تهران شناسی

منطقه پنج تهران مکانی پر از امکانات مناسب جهت سکونت

 

منطقه پنج تهران در یک نگاه

منطقه پنج تهران یکی از مناطق کوهپایه ای است که از شمال به دامنه رشته کوه های البرز منتهی می شود. این منطقه که در شمال غربی شهر واقع شده است از طرف شرق به بزرگراه های اشرفی اصفهانی و محمد علی جناح و از جهت غرب به رودخانه کن منتهی و محدود می شود. منطقه مورد نظر در واقع بین مناطق دوم و بیست و دوم شهر تهران قرار دارد. منطقه ۵ شهرداری در کوهپایه البرز واقع شده است و به همین جهت آب و هوای نسبتا سرد ولی مطبوعی دارد. تنوع گیاهی خوب، فضای سبز مناسب و وجود پارک جنگلی کوهسار به دلیل آب و هوای دلپذیر منطقه است.

منطقه پنج تهران جزو مناطق قدیمی شهر محسوب نمی شود و رشد جمعیت آن مربوط به پس از انقلاب سال ۵۷ است. از سال ۱۳۵۷ به جهت پرجمعیت بودن مناطق مرکزی و جنوبی شهر و رشد جمعیت کشور، جمعیت منطقه پنج افزایش چشمگیری پیدا کرد. البته این رشد جمعیت به آب و هوای دلپذیر منطقه نیز مرتبط است.

سکونت در منطقه ۵ مزایای متعددی دارد از جمله: وجود خیابان های استاندارد، مراکز خرید و تفریحی متعدد، آب و هوای پاک، بافت مدرن و جدید ساختمانی، دسترسی خوب به وسایل نقلیه عمومی مانند مترو و اتوبوس و عدم ترافیک.

 

Tehran5 - منطقه پنج تهران مکانی پر از امکانات مناسب جهت سکونت

منطقه پنج تهران

 

آشنایی اجمالی با برخی از محله های منطقه پنج تهران

در منطقه پنج شهرداری تهران محله های معروف متعددی وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

 

محله معروف و قدیمی پونک

پونک یکی از شناخته شده ترین و از جهت سکونت مرغوب ترین محله های منطقه پنج تهران است. محله مذکور به دو بخش پونک شمالی و پونک جنوبی تقسیم بندی می شود. مجتمع تجاری اداری بوستان، بوستان نهج البلاغه و فروشگاه شهروند جزو معروف ترین مراکز تفریحی رفاهی پونک است. جالب است بدانید که قسمتی از پونک در منطقه دو و بخش دیگر آن در منطقه پنج شهرداری تهران قرار می گیرد.

 

محله نوساز جنت آباد در منطقه پنج شهرداری تهران

جنت آباد یکی دیگر از محله های معروف منطقه پنج تهران است. این محله خوش آب و هوا و نوساز است و به سه بخش تقسیم می شود. اغلب افرادی که به دنبال مکانی دنج، دلباز و خوش و آب و هوا هستند از خرید آپارتمان و سکونت در محله جنت آباد لذت می برند. در جنت آباد مراکز خرید سمرقند، طوبی و کوروش قرار دارد که دسترسی مردم به مراکز خرید را آسان کرده اند.

 

محله محبوب اکباتان

اکباتان شهرک مسکونی زیبا و قدیمی در منطقه پنج شهرداری تهران است. شهرک مذکور سه فاز و چندین بلوک دارد. ساخت اکباتان به قبل از انقلاب برمی گردد و طراحی آپارتمان های آن متنوع است. احداث مرکز خرید مگامال و هایپراستار امکان خوب و مناسبی برای ساکنین شهرک به وجود آورده است. خرید و اجاره آپارتمان در شهرک اکباتان مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته زیرا که دسترسی به وسایل نقلیه عمومی و امنیت در این شهرک مورد توجه مسئولین بوده است.

 

00 2 1024x597 - منطقه پنج تهران مکانی پر از امکانات مناسب جهت سکونت

شهرک اکباتان

شهران محله ای خوش آب و هوا در منطقه پنج تهران

شهران یکی از محله های خوش آب و هوای منطقه ۵ تهران است. محله مذکور در نزدیکی جاده و رود کن واقع شده است و مکان مناسبی برای ورزش های هوایی و همچنین موتور سواری محسوب می شود. در گذشته شهران به محله «آب پیک» معروف بوده است. دسترسی خوب و آسان به آستان امامزاده داوود یکی از ویژگی های این محله محسوب می شود.

 

محله قدیمی بلوار فردوس

یکی دیگر از محله های منطقه پنج شهرداری تهران که قدمتی در حدود نیم قرن دارد، بلوار فردوس است. محله مذکور بافتی منظم و مناسب دارد و به دلیل استقبال کارکنان کارخانه داروسازی به مکانی پرجمعیت بدل شده است. در بلوار فردوس چهار خیابان با کوچه های موازی به هم متصل وجود دارد. محله بلوار فردوس توسط شهرداری به دو قسمت غربی و شرقی تقسیم شده است.

سکونت در بخش غربی بلوار فردوس برای افرادی که به محله های آرام و دنج علاقه دارند پیشنهاد می شود. اما بخش شرقی محله نسبتا شلوغ بوده و جهت سکونت افرادی که دسترسی خوب برای آنها اولویت دارد مناسب است. بلوار فردوس شرق امکانات رفاهی و دسترسی محلی خوبی دارد. بیشتر آپارتمان های این محله نوساز بوده و برخی از آنها لوکس و مجلل طراحی شده است.

 

سازمان برنامه محله ای در منطقه پنج تهران

محله سازمان برنامه یکی دیگر از محله های منطقه ۵ تهران است. جالب است بدانید که در قدیم محله سازمان برنامه جزو شهر تهران نبوده است. برای رسیدن به سازمان برنامه از بلوار کاشانی و بزرگراه باکری استفاده کنید.

 

محله قدیمی باغ فیض در منطقه ۵ تهران

باغ فیض یکی از قدیمی ترین محله های منطقه پنج تهران است که قدمت آن به ۷۰۰ سال پیش می رسد. این محله در قدیم مکانی روستایی با درختان توت فراوان بوده است. مراکز خرید هایپر استار، کوروش و تیراژه امکان خرید را در محله باغ فیض آسان کرده است. افرادی که به مکان های زیارتی علاقه مندند از سکونت در باغ فیض لذت می برند؛ زیرا در این محله آستان دو امامزاده قرار دارد. مجموعه سرزمین عجایب یکی از مکان های تفریحی خوب شهر بوده که در نزدیکی محله باغ فیض واقع شده است.

بیمارستان سلامت فردا که یکی از بیمارستان های مجهز و خوب منطقه پنج تهران است نیز در محله باغ فیض قرار دارد.

 

Tehran Circulation Shopping Center 1024x683 - منطقه پنج تهران مکانی پر از امکانات مناسب جهت سکونت

مرکز خرید تیراژه

شهرک نفت

یکی دیگر از شهرک هایی که در منطقه پنج تهران قرار دارد، شهرک نفت است. در این شهرک معمولا کارکنان شرکت نفت و خانواده های آنان سکونت دارند. شهرک نفت به دلیل دسترسی خوب به بزرگراه های اشرفی اصفهانی و یادگار امام، جزو شهرک های خوب برای سکونت محسوب می شود. این محله از دو طرف به فرحزاد، شهرک کوهسار، خیابان آبشار و چهاردیواری محدود می شود.

 

محله کاشانی در منطقه پنج تهران

بلوار آیت الله کاشانی یکی از محله های پرتردد منطقه ۵ تهران است. این بلوار به سبب وجود مراکز تجاری متعدد و چراغ های راهنمایی و رانندگی اغلب دارای تردد بسیار است و این موضوع جزو نقاط ضعف محله کاشانی محسوب می شود. بافت محله آیت الله کاشانی نوسازی شده است و افرادی که به محله های نوساز علاقه دارند خرید و اجاره آپارتمان در محله کاشانی را ترجیح می دهند.

 

آشنایی با شهرک پرواز منطقه پنج تهران

یکی از محله های جنوب غربی منطقه ۵ شهرداری تهران، شهرک پرواز است. این شهرک از نظر شهرسازی بافت نوسازی دارد. دسترسی شهرک پرواز به نقاط مختلف شهر تهران خوب است و این یکی از امتیازات آن محسوب می شود.

 

معرفی مراکز درمانی منطقه ۵ تهران

منطقه پنج تهران از نظر مراکز درمانی نیز یک منطقه غنی به شمار می رود. در این منطقه بیمارستان های پیامبران، فرهیختگان، سلامت فردا، امید، صارم، ابن سینا، روانپزشکی آزادی و عرفان نیایش قرار دارند که مجهز به امکانات خوب و مناسبی هستند.

 

بیمارانبستریکرونایی 1024x576 - منطقه پنج تهران مکانی پر از امکانات مناسب جهت سکونت

مراکز درمانی مجهز

 

آشنایی با برخی از اماکن تفریحی و رفاهی منطقه پنج تهران

اماکن تفریحی و رفاهی متعددی نیز در منطقه پنج شهرداری تهران وجود دارد که در این بخش به برخی از آنها اشاره می کنیم. ورزشگاه هایی مانند: کمپ ناصر حجازی، ورزشگاه شهید کاظمی، ورزشگاه راه آهن، ورزشگاه شهید درفشی فر، ورزشگاه شهید دستگردی. اماکن تاریخی مثل: آب انبار کن، موزه پول، منزل پدری آیت الله کنی و پل حاج محمد علی کنی.

مکان های تفریحی نظیر: سرزمین عجایب، هورا پارک، شهربازی ارم، شهربازی ژوپیتر، پارک دره کن، پارک جنگلی کوهسار، بوستان جوانمردان و بوستان نهج البلاغه. جوانان در این منطقه می توانند به راحتی به سینماهای متعددی مانند: سینما سمرقند، پردیس سینمایی زندگی و همچنین سینما مگامال دسترسی داشته باشند. در این منطقه دو هتل رویا و گران میراث رشیدیه نیز قرار دارند که جهت اقامت مسافران و گردشگران گزینه های خوبی به شمار می روند.

علاوه بر مراکز خریدی که در بخش های قبلی اشاره کردیم مجتمع های تجاری دیگری نیز در منطقه ۵ شهر تهران واقع شده اند که برخی از آنها مانند ونوس غرب، اشرفی مال و همیلا مال در حال احداث هستند.

 

بهترین محله جهت خرید و اجاره آپارتمان و خانه در منطقه ۵ تهران

بر اساس توضیحاتی که در خصوص محله های مختلف منطقه پنج تهران ارائه کردیم این سوال مطرح می شود که بهترین محله جهت سکونت کدام است؟ اجاره و خرید آپارتمان در محله قدیمی منطقه ۵ شهر بهتر است یا در محله های نوساز؟ این سوالات به این صورت پاسخ داده می شود که بهترین محله برای هر کس با توجه به اولویت، نیاز، سلیقه و بودجه او مشخص می شود. دسترسی به بزرگراه ها و مراکز خرید برای برخی از افراد اهمیت زیادی دارد ولی اولویت اول بعضی از خانواده ها، ساکت و دنج بودن محله است.

بعضی از خانواده ها امنیت محله برای آنها اهمیت دارد و زندگی در شهرک های مسکونی را می پسندند. اما عده ای دیگر سکونت در خانه ویلایی را دوست دارند. بنابراین نمی توان برای همه افراد به طور ثابت و مشخص یک محله از منطقه پنج تهران را به عنوان بهترین محله انتخاب کرد. برای انتخاب محله مناسب، ابتدا نیازها و بودجه خود را در نظر بگیرید و سپس به مشاورین املاک معتبر در منطقه ۵ تهران مراجعه کنید.

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا