سبک زندگی

سوالاتی که مشاور املاک ایرانی باید به آن پاسخ دهد

 

شناسایی بهترین مشاور املاک ایرانی کار ساده ای نیست و روز به روز به تعداد افرادی که این شغل را انتخاب کرده اند افزوده می شود اما ما در این مقاله قصد داریم ترفندهایی را ارائه دهیم که سبب برجسته سازی بهترین مشاور املاک ایرانی شود. در نظر داشته باشید آنچه سبب می شود که یک معامله به خوبی به نتیجه برسد سوالات و پاسخ هایی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

 

سوالات مهمی که باید از مشاور املاک ایرانی بپرسید

یکی از مهمترین سوالاتی که باید در خصوص خرید یک ملک پرسیده شود قیمت آن و روند نوسان قیمت است. حال یعنی چه؟ قطعاً اولین سوالی که شما در خصوص خرید یک ملک دارید قیمت فعلی آن است و سپس سعی می کنید قیمت فعلی ملک x را با قیمت فعلی ملک y بسنجید و این اشتباه است! چه باید کنم؟ در نظر داشته باشید که شما باید نرخ نوسان قیمت یک ملک را به طور دقیق طبق تاریخ متوجه شوید. یعنی باید در ابتدا بدانید که از زمانی که ملک برای فروش گذاشته شده است چند بار دچار تغییر قیمت شده و  این تغییر به چه علت است؟ در واقع باید بررسی شود که آیا نرخ ارزان برای یک ملک به دلیل عجله و نیاز فروشنده است؟ اگر اینطور نباشد باید شک کرد. قطعاً منزلی که به ظاهر امکانات خوبی دارد اما ارزان است و فروشنده نیز عجله ندارد یعنی یک سری ایرادهای پنهانی موجود است که باید بررسی شود در چنین شرایطی مشاور املاک ایرانی می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بهتری بگیرید. شما باید دلایل تغییر نرخ یک ملک را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید هرچه این مسیر بهتر طی شود می تواند نتیجه بیشتری به همراه داشته باشد. از یاد نبرید که برای انتخاب یک مشاور املاک ایرانی صادق باید تمامی موارد رعایت شود.

 

 

دومین سوالی که می بایست از مشاور املاک ایرانی پرسیده شود علت فروش خانه است. یک خریدار باید بداند که علت فروش یک ملک چیست. آیا موضوع فقط یک معامله ساده است؟ یا خیر.

گاهی اوقات یک ملک در منطقه ای ناامن قرار دارد و یا مدرسه ای که در آن منطقه وجود دارد نامناسب و نامطلوب است اینجاست که شما باید سعی کنید به طور دقیق از بهترین مشاور املاک ایرانی اطلاعات لازم در زمینه ملک مورد نظر را بپرسید. در صورتی که این سوالات بدون جواب بماند قطعاً پس از خرید خانه دچار مشکل خواهید شد. در صورتی که مشاور املاک ایرانی انتخابی در توضیح وقفه ایجاد نماید و سعی کند زاویه سوال شما را تغییر دهد باید کمی شک کنید. از یاد نبرید که به طور کلی آنچه بسیار مهم است رضایت خودتان است و مشاور املاک ایرانی باید در این زمینه به شما یاری رساند.

 

مشاور املاک ایرانی باید چه مواردی را توضیح دهد

یکی از مواردی که باید توسط مشاور املاک ایرانی مورد توضیح قرار بگیرد. این است که ملک مورد نظر چند وقت است که به فروش گذاشته شده است. اگر مدت زمانی که برای فروش ملک در نظر گرفته شده است بسیار زیاد است یعنی ملک دو حالت دارد: یا قیمت تعیین شده برای آن بسیار گران است و با نرخ روز قیمت املاک سازگار نیست و یا ملک دارای ایرادی است که سبب شده است خریدار از خرید آن منصرف شود و یک مشاور املاک ایرانی باید بتواند به سادگی به سوالات شما پاسخ دهد. دلیل عدم استقبال از ملک مورد نظر در طولانی مدت باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

یکی از مهمترین موضوعاتی که مشاور املاک ایرانی باید به خریدار توضیح دهد مشکلات خانه است. یک خریدار هرگز نباید از شنیدن مشکلات منزل دوری کند او باید سعی کند به طور دقیق بررسی نماید که مشکلات منزل به ساختار آن باز می گردد و یا دارای پرونده های حقوقی است. بررسی نکات حقوق پیش از خرید بسیار مهم است و مشاور املاک ایرانی باید همه نکات را به طور دقیق بررسی نماید. وجود یک مشکل داخلی در ملک سبب می شود که خریدار بسیار ضرر کند. فرض کنید که سیستم های لوله کشی ملک مسدود است و برای تعویض آن نیاز به تغییرات و خسارت های بسیار زیاد است که قطعاً خریدار باید پس از خرید متقبل شود و این موضوع سبب ضرر او می شود.

ویژگی های مشاور املاک ایرانی را به طور دقیق بررسی نمایید در این زمینه باید دایره تحقیق بیشتر شود باید بررسی شود که خواسته مشتری چیست و او چقدر بودجه برای خواسته خود دارد در صورت کافی نبود این مشاور املاک ایرانی است که باید بتواند او را مجاب کند به سراغ یک گزینه دیگر برود.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا