دانستنی های ملکی

هنگام خرید ملک باید به نکات مهمی توجه کنید

 

برخی از افرادی که قصد خرید ملک یا خانه دارند در مورد اینکه آن ملک و خانه باید چه ویژگی هایی داشته باشد اطلاعاتی ندارند. نکاتی در مورد خرید ملک وجود دارد که اگر شما با این نکات آشنا باشید بهتر می توانید در خرید ملک خود تصمیم گیری کنید و بهترین ملک را خریداری نمایید. اگر شما یک انتخاب مناسب و عالی داشته باشید می توانید در خانه خود آرامش لازم را به دست آورید و تا سالیان طولانی در آن خانه اقامت داشته باشید.

بنابراین بسیار باید در خرید ملک دقت کنید و نکات مهم خرید ملک را شناسایی نمایید در غیر اینصورت شما با پشیمانی مواجه خواهید شد و از ملک خود رضایت نخواهید داشت. یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام خرید خانه باید به آن توجه داشته باشید این است که بدانید ساختمان شما در چه محله ای قرار گرفته است. برخی از نکات در هنگام خرید ملک وجود دارد که آنها را در ادامه بیان می کنیم.

 

 

معرفی برخی نکات در مورد خرید ملک :

همانطوری که بیان کردیم شما باید در هنگام خرید ملک به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید که آنها را در ادامه بیان می کنیم.

 

کوچه :

زمانی که می خواهید از ملک بازدید کنید بهتر است به کوچه ای که ساختمان در آن قرار گرفته است بسیار دقت داشته باشید. اگر کوچه باریک باشد عبور و مرور در آن کوچه ها برای شما دشوار خواهد شد. شما زمانی متوجه بد بودن این موضوع می شوید که می خواهید اسباب کشی کنید. البته برخی از کوچه ها هم هستند که بسیار شلوغ و پر رفت و آمد می باشند، بنابراین اگر شما اهل شلوغی نیستید و می خواهید در محله ای آرام باشید باید از خرید این ساختمان ها خودداری کنید.

 

همسایه ها :

اگر شما همسایه خوبی داشته باشید یعنی آرامش در خانه شما وجود دارد. در اصل می توان گفت همسایه بی حاشیه و خوب یکی از مهمترین دلایلی می باشد که شما در هنگام خرید ملک باید به آن توجه داشته باشید. اینکه خانه شما در کدام محله باشد مهم نیست، مهم این است که همسایه شما خوب و بی حاشیه باشد.

برای اینکه همسایه های خود را بهتر بشناسید می توانید از چند روش استفاده کنید، یکی اینکه در مورد همسایه خود از همسایه های دیگر پرس و جو کنید. همچنین اگر شما چندین بار از ملک بازدید کنید به راحتی می توانید متوجه شوید که همسایه شما چه اخلاق و رفتاری دارد. هرچه قدر شما شناخت بیشتری نسبت به همسایه خود به دست آورید می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

 

آرامش و آسایش :

همانطوری که بیان کردیم اگر می خواهید آرامش و آسایش داشته باشید باید به کوچه و همسایه هایی که در هنگام خرید ملک مشاهده می کنید بسیار دقت داشته باشید. بنابراین اگر شما فرد آرامی هستید و می خواهید زمانی که به خانه می آیید آسایش و آرامش داشته باشید باید به نکاتی که بیان کردی بسیار توجه نداشته کنید.

دقت داشته باشید که خیابان هایی که در مرکز شهر قرار دارند اصولا نسبت به خیابان های دیگر شلوغ تر هستند. اگرچه دسترسی به سایر مناطق شهر بسیار راحت تر است ولی باید بدانید که شلوغ تر می باشد و آسایش و آرامشی را که شما می خواهید این مناطق ندارد. همسایه بودن با مدارس، بیمارستان ها، مراکز تجاری و … آرامش شما را تا حدودی تهدید می کند.

 

 

دسترسی به وسایل حمل  و نقل عمومی :

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید ملک باید بسیار به آن توجه داشته باشید این است که وسایل حمل و نقل باید به مکان سکونت شما نزدیک باشد در غیر اینصورت شما با مشکل مواجه خواهید شد. بسیاری از افراد هستند که وسیله شخصی ندارند و بیشترین استفاده آنها از وسیله های حمل و نقل عمومی می باشد، در نتیجه وجود وسایل حمل و نقل عمومی یکی از  ضرورت های هر خانه محسوب می شود.

 

امکانات رفاهی :

دسترسی داشتن به امکانات رفاهی یکی از مواردی می باشد که برای بسیاری از افراد مهم می باشد و هنگام خرید ملک به آن توجه می کنند. شما برای اینکه برای هر خزیدی سوار ماشین نشوید و مسافت زیادی را طی نکنید نیاز دارید که امکانات رفاهی را در نزدیک خانه خود داشته باشید. به همین دلیل هنگامی که از ملک بازدید می کنید باید دقت داشته باشید که آیا امکانات رفاهی در آن منطقه به شما نزدیک می باشد یا نمی باشد.

البته امکانات رفاهی برای هر فردی بستگی به نیازهایی که دارد بسیار متفاوت می باشد، برخی از افراد مایل هستند در نزدیک آنها پارکی وجود داشته باشد و برخی دیگر ترجیح می دهند درمانگاه نزدیک آنها باشد. پس به این ترتیب شما باید به نیازهای خودتان در درجه اول اهمیت قائل شوید.

 

عرض ورودی ساختمان :

اگر برای شما مهم است که کتابخانه، یخچال و لوازم سنگین دیگر خانه خود را به راحتی حمل و نقل کنید باید به عرض ورودی خانه دقت بسیاری داشته باشید، چرا که اگر ورودی خانه عرض کمی داشته باشد وسایل به راحتی وارد خانه نمی شود و شما دچار مشکل می شوید. بنابراین دقت داشته باشید که ورودی درب ساختمان دو لنگه باشد تا به راحتی بتوانید وسیله های خود را منتقل کنید.

همچنین شما باید بدانید که نکات بسیار مهمی در مورد آشپزخانه و اتاق های خانه وجود دارد که شما باید طبق وسیله هایی که دارید خانه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

نتیجه گیری در مورد خرید ملک :

شاید خرید ملک برای بسیاری از افراد طاقت فرسا و سخت باشد، گاهی اوقات مجبور هستید ماه ها به دنبال خانه ای مناسب برای خود باشید. ولی امروزه با وجود مشاورین املاکی که در سطح شهر وجود دارد خرید ملک آسان تر شده است و شما راحت تر می توانید ملک مورد نظر خود را خریداری کنید.

گاهی اوقات فشاری که هنگام جستجوی خانه به شما وارد می شود موجب می گردد که بسیاری از مسائل را نادیده بگیرد و از آنها چشم پوشی کنید، به همین دلیل است که می توانید به مشاورین املاک اعتماد کنید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا