که ملک شما بسیار اکازیون می باشد. اگر ساختمان شما همسایگانی مناسب داشته باشد آن ساختمان مدیریت یکپارچه و منظمی خواهد داشت که با وجود این عامل مشکلات آپارتمانی بسیار کاهش پیدا می کند.

 

بسیاری از خانه ها همسایگان مناسبی ندارند و بیشتر مشکلات آپارتمان نشینی به دلیل همسایگان نامناسب می باشد که با آنها در ارتباط هستید. ولی اگر همسایگان شما از نظر طبقاتی و فرهنگ با شما یکسان باشند ریسک مشکلات آپارتمان نشینی بسیار کاهش پیدا می کند، بنابراین اگر شما خانه ای با این شرایط را تهیه کردید باید بدانید که آن خانه بسیار اکازیون می باشد.

 

  1. ساختمان های خاص:

همه شما به خوبی می دانید که ساختمان های خاص به ساختمان هایی می گویند که در کل آن منطقه ویژه و خاص می باشد. مناطقی مانند بام نیاوران، برج تهران، شاهگلی و … که اس آنها را زیاد شنیده اید و یا اینکه آنجا را مشاهده کرده اید از جمله ساختمان های خصی می باشند که در تهران قرار دارند. البته هریک از شهرها ساختمان های خاص خود را دارند که آن ساختمان ها به دلیل ویژگی هایی که دارا می باشند در دسته ساختمان خاص قرار گرفته اند.

بیشتر موارد و امکاناتی را که تاکنون بیان کردیم اگر این ساختمان ها داشته باشند در دسته املاک اکازیون قرار می گیرند. تمامی امکاناتی که خاص بودن و اکازیون بودن آن ساختمان ها را افزایش می دهد باید در آن ساختمان ها وجود داشته باشد و به طور تمام و کمالی این ویژگی های در آن ساختمان ها رعایت شده باشد.

در نتیجه باید بدانید املاک را اکازیون می نامند که تمامی ویژگی هایی را که بیان کردیم داشته باشد. املاک بسیاری در شهر وجود دارند که در این دسته قرار می گیرند و برخی از افراد قادر به خرید این املاک هستند.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا