طراحی و دکوراسیون

نکات مهم برای طراحی و دکوراسیون آشپزخانه های مدرن

 

یکی از مهمترین بخش های هر خانه ای آشپزخانه آن می باشد که در حقیقت به عنوان نبض حیات خانه در نظر گرفته می شود. اغلب ما ساعات زیادی را برای پخت و پز در آشپزخانه های خود سپری می کنیم. اکثر ما ترجیح می دهیم دکوراسیون آشپزخانه را به گونه ای انتخاب کنیم که آرامش بخش باشد زیرا دوست داریم کارهایی که در این بخش از خانه انجام می گیرد در کمال آرامش باشد. در ادامه مهمترین نکات برای داشتن دکوراسیون آشپزخانه مدرن و ایده آل را برای شما آورده ایم. توصیه می کنیم این نکات را رعایت کنید تا آشپزخانه فوق العاده زیبا داشته باشید.

 

نور مناسب در دکوراسیون آشپزخانه

یکی از مهمترین نکاتی که باید در دکوراسیون آشپزخانه در نظر گرفته شود داشتن نور مناسب می باشد. در آشپزخانه هایی که پنجره وجود دارد جهت بهره بردن از نور طبیعی توصیه می کنیم تا پرده مناسبی را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید؛ اما در آشپزخانه هایی که پنجره وجود ندارد امکان استفاده از نورپردازی مفید، عمومی و کاربردی وجود دارد.

 

انتخاب کف پوش مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

احتمال ریختن آب و دیگر مایعات بر روی سطح آشپزخانه بسیار بالاست از این رو توصیه می کنیم کف پوشی را انتخاب نمایید که دارای مقاومت نسبتا مطلوب در برابر آب و دیگر مایعات باشد. بهتر است از انتخاب کف پوش های لیز خودداری نمایید و همچنین توصیه می کنیم کف پوشی را برای دکوراسیون آشپزخانه خود انتخاب نمایید که از مواد مرغوب ساخته شده باشد و دارای ماندگاری طولانی باشد.

یکی دیگر از نکاتی که هنگام انتخاب کف پوش برای دکوراسیون آشپزخانه باید در نظر گرفته شود این است که کف پوش مورد نظر باید با دیگر وسایل مورد استفاده در آشپزخانه تناسب داشته باشد. رنگی را برای کف پوش آشپزخانه خود انتخاب نمایید که لکه های کثیف را زیاد و دیر نمایش ندهد. همچنین توصیه می کنیم برای آشپزخانه خود کف پوش های شیاردار را استفاده نکنید زیرا وجود شیارها باعث می شود چربی و دیگر مواد به سختی پاک شوند.

 

DSC 0178 1024x683 1 - نکات مهم برای طراحی و دکوراسیون آشپزخانه های مدرن

 

انتخاب مبلمان مناسب در دکوراسیون آشپزخانه

یکی دیگر از نکات مهم که برای طراحی و دکوراسیون آشپزخانه باید در نظر گرفته شود انتخاب مبلمان مناسب برای آشپزخانه می باشد. استفاده از مبلمان در آشپزخانه علاوه بر جنبه زیبایی جنبه کاربردی نیز دارد. در انتخاب مبلمان مناسب برای آشپزخانه رعایت چندین نکته از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد.

  • ابعاد مبلمان انتخابی برای دکوراسیون آشپزخانه باید مناسب باشد و فضای زیادی از آشپزخانه را اشغال نکند.
  • نکته دیگر که در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت قابل توجهی برخوردار است استحکام آن می باشد. مبلمان انتخابی برای آشپزخانه شما باید از مواد مرغوب تهیه شده باشد.
  • رنگ مبلمان انتخاب شده برای آشپزخانه همچنین باید با اجزای موجود در آشپزخانه دارای هماهنگی باشد.
  • قابل حمل بودن و وزن سبک مبلمان از دیگر نکات مهمی است که هنگام انتخاب مبلمان برای دکوراسیون آشپزخانه باید در نظر گرفته شود. در آشپزخانه تجمع چربی بسیار زیاد می باشد از این رو بهتر است مبلمان انتخابی سبک وزن باشند تا جابجایی آن ها آسان شود و به راحتی بتوان در این مکان نظافت و بهداشت را رعایت کرد.
  • نحوه چیدمان مبلمان در آشپزخانه نیز باید به گونه ای باشد تا در فضای کاری آشپزخانه خلل ایجاد نشود.

 

انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون آشپزخانه

با انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه می توانید فضای آشپزخانه را به فضایی شاد و گرم تبدیل کنید. استفاده از رنگ های گرم همچون قرمز، زرد و نارنجی در دکوراسیون آشپزخانه باعث افزایش اشتهای اعضای خانواده خواهد شد. همچنین استفاده از رنگ های هماهنگ با غذا محیط آشپزخانه را به فضایی دلنشین تبدیل خواهد کرد و در نهایت باعث می شود غذای شما سالم و طبیعی به نظر برسد. از استفاده از رنگ های کمرنگ برای دکوراسیون آشپزخانه خودداری نمایید زیرا این امر باعث ایجاد احساس ناخوشی و بیماری در اعضای خانواده خواهد کرد. انتخاب رنگ متناسب با دیگر بخش های مختلف خانه در دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد.

 

modern kitchen design photo2018 09 12 at 2.36.56 PM 11 1024x683 1 - نکات مهم برای طراحی و دکوراسیون آشپزخانه های مدرن

 

ترکیب رنگ در دکوراسیون آشپزخانه

ترکیب رنگ یکی دیگر از مواردی می باشد که در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه های ایرانی از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. عوامل مختلفی همچون دکوراسیون فضای داخلی خانه می تواند در انتخاب ترکیب رنگ در دکوراسیون آشپزخانه تاثیر قابل توجهی داشته باشد. در صورتی که در دکوراسیون اتاق پذیرایی خود از رنگ کرم قهوه ای استفاده کرده اید توصیه می کنیم برای آشپزخانه خود کابینت هایی با ترکیب رنگ های گرم و نزدی به رنگ اتاق پذیرایی انتخاب نمایید. در صورت کوچک بودن فضای آشپزخانه استفاده از رنگ های روشن و براق در دکوراسیون آشپزخانه توصیه می شود.

 

استفاده از گل و گیاه برای دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از گل و گیاه در آشپزخانه یکی دیگر از ویژگی های بارز و آشکار طراحی و دکوراسیون آشپزخانه ایرانی می باشد. در فضای داخلی آشپزخانه از گل و گیاهان زینتی استفاده نمایید زیرا این امر باعث ایجاد آرامش جسمی و روحی خواهد شد و همچنین به تهویه طبیعی فضای داخلی خانه کمک می کند. توصیه می کنیم نکته استفاده از گل و گیاهان طبیعی را هرگز به فراموشی نسپارید.

 

توجه به جنس و متریال مواد استفاده شده در دکوراسیون آشپزخانه

جنس و مریال مورد استفاده در کابینت ها، کف سازی و بدنه آشپزخانه هنگام طراحی و دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. همواره توصیه می کنیم در کف سازی و بدنه آشپزخانه از موادی استفاده نمایید که در برابر شستشو و آتش سوزی مقاوم باشند. سرامیک امروزه به عنوان یکی از بهترین متریال ها برای کف سازی در دکوراسیون آشپزخانه شناخته می شود زیرا سرامیک ها در برابر حرارت و رطوبت مقاوم هستند و دارای طرح های متنوع می باشند. همچنین قیمت سرامیک ها بسیار مطلوب می باشد. همواره توصیه می کنیم که از استفاده از متریال های لیز و یا لغزنده در دکوراسیون آشپزخانه خودداری نمایید.

 

تهویه طبیعی و یا مصنوعی در دکوراسیون آشپزخانه

در هنگام طراحی و دکوراسیون آشپزخانه به این نکته توجه کنید که هرگز نباید اجاق گاز کنار پنجره قرار گیرد. یکی از بهترین عناصری که می توان آن را در کنار پنجره قرار داد سینک ظرفشویی می باشد. جریان مستقیم هوا باعث می شود رطوبت سینک در اشپزخانه به راحتی خشک شود. در صورت وجود تهویه طبیعی، وجود تهویه مصنوعی نیز در آشپزخانه از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. نورپردازی در آشپزخانه با استفاده از نور مصنوعی نیز نباید باعث حواس پرتی و خیرگی چشم شود.

 

Modern Kitchen Design 1024x712 1 - نکات مهم برای طراحی و دکوراسیون آشپزخانه های مدرن

 

سازماندهی کردن وسایل پخت و پز در دکوراسیون آشپزخانه

در صورت عدم وجود کابینت های پیش ساخته و دراورها در آشپزخانه جای نگرانی وجود نخواهد داشت. شما می توانید برای قرار دادن سینی های پخت و پز از تقسیم کننده و میله ها استفاده نمایید. همچنین برای طرف های درجه دار و کوچک تر می توان از جعبه های نگهدارنده و یا تقسیم کننده های کابینت پلاستیکی مختلف جهت نظم دهی و طبقه بندی اشیا در دکوراسیون آشپزخانه استفاده نمایید. برای نگهداری ظروف آشپزخانه همچون قابلمه ها و ماهی تابه ها نیز می توان از میله های نگدارنده و یا کابینت های کشویی استفاده نمود. در شرایطی که سازمان دهنده ها به اندازه کافی در دسترس نیستند جهت پیدا کردن راحت تر وسایل در آشپزخانه می توانید آن ها را کنار یکدیگر بچینید.

 

اجتناب از خرید وسایل بزرگ و ارزان قیمت برای دکوراسیون آشپزخانه

هرچند پیدا کردن وخریدن وسایل با قیمت مطلوب و ایده آل باعث ایجاد حس مثبت خوب در شما خواهد شد اما برخی از وسایل ارزش سرمایه گذاری روی خود را ندارند. وسایل بزرگ در دکوراسیون آشپزخانه به صورت مداوم در محیط آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند از این رو کیفیت و قیمت آن ها از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. حتما نباید بهترین مارک وسایل بزرگ آشپزخانه را خریداری نمود اما یخچال، ماشین ظرفشویی، فر و اجاق گاز رومیزی برای مدت زمان طولانی در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند و تعویض کردن آن ها کار دشواری است بهتر است بهترین کیفیت این وسایل را خریداری نمایید؛ اما وسایل کوچکتر همچون قهوه سازها و مایکروفرها قیمت بالایی ندارند از این رو تعویض کردن آن ها کار چندان دشواری نخواهد بود. توصیه می کنیم ابتدا بهترین مکان را برای قرار دادن وسایل برقی در آشپزخانه پیدا کنید تا بتوانید دکوراسیون آشپزخانه زیبایی داشته باشید.

 

انتخاب سینک و کابینت آشپزخانه

هنگام انتخاب و خرید سینک ظرفشویی باید به مدل و جنس آن توجه کنید. در صورتی که ظرف های خود را با دست می شویید توصیه می کنیم از سینک های دولگنه استفاده نمایید، اما در صورتی که ظرفشویی دارید و ظرف های خود را با استفاده از آن می شویید بهتر است سینک یک لگنه را برای دکوراسیون آشپزخانه خود انتخاب نمایید. طراحان دکوراسیون داخلی آشپزخانه اعتقاد دارند که برای آشپزخانه های کوچک بهتر است از کابینت هایی با در آینه ای و یا شیشه ای استفاده نمایید با این کار آشپزخانه شما بزرگتر جلوه خواهد داد.

امروزه اکثر افراد از کابینت های ام دی اف و های گلاس در دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده می کنند. برای داشتن یک دکوراسیون مدرن و زیبا در آشپزخانه شما توصیه می کنیم تا از تنوع و خلاقیت در دکوراسیون استفاده نمایید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا