طراحی و دکوراسیون

آشنایی کامل و جامع با سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی هنر و سلیقه طراحان دکوراسیون را به تصویر می کشد. این سبک دکوراسیون فضای منزل شما را به فضایی بسیار عاشقانه تبدیل می کند. این سبک دکوراسیون همچنین نمادی از پاکیزگی و نظم در فضای داخلی منزل می باشد. از این دکوراسیون نحوه تبدیل سادگی فضا به مکانی خاص با استفاده از تزئینات شیک و چندین رنگ متفاوت را یاد می گیریم. در ادامه قصد داریم تا این سبک دکوراسیون را به طور مختصر مورد بررسی قرار داده و ویژگی های اصلی آن را بیان کنیم.

 

تاریخچه سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی یک سبک دکوراسیون معاصر می باشد که بر سادگی، مینیمال و کاربردی بودن تاکید قابل توجهی دارد. این سبک دکوراسیون داخلی که ریشه آن به بخش شمالی اروپا بازمی گردد در اواخر قرن بیستم شکل گرفته است. این سبک دکوراسیون داخلی نخست در کشورهایی همچون دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد گسترش یافته است و بعدها به یکی از سبک های دکوراسیون داخلی محبوب در سراسر دنیا تبدیل شد.

این سبک دکوراسیون داخلی ظاهری ملایم، ظریف، پیچیده و خیره کننده دارد و به همین دلیل تمامی افراد را به وجد می آورد و به خود جذب می کند. هرچند این سبک دکوراسیون کاملا مدرن می باشد اما ظاهر مینیمال خود را حفظ نموده است. در این سبک دکوراسیون داخلی همواره سعی شده است تا از ریزه کاری ها و تجملات سبک های سنتی رایج دوری شود. دکوراسیون داخلی اسکاندیناوری بیشتر روی المان های معاصر تمرکز کرده است. دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی ایده آل به جنبه های عملی و کاربردی فضا و همچنین حداقل استفاده از مبلمان و سادگی بیشتر محیط توجه می کند تا به راحتی قادر به ایجاد فضایی تمیز، باز و روشن باشد. سادگی این سبک دکوراسیون داخلی باعث شده تا این سبک دوست داشتنی به گزینه ی محبوب مردم جهت طراحی دکوراسیون خانه ها تبدیل شود.

 

مهمترین ویژگی های سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

از لحاظ مدیریت فضا این سبک دکوراسیون به عنوان روشن ترین و تمیزترین سبک دکوراسیون شناخته شده است و از مصالح متنوع طبیعی و هماهنگ با محیط زیست در این سبک دکوراسیون استفاده می شود. اگر از آن دسته از افرادی هستید که به خطوط تمیز، شکل های هندسی ساده و دسترسی به نور طبیعی علاقه مند هستید این سبک دکوراسیون داخلی راه حل ایده آلی برای منزل شما خواهد بود. در این بخش قصد داریم تا ویژگی های مهم سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی را مورد بررسی قرار دهیم.

 

505 West 19th Street 2 1024x576 1 - آشنایی کامل و جامع با سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

کفپوش های چوبی در دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

بیشتر افراد به کف زمین توجه خاصی ندارند اما با در نظرگرفتن این سبک دکوراسیون بی توجهی به کف زمین به عنوان یک اشتباه بزرگ محسوب می شود. در این سبک دکوراسیون به جای پوشاندن همه چیز با فرش از کفپوش های چوبی ماندگار استفاده می شود. کفپوش های چوبی گران قیمت نمی باشند و نصب آن ها بسیار ساده است اما زیبایی آن ها منحصر به فرد می باشد و نمای منزل شما را دستخوش تغییرات قابل توجهی می کند.

 

خطوط معماری منظم در دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

در صورت تمایل جهت مدرن کردن یک خانه با استفاده از دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی استفاده از ایده های سبک مینیمال اما کاربردی اهمیت قابل توجهی می یابد. جهت اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در فضای منزل خود باید معماری ساده و واضح را انتخاب نمایید و این کار را باید برای مبلمان و دیگر وسایل نیز اجرا کنید. نکته لازم به ذکر این است که استفاده از تزئینات ظریف و دکورهای پیچیده در حقیقت جهت ایجاد ظاهر لوکس و زیبا کمک چندانی به شما نخواهد کرد.

 

Scandinavian style interior design living room and bedroom 1024x683 1 - آشنایی کامل و جامع با سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

ویژگی های دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

اهمیت نور در دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

در صورتی که به داشتن این سبک دکوراسیون داخلی در منزل خود علاقه مند هستید باید به نور و روشنایی در فضا توجه ویژه نمایید. جهت پیروی از سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی توصیه می کنیم به فضای منزل خود مقداری نور اضافه نمایید. در این سبک دکوراسیون می توانید از چراغ هایی در کف زمین و یا روی میز استفاده نمایید. البته در این سبک دکوراسیون می توان از چراغ های آویزان استفاده کرد تا در کل فضا نور به خوبی پخش شود.

عملکردها و استایل های ترکیب شده در این سبک دکوراسیون داخلی باعث محبوبیت آن شده است، این ترکیب ها باعث ایجاد طراحی داخلی کاربردی، خوشایند و قوی در محیط منزل می شوند. این قانون تمامی دیزاین های موجود در فضا از جمله دیزاین مبلمان را شامل می شود اما لازم به ذکر است که نورپردازی مهمترین بخش دیزاین منزل با استفاده از این سبک دکوراسیون داخلی می باشد. در صورتی که در انتخاب دیزاین در اتاق پذیرایی منزل خود شک دارید توصیه می کنیم الماس های کمیاب را انتخاب نمایید. استفاده از این الماس ها در این سبک دکوراسیون داخلی باعث ایجاد دیزاین های غیرمعمول و سایزهای قابل توجه می شود.

 

انتخاب رنگ های ایده آل در دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

در دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی رنگ غالب سفید ساده می باشد. در صورتی که به ایجاد تنوع دیزاین داخلی در منزل خود هستید می توانید از ترکیب رنگ سفید و خاکستری روشن استفاده نمایید. نکته لازم به ذکر در رابطه با این سبک دکوراسیون این است که دیوارها، سقف و کف زمین در این سبک دکوراسیون داخلی به عنوان بوم نقاشی در نظر گرفته می شوند و می توان روی آن ها آثار هنری خلق نمود. در این سبک دکوراسیون از چراغ ها و مبلمان لوکس به رنگ های کاملا زنده و شاد استفاده می شود تا اتاق پذیرایی شما به فضایی خاص تبدیل شود.

 

modern barns chuck choi kitchen - آشنایی کامل و جامع با سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

ویژگی های اصلی دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

طراحی زنده و شاد در دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

این سبک دکوراسیون بر اصل تضاد استوار می باشد و طراحان این سبک دکوراسیون مهارت خاص و قابل توجهی در ایجاد فضای خاص و پرجنب و جوش روی پس زمینه ساده دارند. در این سبک دکوراسیون رنگ اصلی سفید می باشد اما قالیچه ها، گلدان ها، روکش مبلمان، کوسن و مبلمان تزئین شده را می توانید به رنگ های مختلف انتخاب نمایید. جهت دستیابی به طراحی معمول توصیه می کنیم از وسایل روشن و خاص استفاده نمایید. با رعایت این نکته می توان به دکوری ایده آل در منزل دست یافت. توصیه می کنیم از رنگ های آبی و خاکستری پررنگ در فضای منزل خود استفاده نمایید تا فضای طبیعت اروپای شمالی در منازل شما تداعی شود.

 

لایه ها و بافت ها در دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

ماهیت سرد دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی یکی از مهمترین ویژگی های این سبک دکوراسیون می باشد. در ساخت خانه با استفاده از این سبک دکوراسیون از مصالح طبیعی متنوع استفاده می شود. برای دیزاین یک اتاق پذیرایی با استفاده از این سبک می توانید از خز، چرم، پنبه و یا کتان استفاده نمایید که باعث لوکس به نظر رسیدن فضای اتاق پذیرایی منزل شما خواهد شد و همچنین جوی صمیمی و راحت در این فضا ایجاد می کند. در این سبک دکوراسیون بافت باید بازآفرینی شود. توصیه می کنیم پارچه های رومبلی را با استفاده از بافتنی های زیبا و پوست گوسفند تزئین نمایید.

 

پنجره های مینیمال در این سبک دکوراسیون داخلی

استفاده از روشنایی طبیعی جهت خوشایند نمودن فضای خانه ها به سبک اسکاندیناوی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و ضروری است. در صورت تمایل برای پوشاندن پنجره ها باید از روکش های مینیمال استفاده نمایید. البته در دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی می توان پنجره ها را خالی گذاشت و از روکش برای آن ها استفاده نکرد. استفاده از پارچه های سبک در این سبک دکوراسیون نیز رایج است زیرا برای تابش نور خورشید به درون خانه مانعی ایجاد نخواهند کرد. در این سبک دکوراسیون در طول شب نیز برای پنجره ها از روکش استفاده نمی شود تا نور ماه خانه آن ها را روشن ساخته و زیبایی نفس گیر ایجاد خواهد شد.

 

scandinavian interiors with country road 1024x768 1 - آشنایی کامل و جامع با سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

ویژگی های مهم دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

سادگی دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

این سبک دکوراسیون داخلی کاملا ساده می باشد و در ساختار این سبک دکوراسیون نمی توانید بخش اغراق آمیز مشاهده کنید. سادگی در این سبک دکوراسیون تنها شامل لایه بندی و رنگ نمی شود بلکه قطعات مبلمان و تزئینات مورد استفاده در این سبک دکوراسیون دارای ظاهر مینیمال هستند.

 

استفاده از شومینه در گوشه اتاق در این سبک دکوراسیون داخلی

نکته دیگر که در دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است استفاده از شومینه کوچک در گوشه اتاق می باشد، این عمل فضای داخلی خانه را زیبا ساخته و از نظر کاربردی نیز مفید می باشد. در این سبک دکوراسیون سادگی در نظر گرفته می شود و از این رو از استفاده از وسایل بزرگ و بیش از حد تزئین شده خودداری می شود. در این سبک دکوراسیون داخلی با انتخاب مصالح مناسب برای شومینه سعی می شود تا محل قرارگیری آن در فضای منزل به نقطه کانونی تبدیل شود، در طراحی دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی این امر نکته بسیار مهمی می باشد. در چنین چیدمانی ستون ها یکی دیگر از اجزای مهم می باشند که در گوشه اتاق قرار خواهند گرفت و دیزاین خانه ها در قرن نوزده میلادی را به نمایش می گذارند.

 

هوای تازه در دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

برای توصیف ایده های دکوراسیون داخلی خانه و اتاق پذیرایی در این سبک دکوراسیون بهترین صفت (باز) می باشد. در این سبک دکوراسیون از اتاق های کوچک و کمدهای بسته استفاده نمی شود در مقابل از قفسه بندی روی دیوار و پنجره های باز استفاده می شود. در این سبک دکوراسیون از کمد زیاد استفاده نمی شود زیرا جلوی جریان هوای تازه را می گیرند و این امر باعث می شود در فضا بی نظمی ایجاد شود.

 

nF6SCEwCgLZaCPjR6zz4pg 1200 80 1024x682 1 - آشنایی کامل و جامع با سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

شومینه کوچک در دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

استفاده از پرینت های گرافیکی و تایپی در دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

پرینت های گرافیکی و تایپی اغلب ساده و کوچک هستند که روی دیوار تکیه داده می شوند، همچنین می توان آن ها را در مکان های دور از انتظار قرار داد. هرچند این پرینت ها نامحسوس هستند اما فضای اتاق شما را به فضایی شاد و سرزنده تبدیل خواهند کرد. روش دیگر استفاده از این پرینت ها استفاده از آن ها روی پتو، پارچه مبل و کوسن می باشد.

 

هماهنگی سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی با محیط زیست

کشورهای اروپای شمالی برای طبیعت احترام باورنکردنی و حس تحسین آمیز قائل هستند از این رو استفاده از اجزای طبیعت در این سبک دکوراسیون رایج و متداول می باشند. در این سبک دکوراسیون خانه ها مطابق و هماهنگ با محیط زیست طراحی می شوند از این رو از عایق های دوگانه و یا سه گانه برای پنجره ها استفاده می شود و به سقف های شیب دار و جداسازی دیوارهای خانه از ساختار اصلی ساختمان توجه ویژه ای می شود.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا