طراحی و دکوراسیون

دکوراسیون حمام و دستشویی و اهمیت آن

 

مقدمه

طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. این طراحی شامل سقف، دیوار، کف و … است. شما برای طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی باید به متریال های به کار رفته در این مکان ها نیز توجه کنید. به عنوان مثال چوب، سنگ، سرامیک و کاشی جزو متریال های بسیار پرطرفدار هستند که در این مکان ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند. برای زیباتر کردن سقف حمام و دستشویی می توانید از گچبری های حرفه ای استفاده کنید. همچنین سقف کاذب و کناف نیز یک انتخاب بسیار مناسب می باشند.

 

Reece reece 1024x720 - دکوراسیون حمام و دستشویی و اهمیت آن

دکوراسیون حمام و دستشویی

 

بسیاری از افراد هستند که تنها به رنگ کردن سقف حمام و دستشویی اکتفا می کنند. افراد برای طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی می توانند از وسایلی مانند آینه، دوش، شیرآلات، وان حمام، سینک روشویی و تمام موادی از این دست استفاده کرده و یک طراحی زیبا و شیک را به وجود آورند. استفاده از باکس های شیشه ای چوبی، ویترینی و یا سنگی برای قرار دادن اشیای تزیینی و ابزار های شوینده نیز انتخاب بسیار مناسبی است. همانطور که عنوان شد برای طراحی این دو مکان دست افراد بسیار باز است. آن ها می توانند با وسایل بسیار زیبا و متریال های درجه یک، این مکان ها را خاص و زیبا نمایند.

 

 

 

بررسی دکوراسیون حمام و دستشویی

در این قسمت می خواهیم به بررسی دکوراسیون حمام و دستشویی بپردازیم. سرویس بهداشتی و حمام جزو قسمت های بسیار مهم درون منازل به حساب می آیند. افراد در اجرای دکوراسیون داخلی این دو فضا باید بسیار تلاش کنند تا بتوانند یک فضای کاملا بهداشتی و جذاب را به وجود آورند. دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی ارتباط بسیار مستقیمی با نظافت خانه دارند. این مکان‌ ها محل شستشوی افراد می‌ باشند. به همین دلیل دارای اهمیت زیادی هستند. ایجاد یک فضای مدرن و جذاب و شیک برای این مکان ها سبب می شود تا افراد از شستشو و دوش گرفتن لذت برده و این کار برای آن ها بسیار لذت بخش و جذاب باشد. دکوراسیون سرویس بهداشتی شامل قسمت‌ های مختلفی مانند کفپوش، دیوار پوش، شیرآلات، روشویی کمدی، گلدان، اشیا تزیینی و نورپردازی می باشد. افراد با توجه به میزان بودجه ای که در نظر گرفته اند می توانند طرح ها و رنگ های مختلفی را برای تزیین این فضا ها در نظر بگیرند.

 

vitrium stage 1024x755 - دکوراسیون حمام و دستشویی و اهمیت آن

دکوراسیون حمام

 

 

دکوراسیون حمام و دستشویی در کشور های مختلف

دکوراسیون حمام و دستشویی ایرانی با فرنگی متفاوت می باشد. البته در این چند سال اخیر توجه بسیار زیادی بر این مسئله شده است و تزئینات زیادی نیز برای طراحی این فضا در نظر گرفته شده است. افراد می‌ توانند با استفاده از متریالی که در دست دارند زیبایی بسیار خاصی را به این فضا ها بدهند. در کشور ما اکثرا دستشویی و حمام جدا می باشند و افراد به جای دستشویی های ایرانی از دستشویی فرنگی استفاده می کنند. البته در زمان های گذشته دستشویی ایرانی بسیار رواج داشته است. ولی امروزه نوع فرنگی جای نوع قدیمی را در کشور ما گرفت. حمام های ایرانی معمولا حمام های کوچکی می باشند که در ابعاد یک در دو متر ساخته می شوند و معمولا در دکوراسیون آن ها از چوب استفاده نمی شود. در خانه های جدید و خانه هایی که بازسازی شده اند سبک های مدرن و کلاسیک نیز پیاده سازی می شوند.

حمام و دستشویی کشور های غرب دکوراسیون حمام و دستشویی در کشور های غربی بسیار مدرن و شیک می باشد. در این مکان ها از نما های سنگی، پارکت و کامپوزیت و متریال های پرکاربرد دیگر استفاده می شود. شما می توانی تزیینات زیبایی را در انواع سرویس های بهداشتی غربی مشاهده نمایید. در این کشور دکوراسیون داخلی روستیک در سرویس های بهداشتی بسیار پرکاربرد می باشد. همچنین در کشور های غربی سرویس بهداشتی و حمام در یک مکان کنار یکدیگر قرار گرفته اند. به همین نوع دکوراسیون حمام و دستشویی با کشور های ایرانی متفاوت می باشد.

 

 

 

بررسی دکوراسیون حمام و دستشویی مدرن

در این قسمت می خواهیم به بررسی دکوراسیون حمام و دستشویی مدرن بپردازیم. سبک مینیمال یک سبک بسیار متفاوت و پرطرفدار می باشد که امروزه در کشور ما نیز رواج پیدا کرده است.  وسایل ساده و مینیمال که در آن ها رنگ های خنثی و نزدیک به کار رفته، جزو سبک های مدرن به حساب می آیند. در این سبک از کفپوش و کاشی‌ هایی با رنگ خنثی استفاده می شود. کابین های شیشه‌ای جزو المان هایی می باشند که درون حمام و سرویس های بهداشتی مدرن در مورد استفاده قرار می‌ گیرند. امروزه اکثر افراد حمام های قدیمی خود را بازسازی کرده به صورت مدل های جدید در می آورند تا بتوانند از این سبک زیبا استفاده کنند. حمام های مدرن کوچک که در گوشه خانه و اتاق خواب قرار دارند، گزینه ای بسیار مناسب برای اجرای دکوراسیون مدرن می باشد. برای استفاده از دکوراسیون حمام و دستشویی باید به نکات زیر توجه کنید.

شما می توانید از کاغذ دیواری هایی که ضد آب هستند و دارای طرح های هندسی و مدرن می باشند، استفاده نمایید تا بتوانید حمام کوچک خود را بسیار زیبا کنید. استفاده از گیاهان آپارتمانی و یا گلدان ها در گوشه سرویس بهداشتی و حمام یک انتخاب بسیار مناسب برای سبک مدرن می باشد. معمولا افراد در این سبک از نگهدارنده های دستمال توالت با طرح های بسیار مدرن و خاص استفاده می کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید می توانید در این نوع سبک از دیوارکوب ها و تابلو های زیبا برای تزیین دیوار های خالی موجود در فضای حمام و دستشویی نیز استفاده نمایید. در این سبک دست شما باز است.

 

wooden bathroom design 1024x682 - دکوراسیون حمام و دستشویی و اهمیت آن

حمام های کوچک در خانه های آپارتمانی

 

 

 

بررسی دکوراسیون حمام های کوچک در خانه های آپارتمانی

در مطالب بالا سعی کردیم تا در رابطه با دکوراسیون حمام و دستشویی اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. حال می خواهیم در رابطه با دکوراسیون حمام های کوچک در خانه های امروزی ۱حبت کنیم. امروزه اکثر حمام ها کوچک می باشند و دارای متراژ کمی هستند. انتخاب یک سبک طراحی مناسب برای این حمام های کوچک بسیار سخت و دشوار می باشد. می‌ توان گفت فضا های کم جای هیچگونه ایده پردازی را برای افراد باقی نمی گذارند. اما اگر شما  از افراد با تجربه و بت مهارت در این زمینه استفاده کنید می‌ توانید برای حمام های کوچک خود نیز دیزاین بسیار زیبا و خلاقانه ای انجام دهید. شما می توانید برای حمام های کوچک خود بر روی کاشی های داخلی مانور داده و کاشی های بسیار زیبا و جذاب را انتخاب نمایید.

به عنوان مثال کاشی های راه راه و یا طرح آجر جزو انتخاب‌ های بسیار مناسب برای حمام های کوچک می باشند. در نظر داشته باشید که انتخاب رنگ تیره برای مکان های کوچک بسیار اشتباه است. شما باید رنگ های روشن را برای این فضا ها انتخاب کنید تا فضای شما بزرگتر دیده شود. انتخاب شلف های دیواری ساده نیز یک راه بسیار عالی برای قرار دادن شوینده ها و وسیله های اضافی می باشد‌ به این صورت می توانید دکور حمام خود را تکمیل کرده و آن را مرتب تر نشان دهید. در خانه های امروزی اکثر حمام ها دستشویی و کوچک می باشند. این موضوع نیز به دلیل متراژ کم آپارتمان ها است‌. در این آپارتمان ها اکثر حمام و دستشویی به وسیله ی کابین شیشه ای و یا پارتیشن های ضدآب از همدیگر جدا شده اند.

 

 

 

دکوراسیون حمام های ایرانی

همانطور که عنوان کردیم دکوراسیون حمام و دستشویی ایرانی با نوع غربی متفاوت می باشد. طراحی حمام های ایرانی از گذشته تا امروز دچار تغییرات بسیار زیادی شده است. معمولا در زمان های گذشته دستشویی ایران در خارج از خانه قرار می گرفت و آن ها را در گوشه حیات تعبیه می‌ کردند. حمام های ایرانی به شکل گرمابه های قدیم بوده است که افراد به آنجا می رفتند. اما امروزه طراحی و ساخت حمام و دستشویی دچار تغییرات بسیار زیادی شده است. با آپارتمانی شدن خانه ها، امکان ساخت دستشویی در داخل حیاط وجود ندارد. امروزه مدل حمام و دستشویی ایرانی نیز تقریبا شبیه نوع غربی شده است و حمام های کوچک و دستشویی کوچک در قسمت های مختلف آپارتمان تعبیه و ساخته می‌شوند. می‌ توان گفت طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی ایرانی شبیه غربی‌ها شده است‌ شما با گرفتن ایده از نوع غربی می توانید یک حمام   و دستشویی زیبا و بسیار جذاب را به وجود آورید.

 

tip bathroom decoration 7 1024x682 - دکوراسیون حمام و دستشویی و اهمیت آن

حمام های کوچک

 

شما برای دکوراسیون حمام های کوچک باید به نکات بسیار مهمی توجه کنید. به عنوان مثال انتخاب درست و اصولی کاشی هایی که درون دکوراسیون حمام و دستشویی خود استفاده می‌ کنید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند. توجه کردن به وسایل استفاده شده در دکوراسیون حمام های کوچک نیز یک نکته بسیار مهم می باشد. در نظر داشته باشه که در حمام های کوچک از وان استفاده نکنید. زیرا می‌ تواند سبب کوچکتر شدن فضای شما شود. استفاده از کابینت های شیشه ای نیز می‌ تواند فضای شما را بزرگتر نشان داده و محیط مورد نظر را بهینه تر کند.

 

 

اهمیت شیک و لوکس بودن دکوراسیون حمام

بسیاری از افراد تصور می کنند برای داشتن یک دکوراسیون حمام و دستشویی شیک و لوکس باید از وسیله های بسیار گرانقیمت استفاده کنند اما این طرز فکر بسیار اشتباه است. شما می توانید با وسایل ها و المان های ارزان قیمت نیز حمام و دستشویی خانه خود را به سبک شیک و لوکس طراحی نمایید. شما می توانید از ترفند های بسیاری استفاده کرده و سبب خاص شدن این فضا ها شوید. به عنوان مثال استفاده از کاشی هایی با طرح های مجلل و بسیار متفاوت سبب می شوند که شما این محیط ها را بسیار خاص و لوکس نمایید. همچنین استفاده از قفس های چوبی ساده یک راهکار بسیار عالی برای رسیدن به این هدف می باشد. شما می توانید از گلدان های سنگی در گوشه کنار حمام و دستشویی استفاده نمایید.

 

bdd100 1024x683 - دکوراسیون حمام و دستشویی و اهمیت آن

لوازم ضروری در سرویس بهداشتی

 

 

انواع لوازم ضروری در سرویس بهداشتی

متریال و مصالحی که در سرویس بهداشتی استفاده می شوند نقش بسیار زیادی در لوکس نشان دادن این مکان ها دارند. دستشویی مکانی پر از رطوبت می باشد که ممکن است دچار خرابی و فرسودگی شود. برای جلوگیری و به تاخیر انداختن این اتفاق باید از مصالحی استفاده کنید که علاوه بر زیبا بودن کیفیت بالایی نیز داشته باشند. ابعاد روشویی که شما در سرویس بهداشتی و حمام استفاده می کنید، بستگی به مساحت سرویس بهداشتی شما دارد. به طور مثال ابعاد روشویی مناسب برای سرویس های خصوصی ۱۲۰ در ۱۵۰ سانتیمتر می باشد. شما می توانید از انواع روشویی که شامل آینه های سرتاسری و بلند هستند، استفاده نمایید. بعضی از روشویی ها دارای کمد های زیرین می باشند که شما می توانید لوازم بهداشتی و وسایل تزیینی را نیز درون آن ها قرار دهید.

استفاده از نور و تهویه طبیعی در انواع سرویس های بهداشتی را نباید نادیده بگیرید. قرار دادن کمد لباس و یا رختکن نیز برای سرویس های خصوصی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند. به عنوان مثال رختکن داخل فضای سرویس های خصوصی تعبیه می‌ شود‌. در صورت کوچک بودن این سرویس ها می توانید در دیوار ورودی نیز این رختکن ها را قرار دهید. از زیبایی متریال به کار رفته در انواع سرویس بهداشتی و حمام غافل نشوید. این متریال ها در عین زیبایی باید دارای کیفیت بسیار زیادی نیز باشند که به مرور زمان آسیب دیده و خراب نشوند.

 

 

چند ایده عالی برای دکوراسیون حمام و دستشویی

اگر شما می‌ خواهید دکوراسیون حمام و دستشویی خود را بسیار شیک و لاکچری کنید می‌ توانید به جای استفاده از سرامیک از سنگ مرمر استفاده نمایید. سنگ مرمر بیشتر در فضا های سلطنتی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. استفاده از این سنگ در انواع سرویس بهداشتی می تواند گزینه بسیار مناسبی برای زیبا دیده شدن سرویس بهداشتی شما باشد. با انتخاب سنگ مرمر روشن می توانید فضای محیط خود را نیز بزرگتر نشان دهید. همچنین می‌ توانید زیبایی را به بیننده القا نمایید. در کنار استفاده از سنگ مرمر می توانید شیرآلاتی از جنس کروم استفاده نمایید. این نوع شیرآلات درخشندگی بسیار زیادی دارند و در سرویس بهداشتی می توانند حس زیبایی و لاکچری بودن را به بیننده نشان دهند.

 

 

11zon cropped 42 6 1024x724 - دکوراسیون حمام و دستشویی و اهمیت آن

رنگ‌ ها در طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی

 

 

اهمیت رنگ ها

از رنگ‌ ها در طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی غافل نشوید. رنگ آمیزی در این مکان ها می تواند به شیک و مدرن بودن آن ها کمک بسیار زیادی کند. این رنگ‌ ها می‌ توانند نقش بسزایی در زیبایی دیده شدن فضا هایی مانند سرویس بهداشتی و حمام داشته باشند. اگر می خواهید سرویس بهداشتی منزل خود را بزرگ تر از حالت عادی نشان دهید بهتر است از رنگ های روشن برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام استفاده کنید. بسیاری از افراد از ترکیب رنگ های تیره و روشن برای این فضا استفاده می‌ کنند تا بتوانند سرویس بهداشتی و حمام را لوکس تر و متفاوت تر نشان دهند.

 

نصب آینه در زیبا سازی سرویس های بهداشتی یک ایده بسیار عالی می باشد. اگر شما می‌ خواهید سرویس بهداشتی دارای ترتیب و نظم خاصی باشد، بهتر است از شلف های مخصوص استفاده کنید و وسایلی مانند حوله و سایر وسایل بهداشتی را درون این شلف ها قرار دهید. انتخاب گلدان های گل  زیبا در فضای سرویس بهداشتی می توانند تغییرات بسیار زیبایی را ایجاد نمایند. عناصری مانند آینه، روشویی، وان و … جزو عناصر اصلی‌ در حمام و دستشویی می باشند. شما می توانید برای دیوار های سرویس بهداشتی خود تغییرات کوچکی ایجاد کرده و زیبایی را به مخاطب نشان دهید. بهتر است هنگام خرید این عناصر مدلی را انتخاب کنید که در کنار زیبایی از کیفیت زیادی نیز برخوردار باشد تا شما بتوانید سالیان طولانی بدون به وجود آمدن مشکلی از آن ها استفاده نمایید.

 

در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان سرویس بهداشتی خود را شلوغ نکنید و تنها از وسایل ضروری در سرویس بهداشتی استفاده نمایید. اگر سرویس بهداشتی و حمام شما مساحت کوچکی دارند به هیچ عنوان وسایل غیرضروری را درون آن قرار ندهید. رنگ کفپوش و دیوار ها نیز یک نکته بسیار مهم است که افراد در هنگام دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام باید به آن ها دقت کنند. به دلیل رطوبت زیادی که در این دو فضا وجود دارد بهتر است از کاغذ دیواری استفاده نکنید. شما می توانید از انواع سنگ ها، کاشی ها و رنگ های روغنی برای سرویس بهداشتی خود استفاده کرده و فضای بسیار زیبایی به وجود آورید.

 

 

Bathroom decoration 2023 29 1024x760 - دکوراسیون حمام و دستشویی و اهمیت آن

طراحی دکوراسیون

 

 

جمع بندی در رابطه با دکوراسیون حمام و دستشویی

در مطالب بالا سعی کردیم تا در رابطه با انواع دکوراسیون حمام و دستشویی اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. همچنین نکاتی را در زمینه طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام عنوان کنیم تا خود بتوانید از این نکات استفاده کرده‌ و ایده های زیبایی بگیرید. در نظر داشته باشید اگر خود در این زمینه تخصصی ندارید می توانید از افراد متخصص کمک گرفته و طراحی و دیزاین سرویس بهداشتی و حمام خود را به آن ها بسپارید. این افراد با داشتن تجربه و مهارت کافی می‌ توانند بهترین نتیجه را به وجود آورده و بهترین انتخاب را برای شما داشته باشند. دیگر نیاز نیست که شما در رابطه با خرید و بازسازی و یا طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام خود نگرانی داشته باشید. زیرا افراد متخصص در این زمینه می‌ توانند در کمترین زمان ممکن و به بهترین شکل بنا به خواست و نیاز و سلیقه شما و همچنین فضای موجود و میزان بودجه ای که در نظر گرفته اید بهترین نتیجه را به وجود آورند.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا