طراحی و دکوراسیون

آشنایی کامل و جامع با سبک دکوراسیون ساحلی

 

یکی از سبک های دکوراسیون داخلی که با الهام از طبیعت دریا و ساحل، محیطی دوست داشتنی و آرام بخش را در منزل شما ایجاد می کند دکوراسیون ساحلی می باشد. از آنجا که این سبک دکوراسیون دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشد امروزه به عنوان یکی از سبک های پرطرفدار و محبوب بین افراد در سراسر جهان شناخته می شود. سبک دکوراسیون ساحلی را علاوه بر ویلاهای ساحلی می توان در خانه های شهری مدرن اجرا کرد. در ادامه با انواع این سبک دکوراسیون و همچنین ویژگی های منحصر به فرد آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

beach inspired living room decorating ideas 1024x848 1 - آشنایی کامل و جامع با سبک دکوراسیون ساحلی

دکوراسیون ساحلی

دکوراسیون ساحلی چیست؟

در دیزاین و چیدمان دکوراسیون این خانه ها از عناصر و ویژگی های موجود دردریا و ساحل استفاده می شود تا به فضای داخلی خانه آرامش انتقال داده شود. این سبک دکوراسیون داخلی بیشتر برای افرادی مناسب می باشد که از گوش دادن به صدای امواج دریا و قدم زدن روی شن های ساحلی نهایت لذت را ببرند. سبک دکوراسیون ساحلی دارای انواع مختلف و متفاوت می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. اگر شما نیز یکی از طرفداران این سبک دکوراسیون در منزل خود هستید توصیه می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

 

آشنایی با انواع سبک دکوراسیون ساحلی

همانطور که گفتیم دکوراسیون ساحلی دارای انواع مختلف و متفاوت می باشد که ویژگی مشترک همه آن ها وجود رنگ های دوست داشتنی همچون سفید و اقیانوسی و همچنین ترکیب پارچه ها و مواد طبیعی و نور کافی می باشد.

 

دکوراسیون ساحلی مدیترانه ای

سال های بسیار زیادی است که در خانه های ساحلی واقع در کشورهایی همچون اسپانیا، ایتالیا و یونان از سبک دکوراسیون ساحلی مدیترانه ای استفاده می شود. از مهمترین ویژگی های این سبک دکوراسیون می توان به کاربرد رنگ های روشن، فلز، آهن سیاه، دکوریجات و لوازم که روی آن ها حکاکی شده است و در نهایت چوب های مستحکم در فضای خانه اشاره کرد.

 

انواع دکوراسیون ساحلی:

دکوراسیون ساحلی جزایر استوایی

این سبک دکوراسیون داخلی بیانگر رسوم و اعتقادات مردم بومی ساکن در جزایر اقیانوس آرام و جزایر هاوایی است. در این سبک دکوراسیون ساحلی از عناصر طبیعی، چوب درخت ساج، دکوریجات بومی و دریایی و طرح و نقش مناطق استوایی استفاده می شود.

 

دکوراسیون ساحلی آمریکایی

این سبک دکوراسیون ساحلی به دلیل ایجاد آرامش و راحتی در فضای خانه به شهرت قابل توجهی دست یافته است. این سبک دکوراسیون امروزه به عنوان یکی از سبک های دکوراسیون پرطرفدار در کشور آمریکا شناخته شده است. از مهمترین ویژگی های این سبک دکوراسیون ساحلی می توان به وجود نور طبیعی کافی در فضا، استفاده از رنگ های اقیانوسی، رنگ های سفید و یا طیف رنگ گرم و استفاده از دکوریجات دریایی و مبلمان راحتی اشاره کرد. این سبک دکوراسیون داخلی یکی از سبک های مدرن و معاصر در آمریکا می باشد و از آنجا که توانسته محبوبیت قابل توجهی کسب نماید و همچنین مناسب بودن آن برای خانه های امروزی به یکی از پرطرفدارترین سبک های دکوراسیون تبدیل شده است.

 

آشنایی با مهمترین ویژگی های سبک دکوراسیون ساحلی

می توان با استفاده از جزئیات ظرف دریایی، مقدار زیاد رنگ سفید و همچنین المان های طبیعی سبک دکوراسیون ساحلی را در خانه خود اجرا کنید. با زندگی در شهرهای ساحلی ایجاد دکوراسیون ساحلی برای شما ساده تر خواهد شد، زیرا در این مورد آب و هوای ساحلی به شما کمک قابل توجهی خواهند کرد؛ اما نکته جالب توجه در رابطه با دکوراسیون ساحلی این است که در هر شهری که زندگی کنید می توانید این سبک دکوراسیون را در خانه خود اجرا کنید. در ادامه با مهمترین ویژگی های این سبک دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

for sophisticated brilliant ocean themed home outstanding sea birthday decorations bathroom decorating ideas beach house decorative pillows door living room 1024x646 1 - آشنایی کامل و جامع با سبک دکوراسیون ساحلی

سبک دکوراسیون ساحلی

استفاده از رنگ های خنثی و اقیانوسی در سبک دکوراسیون ساحلی

یکی از مهمترین ویژگی های این سبک دکوراسیون داخلی ایجاد احساس آرامش در محیط خانه می باشد. استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون ساحلی یکی از ساده ترین روش ها جهت انتقال این احساس آرامش می باشد. بهتر است رنگ های خنثی به عنوان رنگ غالب در این سبک دکوراسیون مورد استفاده قرار گیرد. رنگ سفید مناسب ترین رنگ غالب در این سبک دکوراسیون است زیرا از ایجاد فضای خشک و سرد جلوگیری می کند. البته می توان در این سبک دکوراسیون از دیگر رنگ های خنثی همچون قهوه ای و خاکستری در کنار این رنگ استفاده کرد. جهت ایجاد تعادل در محیط خانه توصیه می کنیم وسایل و دکوریجات را به رنگ های موجود در اقیانوس و ساحل همچون مرجانی، آبی روشن، زمرد کبود، رنگ کله غازی، شنی و فیروزه ای انتخاب نمایید.

 

نقش بسیار مهم نور طبیعی در دکوراسیون ساحلی

زیر نور گرم خورشید است که لذت قدم زدن روی ساحل را تکمیل می کند، به همین دلیل است که می توان گفت نور طبیعی در این سبک دکوراسیون نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. تنها نور خورشید است که قادر به ایجاد فضای گرم و دلباز در محیط خانه می باشد. بهترین گزینه جهت ورود نور طبیعی به محیط خانه استفاده از پنجره های بزرگ و درهای شیشه ای می باشد. بهتر است این نکته را همواره در خاطر داشته باشید که در صورت نیاز به نصب پرده در این خانه ها بهتر است از پرده های نازک و رنگ روشن استفاده شود، این امر باعث می شود نور طبیعی به راحتی به فضای داخلی خانه راه یابد.

 

انتخاب مبلمان راحتی برای دکوراسیون ساحلی

برای اینکه آرامش موجود در فضای سبک دکوراسیون ساحلی حفظ شود بهتر است از مبلمان راحتی استفاده کنید. توصیه می کنیم مبلمانی را برای این سبک دکوراسیون انتخاب نمایید که مصالح و مواد تشکیل دهنده آن به گونه ای باشند که تداعی کننده ساحل و دریا برای شما باشند. بهترین گزینه برای این سبک دکوراسیون مبلمان و وسایلی هستند که از مصالح ارگانیک همچون چوب خیزران و حصیر و همچنین از پارچه های طبیعی ساخته شده باشند.

 

1438180957875 1024x576 1 - آشنایی کامل و جامع با سبک دکوراسیون ساحلی

ویژگی های دکوراسیون ساحلی

چیدمان وسایل در این سبک دکوراسیون داخلی

چیدمان وسایل در این سبک دکوراسیون بسیار کاربردی و ساده می باشد و خانه هایی که دکوراسیون ساحلی در آن ها اجرا شده است دارای فضایی با حس و حال امروزی و مدرن هستند. پس از در نظر گرفتن کارایی مبلمان و وسایل توصیه می کنیم یکی از آن ها به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شود و بقیه وسایل را به گونه ای انتخاب نمایید و دور آن بچینید که برای رفت و آمد مشکلی پیش نیاید.

 

تنوع طرح و نقش در دکوراسیون ساحلی

با استفاده از الگوها و نقش های مختلف در فضای خانه می توان در این سبک دکوراسیون جذابیت بصری ایجاد کرد. استفاده از فرش های دارای طرح بافتنی، وسایل چوبی پرداخت نشده و کوزه های سفالی یکی از بهترین روش ها جهت ایجاد دکوراسیون ساحلی در فضای خانه می باشد. این نکته را نیز بهتر است همواره در خاطر داشته باشید که کوسن و پتو مخملی دارای طرح های متنوع را روی مبلمان منزل خود در این سبک دکوراسیون داخلی قرار دهید.

 

استفاده از دکوریجات دریایی در این سبک دکوراسیون

در رابطه با سبک دکوراسیون داخلی ساحلی بهتر است این نکته را همواره در خاطر داشته باشید که باید از دکوریجات کمتر استفاده کنید. در این سبک دکوراسیون وسایل که حال و هوای ساحل و دریا را داشته باشند مناسب ترین گزینه برای دکوراسیون ساحلی می باشند. شما می توانید از فانوس دریایی، طناب بادبان کشتی، ستاره دریایی، مرجان مصنوعی، تابلوها با عکس های ساحلی، دریا و دیگر دکوریجات که ما را به یاد ساحل می اندازند در تزئین منزل خود استفاده نمایید. جهت حفظ فضای امروزی و معاصر در این خانه ها توصیه می کنیم از دکوریجات مدرن نیز در کنار دکوریجات ساحلی استفاده نمایید.

 

bedrooms decor bedroom for ocean modern picturesque girl design style decorating beach themed parties adults decorations birthday ideas living room theme home house 1024x697 1 - آشنایی کامل و جامع با سبک دکوراسیون ساحلی

اتاق خواب به سبک دکوراسیون ساحلی

بافت در سبک دکوراسیون ساحلی

برای ایجاد این سبک دکوراسیون داخلی در منزل به بافت های بسیار زیادی نیاز خواهید داشت، همچنین برای ایجاد پالت های رنگی خنثی در فضای خانه به این بافت ها نیاز خواهید داشت. توصیه می کنیم از پارچه های کتانی که بور نمی شوند برای پرده ها استفاده نمایید.

همچنین توصیه می کنیم در فضای خانه از بالش های پنبه ای دارای نوارهای روشن استفاده نمایید. برای ایجاد بافت در این سبک دکوراسیون بهترین روش استفاده از قالیچه های مناسب می باشد. همچنین توصیه می کنیم برای ایجاد این سبک دکوراسیون داخلی در فضای خانه بر بافت هایی تمرکز کنید که حس ساحلی و طبیعی را ایجاد می کنند.

استفاده از دیوارهای پیش ساخته برای ایجاد این سبک دکوراسیون داخلی در فضای منزل نیز می تواند گزینه مناسبی باشد. شما همچنین می توانید از کرکره ها برای پنجره های خود استفاده نمایید و یا دیگر جلوه های بصری را در فضای منزل ایجاد نمایید.

 

نکات مهم جهت ایجاد سبک دکوراسیون ساحلی در فضای خانه

خانه هایی که این سبک دکوراسیون در آن ها اجرا شده است اغلب سفید رنگ هستند، از این رو جهت جان دادن به این سبک تمرکز و توجه به دیگر جزئیات از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. روی میز ناهارخوری نیز می توانید یک تکه بزرگ چوبی قرار دهید و یا مجموعه ای از صدف ها را روی سبد حصیری قرار داده، سبدهای بافته شده با استفاده از طناب و شمع هایی که هنگام سوختن بوی اقیانوس می دهند را مورد استفاده قرار دهید تا بتوانید جلوه بصری منحصر به فرد را در فضای منزل خود ایجاد نمایید. همچنین توصیه می کنیم در منزل خود از لوازم روشنایی و لامپ ها، آثار هنری خیره کننده و گل ارکیده را در بخش های مختلف منزل مورد استفاده قرار دهید.

 

beach themed bathroom decor lovely kitchen fabulous bedroom atmosphere ideas 1024x778 1 - آشنایی کامل و جامع با سبک دکوراسیون ساحلی

آشپزخانه به سبک دکوراسیون ساحلی

 

در آشپزخانه های به این سبک دکوراسیون نیز توصیه می کنیم از وسیله روشنایی آویز استفاده نمایید. توجه به جزئیات تکمیل کننده همچون دستگیره ها و کاشی ها در این سبک دکوراسیون از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. برای شخصیت بخشیدن به سبک دکوراسیون داخلی خود می توانید از پالت های رنگی و دیگر ویژگی های این سبک دکوراسیون استفاده نمایید. با استفاده از جزئیات موجود بسیار زیاد می توانید خانه رویایی خود را بسازید. لوازم درست و مناسب را بر اساس سلیقه خود برای این سبک دکوراسیون داخلی انتخاب نمایید.

توجه بیش از حد به جزئیات ممکن است خسته کننده به نظر برسد. در صورتی که به ساحل نمی روید توصیه می کنیم صدف ها را در مکان های مختلف منزل قرار ندهید بلکه در این شرایط می توانید یک جعبه نگهدارنده مروارید ساخته شده از مواد اولیه مناسب را در گوشه ای از منزل خود قرار دهید، زیرا برای خانه شما مناسب می باشد و باعث می شود زندگی شما مهم جلوه دهد. از روکش های شسته شده کتان برای کوسن های مبلمان خود نیز می توانید استفاده کنید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا