تهران شناسی

آشنایی جامع و کامل با محله اندرزگو تهران

 

با شنیدن نام محله اندرزگو کلماتی همچون گردش، شب پر ترافیک و ایستگاه شکم در ذهن شما تداعی خواهد شد. این محله در منطقه یک کلانشهر تهران واقع شده است. محله اندرزگو در سال های اخیر به یکی از محله های تفریحی برای قشر جوان تبدیل شده است زیرا مکان های مختلف و متنوع بسیار زیادی در این محله واقع شده اند. مناطق سنتی واقع در این محله مورد بازسازی قرار گرفته است و به بافت فعال شهر تبدیل شده است.

در سال های اخیر این محله به یک پاتوق جهت وقت گذرانی و گردش تبدیل شده است. کسب و کار بسیاری از رستوران ها و مغازه های واقع در این محله رونق بسیار خوبی پیدا کردند به همین دلیل بسیاری از رستوران ها مشتاق شدند تا یکی از شعبه های رستوران خود را در این محله احداث کنند. ترافیک موجود در این محله در شب ها بسیار سنگین می باشد.

بسیاری از ساکنین محله های مجاور محله اندرزگو جهت وقت گذرانی و برقراری روابط با یکدیگر به این محله می آیند. یکی از مهمترین ویژگی های محله اندرزگو تهران به راه بودن بساط رستوران گردی و خوراکی های رنگارنگ می باشد. امروزه این محله به دلیل وجود کافه ها و رستوران های کوچک و بزرگ به عنوان یک قطب خوراکی تهران شناخته شده و به شهرت جهانی دست یافته است.

 

آشنایی با تاریخچه محله اندرزگو

در زمان های گذشته و قبل از ساخت پل صدر در این محله تعداد زیادی مغازه قلیون فروشی، چوب فروشی و تعمیرات خودرو وجود داشته است. خیابان های اصلی واقع در این محله از بخش شمال و جنوب به یکدیگر متصل بوده اند و با آغاز احداث پل صدر افراد زیادی از بلوار اندرزگو به عنوان مسیر جایگزین جهت دست یابی به مقصد استفاده می کنند. پس از تکمیل پل صدر خیابان های این محله رونق تازه پیدا می کنند و به تدریج رستوران ها و مراکز خرید جایگزین مغازه های قدیمی تر می شوند.

ساخت این محله از سال 1383 آغاز شده است و در سال 1385 به اتمام رسیده است. هزینه مصرفی برای ساخت این محله حدود 500 میلیارد ریال بوده است. طول بلوار اندرزگو واقع در این محله حدود 3 کیلومتر است در صورتی که عرض آن به 35 متر می رسد.

وجود آبمیوه فروشی ها و رستوران های فست فود واقع در محله اندرزگو باعث شده است این محله به عنوان یکی از مراکز اصلی جهت تفریحات شبانه جوانان شناخته شود. دلیل وجود بار ترافیکی بسیار سنگین موجود در این محله در شب ها همین موضوع می باشد.

 

 

 

وضعیت جغرافیایی محله اندرزگو

محله اندرزگو در حقیقت از شرق و چهارراه کامرانیه آغاز می شود و در فاصله 35 متری محله قیطریه در بخش غرب به بلوار کاوه ختم می شود، این محله در ادامه نیز از بلوار کاوه شروع شده و تا بلوار فرمانیه ادامه می یابد. از دیگر محله های موجود در اطراف این محله می توان به محله های کامرانیه، فرمانیه، قیطریه و چیذر اشاره کرد. نامگذاری این محله به افتخار سیدعلی اندرزگو که یک چریک مبارز رژیم پهلوی بوده است انجام گرفته است.

 

امکانات موجود در محله اندرزگو

با ورود به خیابان اصلی محله اندرزگو رستوران ها و ایستگاه های شکم بسیار زیاد چشم بسیاری از بازدیدکنندگان و گردشگران را به سمت خود جذب می کند. خیابان اصلی این منطقه بیشتر به یک فود کورت به طول یک خیابان شباهت دارد که مراکز خرید بسیار زیاد نیز در این بین توجه شما را به سوی خود جذب خواهد کرد. همانند تعداد زیادی از محله های قدیمی واقع در بخش شمالی تهران این منطقه نیز ترکیبی از بافت قدیمی و مدرن می باشد. همچنین با ورود به کوچه های مختلف این محله ممکن است وجود یک ساختمان خیلی بلند در کنار ساختمان دو طبقه کوچک و یا خانه ویلایی توجه شما را به سوی خود جذب نماید.

 

وضعیت دسترسی به محله اندرزگو تهران

خط 217 اتوبوسرانی شهرک صدف به مقصد بلوار صبا تنها خط اتوبوسرانی موجود در این محله است که تمامی آن را تحت پوشش قرار می دهد. مبدأ این خط اتوبوس شهرک صدف می باشد که در بلوار صبا، شهرک صدف و نفت، مینی سیتی، بلوار ارتش، نارنجستان هفتم، خیابان لواسانی، بلوار شهید اندرزگو، قیطریه و بلوار صبا توقف می کند و دارای ایستگاه می باشد.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا