فناوری املاک

راهنمای خرید املاک متاورس

 

املاک متاورس دارایی هایی در دنیای مجازی هستند و پلتفرم های موجود در این دنیای مجازی امکان خرید ملک را برای افراد فراهم نموده است. خرید و فروش املاک در متاورس دقیقا مانند دنیای واقعی صورت می گیرد و با ارز مخصوص خریداری می شوند. در واقع  خرید املاک در متاورس نوعی سرمایه گذاری می باشد که اندکی با سرمایه گذاری در دنیای واقعی متفاوت است.

 

متاورس چیست؟

متاورس دنیایی مجازی است. در این دنیای مجازی مانند دنیای واقعی فرصت های مختلف و مناسبی برای انواع  فعالیت ها مهیا است. امکان خرید و فروش املاک و مستغلات و کار جزء این فعالیت ها می باشند. لازم به ذکر است که بهای پرداختی خرید در متاورس بر مبنای ارز دیجیتالی می باشد.

 

دلیل سرمایه گذاری و خرید املاک متاورس چیست؟

خرید املاک متاورس محبوب ترین و رایج ترین نوع سرمایه گذاری در دنیای مدرن است که اخیرا طرفداران بسیاری پیدا کرده است. زیرا صاحبان املاک به اشکال مختلف می توانند از املاک مجازی خود کسب درآمد کنند. برای نمونه می توان در ملک خود به مناسبتهای مختلف جشن برپا کرد و از شرکت کنندگان در آن پول دریافت گرفت. همچنین افراد می توانند در ملک مجازی خود ساختمانی بنا کنند و آن را به صورت ماهانه و یا حتی هفتگی اجاره دهند.

 

رایج ترین و محبوب ترین دنیاهای متاورس کدامند؟

سند باکس و دسنترالند دو دنیای پرطرفدار هستند که املاک متاورس در آنان مورد معامله قرار می گیرند. سرمایه گذاران در این دو دنیا می توانند به کمک ارزهای دیجیتالی کار خرید و فروش ملک را در بازی های LAND انجام دهند. رمز ارز دیسنترالند مانا و رمز ارز سندباکس توکن سند نام دارد.

نکته: رشد و پیشرفت خرید املاک متاورس اخیرا بسیار قابل ملاحظه بوده است. به نحوی که افراد با هر توان اقتصادی در آن وارد شده و به انجام معامله مشغول می باشند. با این وجود به دلیل جدید بودن این امکان بهتر است قبل از انجام معامله تحقیقات و بررسی های مفصلی درباره آن انجام داد.

 

1717 steve johnson BlKuLn9vHWo unsplash 3840 1024x682 - راهنمای خرید املاک متاورس

مزایای خرید املاک متاورس کدامند؟

املاک متاورس همانند املاک فیزیکی در دنیای واقعی دارایی و سرمایه های ارزشمندی به حساب می آیند. بنابراین افراد با فروش، اجاره و یا ساخت و ساز ان ها به سود و درآمد بالایی دست پیدا می کنند. همچنین خریداران بدونه پرداخت هزینه و طی نمودن مراحل طاقت فرسای قانونی برای دریافت مجوز و یا بیمه می توانند  صاحب یک ملک با ارزش شوند.‌

نحوه خرید املاک متاورس در دنیاهای مجازی از جمله دیسنترا لند و سندباکس

خرید املاک متاورس در دیسنترا لند و سندباکس به روش های مختلفی قابل انجام است. مراحل خرید ملک در این بازی ها  به شرح ذیل می باشند:

  • قدم اول نصب کیف پول ارز دیجیتالی

برای خرید املاک در دنیای مجازی به پول نیاز دارید ولی نه آن پول رایجی که در دنیای واقعی مورد استفاده است. برای انجام معاملات خود در دنیای مجازی به پول دیجیتال نیاز دارید. بنابراین باید به عنوان اولین اقدام کیف پول ارز دیجیتال را نصب کرد.

در دیسنترا لند دو توکن لند و مانا وجود دارند. همچنین برای ذخیره رمز ارزها به یک والت پشتیبان نیازمند هستند. زیرا توکن های NFT بر روی شبکه اتریوم به وجود آمده اند. در بازی سندباکس نیز باید به همین روش عمل کرد.

نکته: به طور کلی افراد  جهت انجام معامله و تعامل در دنیای مجازی متاورس نیاز به یک والت رمز ارزی دارند.

  • قدم دوم خرید ارز دیجیتالی

بعد از نصب کیف پول جهت خرید ملک به ارز دیجیتالی پلتفرم متاورس نیاز است. بنابراین باید نسبت به خرید  ارز دیجیتال سندباکس و دیسنترا لند اقدام کرد.

قیمت املاک متاورس چقدر است؟

  • قدم سوم مراجعه به مارکت پلیس سندباکس یا دیسنترا لند

قدم سوم برای خرید املاک متاورس این است که بعد از فرستادن ارز مورد نظر به والت باید وارد صفحه Decentland  Marketplace شد. سپس یک والت ارز دیجیتال را به آن متصل نمود. مثلا می توان از والت متامسک استفاده کرد. جهت انجام این کار باید بر روی گزینه Sign in کلیک کرد. حال نوبت آن است بر روی کلیک Connect کلیک کرده  و ولت Metamask  را انتخاب کرد. بعد از انتخاب این گزینه پنجره ای باز می شود. این پنجره امکان متصل شدن متامسک  به بازی انتخابی را درخواست می نماید. در مرحله بعدی  باید بر روی گزینه Connect کلیک کرده تا مرحله اتصال پایان بپذیرد.

  • قدم چهارم خرید LAND

در مرحله چهارم برای خرید املاک متاورس باید بر روی گزینه Start Browsing  کلیک کرده و وارد بخش خرید املاک در بازی های سندباکس یا دسنتر بلند شد. سپس در پیش روی افراد یک سری تب ظاهر می شود. خریدار با کلیک بر روی هر تکه از املاک می تواند قیمت پیشنهادی فروشنده را مشاهده کند. در صورتی که ملکی مورد پسند خریدار واقع شود با کلیک بر روی گزینه Buy امکان خرید آن فراهم می شود.

نکته: لازم به ذکر است که قیمت های موجود در بازار مجازی به تعداد توکن MANA تعیین می شوند. در صورتی که قیمت ملک قابل مشاهده نباشد باید بر روی کلیک Bid کلیک کرده تا قیمت ملک مورد نظر نمایان شود. همچنین در این بخش قابلیت منحصر به فردی وجود دارد که بر اساس آن مدت زمان انقضای پیشنهاد شده تعیین خواهد شد.

 

قیمت املاک متاورس چقدر است؟

قیمت املاک متاورس برگرفته از قیمت املاک در دنیای واقعی است. در واقع ارزش و قیمت املاک در دنیای مجازی به وسعت و مکان واقع شدن آن بستگی دارد. به این معنی که هرچه قدر املاک به اماکن مهم شهری مانند مرکز شهر و مکان های تفریحی نزدیک تر باشد قیمت آن نیز بالاتر است.

 

Metaverse Real Estate Sales Expected to Reach 1 Billion This 1024x576 - راهنمای خرید املاک متاورس

خریداری زمین در املاک متاورس بر چه اساسی خریداری می شوند؟

خریداری زمین در املاک متاورس بر چه اساسی خریداری می شوند؟

در مورد خرید املاک متاورس باید گفت که یک متاورس بیشتر از ۹۰۰۰۰ قطعه زمین مجازی تشکیل شده است. یک متاورس  معمولا بر روی بلاک چین اتریوم قابل اجرا است. لازم به توضیح است که بلاک چین با نام ارز محلی معروف است و اغلب با ارز MANA رد و بدل می شود. موارد ذکر شده فاکتور مهم در خرید املاک در این دنیای مجازی است که سبب جذب خریداران ملک و سرمایه گذاران شده است. به زبان ساده تر خرید و فروش املاک در متاورس بر مبنا و اساس تجارت و بازاریابی دارایی ها و سرمایه ی دیجیتال می باشد.

 

خریداران املاک متاورس برای خرید ملک چه چیزهایی را کنار می گذارند؟

سرمایه گذاری و خرید املاک متاورس یک تجارت به شدت ریسکی و  سوداگرایانه است. زیرا خریداران پیش از ورود متصور سود فراوانی هستند. واقعیت امر آن است که سیستم موجود در متاورس یک سیستم واقعی نیست. زیرا اکثریت قریب به اتفاق شرکت های فروشنده املاک واقعی نمی باشند. همچنین این شرکت ها  تنها برای امن نمودن ملک در فضای غیر واقعی و پر تلاطم مجازی  تاسیس شده اند.

 

چه افرادی اقدام به خرید املاک متاورس می نمایند؟

قطعا خریداران عمده املاک متاورس سرمایه داران هستند. این افراد معمولا سرمایه دارانی ریسک پذیر بوده و باور دارند ارزش سرمایه آنها ظرف مدتی نسبتا کوتاه چندین برابر می شود. هر گاه ارزش املاک خریداری شده این افراد بالا برود آن را در معرض فروش قرار می دهند. سپس این افراد تبدیل به سرمایه دارانی قدرتمند در فضای مجازی می شوند که شروع به ساخت آپارتمان در فضای شهری می کنند.

 

metaverse city 1024x614 - راهنمای خرید املاک متاورس

دلایل اصلی به وجود آمدن املاک دیجیتالی در دنیای مجازی

دنیای متاورس زمینه ساز ایجاد کسب و کار های متعدد از جمله خرید و فروش املاک متاورس می باشد. پیش تر امکانات و قابلیت هایی مانند مالکیت NFT و برگزاری نمایشگاه و کنسرت در متاورس ایجاد شده بود. این امکانات سبب جذب سرمایه داران به متاورس شد. بنابراین سرمایه گذاران به پروژه های مختلف در متاورس روی آوردند. مهم ترین و پر رونق ترین آن ها خرید و فروش املاک دیجیتالی است.

نکته: در به وجود آمدن املاک دیجیتالی یا املاک متاورس نباید نقش فیسبوک را نادیده گرفت.

 

مدل و نمودار کسب و کار و خرید  و فروش املاک متاورس چگونه است؟

نمودار و مدلی که برای کسب و کار و خرید و فروش املاک متاورس در نظر گرفته شده است مدلی ساده و قابل فهم است. مهم تر آن است که نمودار تعیین شده با اصول و اساس  فناوری بلاک چین و NFT کاملا هماهنگ و متناسب است. در کل مدل کار در متاورس به این شکل است که شبکه های دیجیتال با انجام تبلیغات گسترده کاربران را به سوی این تجارت و خرید املاک دیجیتالی هدایت می کنند. آنان با این کار خود سود حاصله را غیر متمرکز می کنند که با این کار کمک شایانی به رشد و گستردگی پلتفرم می کنند.‌ بنابراین درآمد و سود حاصله و مالکیت پلتفرم ها در میان تمام سرمایه گذاران پخش می شود. به شکلی که از انحصار تنها یک یا چند سرمایه گذار خارج می شود.

 

سخن پایانی

خرید و فروش املاک متاورس یک کسب و کار و اقتصاد مدرن است که افراد می توانند با آن به سودهای نسبتا بالایی دست پیدا کنند. با توجه به انجام فعالیت های روزمره افراد در فضای مجازی همه گیر شدن این نوع سرمایه گذاری دور از انتظار نیست. بنابراین باید انتظار داشت که پول و سرمایه در دسترس افراد به شکل دیجیتالی بوده و تبادل آن نیز مجازی و دیجیتالی باشد.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا