تهران شناسی

برج میلاد ششمین برج بلند در آغوش آسمان

تهران شهر هزار رنگ و هزار فرهنگ، دارای مکان های دیدنی و تفریحی بسیاری است. یکی از این مکان های دیدنی که در سمت شمال غرب تهران قرار گرفته است، برج میلاد می باشد. این برج که آسمان را در آغوش گرفته است، ششمین برج بلند در دنیا به شمار می رود.

می دانیم که در دنیا برج های بلند بسیاری قرار دارند، هر کدام از این برج ها امکانات و جاذبه های دیدنی بسیاری را در خود جای داده اند. گویی جاذبه در جاذبه شده اند. چون خودشان نوعی جاذبه گردشگری هستند. برج میلاد نیز یکی از این برج های بلند و زیبا در دنیا است.

ارتفاع این برج بلند تقریبا 435 متر می باشد. زمانی که بر فراز این برج می ایستید خودتان را در میان زمین و آسمان معلق خواهید یافت. باید بگوییم برای ساخت برج میلاد از هیچ سیم و یا دکلی استفاده نشده است. از این رو در میان سازه های بلند نامتکی به شهرت رسیده است.

ساخت برج میلاد در تهران، سال 1370 مطرح شد. تقریبا 6 سال بعد این طراحی مورد تایید قرار گرفته و ساخت آن آغاز شد. 11 سال بعد در سال 1387 برج بلند و دیدنی تهران به بهره برداری رسید. این برج به انسان ها نشان داد که می تواند در آسمان قدم زد.

بعد از این همه سال، دیگر برج میلاد به عنوان یکی از نماد های پایتخت ایران شناخته شده است. بربلندای این برج زیبا که قرار بگیرید، می تواند تا دورترین نقطه تهران را نیز با چشم ببینید. نزدیک شدن به ستاره ها حسی است که می توانید در فراز این برج به آن دست یابید.

می توانیم بگوییم امروزه دیگر بازدید از برج میلاد به عنوان محلی دیدنی و گردشگری در کنار بام لند، پل طبیعت، پارک ملت، دریاچه چیتگر و… شناخته شده است. از این رو افراد زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از این بنای گردشگری به تهران سفر می کنند.

 

برج میلاد

 

ساعات بازدید از برج و تعداد طبقات آن

اصولا هر روز می توان از برج میلاد بازدید نمود. از ساعت 9 صبح تا 21 شب این مکان دیدنی برای بازدید از عموم آزاد است. البته این ساعات بازدید مربوط به داخل برج می باشد. اما برای بازدید از محوطه برج هیچ ساعت خاصی تعیین نشده است.

برای ورود به برج میلاد باید بلیط تهیه نمایید. این بلیط را در طبقه همکف ارائه نموده و برای بازدید از طبقات این برج بلند وارد می شوید. البته باید خاطر نشان کنیم که کودکان زیر 6 سال نیازی به بلیط ندارند. شما در تمام این برج می تواند تلفیقی از مکان های هنری، فرهنگی، و حتی تفریحی را مشاهده کنید.

برجی بلند که 12 طبقه دارد. این طبقات دارای مساحت های زیادی هستند. تنها 8 طبقه از برج میلاد مورد بازدید قرار می گیرد. زیرا چهار طبقه دیگر مربوط به بخش های خاصی همچون رسانه، ایمنی، مخابراتی و.. می باشند.

 

موزه دیدنی و سکوی دید بسته در برج میلاد

زمانی که وارد این برج می شوید، می توانید دنیای جالبی را شاهد باشید. زیباترین موزه ها در برج میلاد قرار دارند. سکوی دید بسته که در طبقه چهارم این برج بلند واقع شده است، از زمین 261 متر فاصله دارد. این ارتفاع می تواند کمی ترسناک باشد. اما زمانی که بر روی سکوی دید بسته این برج قرار می گیرید، محو زیبایی و چشم انداز فوق العاده آن می شوید. همین مسئله منجر می شود تا ارتفاع و فاصله تان از زمین را فراموش کنید.

در طبقه چهارم موزه شهرداری قرار گرفته است. این موزه به تنهایی می تواند یک روز کامل وقت شما را بگیرد. می تواند در این موزه برج میلاد دست نوشته هایی از ایران قدیم را شاهد باشید. دیدنی های این موزه هر انسانی را به سمت خود جذب می کند.

 

سکوی دید باز برج

 

گنبد شیشه ای رو به آسمان در برج بلند میلاد

شما زمانی که وارد این برج بلند می شوید می توانید از گنبد شیشه ای به ارتفاع 13 متر بازدید کنید. این گنبد تاریخ ایران را در خود جای داده است. به نوعی در طبقه 12 برج میلاد تاریخ ایران را به اغوش اسمان سپرده ایم. تا برای آیندگان تاریخ را زنده نگه دارد.

شما در این طبقه می توانید چهار عنصر اصلی و چهار مفهوم اصلی از زندگی را در کنار هم شاهد باشید. باد و اب و اتش و خاک در کنار عدالت و صلح و و عشق و مرگ. تلفیقی فوق العاده که انسان را در اوج آسمان محصور خود می نماید. برج میلاد دنیایی بی نظیر در دل آسمان است.

طبقه 12 این برج بند در ارتفاع 302 متری از زمین ساخته شده است. می توانید بر بلندای برج میلاد روح زندگی را حس کنید. حتی ممکن است در این ارتفاع خودتان را به خدا نزدیکتر احساس کنید. گویی خداوند آغوشش را برای در بر گرفتن شما از هم گشوده است.

 

سکوی دید باز در اغوش اسمان 

زمانی که شما به ارتفاع 280 متری از زمین می رسید می توانید با فضایی رو باز روبه رو شوید. این فضا به سکوی دید باز در برج میلاد شهرت دارد. شاید باید بگوییم طبقه 7 این برج بلند و جذاب از زیباترین مکان های دیدنی و گردشگری برج به شمار می رود.

خودتان را در میان زمین و آسمان معلق می یابید. گویی روح از بدنتان خارج شده است. احساس می کنید بر روی زمین قدم نمی زنید. این حس را تنها می توانید در طبقه 7 برج میلاد تجربه کنی. خودتان را به دست روزگار بسپارید. بگذارید حس پرواز در شما ایجاد شود.

این طبقه با دوربین هایی که دارد به شما اجاره می دهد تا تهران را با تصویری واضح مشاهده کنید. میدانیم که آلودگی تهران مانع از دیدن با چشم از ارتفاع 280 متری از زمین می شود. به همین دلیل می توانید بر بلندای برج میلاد تنها با دوربین های مخصوص این شهر زیبا را نظاره گر باشید.

شما می توانید در این طبقه ماکت هایی زیبا از بلندترین برج های جهان را مشاهده نمایید. یکی از جاذبه های دیدنی دیگر در طبقه 7 برج میلاد شهر فرنگ تهران است. نوستالژی که شاید دیگر در دنیای هیچ کدام از ما جای نداشته باشد.

اما یه روزگاری این شهر فرنگ آرزوی خیلی از مردم تهران بود. شاید باید بگوییم مردم قدیم تهران پیش بینی می کردند که روزی تهران به این چنین شهری رویایی و دیدنی تبدیل شود. شاید آرزو داشتند برجی بلند همچون برج میلاد را برای رسیدن به آسمان بسازند. شما در این طبقه خودتان را در دنیای مدرنیته و سنتی درگیر خواهید یافت.

 

برج میلاد

محوطه زیبا و دیدنی برج بلند میلاد 

زمانی که شما وارد محوطه این برج دیدنی می شوید، مکان های متعددی برای تفریح و خوشگذرانی را در آن خواهید یافت. اسنان در محوطه برج میلاد جذب می شود. تا تجربه های لذت بخشی را با خود به همراه ببرد. اصولا بیشتر جشنواره ها، کنسرت های روباز و.. در این محوطه برگزار می شوند.

می توانید در محوطه برج میلاد بهترین غذاها را در بهترین رستوران های ایران میل کنید. رستوران های ایرانی و فرنگی با انواع غذاهای سنتی و اروپایی. آب نمای زیبای این برج بلند در محوطه واقع شده است. بازدید از این آب نما می تواند شما را سرگرم نماید.

پس از ورود به سمت شرق برج میلاد که رویت، می توانید با آبشار دیدنی و زیبای این برج روبرو شوید. جذابیت های محوطه این برج آنقدر زیاد است که می تواند ساعت ها وقت و زمان شما را بگیرد. می توانید به عکاسی در این محوطه بپردازید، دوچرخه سواری کنید. از جنگ های شادی لذت و.. لذت ببرید.

 

مرکز همایش های بین المللی در برج تهران 

یکی دیگر از مکان های اصلی در این برج بلند، سالن های بزرگی برای برگزاری کنسرت ها، نمایشگاه ها، رویدادهای هنری و.. می باشد. این مرکز در طبقه 9 برج میلاد واقع شده است. شما در این طبقه با سالن آمفی تئاتر بزرگ و مجهزی رو به رو می شوید.

این سالن دو طبقه بوده و برای برگزاری هر نوع همایش و یا کنسرت مهیا شده است. امکانات خاص و منحصر به فرد سالن آمفی تئاتر برج میلاد منجر شده است خوانندگان هنرمند ایرانی، این محل را برای برگزاری کنسرت های انتخاب کنند.

شما هر زمان که بخواهید می توانید در این محل با کنسرت های مختلفی رو به رو شوید. برای کسب اطلاع از کنسرت های برگزاری در این محل باید به سایت های مخصوص مراجعه کنید. تجربه حضور در کنسرت های برج میلاد می تواند بسیار لذت بخش باشد.

 

برج بلند تهران

 

پارک دلفین ها در برج بلند تهران 

یکی دیگر از مکان های دیدنی و تفریحی برج میلاد پارک دلفین های است. این پارک را می توانیم بزرگترین و اولین پارک دلفینها در محیطی غیر از ساحل بیان نماییم. در ارتفاعی بلند از زمین قرار گرفته است و مسافتی معادل 3200 متر مربع در این برج را به خود اختصاص داده است.

نگهداری دلفین ها در این محیط شرایط ویژه و خاصی را دارد. به همین دلیل هزینه ی هنگفتی برای این کار اختصاص داده شده است. شما می توانید در این مجموعه زیبای برج میلاد با دو دلفین آلفا و کاسیا آشنا شوید. این دلفین ها در ساعت های بازدید به بازی و خود نمایی می پردازند.

شما می توانید به راحتی در کنار این دلفین ها به عکسای، تفریح و سرگرمی بپردازید. حتی می توانید با دلفین ها در این محل شنا کنید. البته برای ان کار محدوده سنی مشخص شده است. پسران بالای 3 سال و دختران 3 تا 8 سال قادر هستند در برج میلاد به بازی با دلفین ها بپردازند.

 

محوطه برج میلاد

 

رستوران گردان و دیدنی بر فراز آسمان

یکی از هیجان انگیزترین مکان های برج میلاد رستوران دیدنی و گران آن است. این رستوران در ارتفاعی معادل 276 متری از زمین قرار گرفته است. طبقه 6 برج بلند تهران بیشترین بازدید را به خود اختصاص داده است و ظرفیت این رستوران تنها 300 نفر است.

نکته جذاب و جالب این رستوران گردش در هر یک ساعت یک بار آن است. شما می توانید با هر چرخش این رستوران تقریبا 360 درجه تهران را مشاهده نمایید. بهترین منو رستورانی با تنوع غذاهای خوش طعم را در رستوران برج میلاد تجربه خواهید کرد.

باید بگوییم یکی دیگر از جاذبه های این رستوران نقش برجسته هایی از شاهنامه فردوسی است. سراسر دیوار های این برج شاهنامه را برای شما به تصویر کشیده است. بهترین زمان برای بازدید از این رستوران زیبا در برج میلاد، صبح های روز پنجشنبه و جمعه است.

شما می توانید با پرداخت مبلغی معادل 60 هزار تومان در این روزها صبحانه ای مفصل و خوشمزه میل کنید. 360 درجه بر روی تهران بچرخید و خودتان را به دیدن این منظره لذت بخش مهمان کنید. بهتر است برای بازدید از برج میلاد از اتومبیل شخصی خود استفاده نمایید.

زیرا این برج زیبا دارای پارکینگ مخصوصی برای اتومبیل های شخصی می باشد. البته شما می توانید از روش های دیگری نیز برای رسیدن به این برج بلند بهره مند شوید. فقط باید کمی پیاده روی کنید تا به برج میلاد برسید.

یک روز خودتان را به بازدید از این برج دیدنی اختصاص دهید. لذت بازدید از برج میلاد را شاید نتوانید همیشه تجربه کنید. پس فرصت را از دست ندهید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا