تهران شناسی

معرفی و بررسی خیابان شیخ بهایی تهران

 

خیابان شیخ بهایی تهران را می توان به عنوان یکی از شناخته شده ترین و معروف ترین محله های موجود در شهر تهران در نظر گرفت. این خیابان که ویژگی های مثبت و منفی زیادی را در خود جای داده است، می تواند برای زندگی یک موقعیت مناسب به حساب بیاید. به خاطر داشته باشید که طبق نظر کاربران، زندگی در خیابان شیخ بهایی تهران مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت.

 

محله شیخ بهایی تهران 1024x683 - معرفی و بررسی خیابان شیخ بهایی تهران

خیابان شیخ بهایی تهران

 

این محله به قدری مشهور است که همه مردم تهران به خوبی با آن آشنایی دارند. از جمله خیابان هایی که به این مرکز متصل می شوند می توان به خیابان آفریقا و ملاصدرا و ونک اشاره کرد. لازم به ذکر است که امروزه خیلی از مناطق لوکس و مراکز خرید بزرگ، به این خیابان منتقل شده اند. همه این موارد باعث شده اند تا بررسی خیابان شیخ بهایی تهران به مسئله ای مهم تبدیل شود. امروز ما قصد داریم تا در مورد خیابان شیخ بهایی تهران و ویژگی های آن با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

خیابان شیخ بهایی تهران کجاست؟

قبل از هر چیز، بیایید تا به چیستی و موقعیت خیابان شیخ بهایی تهران نگاهی بیندازیم. در صورتی که شما هم به دنبال ساخت و ساز یا خرید ملک برای سرمایه گذاری هستید، خیابان شیخ بهایی تهران یک گزینه فوق العاده برایتان به حساب می آید. این موقعیت که مزایای زیادی را در خود جای داده است می تواند ویژگی های مثبت زیادی هم داشته باشد. جالب است بدانید که این خیابان در یکی از موقعیت های مشهور شهر تهران قرار گرفته است. این خیابان در منطقه ۳ شهرداری قرار گفته و از دو قسمت شمالی و جنوبی تشکیل شده است. به خاطر داشته باشید که قسمت شمالی با قسمت جنوبی محله شیخ بهایی تفاوت هایی دارد. خیابان شیخ بهایی تهران یکی از قدیمی ترین محله های قرار گرفته در این شهر به حساب می آید. این منطقه به ده ونک نزدیک بوده و باعث ایجاد شده محله ونک شده است.

 

خیابان شیخ بهایی تهران در محله ونک تهران قرار گرفته است. به خاطر داشته باشید که در طی چند سال اخیر، آژانس های مهاجرتی و مراکز لوکس بسیار زیادی به این مرکز منتقل شده و خدمات خود را در اختیار کاربران قرار داده اند. از نظر امکانات رفاهی و تجاری، خیابان شیخ بهایی تهران حرف های زیادی برای گفتن دارد. این منطقه که ویژگی های مثبت زیادی را نیز در خود جای داده است می تواند یک انتخاب عالی برای سرمایه گذاری یا خرید ملک به حساب بیاید. به خاطر داشته باشید که خیابان های مهمی به خیابان شیخ بهایی تهران برخورد کرده و همه این خیابان ها امکانات متنوعی را در خود جای داده اند. لازم به ذکر است که این خیابان حامل یکی از لوکس ترین محله های تهران می باشد.

 

خیابان شیخ بهایی تهران چه ویژگی هایی دارد؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که به صورت دقیق، خیابان شیخ بهایی تهران چه ویژگی هایی را در خود جای داده است؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که خیابان شیخ بهایی به خاطر داشتن یک سری ویژگی های خاص و کلیدی محبوبیت زیادی هم به دست آورده است. اولین ویژگی کلیدی این خیابان مربوط به داشتن امکانات رفاهی و تجاری مختلف می باشد. همانطور که گفته شد، این خیابان مراکز تجاری و آژانس های مسافرتی زیادی را در خود جای داده است. همه این مراکز و آژانس ها ویژگی های مثبت زیادی داشته و آماده ارائه خدمات به کاربران هستند در ضمن، وجود سالن های سینما، مراکز تجاری و خرید متنوع همراه با امکانات خوب باعث شده تا این محله به عنوان یکی از محله های محبوب در میان مردم تهران شناخته شود.

 

جدا از این مسئله خیابان شیخ بهایی تهران از نظر بافت فرهنگی هم در دسته محله های عالی و فوق العاده همدان قرار می گیرد. به خاطر داشته باشید که خیابان شیخ بهایی ویژگی های مثبت زیادی دارد ولی مهم ترین ویژگی مثبت آن مربوط به بافت فرهنگی اش است. این محله با سایر محله های پایین شهر تهران تفاوت های زیادی داشته و همین مسئله هم باعث شده تا زندگی در آن مشکل خاصی را برای کاربران ایجاد نکند. ورود به این محله با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس نسبتا راحت می باشد ولی متاسفانه همچنان ایستگاه مترویی در این منطقه مشاهده نمی شود. در ضمن، به خاطر داشته باشید که میزان ترافیک قرار گرفته در این منطقه هم خیلی سنگین نیست.

 

بررسی موقعیت مکانی خیابان شیخ بهایی تهران

همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله مهم و کلیدی اشاره کردیم، خیابان شیخ بهایی تهران یکی از خیابان های شناخته شده و پر رفت و آمد به حساب می آید. فقط کافی است که به تصویر این خیابان بر روی نقشه دقت کنید. به صورت کلی این خیابان در یکی از مناطق خوب تهران قرار گرفته است. اگر بخواهیم این محله را از نظر موقعیت مکانی مورد بررسی قرار دهیم، باید بگوییم که خیابان شیخ بهایی در شهرک غرب تهران قرار گرفته است.

 

thumbnail - معرفی و بررسی خیابان شیخ بهایی تهران

نقشه خیابان شیخ بهایی تهران

 

همانطور که مشاهده می کنید، چندین راه مختلف برای ورود به این خیابان در شهر تهران وجود دارد. اولین روش برای ورود به خیابان شیخ بهایی از طریق بزرگراه همت می باشد. جدا از این مسئله، شما می توانید از طریق ونک و ملاصدرا هم نسبت به ورود به این خیابان اقدام نماید. در ادامه شما می توانید چند مورد از دیگر راه های موجود برای ورود به این منطقه را مشاهده کنید.

 

دسترسی به خیابان شیخ بهایی تهران

البته که راه های متنوعی برای دسترسی به خیابان شیخ بهایی تهران طراحی شده است. هر کدام از این راه ها و روش ها یک سری مزایا و معایب خاص را نیز در خود جای داده اند. برای دسترسی به این محله شما می توانید از طریق خیابان ها و بزرگراه های مختلفی اقدام نمایید. بزرگراه کردستان، حقانی، مدرس و شهید همت از جمله موقعیت هایی به حساب می آیند که با استفاده از آنها شما می توانید نسبت به ورود به این خیابان اقدام نمایید. به خاطر داشته باشید که برای ورود به این محله شما می توانید از چهار راه جهان کودک و خیابان آفریقا هم اقدام نمایید. داشتن چندین راه مختلف به این محله مرکزی اجازه داده است تا محبوبیت زیادی میان کسب و کار ها و مراکز تجاری مختلف به دست آورد.

متاسفانه همچنان در خیابان شیخ بهایی تهران هیچ ایستگاه مترویی تاسیس نشده است. پس برای دسترسی دقیق تر به این محله شما باید نسبت به استفاده از خیابان و وسایل  حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس اقدام نمایید. در ضمن، به خاطر داشته باشید که نزدیک ترین ایستگاه مترو به این محله، ایستگاه موجود در محله و میدان هفت تیر می باشد. با توجه به فاصله معقولانه این خیابان با محله هفت تیر، استفاده از این ایستگاه مترو می تواند نتایج مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد.

با توجه به موقعیت مکانی این محله، احتمال اینکه برای رفت و آمد به آن افراد با ترافیک مواجه شوند وجود دارد. با همه این موارد، خیابان شیخ بهایی در دسته خیابان هایی قرار می گیرد که از نظر ترافیکی حجم زیادی ندارند. یعنی ورود به این خیابان و خروج از این خیابان کار خیلی دشواری نمی باشد. بدون در نظر گرفتن ترافیک جزئی این منطقه، سرعت رفت و آمد خوب بوده و این محله در دسته محله های آرام از نظر ترافیک قرار خواهد گرفت.

 

rayan 1024x768 1024x768 1 - معرفی و بررسی خیابان شیخ بهایی تهران

خرید ملک در خیابان شیخ بهایی تهران

 

خرید ملک در خیابان شیخ بهایی تهران

اولین چیزی که با ورود به خیابان شیخ بهایی تهران نظر افراد را به خود جذب می کند مربوط به بافت این محله می باشد. به صورت کلی، بافت این منطقه نسبتا قدیمی و جذاب است. زمانی که شما به خانه های قرار گرفته در این منطقه نگاهی بیندازید حال و هوای دهه شصت و هفتاد را پیدا خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که در این منطقه خانه های کلنگی بسیار زیادی قرار گرفته اند. هر کدام از این خانه ها یک سری ویژگی های خاص داشته و با تعرفه ویژه ای هم در اختیار مشتریان قرار خواهند گرفت. کلنگی بودن خانه می تواند هزینه سرمایه گذاری بر روی این منطقه را تحت تاثیر خود قرار دهد. اکثر صاحبان فعلی خانه در این منطقه به دنبال فروش یا ساخت هستند. پس باید انتظار بهبود وضعیت بافت ساختمانی این منطقه را داشته باشیم.

پیش بینی می شود که در طی چند سال آینده، خیابان شیخ بهایی تهران با پیدا کردن یک بافت جذاب به یکی از لوکس ترین مناطق این شهر تبدیل شود. لازم به ذکر است که امروزه آگهی های زیادی برای فروش ملک در این منطقه ثبت شده است. برای خرید شما می توانید طبق آگهی ها اقدام کنید و یک آپارتمان فرسوده یا تازه ساخت را تهیه کنید. طبق نظر افراد فعال در دنیای ساخت و ساز، خرید خانه در این منطقه همواره نتایج مطلوبی را برای افراد به همراه خواهد داشت. حتی اگر شما به دنبال یک محله آرام برای زندگی هستید هم این خیابان گزینه خوبی برایتان به حساب می آید. خیابان شیخ بهایی به اکثر امکانات قرار گرفته در شهر تهران به راحتی دسترسی دارد. همین مسئله هم باعث شده تا افراد حاضر در آن نگرانی در مورد رسیدن به قسمت های مختلف شهر نداشته باشند. دسترسی به خیابان های مهم از جمله ویژگی های کلیدی این منطقه به حساب می آید.

 

امکانات اصلی این خیابان کدام اند؟

دیگر مسئله ای که برای خرید ملک در خیابان شهر بهایی تهران شما باید به آن توجه داشته باشید مربوط به امکانات اصلی این منطقه می باشد. همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله مهم و کلیدی اشاره کردیم، منطقه شیخ بهایی ویژگی های مثبت زیادی داشته و امکانات رفاهی زیادی را در خود جای داده است. هر کدام از این امکانات رفاهی به نحوی خاص روند خرید ملک را تحت تاثیر خود قرار خواهند داد. لازم به ذکر است که بیشتر شدن مراکز تجاری و خرید موجود در این منطقه باعث شده تا امکانات رفاهی موجود در آن هم بیشتر شود. این امکانات رفاهی می توانند هزینه ملک در این خیابان و محله را در بازه های زمانی طولانی مدت را افزایش دهد.

مراکز تجاری در هر دو طرف خیابان شهر بهایی تهران قرار گرفته اند. معروف ترین و مهم ترین پاساژی که در این منطقه قرار دارد، پاساژ شیخ بهایی می باشد. در ضمن، اداره مربوط به توانیر هم فاصله مطلوبی با این محله دارد. به خاطر داشته باشید که اکثر خانه های قرار گرفته در این منطقه ویلایی هستند ولی شما باز هم می توانید خانه های آپارتمانی را پیدا کنید. وجود پارک ها باعث شده اند تا افراد حاضر در این منطقه بتوانند اوقات فراغت خود را به درستی بگذرانند. به خاطر داشته باشید که همه این امکانات و ویژگی ها، تعرفه مربوط به خرید ملک در این منطقه را تحت تاثیر قرار داده و آن را بالا برده اند.

 

شرایط زندگی در این خیابان

برای بررسی شرایط زندگی در خیابان شیخ بهایی تهران، در ابتدا شما باید با متوسط قیمت ملک در این منطقه آشنایی داشته باشید. حتما می دانید که عوامل و فاکتور های زیادی قیمت نهایی یک ملک را تحت تاثیر خود قرار می دهند. یکی از همین عوامل و فاکتور های مهم مربوط به امکانات رفاهی، وضعیت ترافیک و سطح دسترسی به محله می باشد. از آنجایی که محله شیخ بهایی امکانات رفاهی و تجاری خوبی را در خود جای داده است، به راحتی می تواند گزینه خوبی برای کاربران به حساب بیاید. به خاطر داشته باشید که قیمت هر متر مربع خانه در این محله میان ۴۵ تا ۷۵ میلیون تومان متغیر بوده و رو به افزایش می باشد. آپارتمان های ۲۰ سال ساخت هم قیمتی میان ۳۰ تا ۳۵ میلیون تومن به صورت متوسط دارند.

در این محله شما به راحتی می توانید نسبت به طبیعت گردی اقدام کنید. همانطور که گفته شد خیابان شیخ بهایی تهران به ده ونک و محله ونک نزدیک است. وجود مناطق طبیعی خوب همراه با پاساژ های خرید ویژه و پارک های بزرگ باعث شده تا این محله یک گزینه خوب برای زندگی به حساب بیاید. بافت فرهنگی  این منطقه هم  غنی بوده و مشکلات اجتماعی زیادی در آن وجود ندارد. قرار گیری این محله در دسته مناطق پر ثبات شهر تهران هم محبوبیت آن تا حد قابل توجهی افزایش داده است. پس، برای خرید ملک در یک منطقه خوب شما می توانید محله شیخ بهایی را به عنوان یکی از اصلی ترین انتخاب های خود در نظر بگیرید.

 

بررسی وضعیت آب و هوا خیابان شیخ بهایی تهران

در نهایت، آخرین مبحثی که در این مقاله ما قصد صحبت در مورد آن را داریم مربوط به وضعیت آب و هوا در خیابان شیخ بهایی تهران می باشد. به صورت کلی، از نظر آب و هوایی هم این خیابان در دسته خیابان های مطلوب قرار می گیرد. اکثر مناطق تهران آب و هوای آلوده ای داشته و زندگی در آنها برای افراد حساس نتایج مطلوبی را به همراه نخواهد داشت. این مسئله باعث شده تا اکثر افراد مخصوص افراد سالمند به دنبال یک موقعیت مناسب برای زندگی باشند. موقعیتی که می تواند از نظر آب و هوایی نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد.

ده ونک و خیابان شیخ بهایی تهران از جمله خوش آب و هوا ترین مناطق این شهر به حساب می آیند. جالب است بدانید که اخیرا شهرداری در این منطقه چندین بوستان خاص هم تاسیس کرده است. این بوستان ها به بهتر شدن وضعیت آب و هوا کمک نموده اند. جدا از این مسئله، وجود پوشش گیاهی مطلوب همراه با تعداد درختان زیاد به این محله اجازه داده است تا به یکی از بهترین گزینه ها برای خرید ملک تبدیل شود.

 

کلام آخر

همانطور که در مقاله امروز ما مشاهده کردید خیابان شیخ بهایی تهران یکی از خیابان های خوب و شناخته شده این شهر به حساب می آید. این خیابان که دو محله شیخ بهایی جنوبی و شمالی را در خود جای داده است می تواند یک فرصت عالی برای سرمایه گذاری را در اختیار کاربران قرار دهد. اگر به دنبال یک محله آرام، خوب، مطمئن و همراه با بافت فرهنگی مطلوب هستید استفاده از این محله و خیابان می تواند نتایج مطلوبی را برایتان به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است که این منطقه چندین راه دسترسی مختلف را در خود جای داده است.

شما می توانید از طریق بزرگراه های مهم و خیابان های خاصی همچون ونک و ملاصدرا نسبت به ورود به خیابان شیخ بهایی اقدام نمایید. شاید قیمت ملک در این خیابان کمی بالا باشد ولی مطمئنا این منطقه ارزش سرمایه گذاری را دارد. در نهایت، اگر شما هم به دنبال یک محیط تفریحی خوب با امکانات عالی هستید، باز هم استفاده از این خیابان نتایج مطلوبی را برایتان به همراه دارد. امروزه خیلی از مراکز تجاری و خیلی از آژانس های مسافرتی در خیابان شیخ بهایی فعالیت می کنند. آنها خدمات خود را به صورت حضوری در اختیار مشتریان در سراسر ایران قرار خواهند داد. پس برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن شما می توانید با خیال راحت نسبت به استفاده از خیابان شیخ بهایی در شهر تهران اقدام نمایید. بهتر است قبل از خرید ملک در این منطقه، با یک کارشناس حرفه ای صحبت کنید و مشاوره های مورد نیاز را دریافت نمایید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا