طراحی و دکوراسیون

ایده های ناب و بکر برای دکوراسیون مطب پزشکان

 

در دکوراسیون مطب پزشکان نورپردازی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. هماهنگی رنگ و چیدمان دکوراسیون در دکوراسیون مطب پزشکان نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. یکی از نکاتی که در دکوراسیون مطب باید رعایت شود استفاده از رنگ های خنثی و روشن برای نورپردازی می باشد. در ادامه دیگر نکات مهم و کاربردی را برای دکوراسیون مطب پزشکان مورد بررسی قرار خواهیم داد.

در مبحث طراحی داخلی و دکوراسیون، طراحی دکوراسیون مراکز درمانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در صورتی که اصول و قواعد دکوراسیون و طراحی داخلی مطب پزشکان را به صورت کامل رعایت نمایید قطعا می توانید رضایت بیماران خود را نیز کسب نمایید در ادامه با برخی از این نکات و اصول برای دکوراسیون مطب پزشکان بیشتر آشنا خواهیم شد.

بهینه سازی فضای داخلی مطب جهت افزایش عملکردها از اهداف اصلی در طراحی دکوراسیون مطب پزشکان مختلف همچون پزشک عمومی، روانشناس و حتی دندانپزشکی می باشد. البته هنگام طراحی دکوراسیون مطب پزشکان زیبایی های بصری نیز باید مورد توجه قرار گیرند تا بتوان دکوراسیون شیک و مدرن داشت.

هرچند طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکان کار سخت، پیجیده و دشواری می باشد اما دارای جذابیت های خاص خود نیز می باشد. نحوه چیدمان وسایل در فضای مطب پزشکان، انتخاب رنگ دیوارهای مطب و طراحی نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکان اهمیت بسیار زیادی دارد. انتخاب دکوراسیون مطب پزشکان به گونه مناسب و بر اساس اصول و استانداردهای تعیین شده باعث می شود در ذهن بیماران شما تصویری از پزشک حرفه ای و معتبر تداعی شود.

 

نکات مهم و کاربردی طراحی دکوراسیون مطب پزشکان

از آنجا که مطب پزشکان مکان رفت و آمد افراد مختلف با وضعیت های جسمانی و روحی متفاوت می باشد ایجاد محیط آرامش بخش و انرژی دهنده برای بیماران از اصول مهم در طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکان می باشد. یکی دیگر از نکات مهم که در طراحی دکوراسیون مطب پزشکان باید رعایت شود انتخاب مبلمان و وسایل هماهنگ و متناسب با حرفه پزشکی می باشد. البته نحوه چیدمان وسایل و مبلمان نیز در دکوراسیون مطب پزشکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و مورد توجه اکثر پزشکان قرار گرفته است.

 

متاسفانه نحوه چیدمان وسایل در مطب پزشکان و طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکان امروزه در بسیاری از مطب ها زیاد مورد توجه قرار نگرفته است و همین امر باعث ایجاد استرس در بیماران و مراجعه کنندگان به مطب پزشکی شده است. یکی از دلایل عدم توجه به طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکان پر هزینه بودن این امر می باشد؛ اما ذکر این نکته در رابطه با دکوراسیون مطب پزشکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در صورتی که برای دکوراسیون خلاقیت به خرج دهید این کار برای شما به یک سرگرمی تبدیل خواهد شد و نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی نخواهید داشت.

انتخاب دکوراسیون گرم، دوستانه و صمیمی باعث ایجاد آرامش و اعتماد در مراجعه کنندگان و بیماران خواهد شد. تاثیر مثبت این دکوراسیون بر مراجعه کنندگان قابل انکار نیست. جالب است بدانید انتخاب طرح دکوراسیون زیبا برای دکوراسیون مطب پزشکان نشانه ای از احترام به مراجعه کنندگان خواهد بود. طراحی دکوراسیون مناسب این تصور را در ذهن مراجعه کنندگان تداعی می کند که خدمات درمانی ارائه شده در این مطب بهتر می باشد. برای طراحی دکوراسیون مطب پزشکان همانند بسیاری از دیگر محل ها قواعد چیدمان دکوراسیون باید رعایت شوند.

 

 

توجه به قواعد چیدمان دکوراسیون مطب پزشکان متخصص اطفال

قبل از آغاز چیدمان دکوراسیون مطب آشپزخانه باید در رابطه با خدمات پزشکی که در مطب مورد نظر ارائه می شود اطلاعاتی کسب نمایید. یکی از اصول و قواعد چیدمان دکوراسیون مطب پزشکان این است که هماهنگی با حال و روز بیماران مراجعه کننده باید تا حد زیادی مورد توجه قرار گیرد. برای مثال در مطب پزشکان متخصص اطفال وجود بازی های فکری، نقاشی های دیواری، اسباب بازی ها، تلویزیون جهت پخش کارتون و دیگر موارد از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد؛ زیرا این وسایل برای سرگرمی کودک از وسایل ضروری و مهم به شمار می آیند.

در طراحی دکوراسیون مطب پزشکان متخصص کودکان باید مکانی خاص برای مادران شیرده فراهم شود. یکی از اصول مهم و کاربردی در دکوراسیون مطب پزشکان متخصص کودک رنگ اتاق انتظار و درمان بهتر است یکسان انتخاب شود. در صورتی که رنگ های انتخابی برای این اتاق ها یکسان باشد بیمار با محیط درمان راحت تر کنار خواهد آمد زیرا از قبل در اتاقی بوده است که دیوارهای آن همین رنگی بوده است و به این رنگ عادت کرده است. البته می توانید درجه تیرگی و یا روشنی این دو اتاق را به صورت متفاوت در نظر بگیرید.

 

نکات دکوراسیون مطب پزشکان

در رابطه با رنگ اتاق انتظار و درمان می توان گفت که انتخاب رنگ روشن تر برای اتاق درمان تاثیر روانی مطلوبی روی بیمار خواهد داشت و باعث ایجاد احساس آرامش در مراجعه کنندگان و بیماران خواهد شد. در نظر گرفتن آسایش و راحتی بیمار در اتاق انتظار و درمان در طراحی دکوراسیون مطب پزشکان از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد.

 

نکات مهم و کلیدی دکوراسیون مطب پزشکان متخصص اطفال

  • یکی از نکات مهم و کاربردی طراحی دکوراسیون مطب پزشکان متخصص اطفال قرار دادن چوب لباسی در اتاق انتظار می باشد.
  • پزشکان باید از وجود دستمال کاغذی به اندازه کافی در مطب خود مطمئن شوند.
  • وجود آب سردکن در دکوراسیون داخلی مطب پزشکان به عنوان یک مزیت محسوب می شود.
  • برای سرگرم کردن بیماران و مراجعه کنندگان توصیه می کنیم چندین مجله و روزنامه در اتاق انتظار قرار دهید.

 

اصول و قواعد دکوراسیون مطب دندانپزشکی کودکان

مطب دندانپزشکی به ویژه برای کودکان در بین مطب های درمانی مختلف به عنوان یکی از مهمترین مطب ها محسوب می شود، علت این امر این است که بیماران و مراجعه کنندگان این مطب ها اغلب کودکان کم سن و سال هستند که مجبور هستند ساعات طولانی را در مطب پزشکان سر کنند. محیط دندانپزشکی به گونه ای است که ممکن است در کودکان باعث ایجاد احساس دلهره و اضطراب شود و این احساس ممکن است با درد دندان همراه باشد و این فضا را برای آن ها به فضایی بسیار دردناک تبدیل کند. در صورتی که دکوراسیون مطب پزشکان به صورت منحصر به فرد انتخاب شود در بیماران احساس آرامش ایجاد خواهد شد و می توانند ساعت های انتظار را با آرامش کامل در این مطب ها سپری کنند و در نهایت پزشک به راحتی می تواند رضایت بیماران خود را کسب کند.

 

 

اهمیت نورپردازی در دکوراسیون مطب پزشکان

در طراحی دکوراسیون مطب پزشکان اجرای اصولی و اساسی نورپردازی از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. در صورتی که فضای اتاق انتظار شما بزرگ باشد دست شما در انتخاب نوع نورپردازی باز خواهد بود و می توان از هر نوع نورپردازی که می خواهید استفاده کرد؛ اما بهتر است در رابطه با نورپردازی این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که بهتر است از نورپردازی مخفی با رنگ گرم در فضای تاریک اجتناب کرد. در صورتی که اتاق انتظار در مطب شما نسبتا کوچک است توصیه می کنیم از نورپردازی مستقیم و سفید سقفی به همراه هالوژن استفاده نمایید. این امر باعث می شود اتاق انتظار مطب شما نسبتا بزرگ به نظر برسد.

 

رنگ آمیزی مطب دندانپزشکی کودکان

در طراحی دکوراسیون مطب های مخصوص کودکان استفاده از رنگ های شاد و جذاب گزینه ای ایده آل و مطلوب به نظر می رسد. استفاده از رنگ های هیجان انگیز و رنگ های آرامش دهنده در کنار یکدیگر باعث می شود کودک دلبند شما از محیط احساس خوبی دریافت نماید و احساس ترس درون کودک به طور کلی از بین خواهد رفت.

 

استفاده از ترئینات دیواری در دکوراسیون مطب دندانپزشکی اطفال

علاوه بر رنگ آمیزی یکی دیگر از مواردی که می توانید برای تزئین دیوار اتاق انتظار و درمان در دندانپزشکی استفاده نمایید برچسب های مختلف شخصیت های کارتونی می باشد. استفاده از این برچسب ها باعث می شود احساس کودکانه در کودک شما در این مطب زنده شود.

 

اهمیت چیدمان دکوراسیون در مطب دندانپزشکی کودکان

در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی کودکان توصیه می کنیم استفاده از مبلمان و صندلی های رنگارنگ را فراموش نکنید. علاوه بر صندلی هایی که برای والدین کودکان در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی کودکان در نظر گرفته می شود بهتر است برای آن دسته از کودکان بیش فعال نیز که از یک سوی اتاق انتظار به سوی دیگر می روند و انرژی خود را به این صورت تخلیه می کنند صندلی مخصوص در نظر بگیرید. البته توصیه می کنیم از صندلی مخصوص کودک که دارای وزن سبک می باشد استفاده نکنید زیرا در این صورت کودک می تواند این صندلی ها را به راحتی جابجا کرده و مطب شما را آشفته کند.

 

طراحی پارک بچه ها در دکوراسیون مطب دندانپزشکی کودکان

ایجاد پارک بچه ها در دکوراسیون مطب دندانپزشکی کودکان یک ایده بسیار جالب و کاربردی می باشد. می توانید کودکان پر جنب و جوش را در این محل جمع آوری کنید تا اوقات خود را در این بخش از مطب سپری کنند. در صورتی که قصد دارید این ایده را در مطب دندانپزشکی خود ایجاد نمایید بهتر است با استفاده از نرده های چوبی رنگارنگ این بخش از مطب را از دیگر بخش ها متمایز کنید. توصیه می شود برای کف این پارک از چمن مصنوعی استفاده نمایید. می توان در این پارک سرسره کوچک، تاب یک نفره و وسایل اسباب بازی را قرار دهید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا