فناوری املاک

نفوذ تکنولوژی در بازار املاک و مستغلات

 

شاید شما نیز شنیده باشید که تکنولوژی بسیار بی رحم است. در این بین یک سری اصول وجود دارد که باید به طور دقیق رعایت شود. در نظر داشته باشید که نفوذ تکنولوژی در بازار املاک به طور کلی دارای جنبه های مثبت زیادی است و  استفاده از واژه بی رحمانه نیز در جهت مثبت استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم کمی دقیق تر توضیح دهیم که تکنولوژی در بازار املاک چطور می تواند ظاهر شود و چقدر راهگشا است.

 

نگاه کلی به تکنولوژی در بازار املاک

شاید هیچ کس فکرش را نمی کرد که از چند سال گذشته تا به امروز به این سرعت آژانس های اتومبیل کنار رفته و اسنپ و تپسی جای آن را بگیرد این روند سبب شده است که متوجه شویم دنیای تکنولوژی بی رحم است و اگر خودمان را با آن وقف ندهیم قطعاً مشکل ایجاد خواهد نمود. در نظر داشته باشید که تکنولوژی در بازار املاک و همینطور بسیاری از صنف های دیگر نیز نفوذ کرده است و این موضوع نشان می دهد که کسب و کارهای کوچک نیز باید فناوری را به طور مدنظر قرار دهند.

یک موضوع بسیار مهم در این زمینه بازاریابی های اینترنتی است اما سوال اینجاست که آیا تکنولوژی در بازار املاک یک نوع بازاریابی اینترنتی است؟ استفاده از این واژه برای تکنولوژی در بازار املاک کمی منصفانه نخواهد بود اما اشتباه هم نیست.

فضای ابری به طور کلی با رایانش های ابری همراه بوده و در نهایت سبب بروز بازاریابی های ابری در حد کلان شده است و امروزه بسیاری از کسب و کارها را تحت تأثیر قرار داده است.

اما یک خبر خوب: در نظر داشته باشید که تکنولوژی در بازار املاک به طور کلی سبب می شود که رتبه اول باشید، در واقع فضای ابری سبب می شود که کاربران میشه به سراغ گزینه های بروند که دارای فضای خرید و فروش جدی تر است و دامنه گسترده ای از اطلاعات را نیز در بر می گیرد.

همیشه باید در کسب و کار نفر اول باشیم و سامان ۷۲۴ توانسته با ارائه اولین پرتال فضای ابری در بازار املاک به خوبی نظرها را به خود جلب نماید. در نظر داشته باشد که به طور کلی روز به روز حوصله کاربران کمتر شده است و این رویه سبب می شود که همه چیز به سمتی پیش برود که سرعت و امنیت در کنار هم قرار بگیرد و هدف تکنولوژی در بازار املاک نیز دقیقاً همین است.

 

neighborhood clipart multiple house - نفوذ تکنولوژی در بازار املاک و مستغلات

 

تکنولوژی در بازار املاک یک مشتری مداری کامل

مشتری مداری از دسته موضوعات بسیار مهم در هر صنفی محسوب می شود و در لاین املاک و مستغلات این موضوع بسیار مهم تر است. شاید گفتن این موضوع کمی ناراحت کننده باشد اما به طور کلی در مشاوره املاک سنتی کمتر دیده می شود که مشتری مداری صادقانه پیش برود و عموماً نگاه و تمرکز بر روی فروشنده است.

آمارها در زمینه تکنولوژی در بازار املاک را مورد بررسی قرار داده ایم و به نتایج جالبی رسیدیم.

در حدود ۸۵ درصد از کل خریدارانی که به سراغ سیستم فضای ابری در املاک رفته اند از خرید و معامله خود راضی بوده اند و در این بین ۱۵ درصد ناراضی!

راضی بودن که علت مشخصی دارد و اگر بیشتر در این مورد صحبت شود تعریف و تمجید بیهوده است پس می رویم به سراغ ۱۵ درصد ناراضی! فکر می کنید علت اینکه این افراد از تکنولوژی در بازار املاک ناراضی هستند چیست.

این عدم رضایت خود شامل چندین بخش مختلف می شود و هر یک را بررسی می کنیم. دسته اول به طور کلی مخالفان تکنولوژی هستند، این افراد همیشه به دنبال ایراد هستند یعنی بدون هیچ پیش زمینه ای می گویند که فلان فناوری بی مصرف است.

دسته دوم کسانی هستند که اطلاعات دقیقی در راستای تکنولوژی در بازار املاک ندارند، به عنوان مثال زمانی که اینترنت سرعت کمی دارد و جستجوی مورد نظر را تأخیر است به این نتیجه می رسند که تکنولوژی در بازار املاک دردسر دارد.

و دسته سوم نیز کسانی هستند که اطلاعات دقیقی در مسیر تکنولوژی در بازار املاک دارند اما به نوعی در جهت مقایسه و ایجاد اعتماد دچار مشکل هستند، برای دو دسته تنها راهکار موجود این است که زنجیر تعصب را از روی گردن خود برداشته و کمی بیشتر دقت کنند که ۸۵ درصد رضایت هرگز نمی تواند اتفاقی بوده و یا برای جامعه آماری خاصی باشد.

برای دسته سوم پیشنهاد خوبی داریم، این افراد می بایست در این بستر به صورت روزانه فعالیت نمایند یعنی به صورت یومیه اطلاعات در خصوص املاک مختلف را بررسی کنند و مقایسه خود را محدود به شرایط خاصی نمایید در این وضعیت به سادگی پس از مدتی متوجه می شوند که مزایای تکنولوژی در بازار املاک بسیار زیاد است و هرگز نمی توان آن را نادیده گرفت.

در مسیر علم پستی و بلندی های بسیار وجود دارد اما تکنولوژی آمده است تا افراد راحتتر انتخاب کنند، تصمیم بگیرند و زندگی کنند. تکنولوژی در بازار املاک یک گام بسیار محکم و تأثیرگذار خواهد بود.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا