طراحی و دکوراسیون

آشنایی با ویژگی های برجسته سبک دکوراسیون هالیوودی

 

دکوراسیون دارای سبک های مختلف بسیار زیادی می باشد و یکی از این سبک ها که با اجرای آن در منزل صحنه ای متفاوت و پر زرق و برق در منزل شما ایجاد خواهد شد سبک دکوراسیون هالیوودی می باشد. پیدایش این سبک دکوراسیون به دوران طلایی فیلم سازی باز می گردد. این سبک دکوراسیون برای نمایشی که قرار بود در آن صحنه برگزار شود پس زمینه ای دراماتیک ایجاد می کرد. در ادامه با ویژگی منحصر به فرد و برجسته دکوراسیون هالیوودی بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

b07kyjmx52 4  1024x1024 1 - آشنایی با ویژگی های برجسته سبک دکوراسیون هالیوودی

دکوراسیون هالیوودی

تاریخچه پیدایش سبک دکوراسیون هالیوودی

این سبک دکوراسیون نام و ماهیت خود را مدیون دوران طلایی سینمای هالیوود و فیلم سازی می داند. تهیه کنندگان و کارگردانان در دهه ۳۰ میلادی تمام تلاش خود را می کردند تا زرق و برق بیشتری را به فیلم های خود بیافزایند تا تاثیر روی مخاطب را تا حد قابل توجهی افزایش دهند و در نتیجه اجرای طراحی های لوکس و خاص را آغاز کردند. این سبک دکوراسیون با گذشت زمان وارد خانه های ستارگان فیلم ها شد و بعدها بین مردم عادی نیز رواج یافت و توانست طرفداران خاص خود را پیدا کند. در دکوراسیون هالیوودی در زرق و برق زیاده روی می شود به طوری که می توان گفت برای این مورد در این سبک دکوراسیون مرز خاصی وجود ندارد و از این رو هرچه بیشتر تجملات را افزایش دهید دکوراسیون هالیوودی در واقع در منزل اجرا شده است.

 

45da2fb06c10436a0f3abf5a207c7edb 1024x1024 1 - آشنایی با ویژگی های برجسته سبک دکوراسیون هالیوودی

سبک دکوراسیون هالیوودی

 

چرا دکوراسیون هالیوودی گزینه مناسبی برای دکوراسیون داخلی منزل می باشد؟

نشانه هایی از دیگر سبک های دکوراسیون همچون نئوکلاسیک، مدرن، آرت دکو و چینی گرایی در سبک دکوراسیون هالیوودی مشاهده می شود. اما باید توجه کنید که این سبک مخلوطی از همه سبک های دکوراسیون داخلی نمی باشد. در این سبک دکوراسیون می توان نمادی از غرور و دل فریبی را با ته رنگ خودستایی مشاهده کرد. جذابیت دکوراسیون هالیوودی در فضای کامل و ظرافت بدون هیچ نقص و عیب ریشه دارد. با ورود به خانه ای که این سبک دکوراسیون در آن اجرا شده است احساس ملکه بودن خواهید داشت. تمام فضاها در این سبک دکوراسیون جلوه گری می کنند و می توان در تمامی فضاهای این خانه ها لوستر کریستالی آویزان کرد. در باغ و حیاطبه سبک دکوراسیون هالیوودی بامبوها و گل های نیلوفر آبی خودنمایی می کنند.

 

عناصر در سبک هالیوودی

این سبک دکوراسیون با شخصیت و ظرافت مشخص می شود و باعث افزایش روابط اجتماعی می شود. اغلب اتاق ها در این سبک دکوراسیون دارای پایه سیاه و سفید هستند. رنگ های قوی نیز در این سبک دکوراسیون با دقت بسیار زیاد انتخاب می شوند. در این سبک دکوراسیون داخلی الگوهای هندسی و نوارهای عریض مشاهده می شوند اما نقش و نگار الهام گرفته شده از آسیا و طرح های پیچیده نیز در این سبک جایگاه خاص خود را یافته اند.

بیشتر طرفداران دکوراسیون هالیوودی افرادی بسیار ساده هستند. اگر از آن دسته از افرادی هستید که طرفدار سینمای کلاسیک هستید و به وسایل فریبنده و زیبا علاقه شدیدی دارید اجرای سبک دکوراسیون هالیوودی در منزل شما گزینه ای ایده آل و مناسب خواهد بود.

 

نحوه اجرای دکوراسیون هالیوودی در منزل

شما می توانید جزئیات موجود زیادی را به دکوراسیون منزل خود اضافه کنید تا منزل شما سبکی شبیه به منازل ستارگان هالیوودی داشته باشد. این نکته را باید همواره در خاطر داشته باشید که اولویت نخست شما در فضای زندگی باید مهمان ها و گفتگوها باشند. برای ایجاد دکوراسیون هالیوودی در اتاق نشیمن منزل لوازم جانبی به اندازه، مبلمان و لوازم کوچک و کم گزینه ایده آل و مناسبی خواهد بود.

برای ایجاد این سبک دکوراسیون در اتاق خواب نیز توصیه می کنیم تخت خواب ها را با استفاده از ملحفه ها پر کنید و بالش ها را به بالا تکیه دهید. در اطراف خانه نیز می توانید چندین آینه آویزان کرده و همچنین تکه های اصیل را به نمایش درآورید. سعی کنید در دکوراسیون هالیوودی نباید اسباب و اثاثیه را به دیوار تکیه داد، زیرا این امر باعث می شود فضای خانه شما سرد، بی روح و کسل کننده به نظر برسد.

 

ویژگی ها و جزئیات مهم در دکوراسیون هالیوودی

یکی از مهمترین ویژگی های سبک دکوراسیون هالیوودی این است که کمبود طرح و رنگ در آن احساس نخواهد شد اما در ترکیب رنگ و طرح باید نهایت دقت را به کار برد. سعی کنید زمینه را یکدست و یک رنگ انتخاب کنید و در نهایت برای خودنمایی کردن آیتم ها و مبلمان را به صورت متفاوت انتخاب نمایید. رنگ های سفید و سیاه در دکوراسیون هالیوودی بسیار زیاد به چشم می خورد. همچنین رنگ های متالیک و براق برای آیتم های اصلی در منزل مورد استفاده قرار می گیرند.

 

s l1600 1024x576 1 - آشنایی با ویژگی های برجسته سبک دکوراسیون هالیوودی

جزئیات دکوراسیون هالیوودی

 

مبلمان انتخابی برای این سبک دکوراسیون باید مجلل باشند اما دقت کنید که حجم آن ها زیاد نباشد و از خطوط خمیده و منبت کاری در ساخت آن ها استفاده نشده باشد. بهترین گزینه ها برای پارچه های موجود در این سبک دکوراسیون ابریشم، ساتن، چرم طبیعی، پوست و مخمل هستند. در طراحی فضای هالیوودی یکی از مهمترین مسائل فینیش می باشد .فینیش های براق، آیینه ای و متالیک که دارای بیشترین زرق و برق هستند برای این سبک دکوراسیون گزینه بسیار مناسبی هستند.

یکی از ویژگی های جالب این سبک دکوراسیون این است که به دوره و یا جریان خاصی تعلق ندارند به همین دلیل است که برای ایجاد آیتم های مورد علاقه و تغییرات دست شما کاملا باز است. البته در انتخاب اکسسوری ها نیز بر اساس سلیقه شما انتخاب خواهند شد و هیچ محدودیتی نخواهید داشت. شما می توانید به سلیقه خود و با استفاده از تزئینات مختلف چیدمان فضای مورد نظر را انجام دهید.

 

جزئیات مهم در دکوراسیون هالیوودی

استفاده از رنگ های جیغ در دکوراسیون هالیوودی

برای تامین انرژی مورد نیاز فضاهایی که دکوراسیون هالیوودی در آن ها اجرا شده است می توان از رنگ های شاد و روشن مثل فیروزه ای، بنفش، سرخابی و نارنجی استفاده کرد. اما بهتر است همواره این نکته را در خاطر داشته باشید که تمرکز روی یک طیف رنگی در این سبک دکوراسیون از اهمیت قابل توجهی برخوردار است، از این رو بهتر است از رنگی رنگی کردن دکوراسیون خودداری کنید زیرا زیبایی اصلی را از بین خواهد برد.

 

25c04cf79441fac77c10f439e4bb9996 1024x783 1 - آشنایی با ویژگی های برجسته سبک دکوراسیون هالیوودی

دکوراسیون هالیوودی در اتاق خواب

انتخاب مبلمان مجلل اما کوچک

در دکوراسیون هالیوود تمرکز اصلی روی افراد می باشد از این مبلمان کوچک و کم ارتفاع در این سبک دکوراسیون گزینه مناسب می باشد، زیرا با این کار از تحت الشعاع قرار گرفتن افرادی که روی آن ها می نشینند جلوگیری می شود. اگر به فیلم های هالیوودی دقت کرده باشید مشاهده خواهید کرد که طراحان داخلی در این سبک دکوراسیون داخلی از چیدن مبلمان در اطراف اتاق و همچنین گروه کردن آن ها در جلوی تلویزیون خودداری می کنند.

 

انتخاب الگوهای جذاب و برجسته

استفاده از الگوهای مختلف در سبک دکوراسیون هالیوودی به تزئین فضای داخلی خانه کمک قابل توجهی خواهد کرد. در زیبا شدن دکوراسیون داخلی انتخاب طرح های شبکه ای، نقش های نئوکلاسیک و آرت دکو، اشکال هندسی و راه راه های پهن موثر هستند.

 

جزئیات خیالی

سبک دکوراسیون هالیوودی همچون سینما فرار از واقعیات را به عرصه نمایش گذاشته است. در خانه هایی که دکوراسیون هالیوودی در آن ها اجرا شده است برجستگی ها همچون آیینه و قاب حکاکی شده لوکس، آباژور مجلل کریستالی، کوسن منگوله دار و آثار هنری برجسته و شاخص به چشم می آیند. شما می توانید در این سبک دکوراسیون داخلی از قطعات منحصر به فرد و خاص خود نیز استفاده کنید. جذابیت مورد نیاز این سبک دکوراسیون با استفاده از اشیایی که تولید انبوه دارند و در همه جا مشاهده می شوند تامین نخواهد شد.

 

hollywood decor 1024x768 1 - آشنایی با ویژگی های برجسته سبک دکوراسیون هالیوودی

دکوراسیون زیبا هالیوودی

آیینه

وجود و یا عدم وجود آیینه در دکوراسیون هالیوودی از اهمیت خاصی برخوردار نمی باشد بلکه موضوعی که در این جا حائز اهمیت است تعداد آیینه در یک دکوراسیون هالیوودی می باشد. برای ایجاد روشنایی درخشان در فضای منزل با این سبک دکوراسیون توصیه می کنیم پنل های آیینه ای، مبلمان، برجستگی ها و پنل های آیینه ای را ترکیب کنید. به کار بردن آیینه ها به روشی محتاطانه و عاقلانه نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار است زیرا ترکیب آیینه های مختلف و انعکاس آن ها باعث ایجاد سردرگمی بصری خواهد شد.

 

چینی گرایی در دکوراسیون هالیوودی

چینی گرایی سبکی از دکوراسیون داخلی می باشد که تحت تاثیر سبک دکوراسیون چینی قرار گرفته است. با ادغام دکوراسیون آسیایی در دکوراسیون قدیمی هالیوود، سبک دکوراسیون چینی گرایی نیز در این سبک دکوراسیون به چشم می آید. دکوراسیون چینی با استفاده از کاغذ دیواری، مبلمان و آثار هنری دارای برجستگی جزئیات پیچیده را نمایش می دهند. در دکوراسیون هالیوودی نقش های سنتی آسیایی همچون پرندگان، گل ها و منظره ها و رگه هایی از رنگ طلایی وجود دارند.

 

پارچه های لوکس

با به خاطر آوردن زنان که در فیلم های دهه ۳۰ و ۴۰ نقش اول را بازی می کردند متوجه خواهید شد که لباس هایی که آن ها استفاده می کردند شامل لباس شب ابریشمی، جامه بلند ساتن و شال های خز هستند. با آوردن این پارچه ها به فضای دکوراسیون داخلی و پارچه هایی همچون پارچه های ضخیم مجلل زیبایی و شکوه اتاق شما چندین برابر خواهد شد. برای دکوراسیون هالیوودی منسوجات که چه در دست و چه با چشم پرپشت به نظر می رسند گزینه مناسبی برای این سبک دکوراسیون هستند. همچنین می توانید از پارچه های مخمل، جاجیم و چرم مخمل نما در این سبک دکوراسیون داخلی استفاده نمایید.

 

استفاده از پرداخت های لاکی

بدون درخشش و برق اتاق های دل فریب و فاخر معنای خاصی نخواهند داشت. با استفاده از لاک براق می توان در مبلمان معمولی و بی روح می توان عمق و درخشش ایجاد کرد و این مبلمان را به اشیایی خیره کننده و شیک تبدیل کرد. برای این منظور توصیه می کنیم از رنگ های زنده همچون قرمز گوجه ای، سبز روشن مایل به زرد و نیل فرنگی استفاده نمایید. ویترین و یا میز های تک پایه را با استفاده از لاک رنگ آمیزی کنید تا بتوانید به راحتی ظاهری جسورانه ایجاد کنید.

 

تزئین اتاق ها با استفاده از دکوراسیون هالیوودی

یکی از ویژگی های اصلی اتاق هایی به سبک دکوراسیون هالیوودی فضای بزرگ و بدون مرز آن ها می باشد/ از آنجا که خانه هایی که این سبک دکوراسیون در آن ها اجرا شده است باید از دیگر خانه ها متمایز باشد، طراحان داخلی برای این خانه ها اتاق ها را از حد معمول بزرگ تر در نظر می گیرند. پنجره های بسیار بزرگ و یک تکه یکی دیگر از ویژگی های متمایز اتاق ها در این سبک دکوراسیون می باشد. وجود این پنجره ها باعث می شوند تا بخش عظیمی از خانه ها با استفاده از شیشه پوشانده شوند. همین امر باعث می شود نمای خارجی بسیار زیبایی داشته باشید. این پنجره ها معمولا به حیاط پشت خانه و یا باغچه ها راه پیدا می کنند.

در تمامی اتاق هایی که این سبک دکوراسیون در آن ها اجرا شده است سیستم های روشنایی هوشمند وجود دارند و این امر باعث می شود در مصرف انرژی صرفه جویی شود و میزان روشنایی فضا در طول روز و شب از طریق کنترل کننده های هوشمند به راحتی مدیریت خواهد شد. این خانه ها همچنین به سیستم اطفا حریق و کمک رسان آنلاین مجهز می باشند.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا