طراحی و دکوراسیون

آشنایی با ویژگی ها و اصول مهم سبک دکوراسیون بوهمیان

 

یکی از سبک های بسیار جذاب و دوست داشتنی دکوراسیون داخلی که شما را از قید پیروی از اصول دیگر سبک ها رها می سازد دکوراسیون بوهمیان می باشد. در این سبک دکوراسیون داخلی با گزینه های متنوعی روبرو خواهید بود. با اجرای این سبک دکوراسیون می توانید به تمام چیزهایی که در رابطه با دکوراسیون دوست دارید فکر کنید همچنین می توانید بسیاری از وسایل که در دیگر سبک ها قادر به استفاده از آن ها نبودید را مورد استفاده قرار دهید. طرح ها و رنگ های غالب در این سبک دکوراسیون رنگ های مورد نظر شما هستند. تنوع و ترکیب های بی نظیر و منحصر به فرد در سبک دکوراسیون بوهمیان نیز باعث می شود در منزل خود فضای خاصی ایجاد نمایید.

 

Best Bohemian Bedroom Style 1024x687 1 - آشنایی با ویژگی ها و اصول مهم سبک دکوراسیون بوهمیان

دکوراسیون بوهمیان

ریشه سبک دکوراسیون بوهمیان چیست؟

ریشه کلمه بوهمیان به معنای کولی می باشد که در حقیقت یک عبارت فرانسوی است. در زمان های گذشته بوهم محل سکونت کولی ها بوده است که امروزه این سرزمین در غرب جمهوری چک واقع شده است. بسیاری از کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی اعتقاد دارند که این افراد بنیانگذار سبک دکوراسیون بوهمیان هستند. حدود قرن هاست که این افراد از قوانین و قواعد منحصر به فرد در زندگی خود پیروی می کنند و اصول این سبک دکوراسیون داخلی در منزل آن ها مشاهده می شود.

 

اصول و قواعد مهم سبک دکوراسیون بوهمیان

دکوراسیون بوهمیان دارای جلوه منحصر به فرد و غیر معمول می باشد و آزادی عمل در این سبک دکوراسیون باعث می شود این سبک به یکی از سبک های دکوراسیون پرطرفدار تبدیل شود. در ادامه با اصول و قواعد این سبک دکوراسیون به طور کلی و جامع آشنا خواهیم شد.

 

نداشتن هراس در ترکیب الگوها

دکوراسیون بوهمیان به دلیل بهره گیری از الگوهای متنوع و نامربوط به شهرت قابل توجهی دست یافته است. هنگام اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در انتخاب و ترکیب الگوها می توانید با دست باز و به صورت آزادانه عمل کنید. به هیچوجه نباید نگران تناسب ترکیب الگوی سنتی در مبلمان انتخابی و اشکال هندسی فرش های موجود در منزل خود باشید. عملکرد این سبک دکوراسیون داخلی شباهت بسیار زیادی به یک پیوند دهنده بی قانون دارد. به راحتی می تواند الگوهای مورد نظر شما را با دیگر الگوها پیوند بزند.

 

AD090119 JOHNSON 01 1024x576 1 - آشنایی با ویژگی ها و اصول مهم سبک دکوراسیون بوهمیان

سبک دکوراسیون بوهمیان

بهره گیری از خلاقیت در اجرای دکوراسیون بوهمیان

برای پیاده سازی سبک دکوراسیون بوهمیان به زیبایی در منزل باید خود این سبک را تعریف کرده و خلاقیت به خرج دهید. این سبک دکوراسیون به شما آزادی عمل می دهد از این رو قادر هستید تا وسایل دکوری خاص که از نظر شما جالب هستند را در این سبک دکوراسیون مورد استفاده قرار دهید. مبلمان و وسایل مورد استفاده در این سبک دارای تنوع قابل توجهی هستند از این رو افزودن وسیله جدید یا ایده خلاقانه در کنار دیگر قسمت ها باعث ایجاد فضای منحصر به فرد در منزل شما خواهد شد.

 

استفاده از نورپردازی با تم گرم

در دکوراسیون بوهمیان نورپردازی اغلب با رنگ های گرم انجام می شود. فضای خانه هایی که این سبک دکوراسیون در آن ها اجرا شده است باید دعوت کننده و گرم باشد از این رو بهتر است در نورپردازی این خانه ها از رنگ های گرم استفاده شود. استفاده از نورهای آفتابی در این سبک دکوراسیون توصیه می شود. استفاده از فانوس های رنگی و لوسترهای مشابه در دکوراسیون بوهمیان نیز می تواند ایده خوبی به نظر برسد. در انتخاب لامپ ها و لوسترها آزادی عمل خواهید داشت زیرا لزومی ندارد که تمامی آن ها دارای یک شکل خاص باشند.

 

انتخاب اکسسوری های مناسب دکوراسیون بوهمیان

در دکوراسیون بوهمیان قانون خاص و تعیین کننده ای در رابطه با این که چه وسایلی برای دکوراسیون منزل مناسب هستند وجود ندارد. در انتخاب اکسسوری ها در این سبک دکوراسیون آزادی عمل دارید و باید آن ها را خودتان انتخاب نمایید. برای گزینه های انتخابی خود هیچ شکی به دل خود راه ندهید و با آزادی عمل وسایل مختلف را در کنار یکدیگر قرار دهید. نیازی به کنار گذاشتن لوازم منزل متعلق به دیگر سبک ها نخواهید داشت. یکی از ویژگی های برجسته دکوراسیون بوهمیان پذیرا بودن ایده های دکوری در کنار یکدیگر می باشد.

 

d4e18bb163cf3690d469d90d1c1feb516c752b85 1024x683 1 - آشنایی با ویژگی ها و اصول مهم سبک دکوراسیون بوهمیان

اصول دکوراسیون بوهمیان

همراه شدن با رنگ های مورد علاقه

یکی دیگر از ویژگی های شاخص سبک دکوراسیون بوهمیان استفاده از رنگ های مختلف و شاد در کنار یکدیگر می باشد. در صورت انتخاب این سبک دکوراسیون داخلی برای منزل خود در انتخاب رنگ ها می توانید به صورت آزادانه عمل کنید. دکوراسیون بوهمیان یک سبک دکوراسیون داخلی خوش آب و رنگ می باشد که رنگ های مختلف در آن مشاهده می شوند. امکان به کار بردن رنگ های مختلف مورد علاقه شما در این سبک دکوراسیون در ترکیب با یکدیگر برای شما وجود دارد.

 

خداحافظی با قوانین سفت و سخت

با اجرای دکوراسیون بوهمیان در منزل خود باید تمامی قواعد و قوانینی که تا به امروز شما را در بند کرده بودند را کنار گذاشته و آن ها را فراموش کنید. شما می توانید ایده های دلخواه خود را اجرایی نمایید. این سبک دکوراسیون داخلی قانون خاصی ندارد و اصول و قوانینی که در دیگر سبک ها دست شما را بسته و در انتخاب ها شما را محدود کرده بودند در اینجا برای شما مفهوم خاصی نخواهند داشت. در این سبک می توانید با خیال راحت رنگ ها، اکسسوری ها، الگوها و وسایل در سبک های مختلف را در کنار یکدیگر قرار دهید و از کنار هم قرار دادن آن ها ترکیب جالبی ایجاد نمایید.

 

همراه شدن با نقش ها و تزئینات

در دکوراسیون داخلی بوهمیان نقش ها و طرح ها جایگاه ویژه ای ندارند. اکثر وسایل و مبلمان مورد استفاده قرار گرفته در این سبک دکوراسیون داخلی دارای تزئینات و نقش های خاصی هستند. با نگاه به بخش های مختلف یک خانه تزئین شده به سبک دکوراسیون بوهمیان می توانید ترکیب هزاران نقش را ببینید. در این سبک تزئینات نیز جایگاه خاصی ندارند. لازم به ذکر است تزئینات به کار رفته در این سبک دکوراسیون داخلی چندان لوکس نیستند و با تزئینات به کار رفته در دیگر سبک های دکوراسیون تفاوت های قابل توجهی دارند. تزئینات تنها با هدف زیبایی دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند.

 

interior trend southwest desert chic style boho 3 - آشنایی با ویژگی ها و اصول مهم سبک دکوراسیون بوهمیان

قواعد دکوراسیون بوهمیان

باز بودن دست شما در انتخابات مختلف

در صورت تمایل به اجرا و تجربه سبک دکوراسیون بوهمیان با مجموعه ای از بایدها و نبایدها خداحافظی خواهید کرد. در این سبک دکوراسیون داخلی می توانید مبل های قدیمی خود به سبک کلاسیک را در کنار میزهایی به سبک روستیک و کمدهایی با رنگ و فرم متفاوت قرار دهید. در سبک بوهمیان این موارد برای شما محدودیت ایجاد نمی کنند. با مراجعه به نمونه چیدمان های این سبک دکوراسیون متوجه طرح ها، فرم ها و رنگ های بسیار زیادی خواهید شد که امری کاملا طبیعی می باشد و این ویژگی سبک بوهمیان است که آن را از دیگر سبک های دکوراسیون داخلی متمایز می سازد.

 

قرار دادن گیاهان در فضای خانه

گیاهان در این سبک دکوراسیون داخلی دارای نقش بسیار مهمی هستند. اکثر چیدمان های اجرا شده بر اساس اصول این سبک دکوراسیون داخلی با فضای سبز و گیاهان زینتی و آپارتمانی همراه هستند. در صورتی که قصد ایجاد محیطی گرم با حال و هوای بوهمی دارید می توانید از چندین گلدان در منزل استفاده نمایید. همچنین می توانید بخش کوچکی از منزل خود را به فضای سبز اختصاص دهید.

 

انتخاب مبلمان راحت و خودمانی

در سبک دکوراسیون داخلی بوهمیان تجملات و تشریفات جایگاه خاصی ندارند. این سبک دکوراسیون با تم تجملاتی و وسایل لوکس رابطه خوبی ندارد. اگر قصد اجرای این سبک دکوراسیون در منزل خود را دارید توصیه می کنیم مبلمان راحتی و خودمانی را برای آن انتخاب نمایید. خانه هایی که این سبک دکوراسیون در آن ها اجرا شده است اغلب فضای گرم و صمیمی دارند و در نهایت برای ایجاد احساس صمیمیت و گرما استفاده از مبلمان راحتی ضروری است.

 

eclectic bohemian farmhouse style spring living room tour 17 1024x954 1 - آشنایی با ویژگی ها و اصول مهم سبک دکوراسیون بوهمیان

مبلمان در دکوراسیون بوهمیان

انتخاب فرش های طرح و نقش دار

یکی از ویژگی های سبک دکوراسیون بوهمیان وجود تم های طرح و نقش دار در آن می باشد. جهت افزودن طرح و نقش به فضای خانه می توانید از فرش های ایرانی استفاده نمایید. در این مورد انتخاب گلیم ها، گبه ها و نمونه های مشایه گزینه های مناسبی هستند. انتخاب فرش های ایرانی فضای منزل شما را به محیطی گرم و دعوت دهنده تبدیل می نمایند. از آنجا که فرش های ایرانی دارای رنگ های شاد و طرح های متنوع هستند برای این سبک دکوراسیون داخلی گزینه مناسبی هستند.

 

این سبک دکوراسیون داخلی برای چه افرادی مناسب است؟

از آنجا که این سبک دکوراسیون داخلی قاعده و قانون خاصی ندارد باعث شده است افرادی که محدودیت قوانین و اصول را دوست ندارند و دوست دارند سبک مخصوص خود را در منزلشان اجرا کنند طرفدار این سبک دکوراسیون داخلی شوند. این سبک دکوراسیون داخلی همچنین برای افرادی که به دنبال داشتن محیطی سرزنده و سرشار از هیجان و شگفتی در منزل خود هستند گزینه مناسبی خواهد بود. اگر از آن دسته از افرادی هستید که به خانه های منظم علاقه مند هستید توصیه می کنیم این سبک دکوراسیون را برای منزل خود انتخاب نکنید.

 

استفاده از پارچه های چاپی در سبک دکوراسیون بوهمیان

یکی دیگر از اصول و قواعد اجرای سبک دکوراسیون بوهمیان در مزل استفاده از پارچه های چاپی با طرح زیبا، متنوع و رنگارنگ می باشد. طرح اژدها، مندالا و طرح های گلدار از جمله شکل ها و الگوهای محبوب این سبک دکوراسیون داخلی هستند.

 

91hc5N6ByjL. SL1500  1024x681 1 - آشنایی با ویژگی ها و اصول مهم سبک دکوراسیون بوهمیان

پرده منجوق دار در دکوراسیون بوهمیان

انتخاب تخت های سایبان دار

برای ایجاد فضای رومانتیک در دکوراسیون بوهمیان توصیه می کنیم از تخت های سایبان دار کلاسیک استفاده کنید.

یکی دیگر از وسایل دکوری که برای این سبک دکوراسیون داخلی گزینه مناسبی می باشد فانوس های مراکشی هستند. از این رو اگر به دنبال دکوریجات مناسب برای این سبک دکوراسیون داخلی هستید توصیه می کنیم یکی از این فانوس ها را خریداری نمایید. همانطور که گفتیم مبلمان راحتی و خودمانی برای این سبک دکوراسیون گزینه مناسبی هستند اگر به دنبال صندلی هستید که به این سبک دکوراسیون بیاید می توانید صندلی های عثمانی استوانه ای شکل را انتخاب نمایید، این صندلی ها برای به عرصه نمایش گذاشتن دیگر عناصر سبک بوهمیان در سراسر جهان گزینه مناسبی هستند.

برای تزئین دیوارها در این سبک دکوراسیون داخلی نیز می توانید از پارچه های توری و فرش های طرح و نقش دار استفاده نمایید. در این صورت دیوارهای منزل شما در این سبک دکوراسیون دیگر ساده به نظر نخواهد رسید. در این سبک دکوراسیون داخلی نیز می توانید از پرده های منجوق دار به عنوان پرده استفاده نمایید البته اگر بخواهید دو بخش از خانه را از یکدیگر جدا سازید تا در منزل فضایی بزرگ و باز ایجاد نمایید نیز می توانید از این نوع پرده ها استفاده کنید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا