تهران شناسی

مجتمع مسکونی ونک پارک؛ برج هایی ماندگار در دل پایتخت

 

مجتمع مسکونی ونک پارک

مجتمع مسکونی ونک پارک یکی از عظیم ترین پروژه های آپارتمانی پایتخت است که متشکل از 5 برج می باشد.  مجتمع مسکونی ونک پارک شامل دو برج 24 طبقه در ضلع شمالی و سه برج 17 طبقه در ضلع جنوبی می باشد. این مجتمع در شمال محله یوسف آباد در جنوب بزرگراه همت و خیابان شهید علیخانی و در محله شیراز واقع شده است. از لحاظ جغرافیایی این مجتمع در غرب بزرگراه کردستان و شرق شهرک والفجر قرار دارد.

تهران پایتخت ایران و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ایران است که جمعیت آن به دلایل مختلفی مانند کار و اشتغال و امور تجاری و امکانات فرهنگی و رفاهی بیشتر و سایر عوامل کوچک و بزرگ همچنان رو به رشد است.

حال در این میان بسیاری از برج سازان، معماران و سرمایه داران به هدف کنترل بهتر سکونت و تمرکز این جمعیت روز افزون اقدام به ساخت و ساز برج های بسیار بلند در مناطق مختلف تهران کرده اند که این امر باعث رونق ساخت و ساز و گرایش به ایجاد آسمان خراش ها و برج های مسکونی در تهران شده است.

هر چند که اغلب برج ها و آسمان خراشها در تهران قدمتی بالاتر از 10 یا 20 سال ندارند اما برج هایی هم در تهران دیده می شوند که جزء قدیمی ترین سازه های چند طبقه تهران هستند. مجتمع مسکونی ونک پارک در جرگه همین برج های چندین ساله تهران است که در زمینی با وسعت 33700 متر مربع در محدوده ی منطقه 6 شهرداری تهران قد برافراشته است.

از لحاظ پیشینه باید گفت که مجتمع مسکونی ونک پارک  پیش از انقلاب و در سال 1357 توسط عبدالعزیز فرمانفرماییان معمار مشهور ایرانی طراحی شد. پس از انقلاب عملیات ساخت این پروژه مسکونی توسط بنیاد مستضعفین انقلاب اسلامی پیگیری شد و در طی سال های 1367، 1373 و 1380 بتدریج فازهای مختلف آن به بهره برداری رسید.

مجتمع مسکونی ونک پارک 5 برج به نامهای دماوند، الوند، سبلان، سهند و البرز دارد. با توجه به امکانات زیادی که در این مجتمع مسکونی فراهم شده است عده زیادی تمایل به سکونت در این مجتمع دارند و به عبارتی برای دستیابی به آن سر و دست می شکنند. به همین دلیل بندرت پیش می آید که واحدهای این برج خالی بماند. اگر شما هم تمایل دارید اطلاعاتی در مورد این مجموعه بدست بیاورید با ما همراه باشید.

 

چرا برج ها در تهران برای زندگی بهتر هستند؟

زندگی در پایتختی مانند تهران با این حجم از شلوغی، ترافیک و تراکم جمعیت دردسرهای زیادی به همراه دارد. اغلب افرادی که در تهران زندگی می کنند روزانه مسیرهای طولانی را برای رسیدن به محل کار خود صرف می کنند. بنابراین در چنین شرایطی انرژی زیادی برای کارها و امور متفرقه باقی نمی ماند.

 

 

1.مجتمع مسکونی ونک پارک چه مزایایی دارد؟

با شکل گیری برج های مسکونی در تهران بتدریج امکانات رفاهی مختلف هم ضمیمه آن شد و روز به روز شرایط به گونه ای فراهم می شود تا برج نشینان نیاز کمتری به تردد در خیابان های شهر داشته باشند. این امکانات تا جایی پیش رفته است که امروزه زمین بازی کودکان و سالن های ورزشی و استخر هم در محوطه های برج های مسکونی تعبیه شده است. این یعنی دریافت بیشترین خدمات در ازای پرداخت هزینه برای خرید یا اجاره واحد مسکونی که هر کسی را برای داشتن زندگی امن و راحت وسوسه می کند.

از سوی دیگر برج های مسکونی اغلب در مناطقی برپا می شوند که در نبض شهرها قرار گرفته اند و به مراکز خرید و تفریحگاهها نزدیکترند. علاوه براین برجها و مجتمع های مسکونی اغلب در مناطق بالای شهر واقع می شوند و از لحاظ امکانات و شرایط فضای شهری مزایای بیشتری دارند.

مجتمع مسکونی ونک پارک هم از این امر مستثنی نیست و با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد دسترسی های بسیار مناسبی به بزرگراه ها و مسیرهای اصلی دارد. در نهایت باید این را هم بیفزاییم که برج های مسکونی امنیت بیشتری برای زندگی دارند و با توجه به امکانات حفاظتی و ایمنی خیالتان را از هر بابت راحت می کنند.

برج های مجتمع مسکونی ونک پارک با وجود سیستم نگهبانی شبانه روزی، امکان سرقت و هر گونه ناامنی را تا 90  درصد پایین می آورد و امنیت و آسایش را برای ساکنان فراهم می کند.

 

مجتمع مسکونی ونک پارک چه امکاناتی دارد؟

این برج های قد بر افراشته در منطقه یوسف آباد امکانات رفاهی زیادی مانند استخر روباز، زمین های فوتبال و بسکتبال، زمین بازی کودکان، رستورانها و فست فودها، مراکز خرید و بانکها و سالن های ورزشی ایروبیک و یوگای مخصوص بانوان می باشد. مجتمع مسکونی ونک پارک بالغ بر 6 هزار متر مربع فضای سبز و آبنما دارد.

وجود زمین بازی کودکان در مجتمع مسکونی ونک پارک باعث شده است که خانواده ها از رفتن به پارکهای عمومی که زمان زیادی می گیرد راحت شوند.

 

 

2.مجتمع مسکونی ونک پارک چه امکاناتی دارد؟

سایر امکانات رفاهی و تاسیسات مجهز مجتمع مسکونی ونک پارک شامل شوتینگ زباله، تجهیزات گرمایش و سرمایش مرکزی و نوسازی شده، دارای سیستم دوربین های مدار بسته و کنترل تردد در بخشهای مختلف مشاعات مجتمع و مجهز به اتاق مانیتورینگ برای بررسی شبانه روزی، درهای ورودی و آسانسورهای مجهز به قفل های کارتی، موتور برق اضطراری برای تامین برق آسانسور در مواقع خاص، سیستم روشنایی تجهیز شده در راهروهای برج،  سیستم مجهز اعلان و اطفای حریق و همچنین دارای شبکه زیر ساخت مجهز فیبر نوری در تمامی قسمت های مجتمع می باشد.

تمامی برج ها به دو ردیف پله اضطراری داخلی و همچنین پله های اضطراری برای فرار مجهز هستند که در بیرون ساختمان و بخش خارجی برج قرار دارد که به وسیله درهای ضد حریق از راهروی داخلی مجزا شده اند.

فضای موتورخانه برج های ونک پارک در حدود 1200 متر مربع مساحت دارد. تمامی برج های این مجتمع مجهز به فن کوئل هستند. بازای هر واحد آپارتمان پارکینگ و انباری مجزا در نظر گرفته شده است. پارکینگهای این مجتمع در طبقه همکف و یک طبقه زیر زمین قرار دارد.

در طبقات همکف مجتمع مسکونی ونک پارک مراکز خدماتی برای رفاه بیشتر ساکنان این مجموعه گرد هم آمده اند. مراکزی همچون مهد کودک، دفاتر کار و شرکتها ، بانکها، زمین بازی که نیاز ساکنان را برای تردد در شلوغی ها و ترافیک شهر در مسیرهای طولانی کاهش می دهد. راهروی ورودی مجتمع مسکونی ونک پارک از سنگ های بسیار ناب و مرغوب کوههای خرم آباد سنگفرش شده است.

 

تلفن مرکزی در برج

همه واحدهای برج دارای تلفن های سنترال داخلی هستند و می توانند با نگهبانی و یا واحدهای دیگر تماس داخلی برقرار کنند. این امکان باعث می شود ساکنان برج بتوانند ارتباط بهتری با هم داشته باشند و در صورت لزوم و بروز مشکل احتمالی همدیگر را خبر کنند.

 

آسانسور باری

علاوه بر اینکه برج ها مجهز به آسانسورهای مسافری برای استفاده روزانه هستند؛ هر برج یک آسانسور باری دارد که ساکنین می توانند برای اسباب کشی ان را مورد استفاده قرار دهند. این آسانسور با اتاقک بزرگ می تواند بارهایی با وزن بالا را تحمل کند.

 

 

3.امکانات مجتمع مسکونی ونک پارک

سیستم سرمایشی و گرمایشی

با توجه به قدمت مجتمع مسکونی ونک پارک ممکن است تصور کنید سیستم گرمایش و سرمایش آن کارایی لازم را ندارد اما باید بدانید که ساکنان این برج ها سیستم سرمایش و گرمایش را نوسازی کرده اند و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

 

شوتینگ زباله

انتقال زباله به خارج از محیط خانه همیشه باعث ایجاد دردسرهای برای افراد خانواده است خیلی مواقع ممکن است به دلیل فراموشی یا سهل انگاری زباله ها در خانه بمانند و موجب آلودگی و بوی نامطلوب شوند. این مسئله بخصوص در برج های مسکونی اهمیت بیشتر ی پیدا می کند. برای افرادی که در طبقات بالاتر برج زندگی می کنند جابجایی شبانه زباله ها کار ناخوشایندی خواهد بود. به همین دلیل در برج های مجتمع مسکونی ونک پارک سیستم شوتینگ زباله وجود دارد و ساکنین را از این مشکل رها کرده است.

 

شبکه برق اضطراری

یکی دیگر از امکانات بسیار خوب مجتمع مسکونی ونک پارک استفاده از ژنراتور برق برای مواقع اضطراری و همچنین تامین روشنایی راهروها و برق آسانسور است. بنابراین اگر برق بطور ناگهانی قطع شود احتمال اینکه افراد در آسانسور و یا راهروهای ارتباطی ساختمان گیر کنند خیلی کم خواهد بود. علاوه بر اینها وجود زیر ساخت فیبر نوری در مجتمع مسکونی ونک پارک باعث شده است تا شبکه مخابراتی و کیفیت تماس ها تقویت شود.

 

سیستم اطفای حریق

برج های مجتمع مسکونی ونک پارک به سیستم اعلان حریق تجهیز شده اند و در مواقعی که آتش سوزی در محلی رخ دهد همه ساکنین در کوتاهترین زمان ممکن با خبر می شوند و می توانند برج را ترک کنند. علاوه بر این سیستم اطفای حریق که در این برج ها تعبیه شده کمک می کند تا حجم زیادی از آتش، پیش از رسیدن آتش نشان ها مهار شود و به واحدهای مسکونی و برج آسیب کمتری وارد شود.

 

سیستم مداربسته کنترل تردد

به دلیل اینکه تعداد زیادی از مردم در برج های ونک پارک زندگی می کنند طبیعی است که همه این افراد همدیگر را نشناسند. بنابراین رفت و آمد افراد متفاوت ممکن است باعث نگرانی خانواده ها برای حفظ امنیت شان باشد. به همین دلیل بخ منظور حفظ امنیت ساکنان، سیستم حفاظتی کنترل تردد در همه بخش های برج در نظر گرفته شده است. دوربین های مدار بسته در راهروها و آسانسورها و همه مشاعات نصب شده است. تصاویر این دوربین ها بطور شبانه روزی از طریق اتاق مانیتورینگ رصد می شود و همه رفت و آمدها تحت نظر قرار می گیرد. یکی دیگر از امکانات امنیتی برج هم وجود قفل های کارتی آسانسورها و درهای ورودی است که ورود و خروج به وسیله آن ثبت می شود و از بروز مشکلات امنیتی در مجتمع مسکونی ونک پارک جلوگیری می کند.

 

واحدهای اداری و تجاری برج

همانطور که گفته شد  در طبقه همکف برج های ونک پارک تعدادی واحدهای اداری و تجاری مانند بانک، رستوران و فست فود وجود دارد که این مراکز ساکنان برج را از ترافیک و طی کردن مسیرهای دور بی نیاز می کند. در برج سهند در کنار این واحدهای تجاری و اداری بخش های دیگری مانند دفتر مدیریت، انتظامات و اتاق مانیتورینگ هم به چشم می خورد که در برقراری نظم در مجتمع تاثیر بسیار زیادی دارد.

 

واحدهای مسکونی برج های ونک پارک چه متراژی دارند؟

در برج های سهند و سبلان در هر طبقه 4 واحد مسکونی وجود دارد اما سایر برج های مجتمع مسکونی ونک پارک در هر طبقه 6 واحد مسکونی طراحی شده است. اکثر واحدهای مسکونی برج های ونک پارک متراژی در حدود 155 متر دارند و دو خوابه و سه خوابه و یا با متراژ 215 متر  سه خوابه هستند.

برج الوند علاوه بر واحدهای آپارتمانی 155 و 215 متری در هر طبقه دو واحد 249 متری 4 خوابه نیز دارد.

با چنین شرایطی اگر دنبال خانه های 70 یا 80 متری مرسوم در تهران هستید باید بدانید که برج های ونک پارک انتخاب مناسبی برای شما نیستند.

می دانید که قیمت واحدهای مجتمع مسکونی ونک پارک تحت تاثیر عوامل زیادی تغییر می کنند؛ اما این مسئله  که آن واحد مسکونی در طبقه چندم برج واقع شده است تاثیر چندانی روی قیمت آن ندارد. هر چند که گاهی ممکن است یک واحد خاص به دلیل قرار گرفتن در طبقه مشخصی با ویوی خاص کمی گران تر قیمت گذاری شود.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا