سبک زندگی

همراه با سرمایه گذاری در املاک آینده نگر باشید

 

وقتی بازار ملک در سطح کشور دچار رکود می شود، احتمالا این طور ارزیابی شود که سرمایه‌ گذاری در املاک نمی ‌تواند بازخورد خوبی داشته باشد. از این رو بسیاری از فعالان بازار و یا کسانی که به نوعی می‌ خواهند سرمایه ‌های خود را در جایی مطمئن محفوظ نگه داشته، به نوعی که انتظار سود هم داشته باشند، مسکن را چندان فضای مناسبی به این جهت در نظر نمی گیرند.

اما همواره به این نکته توجه داشته باشید که مسکن از معدود سرمایه گذاری های مطمئن است که همواره می ‌تواند در حفظ سرمایه ی شما و حتی کسب سود منطقی تضمین شفاف و درستی داشته باشد. سرمایه‌ گذاری در املاک اگر چه به مانند دیگر سرمایه ‌گذاری ‌ها در کش و قوس ریسک های سنگین و سود و زیان های غیرمتعارف نمی باشد؛ اما می تواند در زمان مناسب در کنار موقعیت صحیح همراه با درک درست از بازار مسکن، بازخورد قابل قبولی برای شما داشته باشد.

سرمایه ‌گذاری در املاک یک فرآیند زمانبر است و نتیجه های چشمگیر آن در درازمدت مشخص می ‌شود. در این سرمایه ‌گذاری نمی‌ توان انتظار پاسخ سریعی را داشت. از طرفی بازار مسکن همواره در رکود نمی ماند؛ اما تا زمانیکه در رکود قرار دارد، سرمایه ‌گذار آن باید حوصله ی خروج از این رکود را داشته باشد.

 

سرمایه گذاری در املاک با منابعی که هیچ برنامه ‌ای برای آنها ندارید

فرض کنید مقدار قابل توجهی از پول نقد در اختیار شما می باشد، چگونه آن را سرمایه گذاری می کنید؟ در ساده ترین حالت و یا شاید منطقی ترین آنها، در حالتی که می خواهید بدون دردسر های بعدی ناشی از سرمایه‌ گذاری با خیالی آسوده از حفظ اموال خود اطمینان حاصل کنید، می توانید در بازار مسکن وارد بشوید.

از طرفی بازار مسکن می ‌تواند به راحتی و در دراز مدت شما را صاحب یک سرمایه ی قابل قبول نماید. به گونه ای که می توانید با بهره مند شدن از وام ‌های مسکن، صاحب مسکنی بشوید و همراه با اقساط دراز مدت این وام ‌ها در آینده ای نه چندان دور از سرمایه ‌گذاری در املاک خود لذت ببرید.

این یک واقعیت است که اقتصاد ایران یک فضای به شدت تورم زا می باشد. پس در این فضا نگه داشتن پول نقد به هیچ کار شما نخواهد آمد و از طرفی وقتی می شود با یک وام ساده، ملکی را تهیه نمود در حالیکه قرار است اقساط آن را در دراز مدت در این فضای به شدت تورم زا پرداخت نمایید، چرا این کار را نکنید؟ اقساط وام احتمالاً در سال های اولیه برای شما دردسر ساز باشد؛ اما به همت اقتصاد بی در و پیکر این سال های ایران، می ‌تواند به خوبی شما را صاحب یک ملک نماید!!!!

 

download - همراه با سرمایه گذاری در املاک آینده نگر باشید


همراه با تحقیقات
سرمایه گذاری در املاک کنید

سرمایه گذاری در بازار مسکن فضایی است که به مانند هر فضای سرمایه ‌گذاری دیگر نیاز به کسب اطلاعات دارد. پس در این زمینه اطلاعات خود را کامل کنید. در این اقدام می توانید با سنجش دقیق میزان سرمایه ی خود حتی با وجود وام های احتمالی اقدام کنید. سپس به بررسی املاک مناسب در محله های مناسب شهر های مختلف بپردازید. سعی کنید محله های در حال رشد را پیدا کنید و یا اینکه با توجه به سرمایه های خود در محله های توسعه یافته ی شهر، ملکی هر چند کوچک دست و پا کنید.

 

موقعیت ملک را در نظر بگیرید

در نظر داشته باشید که وقتی خرید ملک می ‌کنید باید به رشد بسیار بیشتر از حالت عادی بازار مسکن بیاندیشید. مسکن در همه جا گران و یا ارزان می ‌شود. محله‌ای که بعد از ۳۰ الی ۴۰ سال رشد ندارد، مناسب سرمایه‌ گذاری های شما نمی باشد. اینکه خرید ملک مورد نظر شما به جهت سرمایه گذاری در کدام محله از شهر قرار دارد، در موفقیت سرمایه گذاری شما بسیار تأثیرگذار است. در بررسی موقعیت مکانی تا بنای ملک مورد نظر خود کوشا باشید تا بتوانید با درک درست از آینده ی احتمالی ملک اقدام به خرید آن نمایید.

امکاناتی مانند وجود مراکز خرید، مراکز درمانی، حمل و نقل عمومی، سطح دسترسی به امکانات شهری و حتی تفریحی می تواند در این تصمیم گیری شما تاثیرگذار باشد. گاها می توان احتمال ورود این امکانات به برخی از محله‌ های کم برخوردار و یا تازه تأسیس شهری را پیش بینی نمود. به این پیش بینی ها برای سرمایه گذاری های خود اهمیت بدهید.

 

a7722edb03b6453f9d0bcc813d46cf494d74e606 - همراه با سرمایه گذاری در املاک آینده نگر باشید

 

 

نکاتی که شاید مسیر خرید ملک شما را عوض نماید

  • آیا موقعیت ملک در مناطق دانشگاهی است؟ خب، به راحتی می توانید با تهیه ی یک ملک کوچک، از اجاره ی راحت آن اطمینان حاصل نمایید. از طرفی خرید ملک در یک محله ی دانشگاهی می تواند زمینه ساز توسعه ی سرمایه گذاری شما باشد. چرا که اصولا محله های اطراف محیط های دانشگاهی دائما در حال رشد و توسعه قرار دارند.
  • آیا ملک در محله ای جرم خیز قرار دارد؟ شناسایی این محله ها چندان کار سختی نیست. خرید ملک در این محله ها جز در جا زدن پول شما ارمغانی برای شما نخواهد داشت. خرید ملک در یک محله ی جرم خیز با تبعات فروش مجدد آن در آینده همراه خواهد شد. از طرفی در زمان افزایش قیمت ها، املاک در این مناطق بسیار کمتر از دیگر مناطق دچار افزایش قیمت می شوند و این موضوع تبعا پسرفت سرمایه ی شما را نشان خواهد داد.

 

  • آیا محله ی ملک مورد نظر مستعد تحولات اجتماعی می باشد؟ این موارد را غالباً در مناطق تازه تأسیس شهری پیدا خواهید کرد. این یک نکته طلایی برای سرمایه گذاری در املاک خواهد بود. در این حالت با صرف سرمایه ای اندک و انتظاری چند ساله شاهد رشد بسیاری در قیمت ملک خواهید شد. موضوعی که می تواند سرمایه گذاری در املاک را بسیار دلنشین و جذابتر نماید.
  • از نرخ اجاره بها در منطقه آگاهی دارید؟ قسمتی از سرمایه گذاری ملک با هدف کسب اجاره بها می باشد. ملکی در منطقه ای که اجاره بهایی کمتر از انتظار شما دارد را تهیه نکنید. سرمایه گذاری در املاک گاها با هدف کسب اجاره بها انجام می شود و یا هدف از این اجاره بها با انگیزه های پرداخت اقساط وام خانه می باشد. محله با اجاره بهای کم قطعا گزینه ی مناسبی برای این نوع از سرمایه گذاری در املاک نمی باشد.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا