سبک زندگی

آشنایی با جاذبه های گردشگری و تفریحی محله ببک استانبول

یکی از زیباترین مناطق استانبول که دارای تاریخچه غنی می باشد و به عنوان یکی از محله های قدیکی استانبول محسوب می شود محله ببک استانبول می باشد. محله ببک که یکی از محله های زیبا و سرسبز شهر توریستی استانبول محسوب می شود در منطقه بشیکتاش و بخش اروپایی استانبول واقع شده است. بسیاری از جاذبه های گردشگری مشهور در سطح جهان در محله ببک استانبول واقع شده است که در ادامه با این جاذبه های گردشگری بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

نگاهی کلی به محله ببک استانبول

با نزدیک شدن به بخش اروپایی تنگه بسفر استانبول و در منطقه بشیکتاش محله قدیمی ببک استانبول نظر شما را به سوی خود جذب خواهد کرد. در گذشته های دور این منطقه در اختیار ماهیگیران یونانی قرار داشته است و دارای زیبایی شگفت انگیز و منحصر به فرد می باشد. با ورورد به این محله علاوه بر جاذبه های گردشگری بسیار زیبای آن امکانات تفریحی محله ببک استانبول را نیز می توانید مشاهده نمایید. یکی از جاذبه های منحصر به فرد در این منطقه کنسولگری مصر می باشد که در حقیقت یک ساختمان متعلق به قرن نوزده میلادی می باشد.

 

تاریخچه محله ببک استانبول

در گذشته های بسیار دور محله ببک استانبول به عنوان یکی از محله های دوست داشتنی پادشاهان عثمانی بوده است. از آنجا که این محله در مجاورت ساحل تنگه بسفر قرار گرفته است طبیعت بسیار چشمنوازی دارد از این رو بسیاری از پادشاهان عثمانی تعطیلات خود را در فصل تابستان در این محله می گذراندند. در اواسط قرن نوزدهم محله ببک دیگر محله ای برای خوش گذرانی در فصل تابستان و تعطیلات نبود و به یک منطقه تفریحی فوق العاده برای تمامی فصول سال تبدیل شده بود. نکته جالب در رابطه با محله ببک استانبول ساکنین این منطقه هستند، در این محله افرا با ملیت های مختلف مثل آمریکایی، فرانسوی و انگلیسی وجود داشتند اما اکثر ساکنین محله ببک استانبول را مسلمانان تشکیل می دهند. وجود ملیت های مختلف در محله ببک استانبول باعث ایجاد ساختمان های بسیار زیبا با معماری های متنوع و مختلف شده بود.

 

آشنایی با جاذبه های گردشگری موجود در محله ببک استانبول

محله ببک استانبول به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری اصلی شهر استانبول شناخته می شود و جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیار زیادی در این محله وجود دارند که می تواند خاطره سفری خوش را به استانبول برای گردشگران رقم بزند. وجود جاذبه های گردشگری در محله ببک باعث افزایش زیبایی این محله شده است در ادامه با این جاذبه های گردشگری بی نظیر بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

 

باغ شهری محله ببک استانبول

به زمین های سر سبز و بسیار وسیع در سطح شهر پارک شهری گفته می شود. یکی از زیباترین باغ های شهری در محله ببک استانبول واقع شده است. جالب است بدانید که این باغ شهری در سال 1908 در محله ببک استانبول تاسیس شده است و به راحتی توانسته است به مکانی جهت سرگرمی و لذت گردشگران و مسافران تبدیل شود. این باغ شهری بعدها مورد بازسازی قرار گرفت. یک گروه معمار خوش ذوق کار بازسازی این باغ شهری را به عهده گرفتند. مساحت این باغ شهری چیزی حدود 8800 متر مربع می باشد و گیاهان زینتی و درختانی در این باغ شهری وجود دارند که دارای قدمت چند صد ساله می باشد. در این پارک فضایی به مساحت 16 هزار متر مربع به عنوان زمین بازی کودکان جهت استراحت، وسایل بازی و فضای مخصوص قدم زدن حیوانات خانگی وجود دارد.

 

عمارت سفید رنگ

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری محله ببک استانبول عمارت سفید رنگ می باشد. این عمارت در سال 1902 توسط یک معمار ایتالیایی برای کنسولگری مصر در محله ببک استانبول تاسیس شد. امروزه این عمارت به عنوان یکی از زیباترین و قدیمی ترین ساختمان های این محله شناخته شده است. توجه به این نکته در رابطه با عمارت سفید رنگ خوب است که شما تنها می توانید نمای بیرونی این ساختمان را مشاهده نمایید. هیچ گردشگری مجوز دیدن معماری داخلی این عمارت را ندارد.

 

ساحل محله ببک استانبول

محله ببک استانبول در مجاورت تنگه بسفر قرار گرفته است که در حقیقت مرز بین آسیا و اروپا می باشد. از این رو ساحل ببک در جهان به شهرت ستودنی دست یافته است. ساحل ببک در بین گردشگران به محبوبیت قابل توجهی دست یافته است. ساحل ببک در تمامی فصول سال بسیار شلوغ و پر رفت و آمد می باشد و آخر هفته ها نیز به اوج شلوغی خود می رسد. از این رو توصیه می کنیم اگر از آن دسته از افرادی هستید که شلوغی زیاد اذیتتان نمی کند بازدید از این ساحل زیبا را هرگز از دست ندهید.

 

امکانات تفریحی و رفاهی در محله ببک استانبول

با ورود گردشگران به این منطقه علاوه بر مشاهده جاذبه های گردشگری منحصر به فرد در این منطقه می توانند برای استراحت و سرو نوشیدنی های خوش طعم و گوارا به کافه های مختلف موجود در محله ببک استانبول بروند. در این کافه ها چای با طعم اصیل ترکی سرو می شوند و جالب است بدانید که در محلله ببک استانبول می توانید بهترین کافه گردی را نیز در این شهر تجربه نمایید و غذاهای لذیذ و بی نظیر آن را بچشید. برترین کافه های موجود در این محله موارد زیر می باشند.

 

کافه رستوران مانگری

یکی از بهترین کافه های محله ببک استانبول کافه رستوران مانگری می باشد. شما در این کافه رستوران می توانید علاوه بر چشیدن طعم نوشیدنی های لذیذ می توانید غذاهای خوش طعم آن را سرو نمایید. در این کافه علاوه بر وعده های خوشمزه همچون صبحانه، میان وعده های عالی و با کیفیت نیز به مشتریان ارائه می شود.

 

کافه کاهوسی

یکی دیگر از جاذبه های تفریحی محله ببک استانبول کافه کاهوسی می باشد که خوش مزه ترین صبحانه ها و قهوه های ترک در آن به مشتریان ارائه می شود. از آنجا که این کافه در مجاورت تنگه بسفر قرار گرفته است نظر بسیاری از افراد را به راحتی به سوی خود جذب نموده است. کافه کاهوسی به عنوان یکی از شلوغ ترین کافه های محله ببک استانبول تبدیل شده است.

 

رستوران ماهی پوزیدون

یکی دیگر از رستوران های مشهور در ساحل تنگه بسفر که به عنوان رستوران مخصوص ماهی های گران قیمت به شهرت دست یافته است رستوران ماهی پوزیدون می باشد. شما همیشه می توانید در این رستوران ماهی های تازه را سرو کنید.

 

قهوه سی ببک

یک مکان مشهور برای چشیدن طعم چای و یا قهوه کافه قهوه سی ببک می باشد. شما همچنین می توانید در این کافه یک صبحانه عالی و خوب میل کنید. این کافه در مجاورت پارک ببک یکی از پارک های دوست داشتنی در محله ببک استانبول واقع شده است.

 

شیرینی فروشی ببک بادام ایزمسیسی

خوشمزه ترین شیرینی های استانبول را می توان در این منطقه چشید. از سال 1904 میلادی دنج خمیر بادام که یک نوع شیرینی است در این شیرینی فروشی به صورت گسترده به فروش می رسد. دیگر شیرینی فروشی های تاریخی و منحصر به فرد استانبول از جمله Bavlan، حافظ مصطفی و علی موحیتین نیز در محله ببک استانبول واقع شده اند.

 

 

کافه لوکا در محله ببک استانبول

یک کافه کوچک واقع در محله ببک استانبول که همواره انواع کوکتل های خوشمزه و غذاهای مختلف ترکیه را ارائه می دهد کافه لوکا می باشد که در این محله از شهر استانبول واقع شده است.

 

مراکز خرید محله ببک استانبول

علاوه بر جاذبه های گردشگری و تفریحی موجود در محله ببک استانبول فروشگاه ها و مراکز خرید بزرگ نیز در این محله قرار گرفته اند که می توانید به راحتی سوغات مورد نظر خود را از مغازه های آن ها خریداری نمایید. در ادامه با این مراکز خرید بیشتر آشنا خواهید شد. اگر از آن دسته از افرادی هستید که از پاساژگردی لذت می برید گشت و گذار در این مراکز خرید را به شما توصیه می کنیم.

 

مرکز خرید TRU محله ببک استانبول

یکی از بهترین مراکز خرید واقع در استانبول مرکز خرید TRU می باشد. شما می توانید با مراجعه به این مرکز خرید کالاها و اجناس با کیفیت و ارزان قیمت که در آنجا به فروش می رسند را خریداری نمایید. با ورود به این مرکز خرید طیف وسیعی از محصولات را مشاهده خواهید کرد و می توانید آن ها را به عنوان سوغاتی برای اطرافیان و آشنایان خود خریداری نمایید. بهترین و برترین برندهای روز دنیا و کشور ترکیه در این مرکز فروش با قیمت بسیار ارزان به فروش می رسند.

 

بوتیک Midnightexpress

یکی دیگر از مراکز خرید واقع در محله ببک استانبول بوتیک Midnghtexpress می باشد. در این بوتیک می توانید بهترین، به روزترین و عالی ترین لباس ها را خریداری نمایید. محله ببک استانبول به طور کلی یکی از شیک ترین مناطق استانبول می باشد که اهالی این شهر اوقات فراغت خود را در آن می گذرانند. در صورت تمایل جهت اقامت در این منطقه رویایی می توانید هتل های منطقه بشیکتاش را برای اقامت خود انتخاب نمایید و در یکی از هتل های این منطقه برای خود اتاق رزرو کنید.

وجود جاذبه های گردشگری و تفریحی منحصر به فرد و فوق العاده در منطقه ببک استانبول باعث می شود سالانه بیش از میلیون ها گردشگر به این محله سفر کنند.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا