طراحی و دکوراسیون

نکات مهم، کاربردی و کلیدی دکوراسیون فروشگاه پوشاک

 

یکی از عوامل تاثیرگذار در جذب مشتریان به یک فروشگاه پوشاک و همچنین افزایش فروش آن دکوراسیون آن می باشد. با رعایت نکات مهم، کاربردی و کلیدی دکوراسیون فروشگاه پوشاک می توانید باعث شوید مشتریان شما تجربه خوبی از خرید از مغازه شما داشته باشند و همین امر باعث افزایش تعداد مشتریان شما خواهد شد. جهت آشنایی بیشتر با نکات دکوراسیون فروشگاه پوشاک ما را تا پایان همراهی نمایید.

 

آشنایی با نکات مهم دکوراسیون فروشگاه پوشاک

روش های مختلف بسیار زیادی برای دکوراسیون فروشگاه پوشاک وجود دارد با استفاده از این روش ها و رعایت نکات اصولی در نحوه چیدمان به راحتی می توانید تعداد مشتریان زیادی را جذب کنید و در کسب و کار خود به سود بیشتری دست یابید. طراحی خلاقانه و هوشمندانه فروشگاه پوشاک از لحظه ورود مشتری به فروشگاه شما تا زمانی که به سمت صندوق می رود تا هزینه اجناس خریداری شده را پرداخت کند تاثیر قابل توجهی روی جذب مشتری و تصمیم گیری او خواهد داشت.

 

اهمیت ورودی مغازه در دکوراسیون فروشگاه پوشاک

نخستین مکانی که مشتری شما در فروشگاه شما با آن مواجه خواهد شد ورودی می باشد. اصولا ورودی یک فروشگاه با توجه به وسعت فروشگاه شما در فاصله 10 تا 15 قدمی از درب ورودی وجود دارد. در این محدوده مشتری شما از دنیای بیرون فاصله خواهد گرفت و وارد فضای مغازه شما خواهد شد. اکثر اوقات مشتریان در این منطقه با محصولاتی که در فروشگاه خود ارائه می دهید مواجه خواهد شد. به این منطقه (منطقه رهایی از فشار) نیز گفته می شود. مشتری در این منطقه فروشگاه پوشاک شما را مورد بررسی و قضاوت قرار خواهد داد و می تواند به راحتی حدس بزند که محصولات ارائه شده در مغازه شما گران و یا ارزان هستند. همچنین می توانند تشخیص دهند که آیا نورپردازی فروشگاه شما مناسب می باشد و یا خیر. یکی از نکات دکوراسیون فروشگاه پوشاک قرار دادن محصولات بر اساس رنگ های هماهنگ در کنار یکدیگر می باشد.

 

اهمیت بخش سمت راست مغازه در دکوراسیون فروشگاه پوشاک

بر اساس مطالعات و پژوهش های انجام گرفته بیش از 90% مشتریان پس از اینکه وارد مغازه شوند به صورت ناخودآگاه به سمت راست دقت خواهند کرد. تمامی فروشندگان از این موضوع اطلاع کامل دارند از این رو دیوار سمت راست در فروشگاه ها دیوار قدرت نامیده می شود. برای طراحی این دیوار نوع محصولات و کالاهای به نمایش گذاشته شده در این بخش باید تا حد زیادی مورد توجه قرار گیرند.

در بخش راست فروشگاه باید محصولاتی را قرار دهید که از جنبه های مختلف اهمیت داشته باشد تنها از این طریق است که می توانید مطمئن شوید نظر مشتریان را به سوی خود جذب نموده اید. محصولات محبوب، محصولات فصلی و محصولات با سود بیشتر از جمله محصولات و کالاهایی هستند که می توان برای جذب مشتریان آن ها را در سمت راست دکوراسیون فروشگاه پوشاک قرار داد. استفاده از بنرهای تبلیغاتی و ارائه توضیحات در مورد محصول از جمله خلاقیت هایی می باشد که در این بخش از فروشگاه باید برای جذب مشتری مورد توجه و اهمیت واقع شوند.

رنگ نمودن دیوار شاخص

یکی از روش های مقرون به صرفه برای رنگ بخشیدن به فضا تا فضای فروشگاه پوشاک شما کمی بزرگتر جلوه کند رنگ کردن یک دیوار با استفاده از رنگ برجسته می باشد. بر اساس عقیده طراحان دکوراسیون رنگ کردن یک دیوار با استفاده از رنگ برجسته باعث می شود مشتری اندکی عقب نشینی را در ذهن خود تجسم کند و همین امر باعث می شود فضای فروشگاه کمی بزرگتر به نظر برسد. روش دیگر برای دست یافتن به این تاثیر قرار دادن پارچه و یا کاغذ دیواری چاپی روی یکی از دیوارهای شاخص می باشد.

 

تشویق کردن مشتری جهت پیمودن مسیر

نحوه تشویق کردن مشتری برای پیمودن مسیر در فروشگاه شما به طرح کلی به کار رفته در فروشگاه بستگی خواهد داشت. یکی از نکات دکوراسیون فروشگاه پوشاک این است که مطمئن شوید مشتری تمام مسیر را در فروشگاه شما دنبال می کند و تمامی محصولات در معرض دید آن ها قرار گرفته است. طراحی مسیر برای مشتریان در فروشگاه باعث افزایش فروش خواهد شد و شرایطی را نیز در فروشگاه ایجاد خواهد کرد تا به راحتی قادر به کنترل مسیر رفت و آمد مشتری باشید. با این کار شما متوجه خواهید شد که مشتریان در کدام بخش از فروشگاه توقف خواهند کرد و از کدام بخش بی توجه عبور می کنند.

در اکثر فروشگاه های پوشاک برای مشتریان مسیرهای دایره ای در نظر گرفته می شود تا مشتریان را به سمت انتهای مغازه و در نهایت به سمت جلوی مغازه هدایت کنند. برخی از فروشگاه های پوشاک برای ایجاد این محیط از کف پوش متفاوت با طراحی های منحصر به فرد و متمایز استفاده می کنند. ایجاد تمایز بین این مسیر و دیگر بخش های فروشگاه باعث می شود توجه مشتریان به مسیر مورد نظر شما جلب شود.

یکی دیگر از نکات دکوراسیون فروشگاه پوشاک در رابطه با ایجاد این مسیر حرکتی در فروشگاه این است که با مشخص نمودن این مسیرها می توانید مشتری ها را به نقاط مورد نظر خود هدایت کنید. بهتر است در نقطه مورد نظر خود محصولی متفاوت و چشمگیر را به مشتریان خود عرضه کنید.

 

کند کردن سرعت حرکت مشتریان

اکثر صاحبان فروشگاه های پوشاک برای دکوراسیون مغازه های خود وقت و هزینه زیادی خرج می کنند؛ اما با این وجود گاهی اوقات برخی مشتریان بدون این که به فروشگاه شما توجه کنند از آن بیرون می روند و همین امر باعث می شود زحمت آن ها نادیده گرفته شود. اگر قصد دارید از روش های مختلف برای افزایش فروش خود استفاده نمایید توصیه می کنیم در مسیر حرکت مشتریان در فروشگاه خود وقفه ای ایجاد نمایید. این وقفه ممکن است با استفاده از یک محصول خاص، علامت خاص و یک تابلو انجام گیرد.

 

انتخاب نوع و مدل پوشاک برای دکوراسیون فروشگاه پوشاک

در صورتی که نمی دانید چه نوع مدل پوشاکی را در فروشگاه خود به فروش برسانید بهتر است نکات زیر را مد نظر قرار دهید.

یکی از نکات مهم دکوراسیون فروشگاه پوشاک در نظر گرفتن علاقه شما خواهد بود. در صورتی که به کالایی که می خواهید به فروش برسانید علاقه داشته باشید، شور و اشتیاق شما برای به فروش رساندن آن محصول خاص افزایش خواهد یافت.

توجه به محل فروشگاه نیز در میزان موفقیت شما تاثیر قابل توجهی خواهد داشت. بهتر است برای برپایی فروشگاه پوشاک در یک منطقه نوع نیاز افراد بومی آن منطقه را نیز مد نظر قرار دهید تا از این طریق بتوانید به میزان فروش ایده آل دست یابید.

 

اهمیت قفسه و طبقه ها در دکوراسیون فروشگاه پوشاک

یکی دیگر از موارد دیگر که در دکوراسیون فروشگاه پوشاک شما تاثیر مستقیم و قابل توجهی دارد نوع قفسه ها و طبقه های به کار رفته در دکوراسیون می باشد. در فروشگاه پوشاک برای این که بتوانید خرده ریزها را به راحتی به نمایش بگذارید بهتر است از شلف های دیواری و یا باکس های زمینی استفاده کنید. باکس ها به عنوان مکانی برای نشستن در مغازه نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

 

 

اهمیت استفاده از قفسه های باز به عنوان تقسیم کننده در دکوراسیون فروشگاه پوشاک

یکی از کارهای چالش برانگیز در دکوراسیون فروشگاه پوشاک استفاده از قفسه های باز به عنوان تقسیم کننده می باشد. با استفاده از این قفسه ها می توانید فضای موجود در فروشگاه را به راحتی تقسیم کنید و محصولات خود را به عرضه نمایش بگذارید. استفاده از این قفسه ها باعث می شود فضای راحتی را در فروشگاه پوشاک خود ایجاد نمایید. نکته جالب در رابطه با قفسه های باز این است که آن ها انعطاف پذیر هستند و به شما امکان تغییر طرح و کالا را به راحتی ارائه می دهند.

 

روشن کردن فضا با استفاده از روش های مختلف

یکی از نکات مهم دکوراسیون فروشگاه پوشاک نورپردازی می باشد. در صورتی که گوشه ای از فروشگاه شما روشن نباشد می توانید برای نورپردازی آن بخش از ترکیب چراغ ها، لامپ ها و یا عکس های چراغی استفاده نمایید. با استفاده از این ترکیبمی توانید از روشن بودن فضای کلی فروشگاه می توانید اطمینان حاصل کنید. این امر باعث ایجاد تنوع و شادی نیز در محیط فروشگاه پوشاک شما خواهد شد.

 

استفاده از تصاویر برای دکوراسیون فروشگاه پوشاک

یکی دیگر از مواردی که تاثیر قابل توجهی در دکوراسیون فروشگاه پوشاک شما دارد استفاده از تصاویر می باشد. توصیه می کنیم تصاویری را انتخاب نمایید که در آن ها ایده های خلاقانه نهفته باشد. در صورتی که فروشگاه پوشاک بچه گانه دارید می توانید از تصاویر کودکان در حال بازی با حیوانات استفاده نمایید. استفاده صحیح از آثار هنری باعث می شود احساسات مشتریان شما برانگیخته شود. با استفاده از این تصاویر می توانید با سلیقه و طبع مشتریان خود آشنا شوید. در صورتی که مشتریان با شما هم نظر باشند قطعا برای خرید بعدی خود فروشگاه شما را انتخاب خواهند کرد.

 

تاثیر انتخاب صندوق در دکوراسیون فروشگاه پوشاک

صندوق در فروشگاه های مختلف در حقیقت مکانی است که در آن کالاهای انتخاب شده توسط مشتری بسته بندی شده و وجه آن دریافت خواهد شد. جالب است بدانید مکانی که صندوق در آن قرار می گیرد مهمترین بخش یک مغازه را تشکیل می دهد. در بخش خروجی فروشگاه سعی کنید یک میز مناسب قرار دهید تا بتوان صندوق، اجناس خریداری شده و دستگاه های پز را روی آن قرار داد و همچنین بر رفت و آمد مشتریان تسلط کافی داشته باشید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا