تهران شناسی

اطلاعاتی جامع و کامل در مورد قیمت املاک امیرآباد

 

امیرآباد یکی از محله های واقع در منطقه ۶ کلانشهر تهران می باشد که در بخش شمال غربی این شهر واقع شده است. از آنجا که این محله به مرکز شهر تهران نزدیک می باشد و دانشگاه های مهم و اداره های دولتی در این محله واقع شده اند به یکی از محله های محبوب برای سکونت کارمندان و دانشجویان تبدیل شده است. یکی از قدیمی ترین بوستان های کلانشهر تهران به نام بوستان لاله نیز در این محله قرار گرفته است. از دیگر اماکن مهم موجود در این محله می توان به موزه هنرهای معاصر و موزه فرش اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم قیمت املاک امیرآباد را به طور کامل و جامع مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد خرید خانه در این محله را دارید بهتر است تا پایان مقاله ما را همراهی نمایید.

 

آشنایی با موقعیت جغرافیایی محله امیرآباد

محله امیرآباد از بخش غرب به بزرگراه چمران و محله گیشا، از سمت مشرق به بزرگراه کردستان، از بخش جنوب به بلوار کشاورز و از بخش شمال به بزرگراه شهید همت محدود شده است.

 

بافت محله امیرآباد چگونه است؟

محله امیرآباد به عنوان یکی از محله های اداری و فرهنگی کلانشهر تهران شناخته شده است. از آنجا که چندین دانشگاه در این محله قرار گرفته اند و همچنین برخی از اداره های مهم دولتی شهر تهران در این منطقه واقع شده است به عنوان یکی از محله های محبوب تهران برای دانشجویان و کارمندان محسوب می شود. مراکز تفریحی و رفاهی بسیار زیادی از جمله کافه، باشگاه، کتابفروشی و مراکز آموزشی در این محله قرار گرفته اند. با وجود نوساز بودن بافت این محله، سعی شده تا بافت سنتی خود را نیز حفظ کند. از این رو علاوه بر آپارتمان های شیک و نوساز می توان در این محله خانه های ویلایی و حیاطدار را مشاهده نمود. در انتهای خیابان کارگر شمالی مجموعه خوابگاهی بزرگ به نام کوی دانشگاه واقع شده است که به عنوان یکی از بخش های ویژه این محله شناخته می شود. ساختمان های رفاهی، صنفی و اداری در کنار این خوابگاه و در محوطه کوی قرار گرفته اند.

 

911643 622 1024x768 1 - اطلاعاتی جامع و کامل در مورد قیمت املاک امیرآباد

 

آشنایی با تاریخچه املاک امیرآباد

قبل از دهه ۲۰ در اکثر زمین های این محله محصولاتی همچون جو و گندم کشت می شد. به دستور امیر کبیر در فاصله ۵ کیلومتری شمال غرب تهران محله امیرآباد تأسیس شد. برای احیای زمین ها و ایجاد قنات ها امیر کبیر باغ ها و اماراتی در این محله احداث نمود. از آنجا که آب و هوای این منطقه نسبت به تهران مطبوع تر و خنک تر بود، امیر کبیر اغلب برای استراحت به محله امیرآباد می آمد.

در کنار روستای امیرآباد به دستور ناصرالدین شاه قورخانه ای احداث شد. در حقیقت قورخانه همان قزل قلعه می باشد که برای نگهداری وسایل لشکری در آن زمان مورد استفاده قرار می گرفته است. بعدها این مکان به ساواک داده شد و به زندانی سیاسی تبدیل شد. پس از به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی این زندان تخریب شد و بخشی از فضای آن به میدان میوه و تره بار و فروشگاه شهروند تبدیل شد. از سال ۱۳۲۰ تا ۱۳۲۴ بخش عظیمی از این زمین ها که در آن گندم و جو کاشته می شد به نیروهای نظامی آمریکایی داده شد. با توجه به نیازهای مختلف نیروهای نظامی در این محله مراکز مختلف تأسیس شد که از این جمله می توان به خوابگاه سربازان، تعمیرگاه موتوری، ساختمان بهداری، ساختمان تصفیه خانه آب، کارخانه برق و کارخانه یخ سازی اشاره کرد.

 

آشنایی با خیابان های مهم محله امیرآباد

این محله از خیابان بندی های مختلف تشکیل شده است که در این بخش از مقاله به طور مختصر و تنها نام این خیابان ها را به شما معرفی خواهیم نمود.

 • خیابان باباطاهر
 • خیابان اعتصامی
 • خیابان رهی معیری
 • خیابان اعتمادزاده
 • خیابان کارگر شمالی
 • خیابان هشت بهشت
 • خیابان صالحی
 • خیابان جانبازان

 

آشنایی با مراکز آموزشی و فرهنگی واقع در مجاورت املاک امیرآباد

مراکز آموزشی بسیار زیادی در مجاورت املاک امیرآباد واقع شده اند که در این بخش از مقاله به معرفی برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

 • مدرسه ابتدایی غیرانتفاعی پسرانه شهریار که در خیابان کارگر شمالی واقع شده است یکی از مهمترین مراکز آموزشی این محله می باشد.
 • مدرسه ابتدایی غیرانتفاعی دخترانه ندا، این مدرسه ابتدایی نیز در خیابان کارگر شمالی واقع شده است و در خیابان چهارم آن قرار گرفته است.
 • دبیرستان دوره اول هیئت امنایی دخترانه یاس نبی در این محله در خیابان شهید فکوری واقع شده است.
 • دبیرستان دوره اول غیرانتفاعی پسرانه سرای دانش در کوچه اکبری
 • دبیرستان دوره اول غیرانتفاعی پسرانه پژوهش در خیابان بیستم
 • مدرسه ابتدایی عادی دولتی دخترانه شهید مدرس در نبش بلوار کشاورز
 • دبیرستان دوره دوم دخترانه راه هدی در خیابان بیست و سوم

علاوه بر این مدارس چندین دانشکده مهم دانشگاه تهران از جمله دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده مدیریت، دانشکده اقتصاد، پردیس شماره ۲ دانشکده های فنی، دانشکده فیزیک، دانشکده ادبیات و زبان های خارجه در مجاورت املاک امیرآباد واقع شده اند. پردیس دانشگاه تربیت مدرس و دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این محله قرار گرفته اند.

چندین آموزشگاه زبان خارجه که شامل زبان شکوه مرکز و زبان قانون می باشند نیز در این محله واقع شده اند. آموزشگاه موسیقی هم آوا، آموزشگاه موسیقی آیین فاخته و آموزشگاه موسیقی دریا از دیگر مراکز آموزشی و فرهنگی واقع در محله امیرآباد هستند.

 

Shariati hospital tehran - اطلاعاتی جامع و کامل در مورد قیمت املاک امیرآباد

 

آشنایی با مساجد، تکیه ها و حسینیه های در نزدیکی املاک امیرآباد

در این محله چندین مسجد و تکیه وجود دارد که از جمله مساجد شاخص و مهم این محله می توان به مسجد النبی خیابان کارگر شمالی، مسجد امیر (ع) روی به روی پمپ بنزین واقع در این محله اشاره کرد. البته بیان این نکته از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که با توجه به جمعیت این محله تعداد مسجدها کافی نمی باشد. حسینیه های واقع در مجاورت املاک امیرآباد شامل حسینیه الجواد (ع) در بلوار جانبازان جنوبی و حسینیه فداییان حضرت زینب، حسینیه آیت الله علوی و حسینیه امیرآبادیها هستند.

 

دسترسی ساکنین املاک امیرآباد به مراکز درمانی

سطح دسترسی ساکنین محله امیرآباد به مراکز درمانی نیز در سطح نسبتاً خوبی قرار دارد. از جمله بیمارستان های واقع در این محله می توان به بیمارستان دکتر شریعتی تهران، مرکز روماتیسم ایران، کلینیک تخصصی دندانپزشکی ارتش اشاره کرد. درمانگاه تخصصی دندانپزشکی مهران، کلینیک دندانپزشکی امیراباد، کلینیک جامی، کلینیک داخلی مسعود از دیگر مراکز درمانی مهم واقع در این محله می باشند. علاوه بر بیمارستان ها، کلینیک ها و درمانگاه ها داروخانه های زیادی نیز در امیرآباد قرار گرفته اند؛ که برخی از آن ها داروخانه دکتر سلام، داروخانه امیرآباد و داروخانه دکتر مغیثی هستند.

 

مراکز مهم دولتی واقع در محله امیرآباد

یکی از ویژگی های بارز محله امیرآباد قرارگیری مراکز مهم دولتی در این محله می باشد. از جمله مراکز مهم دولتی واقع در امیرآباد تهران می توان به سازمان انرژی اتمی ایران، راکتور تحقیقاتی تهران، هتل بین المللی لاله، ورزشگاه دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران، موسسه انتشاراتی دانشگاه تهران، صندوق تعاون و سرمایه گذاری مسکن بازنشستگان نیروهای مسلح اشاره کرد.

 

اماکن تفریحی و ورزشی موجود در محله امیرآباد

یکی از بهترین پارک های محله امیرآباد پارک لاله می باشد. پارک لاله به عنوان یکی از زیباترین و قدیمی ترین پارک های کلانشهر تهران شناخته شده است. موزه هنرهای معاصر که به عنوان یکی از مراکز فرهنگی واقع در این محله شناخته می شود در مجاورت پارک لاله قرار گرفته است. موزه فرش نیز یکی دیگر از اماکن تفریحی این محله است که در تقاطع خیابان فاطمی و کارگر شمالی واقع شده است. یکی دیگر از اماکن تفریحی واقع در این محله بازارچه سنتی می باشد که به عنوان پاتوقی برای جوانان این محله به حساب می آید.

 

سطح دسترسی ساکنین املاک امیرآباد

از آنجا که امیرآباد در بین تعدادی بزرگراه تهران واقع شده است سطح دسترسی آن بسیار مطلوب می باشد، این محله همچنین برای عبور و مرور وسایل نقلیه شخصی وضعیت مناسبی دارد و ترافیک بسیار سنگین در این محله وجود ندارد. وسایل نقلیه عمومی همچون مترو (ایستگاه میدان جهاد، میدان انقلاب و دانشگاه شهید مدرس)، خطوط اتوبوسرانی نیز آماده خدمت رسانی به مردم هستند مسیر این ایستگاه های اتوبوس رانی از پایانه معین به شهرک والفجر و میدان ولیعصر به شهرک ولیعصر می باشد. از میدان انقلاب و دیگر محله های کلانشهر تهران تاکسی های خطی خدمات قابل توجهی به مردم ارائه می دهند. این محله به بزرگراه شهید همت، بزرگراه کردستان، بزرگراه شهید حکیم، بزرگراه چمران دسترسی مناسبی دارد.

 

7917016 1024x768 1 - اطلاعاتی جامع و کامل در مورد قیمت املاک امیرآباد

 

قیمت املاک امیرآباد چقدر است؟

جمعیت محله امیرآباد به بیش از ۲۲ هزار نفر رسیده است. قیمت املاک امیرآباد نیز به خیابان بندی های مختلف این محله بستگی دارد و دارای دامنه ای از ۸ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان می باشد. البته قیمت املاک امیرآباد به دیگر عوامل همچون سن، کیفیت مصالح استفاده شده در ساخت خانه ها، موقعیت ساختمان و کاربری آن بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی مختصر در رابطه با قیمت املاک امیرآباد در خیابان های مختلف را بیان کنیم.

 

 • برای خرید هر متر مربع از املاک امیرآباد واقع در مجاورت بیمارستان قلب تهران باید هزینه ای معادل ۶ میلیون و هفتصد هزار تومان پرداخت کنید.
 • قیمت املاک امیرآباد واقع در خیابان کارگر به طور تقریبی به ازای هر متر مربع ۶ میلیون تومان خواهد بود.
 • املاک امیرآباد واقع در بلوار آزادگان کوچه ۲۷ غربی ۵ میلیون و هشتصد هزار تومان می باشد.
 • در خیابان سیندخت شمالی برای خرید هر متر مربع باید ۶ میلیون و پانصد هزار تومان پرداخت نمایید.
 • در خیابان جانبازان ۶ میلیون تومان می باشد.
 • در خیابان گردآفرید ۶ میلیون و پانصد هزار تومان می باشد.
 • در خیابان دائمی یا خیابان مرجان قیمت املاک معادل ۴ میلیون و پانصد هزار تومان می باشد.
 • در خیابان هفدهم ۸ میلیون تومان می باشد
 • در خیابان اعتمادزاده معادل ۶ میلیون و هفتصد هزار تومان می باشد.
 • املاک امیرآباد واقع در مجاورت پمپ بنزین معادل ۶ میلیون و هفتصد هزار تومان می باشد.
 • در خیابان مظفری خواه معادل ۴ میلیون و ششصد و شصت هزار تومان
 • و در نهایت در خیابان کارگر شمالی ۶ میلیون و چهارصد هزار تومان می باشد.

 

نکات مهم برای خرید خانه و ملک

در این مقاله سعی شد تا اطلاعاتی مهم و کلیدی در رابطه با محله امیرآباد را به شما ارائه دهیم. حال با توجه به این اطلاعات اگر تصمیم قطعی و نهایی خود مبنی بر خرید املاک امیرآباد را گرفته اید بهتر است قبل از انجام هر گونه اقدامی با نکات مهم که هنگام خرید ملک باید رعایت شوند آشنایی داشته باشید تا قادر به خرید خانه با خیالی راحت و بودن مواجهه با انواع مشکلات باشید. قبل از اینکه خانه ای را خریداری کنید بهتر است آن را مورد ارزیابی قرار دهید و همچنین از چندین خانه بازدید کنید تا در نهایت بتوانید از بین انتخاب های خود بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

 • یکی از نکات مهم قبل از خرید خانه بازبینی سیستم های گرمایشی و سرمایشی تعبیه شده در ملک مورد نظر می باشد. در هنگام بازدید از شوفاژخانه یا موتورخانه ملک مورد نظر باید به این نکته توجه کنید که این مکان ها باید به پنجره تهویه و اعلام حریق مجهز باشند.
 • اولین چیزی که در بازدید از خانه ها نظر مخاطبان را به خود جلب می کند نمای ساختمان می باشد. نمای ساختمان مورد نظر شما باید با دوام و زیبا بوده و انواع سنگ ها از جمله سنگ گرانیتی در ساخت آن ها استفاده شده باشد تا شستشوی آن ها ساده تر و کم هزینه تر باشد.
 • یکی دیگر از نکات مهم هنگام خرید خانه توجه به ورودی ملک مورد نظر می باشد. ورودی مورد نظر باید دارای عرض استاندارد باشد که مقدار استاندارد آن بیش از ۱۱۰ سانت می باشد. همچنین باید به راه پله های تعبیه شده در ساختمان توجه کنید که عرض پله ها در استاندارد مناسب باشد تا رفت و آمد از این پله ها آسان تر انجام گیرد.
 • یکی از موارد ضروری برای خرید املاک امیرآباد توجه به نقشه معماری آن می باشد. همچنین مشورت با متخصصین و مشاوران در این امر حیاتی می باشد.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا