طراحی و دکوراسیون

آشنایی بیشتر با طراحی داخلی خانه به سبک دکوراسیون روستیک

 

در حقیقت سبک دکوراسیون روستیک همان سبک طبیعت گرایی روستایی می باشد و برای ایجاد این سبک دکوراسیون در منزل باید از مواد و مصالح و متریال هایی استفاده شوند که برگرفته ازطبیعت هستند و باعث ایجاد فضایی صمیمانه ئ راحت در منزل می شود. همچنین منسوجات استفاده شده در این سبک دکوراسیون دارای بافتی قابل لمس هستند و مواد و مصالح به کار رفته در این سبک از لحاظ ظاهر و کیفیت ساختار کاملا قوی هستند. آجر، چوب های طبیعی و توپر از جمله مواد و مصالح به کار رفته در این سبک دکوراسیون داخلی هستند. در این سبک دکوراسیون فضای طبیعی خارج از خانه در داخل نیز بازتاب دارد. رنگ های به کار رفته در این سبک دکوراسیون آرامش بخش هستند و الگوها نیز دارای نقش هایی هستند که به وضوح در ذات و ماهیت طبیعت موجود هستند.

 

rustic decoration products7 1024x679 1 - آشنایی بیشتر با طراحی داخلی خانه به سبک دکوراسیون روستیک

دکوراسیون روستیک

 

از مثال های کاربردی این سبک دکوراسیون می توان به مواردی همچون کاشی های سفالین، قفسه ها و میزهای چوبی و در نهایت لوازم تزئینی تولید شده با استفاده از بافته های حصیری و میز و صندلی ساخته شده از همین بافت ها اشاره کرد. از دیگر ویژگی های برجسته این سبک دکوراسیون داخلی می توان به وجود فرش های بافته شده با استفاده از الیاف طبیعی همچون پشم و کرک، گبه یا گلیم در داخل خانه اشاره کرد که رنگ های زیبا را به فضای داخل خانه می افزاید. از انواع سنگ های طبیعی نیز می توان برای تزئین دیوارها و یا کف خانه استفاده کرد. استفاده از این سنگ های طبیعی در سبک دکوراسیون روستیک باعث افزوده شدن رنگ های زیبا و آرامش بخش به محیط خانه خواهد شد.

 

مصالح کاربردی در دکوراسیون روستیک چه چیزهایی هستند؟

از مواد کاربردی استفاده شده در دکوراسیون روستیک می توان به مواردی همچون انواع سنگ های کمتر صیقل خورده همچون سنگ لوح و یا تراورتن، چوب های قدیمی به عنوان تیر چوبی، قفسه های چوبی و دیوارپوش ها اشاره کرد. کف خانه های طراحی شده با استفاده از این سبک دکوراسیون داخلی با استفاده از چوب و به صورت الوار فرش شده اند که این موارد طبیعت روستا را در منزل شما تداعی خواهد کرد.

 

32 rustic home decor ideas homebnc 1024x946 1 - آشنایی بیشتر با طراحی داخلی خانه به سبک دکوراسیون روستیک

سبک دکوراسیون روستیک

انتخاب مبلمان متناسب با دکوراسیون روستیک

یکی از راه های موثر جهت اجرای دکوراسیون روستیک در منزل شما استفاده از صندلی های قدیمی چوبی، روکش های پارچه ای با طرح های شطرنجی یا چهارخانه می باشد. با انتخاب اسباب، اثاثیه و مبلمان هماهنگ با سبک دکوراسیون روستیک می توانید فضای مورد نظر خود را در خانه ایجاد نمایید. به طور کلی اغلب از اثاثیه و لوازم قدیمی برای ایجاد دکوراسیون روستیک در منزل استفاده می شود.

وسایل قدیمی استفاده شده در دکوراسیون روستیک نباید درخشان و جلا خورده باشنذ بلکه رویه آن ها باید از مواد سازنده طبیعی تشکیل شده باشند و ماتی ذاتی این مواد باید حفظ شوند. چوب ها، سنگ، پارچه ها، منسوجات و چرم های استفاده شده در این سبک دکوراسیون نباید جلا خورده باشند و یکی از نکات مهم در رابطه با سبک دکوراسیون روستیک این است که مجبور به استفاده از وسایل قدیمی به تنهایی نخواهید بود. شما می توانید ترکیب و تلفیق های وسیع و مختلف را مد نظر قرار دهید که طبیعت به عنوان الگوی اصلی آن ها در نظر گرفته شده باشد.

 

farmhouse style rustic home decor then simple home decorating ideas for modern home decor decorations interior picture simple home decor 1024x512 1 - آشنایی بیشتر با طراحی داخلی خانه به سبک دکوراسیون روستیکدکوراسیون داخلی روستیک

 

استفاده از روش پتینه بر روی دیوارها و یا لوازم یکی از روش های فوق العاده برای ایجاد عوامل تزئینی در دکوراسیون روستیک می باشد. از دیگر عوامل تزئین فضای داخلی در این سبک دکوراسیون می توان به استفاده از صنایع دستی در شکل های مختلف همچون لیوان های سرامیکی لعاب خورده و نقاشی شده و بشقاب ها اشاره کرد. شما می توانید از اشیای قدیمی به جای مانده از خانه مادربزرگ ها نیز استفاده نمایید. استفاده مجدد از وسایل قدیمی به حفظ طبیعت تا حد قابل توجهی کمک می کند.

 

پارچه ها و روکش های متناسب با سبک دکوراسیون روستیک

از عناصر مهم دکوراسیون روستیک جهت پوشاندن مبلمان و اجزای آن می توان به پارچه های طبیعی همچون پشم، کتان، نخ و پنبه در کنار چوب یا حصیر اشاره کرد. نقش پارچه های مورد استفاده در این سبک نیز اغلب به صورت راه راه، شطرنجی، چهارخانه و یا نقش های گیاهان و گل ها می باشد. در صورتی که پرده های مورد استفاده در این سبک دکوراسیون ساده و بی نقش نباشند از همین مدل خواهند بود. پرده ها در خانه های طراحی شده با استفاده از سبک دکوراسیون روستیک نیز اغلب تمام قد هستند و تا روی زمین می رسند که از چوب پرده های چوبی آویزان می شوند. پارچه های مورد استفاده برای پرده ها نیز اغلب از جنس کتان ضخیم یا پنبه ای هستند.

 

stone fireplace woollen throw rustic living room design 1024x683 1 - آشنایی بیشتر با طراحی داخلی خانه به سبک دکوراسیون روستیک

دکوراسیون اتاق نشیمن روستیک

 

یکی از روش های جالب برای تولید رومیزی های با اصالت که زیبایی منحصر به فردی دارند استفاده از پارچه های قدیمی و یا دوختن بخش های سالم پارچه های قدیمی به یکدیگر می باشد. این امر بیانگر هنر و سلیقه صاحبخانه است. همچنین می توانید از پارچه های قدیمی استفاده نمایید تا کوسن های زیبا را بسازید. پارچه های کوسن می تواند با نقش و رنگ پارچه های رومبلی و پارچه صندلی های مورد استفاده در اتاق نشیمن هماهنگ بوده و یا متضاد باشند. برای این امر همچنین می توانید از پارچه هایی که دارای بافت های درشت هستند مثل جاجیم و یا پارچه های گونی بافته شده که دارای نقاشی یا گلدوزی هستند استفاده نمایید. از نخ گلدوزی، کاموای رنگی و یا روبان های رنگی نیز می توان برای دستیابی به فضای منحصر به فرد، ابتکاری و جذاب استفاده نمود.

 

انتخاب رنگ ها در سبک روستیک

رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون روستیک اغلب رنگ های خاموش، آرام و الهام گرفته شده از طبیعت هستند. در این سبک دکوراسیون همچنین از ترکیب رنگ های کرم با طیف روشن آن، زرد ترکیب شده با سفید، خاکستری و یا انواع رنگ های خاکی، رنگ های قوی همچون شکلاتی و یا خاکستری تیره استفاده می شود. در صورتی که دوست دارید در سبک دکوراسیون روستیک خود تنوع ایجاد نمایید توصیه می کنیم از رنگ هایی همچون سبز خزه ای، قرمز سرد و قرمز گرم استفاده کنید. یکی دیگر از رنگ های ایرانی و زیبا که با استفاده از آن می توانید دکوراسیون خود را کامل کنید فیروزه ای می باشد.

از دیگر ویژگی های شاخص دکوراسیون روستیک می توان به سطوح بافت دار و ناصاف دیوار اشاره کرد. شما می توانید از روش پتینه کاری روی دیوار استفاده نمایید و بافتی ملایم را ایجاد نمایید. در این سبک دکوراسیون دیوارها با سایه روشن به فضا تنوع بخشیده و آن را از حالت یکنواختی خارج می سازد. نکته لازم به ذکر در رابطه با رنگ های به کار رفته در این سبک دکوراسیون این است که هرگز نباید استفاده از رنگ های بر پایه آب را به فراموشی سپرد. برای ایجاد فضای روستایی طبیعت گرایانه در خانه خود می توانید از چوب روی دیوار به صورتی که به طور کامل دیوار را بپوشاند و یا به صورتی که از قفسه های بزرگ چوبی روی دیوار استفاده نمایید. از روغن طبیعی تقویت کننده چوب که باعث افزایش طول عمر چوب می شود در کف، دیوار و دیگر وسایل استفاده نمایید.

 

تاکید بر طبیعی بودن مواد یکی از اصول دکوراسیون روستیک

یکی از اصول مهم این سبک دکوراسیون تاکید بر طبیعی و اصل بودن مواد به کار رفته در عناصر، عوامل تزئینی و کاربردی می باشد. سادگی در تزئینات، اشیا و عناصر به کار رفته در این سبک دکوراسیون یکی دیگر از ویژگی های شاخص این سبک می باشد. در این سبک دکوراسیون اغلب استفاده از خطوط مستقیم و یا اشیا و اسبابی که خطوط محیطی در آن ها واضح است نسبت به دیگر اسباب ارجحیت دارد. در دکوراسیون روستیک سطوح ساده نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشند به عنوان مثال دیوارها در این سبک دکوراسیون سفید یا به رنگ خنثی و روشن مشاهده می شوند. برای طراحی کف نیز از طرح های ساده و هماهنگ با رنگ های موجود در طبیعت استفاده می شود. در این سبک دکوراسیون بهترین گزینه فرش ها و یا گبه هایی با نقش های ساده شده و هندسی هستند. رنگ آن ها در اکثر موارد ملایم هستند.

 

neutral palette in lviign room 1024x920 1 - آشنایی بیشتر با طراحی داخلی خانه به سبک دکوراسیون روستیک

دکوراسیون سبک روستیک

دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک

انتخاب دکوراسیون روستیک باعث می شود دکوراسیون داخلی منزل شما کاملا گرم به نظر برسد به همین دلیل است در این فضاها احساس راحتی می کنید. متریال و مبلمان که در این سبک دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند اغلب نرم و ظریف نیستند از این رو اکثر آشپزخانه ها را با استفاده از این سبک طراحی نمی کنند اما در صورت تمایل می توانید این سبک دکوراسیون را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید.

 

طراحی اتاق خواب به سبک دکوراسیون روستیک

می توانید برای طراحی اتاق خواب خود به سبک دکوراسیون روستیک از تخت خواب های سایبانی طراحی شده به سبک سنتی و بر اساس جزئیات سبک ویکتوریایی و روستیک استفاده کنید. متریال غالب استفاده شده در این سبک دکوراسیون چوب می باشد اما گاهی اوقات از قطعات فلزی نیز استفاده می شود. فریم های فلزی استفاده شده در این سبک دکوراسیون اغلب به صورت گرد و منحنی می باشند.

 

اجرای دکوراسیون روستیک در اتاق خواب نوزاد

اگر از آن دسته از والدینی هستید که به دنبال دکوراسیون فوق العاده زیبا برای اتاق خواب نوزاد خود هستید انتخاب این سبک دکوراسیون داخلی گزینه مناسبی برای شما می باشد. با انتخاب این سبک دکوراسیون زیباترین هدیه را به فرزند خود خواهید داد. نوزاد شما در این صورت اتاقی جذاب، زیبا و منحصر به فرد خواهد داشت. انتخاب مبلمان روستیک نیز باعث می شود اتاق شما کاملا شیک و جذاب به نظر برسد. بسیاری از والدین از تاثیر این سبک دکوراسیون بر نوزاد خود آگاهی چندانی ندارند.

 

modern rustic living room ideas rooms designs design 648093 1024x576 1 - آشنایی بیشتر با طراحی داخلی خانه به سبک دکوراسیون روستیک

دکوراسیون آشپزخانه سبک روستیک

 

آشنایی با ویژگی های برجسته سبک دکوراسیون روستیک

این سبک دکوراسیون دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشد که از جمله ویژگی های شاخص آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قدمت و نوستالژی را برای شما تداعی خواهد کرد.
  • بهترین راه حل برای طراحی داخلی با این سبک دکوراسیون الهام گرفتن از طبیعت می باشد.
  • مهمترین متریال های مورد استفاده در این سبک دکوراسیون چوب و سنگ هستند که در سازه ها، نما و طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.
  • اجزای دکوری و تزئینی مورد استفاده در این سبک دکوراسیون و ظاهر متریال آن کاملا رنگ و رو رفته هستند همچون فلز زنگ شده و چوب پوسیده شده
  • ترویج سادگی، ساده زیستی و همگام شدن با طبیعت از مهمترین شعارهای این سبک دکوراسیون هستند.
  • فضای بیرونی و درونی این خانه ها با یکدیگر هماهنگی دارند.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا