سبک زندگی

شرایط زندگی و اجاره خانه در قشم

 

یکی از مکان های دیدنی و زیبا، با آب و هوای لذت بخش، جزیره ی قشم است. زندگی در این جزیره می تواند آرزوی خیلی از کسانی باشد، که به این جزیره سفر کرده اند. با اجاره خانه در قشم می توان به راحتی تجربه ی یک زندگی شیرین در این جزیره را به دست آورد.

این جزیره محیطی آرام و بدون هیاهو برای زندگی به شمار می رود. با اجاره خانه در قشم می توانید یک زندگی رویایی را برای خود تدارک ببینید. پیاده روی در کنار ساحل دریای عمان می تواند ساعت ها زمان شما را از آن خود نماید.

ساحل زیبای جزیره ی قشم یکی از زیباترین مکان های دیدنی این جزیره به شمار می رود. همین زیبایی و جذابیت محیط جزیره باعث شده است تا افراد بسیاری به اجاره خانه در قشم اقدام کنند. این جزیره را می توانیم به عنوان یکی از بزرگترین و زیباترین جزایر خلیج فارس به شمار آوریم.

اگر بخواهیم به تاریخ این جزیره بپردازیم، باید بگوییم جزیره ی قشم در زمان ساسانیان با نام ابرکاوان شهرت داشته است. این جزیره بخشی از استان هرمزگان به شمار می آید. برای سفر به جزیره ی قشم باید از هرمزگان عبور نمایید.

با زندگی و اجاره خانه در قشم فرصت بسیاری دارید تا آرامشی که در زندگی به دنبال آن بوده اید، بدست آورید. این شهرستان موقعیت استراتژیک مهمی دارد. از دیر باز نیز این چنین بوده است. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند در این جزیره زندگی کنند.

این منطقه ازاد تجاری بهترین محیط برای زندگی و تجارت به شمار می رود. کافیست اقدام به اجاره خانه در قشم نمایید، پس از آن صنعت تجارت را در این جزیره پیش بگیرید.

 

مکان های دیدنی و گردشگری جزیره قشم

با اجاره خانه در قشم و زندگی در این منطقه می توانید تمام مکان های دیدنی و گردشگری را از نزدیک شاهد باشید. یکی از مکان های دیدنی جزیره ی قشم دره ستارگان است. با سفر به این جزیره می تواند محلی به نام دره ستارگان را مشاهده کنید. این دره گویی میلیون ها ستاره را در خود جای داده است.

ستون ها و دالان های تو در تویی که در پس سال های طولانی با وزش باد و طوفان به وجود آمده اند. این دره همه اش از سنگ و خاک و ماسه ساخته شده است. می توانید با اجاره خانه در قشم، برای اقامت موقت و یا دائم به بازدید از این دره بپردازید.

یکی از روستای جزیره قشم که می تواند محلی مناسب برای زندگی به شمار رود بندر لافت است. با اجاره خانه در قشم می توانید زیباترین غروب ها را در این روستای بی نظیر شاهد باشید. این روستا در اصل، سمت شمال غرب قشم قرار گرفته است.

بادگیر های بلندی که در این منطقه قرار دارند به علاوه ی جنگل های زیبای حرا، باعث شده است تا این جزیره محلی مناسب برای زندگی و اجاره خانه در قشم باشد.

جنگل های حرا نیز یکی دیگر از جاذبه های دیدنی این منطقه به شمار می رود. می توانید با اجاره خانه در قشم مدتی طولانی را در این منطقه به زندگی بپردازید. از این رو باید بدانید چه مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری در قشم در انتظار شماست.

علاوه بر تمام این مکان های دیدنی و جذاب، می توانید با زندگی و اجاره خانه در قشم به بازدید از تنگه چاهکوه نیز بپردازید. این تنگه در دل کوه های سنگی به وجود آمده است. مسیر این تنگه با دیواره های سربه فلک کشیده اش، حتی راه رفتن را نیز دشوار می کند.

از طرف دیگر به راحتی نمی تواند در این تنگه آسمان را مشاهده نمایید. اجاره خانه در قشم می تواند برای شما هم یک موقعیت زندگی تفریحی به شمار رود، هم می تواند برای شما ارامش و اسایش به بار آورد. علاوه بر این موارد، روستای گوران، دره تندیس ها، جزیره ناز، جزیره هنگام، جزیره هرمز و… را نیز مشاهده نمایید و لذت ببرید.

 

 

موقعیت جغرافیایی جزیره زیبای قشم

در زمان های قدیم این جزیره به عنوان یک شهر بندری در خلیج فارس شناخته می شد. پس از سالها به معروفیت دست یافت و به جزیره ی بزرگ قشم تبدیل شد. اجاره خانه در قشم می تواند شما  را به مردمی خونگرم نزدیک کند.

جزایر کیش و چابهار معمولا دارای امکانات بهتر و بیشتر بوده اند. اما از یک طرف نیز این جزایر مناطق پر هیاهویی می باشند. اما جزیره قشم می تواند مکانی مناسب برای استراحت به شمار رود. از این رو این جزیره موفق شده است رتبه ی اول را در زمینه ی گردشگر پذیری به دست آورد.

می توانید با اجاره خانه در قشم برای مدت کوتاهی به این جزیره سفر کنید. یا این که برای زندگی به مدت طولانی به این جزیره مراجعه کنید. برخی از افراد با شنیدن نام منطقه تجاری آزاد، اولین جزایری که به ذهنشان خطور میکند، جزیره کیش، چابهار، آستارا و … می باشند.

اما جزیره ی زیبای قشم نیز همچون دیگر جزایر از امکانات رفاهی برخوردار شده است. از این رو می توانیم این جزیره را نیز به عنوان یکی از مناطق آزاد و تجاری، با موقعیت مناسب برای زندگی به شمار آوریم. با اجاره خانه در قشم، این موقعیت را برای خود فراهم می نمایید، تا یک زندگی عالی و امن را تجربه کنید.

این منطقه ی آزاد موفق شده است در طول سه ماه اول سال بیش از دو میلیون مسافر را به سمت خود جذب نماید. می توانیم جزیره قشم را به عنوان رقیبی بزرگ برای جزیره کیش به شمار آوریم. با اجاره خانه در قشم به راحتی می توانید تجارت خود را داشته باشید و زندگی بی نظیری برای خود بسازید.

 

آب و هوای جزیره برای زندگی در قشم 

این جزیره دارای آب و هوای گرم و مرطوب می باشد. از این رو کسانی که قصد دارند اجاره خانه در قشم انجام دهند، باید بدانند که این منطقه آب و هوای گرمی دارد. به صراحت می توانیم بگوییم رطوبت و فشار هوا در این جزیره بالا می باشد.

در تابستان هوای این جزیره به شدت گرم می شود. حداکثر و حداقل دمای روزانه ی این جزیره برای زندگی برابر است با 33 و 18 درجه سانتی گراد. با اجاره خانه در قشم باید بتوانید گرم ترین زمان های این جزیره را تحمل نمایید. گرم ترین زمان ها در این منطقه از 10 تیر تا 10 شهریور می باشد.

علاوه بر آن ماه های دی و بهمن سردترین ماه های سال در جزیره قشم به شمار می رود. از این رو زندگی در این منطقه می تواند برای شما روزهای سرد و گرم بسیاری در بر داشته باشد. پس اگر قصد دارید در این جزیره زندگی کنید، باید خودتان را با آب و هوای این منطقه وفق دهید.

 

 

قیمت مسکن و اجاره خانه در قشم 

باید بگوییم که قیمت مسکن در این جزیره نسبت به جزیره ی کیش ارزان تر است. می توانید گران ترین مسکن را در منطقه ی سام و زال اجاره و خریداری نمایید. اجاره خانه در قشم مخصوصا منطقه ی گران قیمت سام و زال، با قیمتی مناسب در دسترس گردشگران می باشد.

اما می توانید خانه های ارزان قیمت را نیز در منطقه بوستان و سیستان این جزیره بیابید. در سال های اخیر به دلیل افزایش رفت و آمد به این جزیره، قیمت خرید و فروش و رهن و اجاره خانه در قشم افزایش یافته است. اما باز هم خانه های ارزان و گران را در این شهر به راحتی می توانید شناسایی نمایید.

شهرک سام و زال یکی از گران ترین مناطق مسکونی جزیره قشم به شمار می رود. از این رو برای خرید مسکن در این منطقه باید مبلغی معادل 150 تا 300 میلیون بپردازید. اما از طرفی دیگر می توانید ارزان ترین مناطق مسکونی را نیز در شهرک سیستان با 100 میلیون خریداری نمایید.

اجاره خانه در قشم و همچنین اجاره سوئیت و آپارتمان، از مبلغ 400 هزار تومان در ماه آغاز و تا 1 میلیون تومان نیز صورت می پذیرد.

 

موقعیت اقتصادی برای زندگی در جزیره قشم

در قشم شرکت های بسیار وجود دارند که موقعیت اقتصادی و شغلی مناسبی برای مردم این منطقه فراهم نموده اند. شرکت تولیدی قهوه، یکی از بزرگترین شرکت های این جزیره به شمار می رود. برخی از این افراد با اجاره خانه در قشم، به منظور فعالیت شغلی اقدام به زندگی در این منطقه می نمایند.

جزیره قشم موفق شده است در ماههای اخیر کالاهای بسیاری را نظیر توتون، خاک سیما، کاغذ و مقوا، نمک و گوگرد، فولاد و آهن، ماشن آلات و … را با ارزش بالایی صادر نمایند. این جزیره در زمینه ی گردشگری نیز دارای اقتصاد فعالی می باشد.

بسیاری از گردشگران از داخل و خارج به جزیره قشم سفر می کنند. با اجاره خانه در قشم مدتی را در این منطقه سکونت نموده و به تفریح و گردش می پردازند. از این رو می تواند سفر این گردشگران، موقعیت اقتصادی بهتری برای قشم فراهم نماید.

پس اگر تصمیم دارید در این جزیره به زندگی و تجارت بپردازید، می توانید به راحتی با اجاره خانه در قشم، به فعالیت های متعددی دست بزنید. بدون تردید این جزیره می تواند در زمینه کسب و کار و سرمایه گذاری بهترین انتخاب برای شما باشد.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا