سبک زندگی

نکات خرید خانه و آپارتمان بسیار اهمیت دارد و باید به آنها توجه کنید

همانطوری که بسیاری از شما می دانید خرید خانه و آپارتمان امر بسیار مهمی می باشد که به همین دلیل باید به برخی از نکات خرید خانه و آپارتمان توجه بسیاری داشته باشید تا از این طریق بتوانید بهترین خانه را برای خود فراهم کنید. نکات خرید خانه و آپارتمان یکی از مسائلی می باشد که شما پیش از اینکه برای خرید اقدام کنید باید در مورد آن آگاهی های لازم را به دست آورید و بر این اساس با دانش کافی به سراغ خرید خانه بروید.

اگر شما نکات خرید خانه و آپارتمان را نادیده بگیرید و به آنها اهمیت ندهید امکان دارد که بعد از آن پشیمان شوید و دیگر پشیمانی شما سودی نخواهد داشت. بنابراین باید به خوبی نکات خرید خانه و آپارتمان را رعایت کنید تا همیشه از خرید خود نهایت رضایت را داشته باشید. از آنجا که افراد بسیاری در مورد نکات خرید خانه و آپارتمان اطلاعات کافی ندارند در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم تا آشنایی شما با این مسئله بیشتر شود.

 

برخی از نکات خرید خانه و آپارتمان :

همانطوری که بیان کردیم هر فردی پیش از اینکه برای خرید خانه اقدام کند باید در مورد نکات خرید خانه و آپارتمان اطلاعات کافی داشته باشد و با دانش و آگاهی خرید خود را انجام دهد. در ادامه برخی از این نکات را برای شما بیان می کنیم.

یکی از نکاتی که بسیار مهم می باشد هزینه هایی است که شما باید در هنگام خرید پرداخت کنید. جدا از اینکه هزینه خانه را باید به طور کامل پرداخت کنید، هزینه های دیگری هم مانند کمیسیون املاک، دفتر ثبت اسناد، مالیات و هزینه سند هم وجود دارد که باید آنها را هم مورد بررسی قرار دهید.

شما باید با دقت ماده و تبصره های متن قرارداد را مطالعه کنید و در مورد تمامی آنها اطلاعات داشته باشید.

ساختمانی را که می خواهید خریداری کنید را باید به دقت مورد بازرسی قررا دهد که در برابر حوادث طبیعی و .. مقاومت بالایی داشته باشد و سازه ای که در آن به کار رفته است از کیفیت خوبی برخوردار باشد.

یکی دیگر از نکات خرید خانه و آپارتمان که بسیار مهم است و باید به آن توجه داشته باشید این است که، قبل از اینکه برای بازدید خانه بروید به تعداد واحدهای آن باید بسیار دقت کند. اگر می خواهید از مشکلات مدیریتی ساختمانی به دور باشید باید بدانید تعداد مطلوب واحدهای ساختمان 15 تا 30 واحد می باشد. اگر کمتر از این باشد مدیریت ساختمان به سختی انجام می شود و اگر بیشتر از این تعداد باشد باعث شلوغی بیش از حد طبقات و راهروها می گردد، که این موضوع امکان دارد آسایش شما را زا بین ببرد.

همچنین یکی دیگر از نکات خرید خانه و آپارتمان که باید به آن دقت داشته باشید، تعداد واحدهای هر طبقه می باشد. برخی از ساختمان ها می باشند که در هر طبقه چند واحد وجود دارد و درب های آن دقیقا مقابل یکدیگر هستند. این نوع از آپارتمان ها به هیچ وجه برای کسانی که می خواهند در خانه خود آرامش داشته باشند مناسب نیست.

مطلوب ترین آنها آپارتمانی می باشد که تک واحدی است واحد دیگری در مقابل آن قرار ندارد. با این وجود آپارتمان های دیگری هم وجود دارد که دو واحد در یک طبقه هستند ولی درب های آنها مقابل یکدیگر نمی باشد و زندگی کردن در آنها آسان تر است.

یکی از مهمترین مکان هایی که باید در خانه مورد بررسی قرار بگیرد، سیستم گرمایشی و سرمایشی خانه می باشد. شما باید هنگام بازدید از خانه موتورخانه یا شوفاژخانه را بررسی کنید و بسیار دقت داشته باشید که شوفاژخانه دارای پنجره تهویه هوا باشد و همچنین مجهز به اعلام حریق هم باشد. یکی از نکات خرید خانه و آپارتمان در مورد شوفاژخانه این است که سیستم های سرمایش و گرمایش باید پیشرفته باشند چرا که این موضوع به نفع شما می باشد.

اولین چیزی که در ساختمان به نظر می آید نمای ساختمان می باشد. اگر نمای ساختمان زیبایی داشته باشد چشمان هر بیننده ای را خیره می سازد. سنگ های مختلفی برای نمای ساختمان به کار می رود، شما باید دقت داشته باشید که این سنگ ها هم زیبایی و هم دوام خوبی در برابر شستشو و تمیز کردن داشته باشند.

ورودی ساختمان یکی دیگر از نکات خرید خانه و آپارتمان است که باید به آن توجه داشته باشد. دقت کنید ورودی ساختمان استاندارد باشد، عرض آن باید 110 سانتی متر و همچنین عرض راه پله ها 90 سانتی متر باشد.اگر این اندازه ها کمتر باشند برای رفت و آمد شما دچار مشکل خواهید شد و به خوبی نمی توانید وسایل خود را جابجا کنید.

ورودی و خروجی پارکینگ هم بسیار مهم است. شما باید دقت داشته باشید که ورودی پارکینگ سربالایی و یا سرپایینی نباشد، چرا که در فصل سرما امکان یخ زدگی در این قسمت وجود دارد.

یکی دیگر از نکات خرید خانه و آپارتمان که باید بسیار به آن اهمیت دهید این است که خانه هایی را که بیشتر از 4 طبقه هستند ولی آسانسور ندارند را خریداری نکنید. اگر شما در طبقات پایین باشید و پله ها برای شما سخت نباشد، امکان دارد همسایگان بالایی شما احساس خستگی کنند و در راه پله شاهد سر و صدا باشید. بنابراین اگر می خواهید در خانه ای آرام و بدون دغدغه زندگی کنید باید به این مورد بسیار اهمیت دهید.

شما باید با معمارها و طراحان داخلی خانه در مورد خانه ای که می خواهید خریداری کنید مشورت کنید تا از معماری دقیق خانه و استانداردهای به کار رفته در ساخت آن اطمینان کافی به دست آورید.

یکی دیگر نکات خرید خانه و آپارتمان که بسیار مهم می باشد نورگیر بودن خانه است. ختنه ای که نورگیر است عوامل بسیاری در آن دخیل می باشد. اولین نکته ای که در نورگیر بودن ساختمان مهم است موقعیت مکانی خانه است. بیشتر ساختمان هایی که در قسمت جنوبی ساخته شده اند مشکل نور ندارند، در صورتی این ساختمان ها دچار مشکل می شوند که ساختمان های بسیار بلندی اطراف آن را گرفته باشند.

به طور معمول ساختمان هایی که در قسمت شمالی ساخته می شوند نورگیر مناسبی نخواهند داشت، از همه اینها بدتر ساختمان هایی می باشند که در قسمت شرقی و غربی ساخته می شوند. این ساختمان ها بیشتر در فصل تابستان نورگیرهای بسیار آزاردهنده ای دارند و بیش از حد امکان دارد چشم ها شما را آزار دهند.

یکی از نکات خرید خانه و آپارتمان که بسیار برای افراد حساس مهم است جایگاه دستشویی، آشپزخانه و حمام می باشد. شما باید دقت داشته باشید که دستشویی در نزدیکی ورودی آپارتمان باشد. آشپزخانه هم باید دقیقا مقابل درب ورودی قرار بگیرد، چرا که از این طریق دسترسی به آن بسیار آسان تر می باشد. حمام هم بهتر است در نزدیکی ورودی درب یکی از اتاق خواب ها قرار بگیر، البته در برخی از خانه هایی که بسیار بزرگ و لوکس هستند در هر اتاق خواب یک حمام وجود دارد.

یکی دیگر از نکات خرید خانه و آپارتمان که باید به آن اهمیت دهید و توجه داشته باشید جایگاه پارکینگ است. جایگاه پارکینگ باید به گونه ای باشد که هر خودرو در جایگاه خود قرار بگیرد و برای همسایگان دیگر آزار و اذیت به وجود نیاورد. ورود و خروج ماشین ها در پارکینگ باید به راحتی انجام شود.

بدون شک پارکینگ هایی که ریموت دارند بسیار بهتر از پارکینگ های دیگر هستند. علت آن فقط این نیست که درب به راحتی باز و بسته می شود، بلکه امنیت و ایمنی ساختمان بسیار بالاتر می رود و سارقان به راحتی نمی توانند وارد خانه شوند.

اگر ساختمانی را که برای خرید مد نظر دارید چند طبقه است، سعی کنید واحدهایی را از طبقه بالا خریداری نمایید. چرا این یکی دیگر از نکات خرید خانه و آپارتمان است و باید بسیار به آن اهمیت دهید و شما اگر در طبقات بالا باشید از زیبایی مناظر لذت بیشتری خواهید برد. اما دقت داشته باشید به طبقات بسیار بالا نروید چرا که بیشتر خرابکاری ها در پشت بام می باشد و این موضوع امکان دارد شما را آزار دهد.

اگر از سر و صدا بیزار هستید و واقعا نمی توانید در این محیط زندگی کنید بهتر است واحدهای طبقات همکف و طبقه اول را خریداری نکنید، چرا که صدای ماشین هایی که در پارکینگ هستند و رفت و آمد افراد امکان دارد شما را آزار دهد.

یکی دیگر از نکات خرید خانه و آپارتمان که بسیار اهمیت دارد همسایگان شما می باشد. شما هنگامی که به بازدید خانه می روید دقت داشته باشید که همسایه های شما تا چه اندازه سر و صدا دارند و آیا از نظر اعتقادی به یکدیگر نزدیک هستید و یا اینکه با یکدیگر اختلاف دارید. اگر شرایط و ویژگی های همسایه ها را پسندید می توانید به راحتی در خانه خود زندگی کنید.

بنابراین بر اساس اطلاعاتی که بیان کردیم شما به راحتی می توانید خرید خانه خود را انجام دهید و هیچ مشکلی در خرید خانه شما به وجود نمی آید، فقط باید دقت داشته باشید که به تمامی نکات خرید خانه و آپارتمان که بیان کردیم توجه داشته باشید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا