تهران شناسی

مجموعه ورزشی انقلاب تهران چه امکاناتی دارد؟

مجموعه ورزشی انقلاب تهران که با نام مجموعه ورزشی انقلاب  نیز شناخته می شود ابتدا در سال 1377 تاسیس و در سال 1375 در اختیار سازمان تربیت بدنی کشور قرار گرفت.

مجموعه ورزشی انقلاب در ابتدا تنها 130 هکتار و بیشتر فعالیتش در زمینه اسب سواری، تنیس و گلف بود و همین امکانات اندک نیز برای عموم مردم آزاد نبود.

هم اکنون مجموعه ورزشی انقلاب تهران دارای 60 هکتار فضای روباز و سرپوشیده  همچنین فضای فرهنگی جداست.

این مجموعه خانوادگی در رشته های مختلفی مانند ماهی گیری، فوتبال ، بدن سازی، انواع ورزش رزمی، سونا، ماشین سواری، گلف، تنیس، بسکتبال، والیبال و اسکواش برای افراد علاقه مند و خانواده هایشان بهترین امکانات را فراهم آورده.

همچنین مجموعه ورزشی انقلاب از نظر مکان جغرافیایی دارای هوای بسیار عالی و پاک شمال تهران است.

یکی از محبوب ترین قسمت های این مجموعه ورزشی جاده ای به نام جاده تندرستی بوده این جاده تا 3000 متر و منظره تماشایی تونل سبز، درختان سربه فلک کشیده، نهر و آب نما و همچنین زمین های گلف در بین مردم تهران طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است.

 

مجموعه ورزشی انقلاب تهران

همانطور که در قسمت قبل بیان کردیم این باشگاه دارای امکانات بسیار زیادی است که برای مردم تهران بسیار جالب و جذاب بوده.

ما در این قسمت به معرفی و توضیح بخش های مختلف این مجموعه ورزشی میپردازیم تا افراد علاقه مند بهتر با محیط آشنا شده و تصمیم بگیرند به کدام قسمت علاقه دارند.

 

 

زمین تنیس مجموعه ورزشی انقلاب تهران

تنیس یک ورزش راکتی است که به صورت 2 یا 4 نفره انجام میشود هر کدام از بازیکن ها باید به وسیله ی راکت توپ را به زمین حریف خود پرتاب کنند تا زودتر امتیاز به دست آورند.

شاید این ورزش در برابر ورزش هایی مانند شنا، دوچرخه سواری و دویدن کمتر مورد پردازش و اشتیاق مردم قرار گرفته.

اما شاید ندانید تنیس بازی کردن به مدت یک ساعت کالری بسیاری را میسوزاند خوب اگر تصمیم دارید از همین امروز تنیس را شروع کنید به یک مجموعه ورزشی مناسب مراجعه کنید.

مجموعه ورزشی انقلاب تهران دارای 30 زمین خاک قرمز روباز و 7 زمین سرپوشیده است که برای تمرین و یادگیری این ورزش بهترین مکان محسوب می شود.

البته نباید امکاناتی مانند 6 استادیوم 1530 صندلی و استادیوم مرکزی با 1430 صندلی را فراموش کنیم به همین دلیل باشگاه تنیس مجموعه ورزشی انقلاب بزرگترین مجموعه تنیس در خاورمیانه شناخته می شود.

 

استخر مجموعه ورزشی انقلاب تهران

بخش جذاب بعدی را باید استخر سرپوشیده و روباز مخصوص آقایان و بانوان معرفی کرد.

یکی از فواید استخر تناسب اندام است که امروزه برای بسیاری از افراد مساله بسیار مهمی بوده همچنین فواید دیگری مانند کم شدن استرس، تقویت قلب، انعطاف پذیر شدن بدن و … نیز دارد.

مجموعه ورزشی انقلاب تهران استخر را با بهترین امکانات در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

استخرهای سرپوشیده و روباز مخصوص بانوان دارای جکوزی، سالن بدنسازی، حمام سنتی، ماساژ و … بوده همچنین استخر آقایان که به مراتب جذاب تر از استخر بانوان است و دارای بوفه، زمین بسکتبال، حوضچه آب سرد، جکوزی، والیبال ساحلی، فروشگاه ورزشی و …است.

 

پینت بال مجموعه ورزشی انقلاب تهران

بازی پینت بال یک ورزش چندین نفره است که به صورت دو تیم انجام میگیرد. هدف و برنده شدن در این بازی به این صورت است که هر تیم باید پرچم تیم مخالف را که در زمین حریف یا اواسط آن قرار دارد را زودتر از تیم رقیب فتح کند.

این بازی در سال 1380 وارد ایران و اولین باشگاه سرپوشیده پینت بال در مجموعه ورزشی انقلاب تهران احداث و شروع به کار کرد.

پینت بال مجموعه ورزشی انقلاب دارای غار، مکان اختفا، پل هوایی معلق، رودخانه و … است که جذابیت بازی را برای شرکت کننده ها دوچندان میکند.

 

زمین فوتبال چمن طبیعی و مصنوعی مجموعه ورزشی انقلاب تهران

فوتبال در کشور ما بعد از کشتی اولین ورزش ملی محسوب میشود اما همه ی ما میدانیم این ورزش پرطرفدارترین ورزش کشور است به همین دلیل باشگاه ها و ورزشگاه های زیادی برای این ورزش در سراسر کشور وجود دارد.

مجموعه ورزشی انقلاب تهران زمین های چمن طبیعی و مصنوعی را برای دوستداران و مراجعه کنندگان این رشته فراهم کرده است.

علاوه بر امکاناتی مانند دوش، سرویس بهداشتی، پیست دومیدانی این مجموعه دارای کلاس های آموزشی این رشته برای سنین مختلف نیز هست.

زمین چمن مصنوعی این مجموعه دارای امکاناتی مانند رختکن، سرویس بهداشتی، دوش آب گرم، دو زمین کوچک و بزرگ و پروژکتور که برای بازی در شب مورد استفاده قرار میگیرد است.

 

باشگاه بسکتبال و والیبال مجموعه ورزشی انقلاب تهران

بعد از فوتبال، والیبال و بعد بسکتبال از پرطرفدارترین و بهترین ورزش های گروهی در جهان و ایران هستند.

والیبال در سال 1299 وارد ایران شد این بازی در ابتدا قواعد و قوانین خاصی نداشته و هر بازیکن به صورت دلخواه با دست به توپ ضربه وارد می کرد اما پس از مدتی قوانینی که در کشورهای دیگر اجرا می شد در ایران نیز به کار گرفته شد.

این ورزش کم کم در کشور جا افتاد و باشگاه ها و ورزشگاه های زیادی برای آن تاسیس گردید.

بسکتبال به طور رسمی در سال 1314 در ایران معرفی و به صورت تدریجی در تمام مدارس کشور شروع به تدریس گردید.

وقتی در سال 1324 فدراسیون بسکتبال تاسیس شد ورزشگاه ها، باشگاه ها و زمین های مربوط به آن نیز در کشور زیاد شد.

مجموعه ورزشی انقلاب نیز در سال 1362 سالنی به صورت دو منظوره به والیبال و بسکتبال اختصاص داد همچنین برای علاقه مندان به والیبال و بسکتبال سالن هایی مانند سالن یادگار امام، سالن سی نگین، سالن شماره 13 و سالن خانوادگی را اختصاص داد تا طرفداران به راحتی به تماشای این ورزش های هیجان انگیز در مجموعه ورزشی انقلاب تهران بنشینند.

اسکواش بانوان و آقایان مجموعه ورزشی انقلاب تهران

اسکواش ورزشی همراه با راکت است که به صورت دو نفره یا چهار نفره انجام می شود این ورزش در زمینی که معمولا اطرافش را شیشه پوشانده انجام میگیرد.

یکی از راحتی های این بازی این است که بازیکن در هر قسمت از زمین بدون اینکه زمین به کسی اختصاص یابد میتواند ضربه بزند و مشکلی این ورزش این است که توپ در بیشتر مواقع از پشت سر بازیکن می آید.

3 گونه از اسکواش وجود دارد

 • اسکواش ساحلی
 • اسکواش باز
 • مینی اسکواش

اسکواش مجموعه ورزشی انقلاب در سال 1373 در شمال باشگاه ساخته شد که دارای 5 سالن با دو اتاق، فروشگاه ورزشی و 4 ردیف تماشاچی و همچنین 3 سالن با حمام و رختکن برای بانوان بوده و هر ساله شاهد رقابت هایی در این زمینه است.

علاقه مندان به این رشته ورزشی می توانند برای درک بهتر این رشته ورزشی به مجموعه ورزشی انقلاب تهران مراجعه نمایند.

 

 

باشگاه بدنسازی مخصوص بانوان و آقایان مجموعه ورزشی انقلاب

امروزه که بیشتر دختران و پسران داشتن اندامی مناسب برایشان حرف اول را میزند یک باشگاه مناسب بسیار مهم بوده وقتی نام بدنسازی می آید اول به یاد افرادی با بدن های تیره و عضله های بسیار می افتیم اما آن ها کسانی هستند که این ورزش را به طور تخصصی دنبال کرده و فرد صرفا برای داشتن اندامی زیبا لازم نیست این کار را انجام دهد و بدنسازی برای همه ی افرادی که میخواهند اندامی مناسب داشته باشند لازم است.

معمولا افراد برای داشتن اندامی زیبا به باشگاه های مربوطه مراجعه می کنند.

مجموعه ورزشی انقلاب تهران با داشتن بالاترین استاندارد و بهترین و مجهزترین دستگاه های بدنسازی از بهترین باشگاه های کشور به شمار می رود که برای بانوان و آقایان در بخش های جدا سالن هایی متنوع با بهترین امکانات فراهم کرده است.

 

باشگاه بولینگ مجموعه ورزشی انقلاب تهران

بولینگ به ورزشی گفته می شود که افراد در آن برای بدست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را با انگشتان گرفته و بر روی یک سطح صاف بغلتانند تا اشیایی که در آخر این سطح و با نام میله شناخته می شوند را بزنند.

برای گرفتن امتیاز کامل باید تمام میله ها در یک یا دو ضربه انداخته شوند.

این ورزش ابتدا از مصر شروع شد و در سال 1335 اولین سالن بولینگ در ایران افتتاح شد.

باشگاه بولینگ مجموعه ورزشی انقلاب در سال 1385 ساخته و بهره برداری شد این باشگاه 24 خط بولینگ اتوماتیک دارد و این خط دارای مکانیزم توپ برگردان اتوماتیک و سیستم امتیاز دهی خودکار می باشد.

این باشگاه از نظر کیفیت ساخت و تکنولوژی بالایی که دارد با باشگاه های مدرن جهان رقابت می کند.

 

 

سالن بیلیارد مجموعه ورزشی انقلاب تهران

این بازی در ابتدا در کشورهای مختلف به صورت متفاوتی انجام می شود به طور مثال در بعضی از کشورها این بازی در فضای باز و بر روی چمن انجام می گرفت اما با مرور زمان بیلیارد به فضای بسته همراه با میزی مستطیلی با سطحی سبز مانند چمن کشیده شد.

این بازی در سال 1380 به وسیله فدراسیون بیلیارد و بولینگ ایران رسمیت یافت و بعد آن برخی باشگاه ها فضایی به این بازی اختصاص دادند.

همچنین مجموعه ورزشی انقلاب فضایی 500 متری را به این بازی اختصاص داده که دارای 20 میز ایت بال و اسنوکر برای مردان و همچنین دارای 4 میز برای بانوان است.

این سالن دارای کافی شاپ نیز بوده و برای مراجعینی که هدفشان یادگیری این بازی جذاب است مجموعه ورزشی انقلاب تهران مربیان مجربی را به کار گرفته است.

 

گلف و مینی گلف در مجموعه ورزشی انقلاب تهران

گلف بازی است که توسط چوب های مختلف باید توپی را با کمترین ضربه های پی در پی داخل حفره انداخت.

این ورزش ابتدا توسط انگلیسی ها با ساختن زمینی در مسجد سلیمان وارد ایران گردید و فدراسیون این ورزش در سال 1374 تشکیل گردید

مینی گلف نیز ورزشی از خانواده گلف است تفاوت آن با ورزش گلف در مساحت کمتر آن است همچنین عدم نیاز این بازی به تحرک زیاد و قدرت بدنی بالا برای تمام سنین مناسب است.

بهترین زمین گلف در کشور که بتوان آن را مناسب بازی دید زمین گلف مجموعه ورزشی انقلاب تهران است این زمین دارای مسافت 44 هکتار، یک زمین رنج و 13 میدان بوده.

سالانه افراد علاقه مند بسیاری با مراجعه به مجموعه ورزشی انقلاب زیر نظر مربیان مجرب شروع به یادگیری این ورزش دلنشین می کنند

مینی گلف در این مجموعه دارای فضایی 2000 متری با کف موکت، نورپردازی، رستوران چهارفصل و فضای سبز بسیار زیبا بوده علاقه مندان میتوانند برای یادگیری این بازی دلنشین به این  مجموعه مراجعه نمایند.

 

زمین اسکیت مجموعه ورزشی انقلاب تهران

همواره اسکیت سواری یکی از ورزش های  لذت بخش برای افراد بخصوص کودکان است در پارک ها و فضاهای باز بسیاری از جوانان و کودکان را میبینیم که مشغول اسکیت سواری اند.

اگر به دنبال فضای مناسب و حرفه ای برای اسکیت سواری می گردید بهترین مکان برای تهرانی ها زمین اسکیت مجموعه ورزشی انقلاب است که دارای امکانات بسیاری مانند سالن اسکیت هاکی، نمایش و سرعت و پیست روباز دارای 5 رمپ که به تمام اسکیت بازان خوش آمد میگوید.

 

باشگاه صخره نوردی مجموعه ورزشی انقلاب تهران

آیا به ارتفاع علاقه مندید و هیجان را دوست دارید بهترین پیشنهاد برای شما صخره یا سنگ نوردی است.

صخره یا سنگ نوردی به افرادی که به وسیله طناب و ابزار مخصوص از صخره ها یا دیوار های مخصوص سالنی بالا و پایین می روند گویند.

باشگاه صخره نوردی مجموعه ورزشی انقلاب دارای امکانات تخصصی بسیار و مربیان برجسته جهت یادگیری مراجعین است.

 

باشگاه تیراندازی مجموعه ورزشی انقلاب تهران

ورزش تیراندازی ورزشی نیازمند سرعت و دقت بالاست و به 3 صورت خوابیده، ایستاده و نشسته انجام میگیرد.

باشگاه تیراندازی مجموعه ورزشی انقلاب امکانات بسیاری را برای بانوان و آقایان در سن های مختلف تدارک دیده است.

این باشگاه دارای 6 دستگاه فالینگ تارگت ،اهداف الکتریکی و 9 لاین تیراندازی با اهداف ثابت است.

 

فوتسال مجموعه ورزشی انقلاب تهران

ورزش فوتسال همان فوتبال داخل محیط بسته است این ورزش در محیطی به ابعاد سالن بسکتبال انجام می شود.

مجموعه ورزشی انقلاب سالنی به ابعاد 800 متر را برای ورزش فوتسال قرار داره که این بخش ویژگی های بسیاری مانند فضای سبز، فروشگاه، پارکینگ، سیستم گرمایشی، آبسردکن، رختکن و … دارد.

 

استخر ماهیگیری مجموعه ورزشی انقلاب تهران

اگر به ماهی گیری علاقه مندید همچنین فکر می کنید سرگرمی لذت بخش و جذابی است و دوست دارید تفریحی به این کار بپردازید و محیطی در اطرافتان مناسب این کار نداری استخر ماهیگیری بهترین مکان برای شماست.

استخر ماهیگیری مجموعه ورزشی انقلاب برای استخر ماهی با فضای سبز اطراف است که مراجعه کنندگان میتوانند در این بخش اوقات خوشی را سپری کنند.

این استخر شامل ماهی های کپور و قزل آلا بوده و افراد میتوانند بعد از ماهی گیری در بوفه های کنار این استخر ماهی های خود را آماده خوردن کنند.

 

سالن تخصصی بانوان مجموعه ورزشی انقلاب

بانوان عزیز با مراجعه به این مجموعه و وارد شدن به سالن تخصصی بانوان می توانند اوقات دلچسبی داشته باشند این مکان دارای 700 متر فضای باز و 2500 متر فضای داخل می باشد و امکاناتی مانند سالن آرایشی بهداشتی، انواع ماساژ، مشاوره رایگان، آب درمانی، سالن بدنسازی بزرگ با امکانات و تجهیزات به روز و …

 

سالن بدمینتون مجموعه ورزشی انقلاب تهران

همه ی افراد می توانند با یک راکت توپ را از روی تور پرت کنند و از این بازی و سرعت توپ لذت ببرند.

این مسابقه توسط دو نفر یا دو تیم دو نفره انجام می شود که در دو طرف زمین میمانند و باید توپ را با راکت به قسمت مشخصی از زمین حریف بندازند هر که زودتر به امتیاز 15 دست یافت برنده مسابقه است.

باشگاه بدمینتون مجموعه ورزشی انقلاب تهران در سالن یادگار انجام می شود افراد میتوانند هم برای بازی و هم یادگیری به این باشگاه مراجعه نمایند.

 

باشگاه پینگ پنگ مجموعه ورزشی انقلاب تهران

پینگ پنگ یا تنیس روی میز ورزشی است که توسط دو یا 4 نفر به وسیله راکت انجام می شود به این صورت که شرکت کنندگان باید توپ را به وسیله راکت بر روی یک میزی که در وسطش تور قرار دارد به زمین طرف پرت کنند.

جنس میز از یک نوع چوب سخت بوده و اگر توپ با تور برخورد کند قوانین خاصی دارد.

باشگاه تنیس روی میز مجموعه ورزشی انقلاب درای امکانات مختلفی بوده که علاقه مندان به این ورزش میتوانند برای یادگیری یا انجام این ورزش به این سالن مراجعه نمایند.

 

 

ورزش های رزمی مجموعه ورزشی انقلاب تهران

ورزش های رزمی شاخه های مختلفی دارد که افراد میتوانند در هر رشته و شاخه ای که دوست دارند شروع به یادگیری و فعالیت نمایند.

برخی از شاخه های ورزش رزمی مجموعه ورزشی انقلاب تهران

 • ورزش کیک بوکسینگ
 • ورزش ژیمناستیک
 • ورزش دفاع شخصی
 • ورزش کاراته

در سنین نونهال تا بزرگسال مخصوص بانوان و آقایان به صورت نیمه خصوصی و خصوصی پزیرای مراجعین عزیز می باشد.

 

باشگاه فوتبال حبابی مجموعه ورزشی انقلاب تهران

فوتبال حبابی که ورزشی جدید و متشکل از 3 ورزش کشتی سومو، زوربینگ و فوتبال می باشد دو فرد ابداع کننده فوتبال حبابی سعی در ساخت ورزشی همانند فوتبال با ایمنی و برخورد بیشتر کردند.

بنابراین در این ورزش افراد باید داخل حبابی مانند حباب ورزش زوربینگ شوند به طوری که نیمه بالایی بدن در داخل حباب قرار گیرد.

در این بازی نیز مانند فوتبال افراد باید سعی کنند تا توپ را به داخل دروازه حریف بندازند.

در بسیاری از کشورهای آسیایی این ورزش به عنوان ورزشی تفریحی انجام می شود.

مجموعه ورزشی انقلاب سالنی برای این ورزش نو ظهور اختصاص داده است افرادی که از هیجان و فعالیت بالا لذت میبرند میتوانند با مراجعه به مجموعه ورزشی انقلاب تهران اوقات خوشی را سپری نمایند.

 

باشگاه پدل مجموعه ورزشی انقلاب تهران

در برابر بسیاری از رشته های نو ظهور ورزشی ورزش پدل شاید حرفی برای گفتن داشته باشد این ورزش که مانند بسیاری از رشته های راکتی بدمینتون، اسکواش و پینگ پنگ است.

و مقداری از این ورزش ها را در خود جای داده امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده.

این ورزش در سال 1384 وارد ایران شد و اولین زمین پدل در مجموعه ورزشی انقلاب تهران ساخته شد.

این زمین در ابعاد 10 در 20 و دارای امکانات رفاهی مانند تهویه هوا و رختکن بوده که محیطی مناسب را برای مرجعین فراهم می سازد.

 

سالن خانوادگی، سالن همایش و سالن یادگار

در مجموعه ورزشی انقلاب تهران سالن های مختلفی نیز برای راحتی و لحظات خوش هرچه بیشتر مراجعین آماده شده.

سالن خانوادگی مجموعه ورزشی انقلاب برای انجام ورزش خانوادگی مراجعین ساخته شده و دارای 4 سالن برای انجام ورزش هایی مانند والیبال، بسکتبال، فوتسال و … است.

سالن یادگار امام این مجموعه که بزرگترین سالن آن نیز هست برای انجام بیشتر ورزش ها مناسب بود این سالن دارای سونای خشک برای مراجعین میباشد.

این مجموعه دارای کافی شاپ، سالن پذیرایی و کلاس آموزشی بوده که افراد میتوانند در این مکان ها از خود پذیرایی نمایند.

 

وب سایت رسمی مجموعه ورزشی انقلاب تهران

افراد می توانند برای آشنایی بیشتر با این مجموعه به وبسایت مجموعه ورزشی انقلاب تهران مراجعه نمایند.

 • عضویت در مجموعه ورزشی انقلاب تهران

در این سایت افراد با وارد شدن به قسمت عضویت میتوانند به صورت آنلاین عضو این مجموعه شوند و از امکانات این مجموعه برخوردار شوند.

 • قسمت اماکن ورزشی مجموعه ورزشی انقلاب

همچنین با رفتن به قسمت اماکن ورزشی میتوانند با بخش های مختلف این مجموعه آشنا شده و تصاویر زیبایی که در این قسمت از مجموعه ورزشی انقلاب تهران وجود دارد لذت ببرند.

 • قسمت اخبار مجموعه ورزشی انقلاب تهران

در این قسمت اخبار و اتفاقا مهمی که در مجموعه ورزشی رخ داده نوشته می شود افراد می توانند با مراجعه به این قسمت از آخرین اخبار این مجموعه مطلع شوند.

 • قسمت گزارشات تصویری

این قسمت تصاویر و ویدئو های مربوط به تمام رخداد های مهم مجموعه ورزشی انقلاب منتشر میشود.

 • نقشه

افراد برای یافتن مکان مورد نظر خود در مجموعه ورزشی انقلاب میتوانند با مراجعه به سایت و رفتن به قسمت نقشه آن را بیابند.

 • تور مجازی

قسمت تور مجازی سایت به شما تصاویری زیبا از این مکان را نشان می دهد که میتوانید قبل از عضویت بخش های مختلف و دلنشین این مجموعه را ببینید و از آن لذت ببرید.

 • درباره ی مجموعه

در این قسمت از سایت توضیحاتی در مورد مجموعه ورزشی انقلاب تهران و تاریخچه آن در اختیار عموم قرار میگیرد تا افراد بیشتر با این مجموعه ورزشی آشنا شوند.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا