سبک زندگی

خرید خانه با مشاور املاک حرفه ای، هنری که باید بسازید

 

خرید خانه و یا در مرحله ‌ای بالاتر، خرید خانه همیشه یکی از ماجرا های پیچیده ی هر کسی می ‌تواند باشد. بسیاری از افراد تا زمانی که در فرآیند خرید خانه وارد نشده باشند نمی توانند درک جامعی از پیچیدگی های آن داشته باشند. اما همین که در اولین معامله های خود روانه ی بازار املاک در سطح شهر به جهت خرید خانه می شوند به سرعت با حساسیت های حاکم بر این بازار آشنا شده، خیلی سریع جبهه های تدافعی خود را بسته، چشم و گوش را باز می ‌کنند تا به اصطلاح کلاه سرشان نرود. چرا که این بازار جایگاه تاخت و تاز ثروت های بی شماری است و پول های بسیار درشتی در آن جا به جا می شود. آنگاه اگر حواستان جمع نباشد، به راحتی تمام اندوخته ‌های چند ساله تان را به باد رفته خواهید دید.

اما خیلی نترسید، قرار نیست هر کسی که در هر مکانی وارد معامله های ملکی می ‌شود، در هجمه ی سنگینی از بی اعتمادی و حساسیت ‌های بالا و احتمالا ناآگاهی های حتمی اقدام به خرید خانه نماید. هر بازاری افراد کاربلد خود را دارد و شما می توانید با تکیه بر توانایی این افراد کاربلد از گردنه های سخت این بازار ها عبور کنید. کاربلد های بازار املاک نیز مشاوران املاک هستند. البته همین مشاوران املاک نیز می توانند برای شما دردسر هایی داشته باشند.

به هر حال شما برای رسیدن به یک ملک درست و حسابی به گونه ‌ای که احساس کاملا رضایتمندی از خود ملک تا قرارداد آن داشته باشید، باید به سراغ همین مشاوران املاک بروید؛ اما در این مرحله باید بتوانید مشاور املاک درستی برای خود انتخاب کنید. مشاور املاکی که کاملا قانونی فعالیت می ‌کند و در این فعالیت قانونی خود کاملا حرفه ‌ای باشد. در حالیکه بتواند اعتماد شما را جلب کرده و امنیت سرمایه ‌گذاری شما را تضمین نماید. با این مقاله همراه باشید تا در شناسایی یک مشاور املاک مطمئن، کاربلد و امین دست بالا را گرفته باشید و همراه با این شناسایی بتوانید از مشاور املاک خود بهتر اقدامات خرید خانه را به پیش ببرید.

 

services deleon team realty 2 1024x576 1 - خرید خانه با مشاور املاک حرفه ای، هنری که باید بسازید

 

در خرید خانه چطور متوجه مشاور املاک مطمئن باشیم؟

وقتی می خواهید ملکی را خریداری نمایید، پس احتمالا سرمایه ی این خرید را دارید. این یعنی آنکه شما می خواهید نتیجه ی چندین سال و یا سرمایه های دیگر زندگی خود را تبدیل به یک ملک نمایید. پس هرگز عجله نکنید و در انتخاب مشاور املاک خود دقیق بشوید.

مجوز مشاور املاک: اولین قدم دانستن آنکه مشاور املاک شما کاملا قانونی فعالیت می ‌کند. پس باید مجوز داشته باشد. مجوز را معمولاً بر دیوار املاک نصب می کنند. بر صحت این مجوز حساس باشید و اگر نبود تعارف را کنار بگذارید و آن را تقاضا کنید تا به رویت شما برسانند.

دوری از قرارداد های نامعتبر: مشاور املاکی که شما را به خرید یک ملک با اسناد نامعتبر تشویق می کند، قطعاً یک مشاور حرفه ای و یا با اصل و نسب نمی ‌باشد. از مشاور املاک خود بخواهید که در اعتبار تمامی مدارک ملک مورد معامله دقیق شود و احتمالاً اگر چیزی را نمی دانید و یا متوجه آن نشده اید به شما گوشزد نماید. هرگز مورد معامله ای قرار نگیرید که مشاور املاک آن اصرار به معامله ی ملکی با اسناد مجهول، بدون امضای معتبر و یا عدم سندیت خاصی را دارد. از طرفی از مشاور املاک خود بخواهید که در تمامی مراحل خرید خانه، قرارداد های معتبری تنظیم نماید.

از مشاور املاک بخواهید طرف معامله تان را ارزیابی کند: یکی از مهمترین اصول در هر معامله ای طرف بودن با یک فرد خوش حساب و یا خوشنام در معامله می باشد. هرگز با افراد بدحساب و یا بدنام در معامله وارد خرید و فروش املاک نشوید. در این موضوع علاوه بر تجربیات خود و دیگران در کنار تحقیق و کنجکاوی های لازم از تجربه ی مشاور املاک خود بهره مند شوید.

در هنگام خرید خانه دائماً از مشاور املاک خود اطلاعات بگیرید: مشاورین املاک خیلی علاقه به جست و جوی تمامی اطلاعات ملک را ندارند و یا خود را ملزم به این کار نمی بینند، مگر آن که حرفه ‌ای باشند. پس اگر با مشاور املاکی کار می‌ کنید که قبل از شما از زیر و بم ملک مورد معامله مطلع شده است و آن را در اختیار شما می گذارد می تواند مورد اعتماد شما قرار گیرد. به حسب اطمینان دائما همراه با سوالات تخصصی خود، از مشاور املاک خود بخواهید که به نوعی کسب اطلاعات داشته باشد. مثلاً بپرسید:

ملک مورد معامله چه ویژگی‌ هایی دارد؟

شخص فروشنده مالک آن است و یا به شکل وکالتی می فروشد؟

ملک در رهن بانک قرار دارد؟

کاربری دقیق ملک چیست؟

شرایط انشعابات آن چگونه است؟

منطقه ‌ای که ملک در آن قرار گرفته چه طور محله ‌ای است؟

شرایط ساختمان چگونه است؟ مثلا سال ساخت، نوع ساخت و… .

با این حجم از سوالات خود، هم خودتان را فردی آگاه و پیگیر نشان می دهید و هم مشاور املاک خود را به تحرک وا داشته و به نوعی متعهد به کسب اطلاعات می کنید. به این ترتیب به راحتی می توانید انتظار همکاری با یک مشاور املاک کارکشته را داشته باشید.

ملک دور از محل زندگی: گاها پیش می آید که شما به فکر خرید خانه در محلی به مراتب دورتر از محل زندگی خود خواهید افتاد. در این حالت رفت و آمد های دائمی برای شما امکان پذیر نخواهد شد. در حالیکه برای یافتن ملک خوب تا بستن قراردادی مطمئن نیاز به حضور فیزیکی شما خواهد شد. در این حالت می توان با پیدا کردن یک مشاور املاک حرفه ای و مطمئن به نوعی قسمت اعظمی از رفت و آمد های خود را کاهش داد. البته این موضوع مستلزم پیدا کردن یک مشاور املاک مقبول خواهد بود. این موضوع تا حدود بسیاری به چگونگی رفتار شما مربوط می شود. شما می توانید با یک رفتار حرفه ای و حساب شده هر مشاور املاکی را مجاب به حرفه ای شدن نمائید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا