طراحی و دکوراسیون

نکات مهم و کاربردی در دکوراسیون کافی شاپ

آشنایی با نکات طراحی و دکوراسیون کافی شاپ

اگر از آن دسته از افرادی هستید که به رفتن به کافه ها و کافی شاپ ها علاقه فراوانی دارید قطعا این نکته را متوجه شده اید که یکی از عوامل موثر در بازگشت مشتری به یک کافه یا کافی شاپ دکوراسیون آن می باشد. اگر قصد دارید برای خود یک کافی شاپ راه اندازی کنید و یا تمایل به تغییر دکوراسیون کافی شاپ خود را دارید توصیه می کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید تا با نکات مهم و کاربردی دکوراسیون کافی شاپ بیشتر آشنا شوید. جالب است بدانید در هنر دکوراسیون ریزه کاری ها نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار هستند از این رو هنگام طراحی و دکوراسیون مغازه به نحوه چیدمان مبلمان، رنگ های به کار رفته در محیط و تزئینات دیوارها باید توجه کنید.

امروزه اکثر کافی شاپ ها امکانات مختلف بسیار زیادی در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. از مهمترین امکانات موجود در کافی شاپ های مختلف می توان به فضایی جهت مطالعه کتاب، لذت بردن از شنیدن موسیقی های دلنواز و روح انگیز و هنرهای دیگر اشاره کرد. اکثر صاحبان کافی شاپ ها به دنبال ایده های ناب و بکر برای طراحی و دکوراسیون مغازه خود هستند تا بتوانند مشتریان بیشتری را به کافی شاپ جذب کرده و همچنین تمام سعی خود را می کنند تا مشتریان خود را به خوبی حفظ کنند. در ادامه با نکات کاربردی طراحی و دکوراسیون کافی شاپ بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی یک کافی شاپ

از اصول اولیه طراحی و دکوراسیون کافی شاپ می توان به انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی کافی شاپ اشاره کرد. انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی یک کافی شاپ نخستین گام و همچنین مهمترین چیز در این مورد خواهد بود. در صورتی که مکانی را برای راه اندازی کافی شاپ انتخاب نمایید که از جریان اصلی مردم دور باشد قطعا نمی توانید مشتریان زیادی را جذب کنید. نکته مهم در این رابطه این است که کافه ها همانند رستوران ها نیستند و افراد بسیار کمی وجود دارند که برای نشستن به مدت یک ساعت در کافی شاپ حاضر باشند مسیر طولانی را طی کنند.

گام نخست جهت طراحی و دکوراسیون کافی شاپ محاسبه ابعاد داخلی فضای مغازه و مکان مورد نظر برای راه اندازی کافی شاپ می باشد. می توانید برای محاسبه ابعاد داخلی مکان مورد نظر خود با یک معمار مشورت نمایید و کمک های لازم را از او بگیرید. پس از اینکه ابعاد دقیق مکان مورد نظر ما به معمار اعلام شد کار طراحی و دکوراسیون کافی شاپ شما آغاز خواهد شد.

 

 

طراحی و دکوراسیون کافی شاپ قبل از راه اندازی آن

قبل از اینکه کافی شاپ خود را راه اندازی کنید ابتدا بهتر است بازار کار را در شهر خود مورد بررسی قرار دهید و خواهید دید که می توانید با توجه به نیازهای مردم آن منطقه دکوراسیون کافی شاپ خود را انجام دهید. قبل از اینکه کافی شاپ را راه اندازی کنید ابتدا باید فضای آن را طراحی کنید. با توجه به چیزی که در ذهن خود دارید می توانید مکان مناسب برای آشپزخانه، صندلی و مبلمان و میز کانتر را تعیین نمایید. ابتدا بهتر است طرح مورد نظر خود را روی کاغذ بیاورید.

 

اهمیت فضای خارجی و ویترین در دکوراسیون کافی شاپ

با نگاه کردن به نمای بیرونی یک ساختمان می توانید متوجه کاربری آن شوید. کافی شاپ ها از جمله مغازه هایی هستند که هر روزه تعداد زیادی از افراد به آن مراجعه می کنند از این رو دکوراسیون آن باید کاملا خاص و چشمگیر باشد. در وهله اول برای دکوراسیون خارجی کافی شاپ بهتر است نام و یا لگوی آن در معرض دید مشتریان باشد از این رو باید کاملا خوانا و بزرگ باشد. برای جذب نظر مشتریان به سمت کافی شاپ خود می توانید تزیینات مشابه دکوراسیون داخلی کافی شاپ را در فضای خارجی و روبروی درب کافی شاپ خود نیز قرار دهید. در صورتی که جلوی کافی شاپ شما فضای باغچه مانند و یا فضای خالی وجود دارد بهتر است صندلی هایی جلوی درب مغازه قرار دهید. یکی از نکات دکوراسیون کافی شاپ این است که طراحی خارجی آن به اندازه طراحی داخلی اهمیت دارد.

 

انتخاب تم اصلی برای دکوراسیون مغازه (فضای داخلی)

در وهله اول بهتر است برای دکوراسیون کافی شاپ یک ایده کلی را در نظر بگیرید. برای انجام این کار به تغییرات بزرگ و پر هزینه نیاز نخواهید داشت. امروزه اکثر کافی شاپ ها دارای سبک راک، ورزشی، هنر، کلاسیک، گلخانه، گالری، کتاب و سینما هستند. اگر قصد طراحی دکوراسیون کافه راک را دارید باید دیوارهای کافه را با رنگ های تیره همچون مشکی و قرمز پوشش دهید. همچنین شما می توانید تصاویری از خواننده های معروف سبک راک را روی دیوارها قرار دهید و همچنین روی دیوار کافی شاپ خود گیتار تزئینی و قطعاتی از یک درام را روی دیوار نصب نمایید. شما می توانید در کافی شاپ خود به سبک راک یک گلخانه نیز داشته باشید. در صورتی که می خواهید در دکوراسیون مغازه خود یک گلخانه ایجاد نمایید تنها کافیست شرایط مورد نیاز رشد گل ها و گیاهان مختلف را فراهم نمایید و چندین گل و گیاه و درختچه مناسب را در آن پرورش دهید. این ایده ها به اندازه خلاقیت شما گسترده هستند. پس توصیه می کنیم ایده مناسب و مخصوص کافی شاپ خود را بیابید.

 

 

تزئین سقف و دیوار در دکوراسیون کافی شاپ

برای کافی شاپ هایی با فضای تاریک استفاده از لوله ها و میله ها با چیدمان هندسی خاص گزینه مناسبی خواهد بود. استفاده از سقف های کاذب، کاغذ دیواری و تزئینات چوبی برای دکوراسیون کافی شاپ با رنگ های ملایم و روشن نیز گزینه ایده آل و مطلوب خواهد بود. همچنین شما می توانید برای دکوراسیون کافی شاپ خود از آویزهای سقفی، نقاشی های دیواری، قفسه های پر از کاردستی و گلدان و کتابخانه های کوچک نیز استفاده کنید. افراد بیشتر در محیط هایی که سقف و دیوارهای آن دارای تزئینات جذاب و مناسب هستند تمایل دارند تا به کنجکاوی و جستجو در محیط کافی شاپ بپردازند. در صورتی که دکوراسیون کافی شاپ شما زیبا باشد مشتریان از آن عکس خواهند گرفت و آن را به اشتراک خواهند گذاشت که این امر باعث می شود به صورت مستقیم کسب و کار شما نیز تبلیغ شود.

 

نورپردازی و رنگ آمیزی مناسب در دکوراسیون کافی شاپ

یکی از نکات اصلی که برای دکوراسیون کافی شاپ باید مورد توجه قرار گیرد انتخاب رنگ و نورپردازی مناسب خواهد بود. نوع کاربری کافی شاپ تعیین کننده رنگ و نورپردازی مورد نیاز برای دکوراسیون کافی شاپ خواهد بود. در صورتی که برای کافی شاپ خود تم گالری را انتخاب نموده اید توصیه می کنیم از رنگ های شاد با نور زیاد استفاده کنید. رعایت این نکته در دکوراسیون کافی شاپ باعث می شود فضای مغازه شما شاداب و هنری باشد. برای دکوراسیون کافی شاپ با این تم می توانید از لامپ های سقفی آویزان و یا آباژور رنگی با طرح های هندسی مختلف استفاده نمایید.

در صورتی که تم راک را برای دکوراسیون کافی شاپ خود انتخاب نموده اید استفاده از نورپردازی مخفی زیر کانتر و میز توصیه می شود. رنگ های تیره برای این دکوراسیون کافی شاپ می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در وهله اول بهتر است سلیقه مشتریان خود را تشخیص دهید و همچنین تعیین کنید مشتریان شما از چه قشری هستند، سپس می توانید در دکوراسیون کافی شاپ خود طبق سلیقه آن ها عمل کنید.

 

 

نحوه انتخاب مبلمان برای دکوراسیون کافی شاپ

توجه به ظاهر مبلمان در هنگام انتخاب آن ها برای دکوراسیون کافی شاپ کاملا اشتباه می باشد. در هنگام انتخاب مبلمان مناسب برای کافی شاپ خود باید این نکته را همواره مد نظر قرار دهید که زیبایی این مبلمان باید با دکوراسیون کافی شاپ شما کاملا هماهنگ باشد و همچنین مطابقت داشته باشد. البته راحتی مبلمان برای کافی شاپ نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار خواهد بود.

از انتخاب صندلی بدون پشتی، میز بیش از حد کوتاه و یا بلند و انتخاب میز با صفحات کوچک جهت قرار دادن سفارش خود روی آن تا حد امکان اجتناب کنید؛ زیرا در صورت انتخاب این موارد هنگام نشستن در کافی شاپ با مشکلات مختلف زیادی مواجه خواهید شد. برای کافی شاپ خود باید مبلمانی را انتخاب کنید که سایز آن با توجه به بزرگی محیط کاملا مناسب باشد.

یکی دیگر از نکات دکوراسیون کافی شاپ عدم قرار دادن مبلمان چرمی در کنار دکوراسیون چوبی می باشد. از دیگر اشتباهات رایج برای دکوراسیون کافی شاپ ها می توان به انتخاب چوب ها با رنگ نامتقارن و متفاوت، انتخاب میزهای فلزی برای صندلی های چوبی و دیگر موارد اشاره کرد. بخش های اصلی دکوراسیون اصولی را زیبایی و هماهنگی لوازم انتخاب شده برای دکوراسیون تشکیل می دهند. انتخاب مبلمان و دکوراسیون ناهماهنگ باعث ایجاد ناهماهنگی و بی نظمی در محیط دکوراسیون مغازه شما خواهد شد.

امروزه صندلی های مدرن زیبا و راحت در طرح ها و رنگ های مختلف به صورت گسترده در بازار موجود هستند و می تواند گزینه مناسبی برای شما باشند. این مبلمان به راحتی در دسترس شما خواهند بود و برای انتخاب آن ها باید تمامی نکات بیان شده در این مقاله را در نظر بگیرید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا