سبک زندگی

زندگی و شرایط اجاره خانه در اصفهان

یکی از زیباترین شهرهایی ایران اصفهان می باشد. این شهر به دلیل مناطق دیدنی و گردشگری بسیار زیاد خود و همچنین تاریخچه ی غنی، به نصف جهان نیز شهرت یافته است. اجاره خانه در اصفهان شرایط بسیار پیچیده ای ندارد. کافیست بتوانید از پس زندگی در این شهر بر بیایید.

از آنجایی که این شهر بزرگ و زیبا دارای فرهنگ غنی و اقتصاد پرباری می باشد، میتوانیم اصفهان را به عنوان دومین شهر مهم در ایران به شمار آوریم. زندگی در هر کجای ایران آسان است. اما برخی کلان شهرهای این کشور، همچون اصفهان می تواند هزینه ی زندگی متفاوتی در بر داشته باشد.

این که در کدام منطقه این شهر اقدام به اجاره خانه در اصفهان نماییم، مسلما هزینه ی متفاوتی دارد. این شهر از سمت غرب به لرستان و چهارمحال و بختیاری، از سمت شرق به یزد، از سمت شمال به قم و سمنان، و از طرف جنوب به استان های فارس و کهکیلویه و بویر احمد متصل شده است.

نزدیک ترین شهری که می توانیم به مرکز اصفهان نام ببریم، استان چهار محال و بختیاری است. با اجاره خانه در اصفهان می توانید از دیدنی ها و امکانات این استان نیز بهره مند شوید. برخی از شهرستان های استان اصفهان دارای آب و هوای گرم و خشکی هستند. اما در کل خود اصفهان در نزدیکی کوه های زاگرس بنا شده است.

به همین دلیل آب و هوایی کوهستانی و جلگه ای دارد. کوهستانی ترین مناطق این استان را می توانیم شهرهای فریدونشهر بنامیم. از طرفی دیگر شهرهای نطنز، کاشان و گلپایگان نیز در بخش کوهستانی شمال اصفهان واقع شده اند. هزینه اجاره خانه در اصفهان و شهرهای مختلف آن متفاوت است.

 

فرهنگ و دین مردم استان اصفهان

اجاره خانه در اصفهان می تواند برای هر فردی با هر دین و فرهنگی مناسب باشد. این استان از نظر فرهنگی دارای تنوع بسیاری می باشد. می توانیم مذهب های مختلفی را در این استان شاهد باشیم. ارامنه، بهاییان، زرتشتیان، یهودیان و شیعه و اهل تسنن، همه ی این اقوام را می توانید در این استان شاهد باشید.

جلفا یکی از مناطق استان اصفهان می باشد که در آن اکثریت ارامنه زندگی می کنند. می توانیم این منطقه را یکی از بهترین مناطق استان اصفهان برای زندگی به شمار آوریم. پس اجاره خانه در اصفهان منطقه جلفا، می تواند مناسب باشد.

مردم استان اصفهان تقریبا مذهبی هستند. اما این که آیا مذهب به این اقوام تحمیل شد یا خیر، باید بگوییم تنها استانی که به صورت تدریجی و با رغبت خود به اسلام روی آورد، مردم استان اصفهان بودند. از این رو اعتقادات مردم این منطقه را می توانیم نسبت به مردم بومی مناطق دیگر بهتر و بیشتر بدانیم.

اگر قصد اجاره خانه در اصفهان را دارید باید بدانید فرهنگ و اخلاق مردم این استان چگونه است. در این صورت می توانید زندگی آرام و بدون تنشی در این استان داشته باشید. اصفهان یکی از بهترین و مناسب ترین مناطق برای زندگی به شمار می رود.

می توانیم قدیمی ترین اهالی استان اصفهان را یهودیان به شمار آوریم. در محله های قدیمی چون جویباره قدیم، فردوسی، آمادگاه و… امروزه یهودیان اندکی باقی مانده و زندگی می کنند. پس اجاره خانه در اصفهان و به خصوص مناطقی چون فردوسی و امادگاه، شما را به یهودیان نزدیک تر می کند.

یهودیان زیادی در ایران سکونت ندارند. بیشتر آنها به خارج از کشور مهاجرت نمودند. تنها تعداد اندکی از یهودیان در استان اصفهان ساکن می باشند. فرهنگ های مختلف دیگری همچون ربانیان، زرتشتیان، مسیحیان، بودایی ها و … نیز وجود دارند که در اصفهان زندگی می کنند.

با اجاره خانه در اصفهان می تواند به راستی خودتان را در میان نیمی از فرهنگ های جهان بیابید. از هر طرف با یک انسان و دین جدید روبرو می شوید. جذابیت زندگی در اصفهان، همین تلفیق دین های مختلف است. هر کسی با دیدن خاص خود در این شهر زندگی می کند، بدون این که مشکلی با دیگر ادیان داشته باشد.

 

 

وضعیت اقتصادی و کسب و کار در استان اصفهان

استان اصفهان از نظر موقعیت اقتصادی مناسب است. بیشتر مردم این استان به کشاورزی، معدن، صنعت، صنایع دستی و دامداری مشغول هستند. اجاره خانه در اصفهان برای کسانی که دارای شغل های دولتی و صنعتی هستند، می تواند مناسب باشد. زیرا در این استان به راحتی می توانند زندگی نموده و به امکانات مناسبی دست یابند.

اگر بگوییم این استان از جمله بزرگترین استان های تولید کننده سیب زمینی، پیاز، گندم، برنج و … می باشد، اغراق نکرده ایم. اصفهان به دلیل داشتن مساحت زیاد و آب و هوای جلگه ای، مکانی مناسب برای کشاورزی به شمار می رود. البته برخی از شهرهای این استان مستعد پرورش محصولات کشاورزی هستند.

زندگی و اجاره خانه در اصفهان هزینه های سنگینی در بر ندارد. محصولا برای کسانی که دارای موقعیت شغلی و کسب و کار مناسبی هستند. برخی از افراد به این شهر مهاجرت می کنند تا در کارخانه های بزرگی همچون صنایع فولاد مبارکه، پتروشیمی، نساجی و… مشغول به کار شوند.

اگر به صنایع دستی علاقه دارید و یا در این زمینه دستی توانا دارید، می توانید با اجاره خانه در اصفهان در این زمینه فعالیت نمایید. بیش از 160 نوع صنایع دستی در این استان تولید می شود. هر کدام از این صنایع به نوعی دارای اهمیت صادراتی می باشند.

بیشترین صنایع دستی در این استان فرش، خاتم کاری، منبت کاری، معرق کاری، قلم زنی، کاشی، میناکاری و … می باشد. کارخانه های تولید هر یک از محصولات صادراتی موقعیت شغلی مناسبی را در این استان فراهم نموده است از این رو اجاره خانه در اصفهان و هزینه ی زندگی برای شاغلین در این کارخانه ها می تواند محدود و کم باشد.

اصفهان استان بزرگ و وسیعی است. اما قیمت و هزینه ی زندگی در هر کدام از شهرها و مناطق آن متفاوت است. هر چه قدر از مرکز این شهر دورتر شوید اجاره خانه و هزینه های زندگی کمتر می شود.

 

لاکچری ترین مناطق برای اجاره خانه در اصفهان

برخی از محلات در اصفهان وجود دارند که زیباترین و لاکچری ترین منازل در آنها جای گرفته اند. با اجاره خانه در اصفهان و مناطق گران قیمت ان، باید هزینه ی هنگفتی پرداخت نمایید. یکی از این مناطق منطقه ی مهرآباد است.

می توانید در مهرآباد لوکس ترین خانه ها و آپارتمان ها را شاهد باشید. خرید و اجاره خانه در اصفهان مخصوصا محلاتی همچون مهرآباد می تواند برای شما هزینه های میلیاردی در بر داشته باشد. زیرا خانه های فروشی این منطقه بیش از یک میلیارد می باشند.

پس می توانیم هزینه ی اجاره خانه در این مناطق را نیز حدس بزنیم. یکی دیگر از مناطق لاکچری اصفهان شیخ صدوق شمالی می باشد. بیشتر آپارتمان های این منطقه دارای قیمتی معادل 1 میلیارد و نیم تا دو میلیارد می باشند.

اگر قصد دارید در مناطق لوکس و زیبا اقدام به اجاره خانه در اصفهان نمایید، می توانید به محلاتی چون میرزا طاهر، چهار باغ بالا، مشتاق و اردیبهشت نیز سری بزنید. تمام این محلات دارای آپارتمان ها و ساختمان های میلیاردی می باشند. از این رو اجاره خانه در این مناطق هزینه ی هنگفت و بالایی در بر دارد.

 

 

 

هزینه ی اجاره خانه در اصفهان و زندگی در این شهر

ساختمان ها و آپارتمان هایی که در بخش شمالی استان اصفهان قرار گرفته اند، دارای بالاترین و متنوع ترین قیمت می باشند. این که شما در کدام منطقه این شهر و با چه امکاناتی، اقدام به اجاره خانه در اصفهان نمایید، هزینه های متفاوتی برای شما خواهد داشت.

مثلا خیابان های کاشانی شمالی و رباط هزینه ی اجاره خانه ها تقریبا مناسب رو به بالا می باشد. در کل مراکز قدیمی و مرکزی شهر اصفهان هزینه ی اجاره خانه ی بالایی دارند. برخی از مناطق دیگر همچون حاشیه زاینده رود، به دلیل مجاورت با رودخانه  زاینده رود، دارای بالاترین هزینه ی اجاره مسکن است.

پس برای اجاره خانه در اصفهان باید به میزان هزینه و درآمد خود توجه ویژه ای نمایید. ممکن است مرکز شهر اصفهان زیبایی ها و جاذبه ها خاصی داشته باشد، اما هزینه ی اجاره خانه و زندگی در ای مناطق مسلما بالا خواهد بود.

اصفهان شهر هزار رنگ و هزار فرهنگ است. شما باید بدانید کدام منطقه از ان مناسب برای اجاره خانه در اصفهان می باشد. در کدام منطقه ی این شهر پر رفت و آمد می توانید به آنچه مد نظرتان است دست یابید. این که شما نیاز به آرامش دارید یا نیاز به دسترسی به امکانات، می تواند در محل اجاره خانه شما تغییری ایجاد نماید.

ارزان ترین منطقه برای اجاره خانه در اصفهان، جنوب و غرب این استان می باشد. می توانید به راحتی در منطقه جنوب اصفهان اقدام به خرید خانه با مبلغ کمتر از 20 میلیون تومان نمایید. اما خب مسلما این مناطق هم به مرکز شهر دور هستند، و هم این که از نظر امنیتی در موقعیت مناسبی قرار ندارند.

اگر تصمیم دارید در منطقه ای با امنیت بالا زندگی کنید، تنها مکان های مناسب برای اجاره خانه در اصفهان، مرکز و شمال استان است. هر چه به سمت غرب و جنوب حرکت می کنیم مکان ها نامناسب تر شده و هزینه ی اجاره مسکن نیز کمتر می شود.

برای زندگی در هر شهری باید ابتدا محل مناسب را انتخاب کنید. پس از آن اقدام به اجاره مسکن و زندگی در آن شهر نمایید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا