سبک زندگی

نکات مهم انتخاب املاک صادق

 

آیا می دانید صداقت چقدر می تواند در معاملات تأثیرگذار باشد؟ مشاور املاک صادق سعی می کند همیشه دو سمت معامله را مورد بررسی قرار دهد. در این مقاله سعی داریم در خصوص نقش صداقت در معاملات املاک را مورد بررسی قرار دهیم.

 

مزایای انتخاب املاک صادق

اگر شما مشاور املاک صادق را برای معاملات ملکی خود انتخاب نمایید به سادگی می توانید موارد مختلفی را مورد بررسی قرار دهید. به عنوان مثال یکی از نکات بسیار مهم در خرید هر ملک احراز مالکیت فروشنده است. این موضوع بسیار مهم است. فروشنده باید مطابق با قانون مالک ملک باشد. در این زمینه گواهی دقیق کتبی نیاز است حال اگر ملک متعلق به چندین نفر باشد باید مدارک لازم وجود داشته باشد و نیاز به حضور تمامی افرادی است. در نظر داشته باشید که تمامی مراحل قانونی باید در دفترخانه انجام شود.

در صورتی که مشاور املاک فردی صادق باشد اطلاعات مهمی در اختیار شما خواهد گذاشت. مثلاً یکی از موضوعات مهم هزینه های معامله است که شاید خریدار از هزینه ها مطلع نباشد و به نوعی ندارند که هزینه سند، مالیات و همینطور کمیسیون چقدر است. املاک صادق سبب می شود که اطلاعات دقیق و جدید در این زمینه ارائه داده شود.

املاک صادق با کمال آرامش تبصره و ماده در خصوص متن قرارداد را اعلام می کند و مبایعه نامه در این زمینه به طور دقیق توضیح داده می شود.

اگر شما بخواهید یک ملک خریداری نمایید هرگز اطلاعاتی در خصوص میزان مقاومت و پایداری آن ندارید و این املاک صادق است که سعی می کند اطلاعات دقیق در این خصوص را ارائه دهد حال اگر مشاور املاک انتخابی فرد منصفی نباشد این موضوع پنهان مانده و سبب می شود که ضررهای مالی مختلفی را شامل شوید از یاد نبرید که مقاومت سازه در برابر حوادث طبیعی موضوع بسیار مهمی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

 

 

چطور یک مشاور املاک خوب انتخاب کنم؟

در ابتدا باید بررسی نمایید که آیا مشاور املاکی که انتخاب کرده اید نسبت به هزینه هایی که به شما اعلام کرده است اطلاعات دقیق و جدید دارد یا خیر. در این زمینه نیاز است چندین موضوع مورد بررسی قرار بگیرد. به عنوان مثال شما باید بدانید که واحدی که خریداری می کنید طبقه چندم است و کل ساختمان چند طبقه است و آیا واحد شما از نظر آرامش در جای درستی قرار دارد یا خیر. در این مسیر باید اطلاعات دقیقی از سوی مشاور املاک صادق فراهم شود. در نظر داشته باشید که آپارتمان های چند واحدی اغلب شلوغ هستند و بررسی این موضوع بسیار مهم است. اگر املاک انتخابی بدون توضیح دقیق در خصوص نوع سازه و تعداد طبقات در نظر گرفته شده سعی کرد که اطلاعات تبلیغی ارائه دهد یعنی نیاز است در انتخاب خود بیشتر دقت نمایید.

موضوع بعدی در خصوص راهرو یک ساختمان است، گاه طراحی راهرو به صورتی است که تمامی ساکنین ساختمان می بایست از راهروی مربوط به واحد شما عبور نمایند و این یعنی از نظر آرامش تحت تأثیر هستید، این موارد در ابتدا مورد بررسی قرار نمی گیرد و از چشم خریدار دور می ماند حال اگر املاک صادق نباشد هرگز نمی توان توقع داشت که خرید خوبی نمایید و به زوی متضرر می شوید. اینطور که شواهد نشان می دهد بازرسی سیستم های گرمایشی از دید خریداران پنهان است و مشاوران املاک نیز هرگز سعی نمی کنند در این خصوص صحبت کنند این رویه سبب می شود که در خرید خود دچار مشکل شوید و پس از خرید خانه اقدام به تعویض کلی سیستم گرمایشی داشته باشید که بسیار نا مناسب است.

 

 

چه سوالی از مشاور املاک بپرسم؟

یکی از مهمترین سوالاتی که می بایست از مشاور املاک پرسیده شود این است که تا به امروز چند پیشنهاد خرید در خصوص این ملک مطرح شده است. میزان رقابت بر سر یک ملک بسیار مهم است. اگر مشاور املاک سعی کرد یک منزل را به صورت اغراق آمیز پر مخاطب نشان دهد یعنی صادق نیست چون اگر یک منزل آنقدر مشتری داشته باشد هرگز نوبت به شما نخواهد رسید و دلیلی به این همه بازارگرمی نخواهد بود، نوع رفتار مشاوران املاک نشان می دهد که آیا افرادی صادقی هستند یا خیر از یاد نبرید که میزان مشتری که برای یک ملک است سبب می شود که در خصوص قیمت آن نوسانات مختلفی ایجاد شود. یکی دیگر از موضوعاتی که این روزها باید مورد بررسی قرار بگیرد بیشترین و کمترین نرخی است که در خصوص یک منزل ارائه شده است. در انتخاب املاک صادق باید در ابتدا ویژگی های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهید و سپس سعی کنید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا