سبک زندگی

اجاره خانه در استانبول شما را به اهدافتان نزدیک تر می کند

با توجه به اینکه ترکیه یک کشور توریستی است که جاذبه های فراوان و چشم اندازهای خیره کننده ای دارد، سالانه میلیونها توریست و گردشگر از کشورهای مختلف به استانبول سفر کنند. موقعیت ترکیه به عنوان یک کشور اروپایی باعث می شود بسیاری از گردشگرانی که به استانبول می آیند تصمیم  بگیرند که با اجاره خانه در استانبول به هدف سرمایه گذاریهای خود نزدیک شوند و در ضمن برای این مدت اقامت خود، خیالشان را از بابت محل زندگی و اسکان راحت کنند.

اجاره خانه در استانبول دلایل زیادی می تواند داشته باشد. مهم ترین دلایل این است که ممکن است آنها قصد دارند برای همیشه در استانبول اقامت داشته باشند، برای اشتغال و کار کردن به ترکیه آمده باشند یا اینکه صرفا بخواهند در ترکیه ملکی را در اختیار داشته باشند. اما به هر حال اجاره خانه در استانبول مزایای زیادی برای اقامت کوتاه مدت یا بلند مدت در ترکیه دارد.

 

اجاره خانه در استانبول مزایای زیادی دارد

هدف بسیاری از هموطنان ما از اجاره خانه در استانبول این است که بتوانند آگاهی بیشتری از شرایط زندگی در ترکیه پیدا کنند و پس از آن برای اقامت طولانی مدت تصمیم بگیرند. در مواردی هم فکر مهاجرت به کشور سومی را در سر دارند و اقامت در ترکیه و شهر استانبول تنها برای مدت کوتاه و موقتی است.

بی تردید استانبول یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین شهرهای دنیاست. شهری که آمیخته ای از تاریخ کهن و مدرنیته است و روی ۷ تپه بنا شده است. استانبول با دو بخش اروپایی و آسیایی حدود ۱۵ میلیون جمعیت متمرکز را در خود جای داده است. برای جمعیت بسیار زیادی از توریست هایی که هر سال به استانبول سفر می کنند خانه هایی لوکس و مدرن، هم در بخش آسیایی و هم در بخش اروپایی وجود دارد و با اینکه برخی از این مجتمع ها دور از مرکز شهر هستند اما اجاره خانه در استانبول با وسایل حمل و نقل عمومی که تمام استانبول را تحت پوشش قرار می دهد کار سخت و پرهزینه ای نخواهد بود.

 

Istanbul bezienswaardigheden 1024x640 1 - اجاره خانه در استانبول شما را به اهدافتان نزدیک تر می کند

 

۱.اجاره خانه در استانبول؛ بهترین انتخاب اقامتی در ترکیه

یکی از دلایل اجاره خانه در استانبول ممکن است این باشد که افراد برای مدتی کار کردن به استانبول می آیند و بعد از مدتی به این نتیجه می رسند که اجاره کردن ملک از خریدن آن بصرفه تر است. بنابراین این اتفاق ممکن است باعث شود کسانی که به دنبال خریدن ملک هستند از تصمیم خود منصرف شوند و تصمیم بگیرند که ملکی را اجاره کنند. شاید در نهایت به این نتیجه برسند که بهتر است پول خود را به جای خرید ملک برای تجارت سرمایه گذاری کنند.

به هر حال اجاره خانه در استانبول از سوئیت و آپارتمانهای کوچک گرفته تا ویلاهای بزرگ طرفداران زیادی دارد. شهرهایی مانند استانبول، آلانیا ، آنتالیا، ازمیر و … از بارزترین شهرهای توریست پذیر ترکیه هستند که بیشترین گردشگران را از سراسر دنیا پذیرا هستند. رشد اقتصادی بی سابقه ترکیه در سال های اخیر باعث شده است تا گردشگران خارجی علاوه بر اینکه ترکیه را برای اقامت و گشت و گزار انتخاب می کنند، برای خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه هم بسیار ترغیب شوند. به همین دلیل هتل های شیک و مجتمع های مسکونی لوکس متعددی در نقاط مختلف ترکیه با سرمایه گذاری گردشگران خارجی در حال ساخت و ساز و فعالیت هستند.

اجاره خانه در استانبول چه برای اهداف اقامتی توریستی و چه به منظور اقامت های طولانی مدت در ترکیه امکانپذیر است اما تنها باید به یک مسئله توجه داشته باشید که ملک مورد نظر مجوز اجاره داده شدن را داشته باشد. اگر تصمیم به اجاره خانه در استانبول بصورت سالیانه داشته باشید بخصوص اگر قصد اقامت در ترکیه را دارید برای این کار  به اجاره نامه محضری و معتبر نیاز دارید. اجاره خانه در استانبول یکی از راهکارهای دریافت اقامت یک ساله در ترکیه است. بنابراین با این کار با یک تیر دو نشان می زنید هم اقامت ترکیه را بدست می آورید و هم در خانه ای که برای مدت مشخص متعلق به شماست اقامت می کنید. اقامت در ترکیه نیاز به تمدید سال به سال دارد و پس از مدتی می توانید از مزایایی مانند افتتاح حساب بانکی برخوردار باشید.

۲.اجاره خانه در استانبول را به مشاور املاک معتبر بسپارید

شرایط اجاره خانه در استانبول

برای اجاره خانه در استانبول همه چیز توافقی است و باید مواردی را در نظر داشته باشید و همچنین به میزان اعتبار مشاور املاک یا گروههایی که خانه را از آنها اجاره می کنید توجه کنید

  • اولین موردی که در اجاره خانه در استانبول باید توجه کنید این است که امنیت آپارتمان تضمین شود و تحت نظر اداره امنیت ترکیه باشد
  • دقت داشته باشید که هیچ ارزانی بی علت نیست. در مواجهه با موارد ارزان قیمت توجه کنید که ممکن است خانه قدیمی ساز باشد و یا آسانسور نداشته باشد و یا اینکه خانه در طبقات خیلی بالا باشد
  • خیلی از خانه هایی که در استانبول اجاره داده می شوند وسایل بسیار قدیمی دارند و قابلیت سکونت ندارند این مورد برای خیلی از هموطنانمان اتفاق افتاده و خسارات زیادی را به همراه داشته است.
  • با توجه به اینکه هزینه های حمل و نقل در کشور ترکیه بسیار بالاست، سعی کنید مقصد نهایی تان را در ترکیه مشخص کنید. انتخاب یک منطقه امن و قطعی در ترکیه ۱۰ تا ۱۵ درصد از هزینه های حمل و نقل شما را کاهش خواهد داد
  • خیلی از هموطنان برای اینکه هزینه ترانسفر را پرداخت نکنند خود را دچار مشکل و سردرگمی می کنند و مجبور می شوند چندین مسیر را در ترکیه طی کنند و هزینه های سنگینی بپردازند که از هزینه ترانسفر بیشتر است و با ساعتها تاخیر و معطلی به مقصدشان برسند. پس این را به خاطر داشته باشید که استفاده از ترانسفر برای کسانی که با خانواده سفر می کنند و بخصوص خانواده های پرجمعیت، کاملا ضروری است.
  • لازم به ذکر است که از پرداخت هزینه به املاک و گروههایی که ادعا می کنند شرایط بسیار خوبی را برای شما در استانبول فراهم خواهند کرد اما ثبت نشده اند یا شخصیت معتبر قانونی و حقوقی ندارند خودداری کنید و به هیچ عنوان اعتماد نکنید
  • برای اجاره خانه در استانبول باید پاسپورت معتبر و یا برگه در خواست اقامت یا همان راندوو را در اختیار داشته باشید.

 

هزینه اجاره خانه در استانبول

شاید باید برایتان جالب باشد که بدانید هزینه های اجاره خانه در ترکیه و در شهر استانبول خیلی مناسب است و نکته جالب تر اینکه لازم نیست مانند ایران مبالغ سنگینی به عنوان رهن بپردازید. تنها کاری که برای اجاره خانه در استانبول می کنید این است که مبلغی به اندازه دو برابر هزینه اجاره خانه را به عنوان امنیت به صاحبخانه می سپارید. در مواردی هم پرداخت مبلغی تحت عنوان دپوزیت به همان میزان یک ماه اجاره هم کافی خواهد بود.

 

۳.بهترین مناطق برای اجاره خانه در استانبول

اگر بخواهید بدانید که مبالغ اجاره خانه در استانبول چقدر است باید بگوییم که این هزینه از ۱۰۰۰ لیر شروع شده و تا ۵۰۰۰ لیر برای یک خانه شیک و مناسب در مناطق بالای شهر نوسان دارد. قیمت این خانه ها بیشتر بر اساس متراژ ساختمان و تنوع در امکانات و تجهیزاتی که آن آپارتمان دارد ،تعیین می شود.

البته این هم ناگفته نماند که با بهایی کمتر از این هم می توان در استانبول خانه اجاره کرد اما ممکن است امنیت و آرامش آن کاملا تضمین شده و کافی نباشد.

 

istanbul turkey 1024x640 1 - اجاره خانه در استانبول شما را به اهدافتان نزدیک تر می کند

 

۴.اجاره خانه در استانبول

بهای اجاره خانه در استانبول در محله های متفاوت بسیار متغیر است و در خیلی از محله های بالای استانبول اجاره خانه هایی تا سه یا چهار برابر منطقه های متوسط تعیین شده است. به عنوان نمونه نرخ اجاره بهای ماهیانه یک آپارتمان دو خوابه در شیشلی ۲۵۰۰ لیر و در آکسارای ۱۰۰۰ لیر و در نیشان تاشی در حدود ۵۰۰۰ لیر است.

در استانبول اجاره سوئیت های ارزان قیمت در در مناطق متوسط بصورت اجاره روزانه، هفتگی و ماهانه توسط دانشجویان  بسیار رایج است. یکی از گزینه های بسیار پرطرفدار در میان زوج های جوان سوئیت های اجاره ای در میدان تکسیم هستند.

به عنوان نمونه باید بگوییم که برای اجاره روزانه یا هفتگی یک سوئیت در حوالی میدان تکسیم باید شبی در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ لیر بپردازید. البته این میزان هزینه نسبت به امکانات سوئیت و زمانی از سال که تصمیم به اجاره خانه در استانبول را دارید متفاوت خواهد بود. اگر بخواهید یک آپارتمان ارزان را اجاره کنید می توانید به سراغ محله هایی مانند بیلیکدوز یا آکسارای بروید. در بیلیکدوز حتی امکان خرید آپارتمان نوساز با قیمت های ارزان هم وجود دارد. در بسیاری از موارد در اقامت های بیشتر از یک هفته در استانبول اجاره یک سوئیت یا آپارتمان خیلی بصرفه تر از اقامت در هتل است و این امکان را به شما می دهد که در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

این را بخاطر داشته باشید که برای اجاره خانه در استانبول پیش از هرچیز قیمت اجاره بها را در مناطق مختلف استانبول بررسی کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید که بهترین منطقه برای میزان بودجه ای که دارید چه محله هایی است.

 

مناطق اروپایی ترکیه

منطقه باهچه شهیر یکی از مناطق اروپایی ترکیه است که با داشتن برج های بلند، ویلاهای لوکس، مرکز خرید های معروف و شیک، خیابانهای عریض و پارک های آبی برزگ و… امکانات اقامتی رفاهی خیلی عالی گرد هم آورده است. نزدیکی باهچه شهیر به بزرگترین فرودگاه جهان در استانبول بسیاری از کویتی ها و ایرانی ها را برای سرمایه گذاری در استانبول ترغیب کرده است. این منطقه به یک منطقه لوکس برای اقامت در ترکیه تبدیل شده است.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا