سبک زندگی

شرایط زندگی و قیمت آپارتمان در اندیشه

 

شهرک جدیدی که در بخش مرکزی شهریار احداث شده است، محلی مناسب در نزدیکی تهران به شمار می رود. قیمت آپارتمان در اندیشه، شهرک جدید احداثی، مسلما نسبت به مرکز تهران مناسب تر بوده و از شرایط بهتری برخوردار است.

این شهرک دارای 6 فاز آپارتمانی است. هر یک از آپارتمان های این فازها بسته به موقعیت قرار گیری و نزدیکی به تهران، دارای قیمتی متفاوت هستند. اما در کل قیمت آپارتمان در اندیشه مناسب است. از این رو می توان به راحتی اقدام به خرید و یا رهن و اجاره آپارتمان در این شهرک نمود.

هرک اندیشه در قسمت غربی استان تهران قرار گرفته است. این شهرک به دلیل مجاورت با استان البرز و نزدیک بودن به کوه های البرز، محلی مناسب برای زندگی به شمار می رود. از این رو قیمت آپارتمان در اندیشه می تواند برای برخی که به دنبال محیطی خوش آب و هوا هستند، مناسب باشد.

زمین های این شهرک نسبتا هموار بوده و از نظر تقسیمات کشوری، شهرک اندیشه جزو شهرستان شهریار به شمار می رود. فاز یک این شهرک پیش از انقلاب ساخته شده است. از این رو قیمت آپارتمان در اندیشه فاز یک کمتر از دیگر فاز ها می باشد.

می توانید بافت سنتی را در ساختمان های فاز یک به راحتی مشاهده نمایید. البته باید بگوییم فاز یک شهرک اندیشه در حال حاضر زیر مجموعه شهرداری شهریار به شمار می رود. از این رو قیمت آپارتمان در اندیشه فاز یک، توسط شهرداری شهریار تعیین می شود.

پس باید بگوییم در اصل شهرک اندیشه امروزه دارای 5 فاز می باشد. زیرا فاز یک آن دیگر متعلق به شهرک اندیشه نیست. تمام فاز های این شهرک در مساحتی معادل 1400 هکتار ساخته شده اند.

 

موقعیت و شرایط زندگی در شهرک اندیشه

می دانیم که خرید خانه یکی از ملزومات انسان ها در زندگی به شمار می رود. این که در کدام منطقه اقدام به خرید خانه نماییم، بسته به موقعیت و سلیقه ی افراد دارد. قیمت آپارتمان در اندیشه هم مناسب است، هم به دلیل نزدیکی به تهران از موقعیت بهتری برخوردار می باشد.

می دانیم که تهران به دلیل افزایش جمعیت، با مشکل مسکن روبه رو شده است. از طرف دیگر این شهر به دلیل داشتن آلودگی های هوا موقعیت مناسبی برای زندگی برخی از افراد به شمار نمی رود. قیمت آپارتمان در اندیشه به دلیل مناسب بودن مورد توجه بیشتر کسانی قرار گرفته است که در تهران زندگی می کنند.

از این رو مردم به سمت این شهرک هجوم می برند. از طرف دیگر بیشتر فاز های شهرک اندیشه دارای سبک ساختی مدرن و جدید می باشند. این مسئله نیز در قیمت آپارتمان در اندیشه تاثیر گذار بوده است. حتی در این شهرک می توان خانه های ویلایی نیز خریداری نمود.

امروزه این شهرک در حال توسعه بوده و امکانات بیشتری در این شهرک، در حال ساخت است. هر چه امکانات بیشتری در این شهرک ساخته شود، قیمت آپارتمان در اندیشه نیز افزایش خواهد یافت. پس اگر قصد خرید مسکن در این شهرک را دارید، بهتر است هر چه سریعتر اقدام نمایید .

بیشتر واحد های مسکونی و آپارتمانی ساخته شده در این شهرک، کمتر از 20 سال قدمت دارند. این مسئله در قیمت آپارتمان در اندیشه تاثیر مثبتی داشته است. علاوه بر آن به زیبایی و فضای شهر نیز افزوده است. می توانید با ورود به فاز های ساختمانی شهرک اندیشه، تازگی را احساس کنید.

این شهر به دلیل برخورداری از باد های معروف منطقه شهریار، بسیار آب و هوای عالی دارد. می توانیم بگوییم یکی از پاک ترین و مناسب ترین مکان ها برای سکونت به شمار می رود. همین مساله باعث شده است قیمت آپارتمان در اندیشه مناسب و حتی در برخی مکان ها بالا باشد.

 

امکانات و دسترسی های مناسب در شهرک اندیشه

در ساخت واحد های مسکونی این منطقه تمام استاندارد های برتر شهری رعایت شده است. بهترین و بیشترین مراکز رفاهی، تجاری، درمانی، آموزشی و… در این شهرک در دسترس است. قیمت آپارتمان در اندیشه بسته به نزدیکی به امکانات رفاهی، می تواند مختلف باشد.

با خرید منزل مسکونی و اپارتمان در این منطقه، می توانید امکانات تحصیل فرزندان خود را به سادگی فراهم کنید. از آنجایی که بیشترین فضاهای سبز در فازهای 2و3 این شهرک قرار گرفته است، قیمت آپارتمان در اندیشه و فاز های 2و3 متغیر است.

یکی از بزرگترین و زیباترین مراکز تجاری و تفریحی در شهرک اندیشه ساخته شده است. این مرکز رفاهی با الهام از میدان نقش جهان طراحی و به اجرا درآمده است. مسلما نزدیک بودن ساختمان ها به این مرکز رفاهی می تواند در قیمت آپارتمان در اندیشه تاثیر گذار باشد.

زیرا دسترسی به این مرکز رفاهی هم یک امتیاز ویژه به شمار می رود، هم می تواند مکانی مناسب برای تفریح و سرگرمی ساکنین آن منطقه به شمار رود. باید بگوییم این شهرک دسترسی به مترو ندارد. اما می توان از طریق مترو کرج به شهرک اندیشه دسترسی داشت.

 

 

قیمت آپارتمان در اندیشه و بودجه لازم برای ان

اگر بخواهیم بودجه تقریبی برای خرید خانه در شهرک اندیشه اختصاص دهیم، باید بدانید هر فاز در این شهرک دارای چه امکاناتی می باشد. مسلما قیمت آپارتمان در اندیشه فاز 2 با فاز 3 متفاوت است. اما این تفاوت قیمت و تغییرات چندان محسوس نیستند.

اما بهتر است پیش از اقدام به خرید مسکن، از قیمت آپارتمان در اندیشه آگاه باشید. فاز دو این شهرک در قسمت غربی و جنوب غربی واقع شده است. این فاز یکی از قدیمی ترین فاز ها بعد از فاز یک شهرک اندیشه به شمار می رود.

می توانیم خانه های این منطقه را تلفیقی از خانه های آپارتمانی و ویلایی به شمار آوریم. البته باید بگوییم خانه های ویلایی این منطقه کمتر از 25 سال سن دارند. قیمت آپارتمان در اندیشه فاز دو بیشتر از فاز های دیگر است. زیرا این منطقه از دیگر فازها دور بوده و از این رو منطقه ای آرام و ساکن است.

اگر بخواهیم متوسط قیمت آپارتمان در اندیشه فاز دو را بیان کنیم، باید بگوییم تقریبا متری 6.5 میلیون تومان می باشد. البته این قیمت تقریبی بوده و مربوط به ساختمان هایی می باشد که سن آنها بیش از 15 تا 20 سال باشد.

با این تفاسیر می توانید یک خانه ی 250 متری را در این شهر به قیمت 1.5 میلیارد تومان خریداری نمایید. قیمت آپارتمان در اندیشه مسلما با قیمت خانه های ویلایی آن متفاوت خواهد بود. از این رو تصور نکنید تمام خانه های این شهرک، همین محدوده ی قیمتی را دارند.

یکی از زیباترین و پرطرفدارترین فاز های شهرک اندیشه، فاز 3 است. این ناحیه دارای فضای سبز عالی و کوچه هایی مدرن می باشد. از این رو قیمت آپارتمان در اندیشه فاز سه مسلما گران تر است. خانه های این منطقه نیز اکثرا ویلایی هستند و دارای مساحتی بالای 100 متر می باشند.

اگر بخواهیم قیمت آپارتمان در اندیشه فاز سه، و همچنین قیمت خانه های ویلایی این منطقه را تخمین بزنیم. باید بگوییم تقریبا هر متر 8 میلیون به بالا می باشد. این منطقه قیمت بالایی برای خانه های مسکونی خود در نظر گرفته است.

فاز 4 شهرک اندیشه یکی دیگر از مکان های مسکونی در این شهرک به شمار می رود. هرچه فاز های این شهر بالاتر می رود، قیمت آپارتمان در اندیشه نیز افزایش می یابد. این منطقه به دلیل داشتن بازار بزرگ ایرانی اسلامی، (همان بازاری که با الهام از نقش جهان اصفهان ساخته شده است) از گران ترین واحد های مسکونی برخوردار است.

تقریبا باید بگوییم خانه های ویلایی در این منطقه بیش از 5 سال قدمت ندارند. از این رو قیمت آپارتمان در اندیشه فاز 4 را می توانیم به صورت تقریبی، متری 16.5 میلیون تومان بیان کنیم. کسانی که در این منطقه زندگی می کنند اصولا از افراد مرفه نشین می باشند.

فاز 5 این شهر به دلیل داشتن آرامش محیطی، از شهرت بالایی برخوردار است. تمام و یا بیشتر خانه های مسکونی این منطقه دارای کمتر از 10 سال سن هستند. قیمت آپارتمان در اندیشه فاز 5 را می توانیم حدود متری 20 میلیون تومان بیان کنیم.

 

مزایای خرید خانه در شهرک اندیشه 

اگر قصد دارید در این شهرک اقدام به خرید آپارتمان و یا خانه های ویلایی نمایید، بهتر است در محیط های ارام و مناسب اقدام به خرید کنید. درست است که قیمت آپارتمان در اندیشه و در فازهای مختلف، متفاوت است. اما هر کدام از این فاز ها دارای مزایا و ویژگی های خاصی می باشند.

از این رو خرید مسکن در هر یک از فاز ها می تواند مزایای ویژه ای داشته باشد. به صراحت می توانیم بیان نماییم که تمام ساختمان های ساخته شده در این شهرک، از استاندارد های لازم شهرسازی برخوردار هستند. پس مسلما قیمت آپارتمان در اندیشه بسته به تمام این ویژگی ها می تواند متغیر باشد.

این شهرک در آینده ی نه چندان دور، خود به شهری بزرگ با تمام امکانات تبدیل خواهد شد. زیرا هر ساله امکانات بیشتری برای این شهرک قرار می دهند. از طرفی نیز رشد جمعیت شهرک اندیشه منجر شده است تا قیمت آپارتمان در اندیشه رو به افزایش گذارد.

تمام این مسائل می تواند این شهرک را به یکی از نقاط ویژه و خاص در اطراف تهران تبدیل نماید. مکانی مناسب و آرام برای زندگی و اقامت.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا