تهران شناسی

در برج تهران ، نزدیک ابرها زندگی کنید

 

تهران شهر پرآوازه ی برج های بلند تجاری و مسکونی است. در تمام مناطق تهران از شمال گرفته تا شرق و غرب انواع برجهای خوش آب و رنگ و مجهز جا خوش کرده اند که هر کدام از آنها در ارائه امکانات بهتر از دیگری پیشی می گیرد. برج هایی که با ارتفاع های متفاوت امکانات مختلفی را برای ساکنین فراهم کرده اند. برخی دوازده و پانزده طبقه دارند و برخی دیگر چهل یا پنجاه طبقه ارتفاع دارند. اما در این میان یکی از این برج ها به نام ” برج تهران” پا را اندکی فراتر نهاده و به بلندترین برج مسکونی تهران مشهور شده است.

برج های تهران با تنوع عجیبی که در موقعیت مکانی، امکانات و قیمت دارند از یک لحاظ حق انتخاب گسترده ای برای برج نشینان به وجود آورده اند؛ اما از سویی دیگر این امکانات متنوع باعث سردرگمی آنها شده است.

 

برج تهران کجاست؟

مسلما برای افرادی که دنبال یک محل سکونت متناسب با سبک زندگی و روحیات و سلایق خود می گردند، موقعیت مکانی ساختمان مورد نظرشان در اولویت است. بنابراین پیش از هر چیز باید بدانیم که برج تهران در کجا واقع شده است. شاید برایتان جالب باشد که برج تهران برخلاف تصور خیلی ها در شمال یا شرق و غرب تهران نیست بلکه در مناطق مرکزی آن جا خوش کرده است. این برج بلند بالا در بخش شمالی محله ی امیر آباد و بین بزرگراههای کردستان، حکیم غرب و شیخ بهایی واقع شده است.

 

برج تهران؛ اوج زیبایی معماری

بزرگترین مزیت برج تهران دسترسی راحت آن به بزرگراهها و خیابان های اصلی منطقه است. به عبارتی مهم ترین امتیاز برج تهران نسبت به سایر برج ها دسترسی مناسب آن به مناطق مختلف شهر است.

همانطور که پیش از این هم مطرح شد برج تهران با 56 طبقه و 162 متر ارتفاع توانسته است لقب بلندترین برج مسکونی تهران را بگیرد. زیربنای برج تهران زمینی با وسعت 220.000 متر مربع است. این برج با همکاری شرکت های شاخص ساختمانی در داخل و یک شرکت ساختمانی مشهور فرانسوی بنا شده است و مساحت این برج حدود  28000متر مربع است.

این برج به شکل یک سازه چند بعدی با سه بال می باشد که با هم زاویه 120 درجه می سازند. این بالها بصورت A,B ,C نامگذاری شده اند. بالA  در امتداد شمال تهران، بال B در راستای شرق، و بال C به سمت غرب تهران واقع شده است و درنتیجه هرکدام از این زوایا چشم انداز متفاوتی به شهر تهران دارد.

در برج تهران 572 واحد مسکونی وجود دارد که از این میان 172 آپارتمان دوخوابه، 16 آپارتمان 4 خوابه، 313 آپارتمان سه خوابه ، 43 سوئیت، 17 واحد مسکونی پنت هاوس و 17 واحد تجاری وجود دارد که واحدهای تجاری در طبقه همکف برج قرار دارد. بنابراین اگر قصد خرید، رهن یا اجاره واحدهای برج تهران را داشته باشید با انتخابهای متفاوتی روبرو هستید.

این تعداد زیاد واحد مسکونی از لحاظ تامین پارکینگ و انباری هم مشکلی ندارند و به بهترین شکل ممکن تجهیز شده اند. نکته جالب توجه این است که برج تهران با پارکینگی با ظرفیت 1000 خودرو و 600 انباری تجهیز شده است و بنابراین برخی واحدها دو ظرفیت پارک خودرو و یا دو انباری در اختیار خواهند داشت.

 

 

برج تهران امکانات و ویژگی های خاصی دارد

یکی از مهم ترین نکاتی که در معماری برج در نظر گرفته شده است علاوه بر جذابیت بصری دارا بودن دید مناسب و تامین نور کافی برای واحدهای مسکونی است. بنابراین همه واحدها در 3 بال از زاویه دید مناسب و شرایط مطلوب نور برخوردار هستند.

اغلب برج های تهران به امکانات و تسهیلات ویژه ای مجهز هستند و در مورد قابلیت هایشان مورد رقابت قرار می گیرند. برج تهران هم امکاناتی را برای رفاه و آسایش و ایمنی ساکنان فراهم کرده است که در اینجا به بررسی مهم ترین امکانات این برج مسکونی می پردازیم.

 

کاربرد مصالح با کیفیت

برای ساخت برج تهران از مواد و مصالح ساختمانی عالی استفاده شده است. بدیهی است که هنگامیکه کیفیت، دوام و ایمنی و زیبایی در انتخاب مصالح به کار رفته در ساختمان اولویت باشد، قیمت نهایی واحدهای مسکونی برج را تحت تاثیر قرار می دهد. درست است که واحدهای مسکونی برج تهران گران قیمت هستند اما با کیفیت بالای مصالح به کار رفته در آن، کاملا منطقی به نظر می رسد. سازه برج تهران از دیوارهای بتنی و سقف های دال بتنی  ساخته شده است که طراحی ویژه ای دارند.

 

برج تهران مجهز به سیستم کنترل هوشمند

یکی از تجهیزات قابل توجه برج تهران استفاده از سیستم کنترل هوشمند می باشد. این سیستم با قابلیت های مختلفی برنامه ریزی شده است و دارای شبکه کامپیوتری در بخش داخلی ساختمان، دوربین های مداربسته با قابلیت کنترل تحت شبکه، سیستم مدیریت مصرف انرژی، سیستم ایمنی حریق ، سیستم کنترل آنتن مرکزی تلویزیون و… می باشد.

 

برج تهران مجهز به چندین آسانسور

برج تهران برای رفاه حال ساکنان مجهز به  15 آسانسور مسافری با سرعت زیاد و همچنین 3 آسانسور باری می باشد. این آسانسورها به سیستم کنترل ترافیک مجهز هستند.

 

 

زمین تنیس ، بسکتبال و سالن ورزشی

در برج تهران به مسئله ورزش و تفریح ساکنان هم توجه شده است و 2 زمین تنیس و یک زمین بسکتبال برای ساکنان برج تجهیز شده است و اهالی می توانند بصورت رایگان از این امکانات ورزشی استفاده کنند.

علاوه بر زمین های تنیس و بسکتبال، سالن های ورزشی مجزا برای بانوان و آقایان در نظر گرفته شده است.

بنابراین ساکنان برج تهران می توانند در هر ساعت دلخواهی از امکانات ورزشی استفاده کنند بدون اینکه لازم باشد هر روز مسافت های طولانی را برای رفتن به باشگاه ورزشی طی کنند.

 

استخر سونا و جکوزی در برج تهران

در برج تهران تفریحات آبی هم به امکانات ورزشی افزوده شده و بانوان و آقایان می توانند از استخرهای سرپوشیده مجزا بهره مند شوند. این روزها تفریحات آبی و آب درمانی طرفداران زیادی دارد که ساکنان برج می توانند رایگان از همه این امکانات استفاده کنند.

 

فضای بازی برای کودکان 

بخش عمده ای از زمان روزانه والدینی که به فکر تفریح کودکان خود هستند در پارک ها و فضای سبز می گذرد. وجود تجهیزات زمین بازی کودکان در برج تهران باعث شده است که والدین دیگر مجبور نباشند مسافت های طولانی در شهر تهران با وجود ترافیک و شلوغی طی کنند تا به پارک برسند. در ضمن هیچ زمین بازی بهتر از محوطه باز برج، امنیت کودکان را تامین نخواهد کرد.

 

آلاچیق ها و جاده تندرستی

در برج تهران همه امکانات به صورت ریز بینانه برای رفاه ساکنان در نظر گرفته شده است. در این برج علاوه بر آلاچیق ها جاده تندرستی هم سقف دارد تا در هوای برفی و بارانی هم مانعی برای پیاده روی و تفرج در محوطه ی باز برج وجود نداشته باشد.

 

سالن اجتماعات

ساکنان برج تهران می توانند در مناسبت های مختلف جلساتی را در سالن اجتماعات برگزار کنند. بنابراین برای برگزاری جلسات با سایر ساکنان برج هم مشکلی وجود ندارد.

 

فضای سبز چشم نواز

در محوطه باز برج تهران فضای بسیار دلپذیری تدارک دیده شده و پوشش گیاهی، آبنما، درختها و درختچه های زیبا فضای خیره کننده ای را به وجود آورده اند. بنابراین با وجود چنین فضای سبز زیبایی نه تنها ویوی بسیار زیبایی از داخل برج خواهند داشت بلکه می توانند از پیاده روی در محوطه، احساس خوشایندی بدست بیاورند.

 

لابی عمومی و اختصاصی

یکی از مزایای دیگر برج تهران وجود لابی های عمومی و اختصاصی است. در هربال از ساختمان برج تهران یک لابی اختصاصی و یک لابی عمومی وجود دارد که ساکنان می توانند برای ملاقات های کوتاه مدت و قرارهای رسمی و کاری خود از آن استفاده کنند. بنابراین در مجموع برج تهران به 6 لابی مجهز شده است.

 

مناسب سازی برای معلولان

با اینکه این روزها در برنامه ریزی های شهری توجه زیادی به تردد معلولان نمی شود اما  در برج تهران مسیرهای خاصی برای رفت و آمد افراد کم توان، ناتوان و یا معلول در نظر گرفته شده است تا رفاه و آسایش آنها تامین شود.

 

واحدهای تجاری برج تهران

در طبقه همکف برج تهران واحدهای تجاری مختلف و متنوعی مانند فروشگاه، رستوران، بانک، مرکز خرید و کارواش و… گرد هم آمده اند. بنابراین با وجود این واحدها، ساکنان مجموعه دیگر نیازی به سفرهای درون شهری برای انجام امور روزانه خود ندارند.

 

قیمت واحدهای تجاری برج تهران چقدر است؟

اغلب افرادی که اقدام به برج سازی در شهر تهران می کنند تمایل زیادی به فروش واحدهای مسکونی آنها ندارند اما در برج تهران واحدهای محدودی برای فروش گذاشته شده است که درصورت تمایل می توانید نگاهی به آنها بیندازید.

 

برج تهران دسترسی مناسبی به بزرگراهها دارد

با اینکه در حال حاضر هیچ کدام از سوئیت ها و واحدهای پنت هاوس موجود در برج تهران بطور دقیق قیمت گذاری نشده اند اما می توانید برای اطلاع دقیق تر از شرایط فروش به سایت برج تهران مراجعه کنید و در بخش های خرید ، رهن و یا اجاره ثبت نام کنید.

با توجه به اینکه قیمت واحدهای چنین برج هایی اغلب خیلی بالاست، توصیه می کنیم عجولانه رفتار نکنید و با کمی صبر و تحقیق انتخاب درستی داشته باشید که با پشیمانی همراه نشود. بهرحال تصمیم با خود شماست که  تمایل دارید در یک برج و آن هم بلندترین برج مسکونی تهران زندگی کنید یا اینکه ترجیح می دهید با همان مبلغ یک خانه دنج و ویلایی بخرید؟

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا