طراحی و دکوراسیون

آشنایی با نکات مهم و اصولی دکوراسیون دفتر کار

 

طراحی ایده آل و مناسب دکوراسیون دفتر کار در جذب اعتماد مشتریان نقش قابل توجهی دارد. در هنگام طراحی دکوراسیون دفتر کار مشخصات فرهنگی مراجعه کنندگان و خدمات ارائه شده شرکت از جمله نکاتی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. فضای دفتر کار همچون خانه می ماند. دفتر کار محلی است که در آن تمام تلاش خود را جهت کسب سهم بازار به کار می برید و همواره به دنبال فرصت های شغلی بهتر خواهید بود، ظاهر عمومی دفتر کار شما در دسترسی به آرزوهای شما اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. در ادامه نکات دکوراسیون دفتر کار را به طور مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

Saman724 9876543210 1024x603 1 - آشنایی با نکات مهم و اصولی دکوراسیون دفتر کار

دکوراسیون دفتر کار

از آنجا که دکوراسیون دفتر کار نقش قابل توجهی در دسترسی به اهداف شما دارد امروزه بسیاری از شرکت ها که به دنبال بهره وری هستند به دنبال طراحی دکوراسیون برای دفتر کار کارکنان خود هستند تا ترکیبی از راحتی محیط خانه و محیط کسب و کار حرفه ای باشد. با رعایت نکات زیر می توانید به محیط کاری خود نفس تازه بخشیده و حال و هوای تازه را به دفتر کار خود وارد نمایید.

 

اهمیت دادن به تاثیر در نگاه اول هنگام طراحی دکوراسیون دفتر کار

در صورتی که ساعت های زیادی را در طول روز در دفتر کار خود سپری می کنید، ممکن است این موضوع را فراموش کنید که دیگران هنگام ورود به دفتر کار شما محیط را چگونه می بینند. از این رو بهتر است گاهی اوقات خود را به جای افرادی که می خواهند برای اولین بار به دفتر کار شما بیایند گذاشته تا متوجه شوید که این افراد از شرکت شما و محل کسب و کار شما چه برداشتی خواهند داشت.

 

decor office desk 1024x683 1 - آشنایی با نکات مهم و اصولی دکوراسیون دفتر کار

نکات دکوراسیون دفتر کار

محیط داخلی و خارجی دفتر کار شما باید به یک اندازه خوب و مناسب طراحی شده باشد. محل پذیرش مراجعه کنندگان ممکن است در برخورد اول آن ها تاثیر قابل توجهی داشته باشد. در صورتی که ورودی اتاق کار از دفتر به صورت مجزا قرار گرفته باشد باید به ظاهر کلی آن و تمیز و مرتب بودن ورودی و دفتر کار توجه شود. شما می توانید با خرید گیاهان و صرف هزینه بسیار کم فضای داخلی دفتر کار خود را تا حدودی بهبود بخشید. رنگ مورد استفاده برای رنگ آمیزی دیوارها نیز می تواند برای بازدیدکنندگان تاثیر قابل توجهی داشته باشد. مراجعه کنندگان باید همان حس مورد انتظار شما را از محیط کاری شما داشته باشند.

 

گیاهان مناسب برای دکوراسیون دفتر کار

گیاهانی همچون گیاه عنکبوتی، گیاه پیچک یا پاپیتال، درخت اژدها یا دراسنا از جمله گیاهان مناسب برای دکوراسیون دفتر کار می باشند.

در صورتی که دفتر کار شما به نور طبیعی خورشید چندان دسترسی ندارد و در دفتر کاری شما نور نسبتا کم می باشد توصیه می کنیم از گیاهانی استفاده نمایید که برای رشد به نور کم نیاز داشته باشن. از جمله این گیاهان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گیاه آلوئه ورا
  • گیاه بامبو
  • گیاه پوتوس

همچنین توصیه می کنیم در صورتی که قصد دارید از گیاهان سرسبز برای فضای داخلی دفتر کاری خود استفاده نمایید بهتر است گیاهانی را انتخاب نمایید که به مراقبت چندان نیاز نداشته باشند. این گیاهان شامل موارد زیر می باشند:

  • انواع کاکتوس ها
  • گیاه فیکوس
  • گیاهان هوازی

 

توجه به رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون دفتر کار

رنگ های مناسب جهت استفاده در دکوراسیون دفتر کار تا حد قابل توجهی به نوع کاری که در دفتر کاری خود انجام می دهید وابسته می باشد. برای کارهای مربوط به امور مالی و حقوقی رنگ های خنثی گزینه ایده آل و مناسب می باشند. برای کارهایی که نیازمند خلاقیت بیشتری هستند همچون عکاسی و طراحی گرافیک رنگ های گرم و پر انرژی می توانند گزینه ایده آل و مناسبی باشند.

 

decoration adhesif depoli bureau interieur 1024x768 1 - آشنایی با نکات مهم و اصولی دکوراسیون دفتر کار

نکات مهم دکوراسیون دفتر کار

 

یکی دیگر از نکاتی که هنگام طراحی دکوراسیون دفتر کار باید به آن توجه شود برندینگ شرکت شما و استفاده از رنگ های سازمانی در دکوراسیون محل کار می باشد. محل و نحوه استفاده از نام و لوگوی شرکت شما از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد، محل قرارگیری تابلو شرکت در فضای بیرونی دفتر کار نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. هرچند استفاده از لوگوی سازمان یا رنگ سازمانی در دکوراسیون دفتر کار ممکن است ساده به نظر برسد اما این مسئله تاثیر قابل توجهی از لحاظ روانی روی مخاطبان شما خواهد داشت.

 

هوشیار بودن هنگام خرید وسایل و مبلمان شرکت برای دکوراسیون دفتر کار

در نظر گرفتن برخی ریزه کاری ها هنگام طراحی دکوراسیون دفتر کار از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد شما همچنین باید به هزینه های پرداخت شده در این زمینه توجه نمایید. تغییرات ایجاد شده در دکوراسیون دفتر کار باید متناسب با بودجه در نظر گرفته شده برای این منظور باشد.

 

رها کردن خود از شر کاغذها یکی از نکات دکوراسیون دفتر کار

در تمام کسب و کارها اسناد و مدارک چاپی و کاغذی بسیار زیادی با گذشت زمان جمع آوری می شوند و نگهداری تمام آن ها در دفتر کار ممکن است به چالش بزرگ برای شما تبدیل شود. سعی کنید در دفتر کار خود برای حفظ و ذخیره این اسناد و مدارک بخش خاصی را در نظر بگیرید.

 

blog office img 1024x597 1 - آشنایی با نکات مهم و اصولی دکوراسیون دفتر کار

نکات اصولی دکوراسیون دفتر کار

 

این بخش باید به نحوی طراحی و تنظیم شود که به اسناد و مدارک به آسانی دسترسی داشته باشید و در همین حال دفتر کار شما ظاهری مرتب و آراسته داشته باشد. به همین منظور امکان استفاده از قفسه های درب دار و برچسب مخصوصطبقه بندی اسناد برای شما وجود خواهد داشت. زمان مشخصی از روز را باید به مرتب کردن این اسناد اختصاص دهید. همچنین می توانید این اسناد را در قفسه های مخصوص به خود قرار دهید. در این صورت ظاهر دفتر کار شما با کاغذهای رها شده روی میز کار و اطراف آن هرگز به هم نخواهد خورد.

 

تکمیل کردن جزئیات در فضای اطراف هنگام طراحی دکوراسیون دفتر کار

پس از قراردادن تمامی وسایل اصلی دفتر کار در سر جای خود و طبقه بندی کاغذها و اسناد رها شده در اتاق کار در قفسه های مخصوص باید به جزئیات فضای کاری خود توجه نمایید. یکی از سوال هایی که هنگام طراحی دکوراسیون دفتر کار باید از خود بپرسید این است که آیا تمام ابزاری که در اطراف خود قرار داده اید را واقعا نیاز دارید یا خیر؟ برای مدیریت این موارد به خوبی تمام سعی خود را به کار ببرید تا وسایل مورد نیاز را با توجه به کاربردشان در بخش های مختلف دفتر کار قرار دهید.

 

Insurance office decoration 1024x650 1 - آشنایی با نکات مهم و اصولی دکوراسیون دفتر کار

نورپردازی در دکوراسیون دفتر کار

 

پرینتر، فکس و دستگاه کپی باید در یک طرف قرار بگیرند، تمامی پوشه ها، فایل ها و موارد آرشیوی نیز در یک نقطه از اتاق باید به طور منظم طبقه بندی شوند. همچنین می توانید اقلام مصرفی کارکنان خود را نیز در بسته های خاص طبقه بندی کرده و آن ها را روی میز کار آن ها قرار دهید. در این صورت میز کار کارکنان شما نیز دارای ظاهری کاملا منظم خواهند بود.

 

قرار دادن خود در مرکز قدرت

در هنگام طراحی دکوراسیون دفتر کار میز کار باید در بخشی از محل کار قرار گیرد که روی محیط کاری کارکنان دیگر نیز تسلط کافی داشته باشید و همچنین امکان برقراری رابطه با دیگر همکاران باید به آسانی امکان پذیر باشد. بهترین موقعیتی که می توان برای میز کار در نظر گرفت درست روبروی ورودی دفتر کار می باشد.

میز کار شما باید در مکانی قرار گیرد که مراجعه کنندگان به محل کار شما بتوانند به راحتی موقعیت شما را در دفتر کاری تشخیص دهند و امکان برقراری رابطه آسان با شما برای آن ها وجود داشته باشد. میز کار باید نسبت به مختصات دفتر کاری شما به گونه ای قرار گیرد که برای شما فضایی شخصی ایجاد نماید و امکان نظارت روی کار دیگر کارکنان برای شما فراهم باشد.

 

تاثیر نور در بهبود بخشیدن به فضای دفتر کاری

یکی از مهمترین نکات طراحی دکوراسیون دفتر کار نور محیط کار می باشد. نور محیط کاری یکی از فاکتورهایی است که روی نحوه راندمان و فعالیت شما تاثیر مستقیم دارد. نهایت دقت را جهت تامین نور کافی برای محیط های بسته به کار ببرید.

در صورتی که در اتاق ها دسترسی به نور طبیعی امکان پذیر می باشد کافیست پرده های کرکره ای را مورد استفاده قرار دهید تا ورود نور خورشید به دفتر کاری را به راحتی مدیریت نمایید. البته به جای استفاده از نورهای مستقیم فلوئورسنت توصیه می کنیم از نورهای غیر مستقیم و ملایم استفاده نمایید. در صورت استفاده از نورهای فلوئورسنت خستگی نور چشم کارکنان شما تا حد قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

 

طبقه بندی نورپردازی در دفتر کار

همانطور که گفتیم یکی از موارد بسیار مهم در دکوراسیون دفتر کار نورپردازی می باشد. اگر دفتر کار شما نیز به گونه ای است که به نور طبیعی دسترسی چندان ندارد باید از نورهای مصنوعی استفاده نمایید. نور مصنوعی قابل استفاده در دکوراسیون دفتر کار به طور کلی به چهار دسته طبقه بندی می شود:

 

نورپردازی عمومی

استفاده از این نوع نورپردازی مصنوعی در دفتر کار باعث می شود تمام فضای مورد نظر روشن به نظر برسد.

 

نورپردازی تاکیدی

استفاده از این نوع نورپردازی باعث می شود وسیله یا بخش خاصی از دفتر کار جهت جلب توجه افراد روشن شود.

 

نورپردازی وظیفه ای

در این نوع نورپردازی تنها بخش ها و سطوح کار روشن به نظر می رسند.

 

نورپردازی تزئینی

از این نوع نورپردازی مصنوعی اغلب برای زیباتر جلوه دادن محیط در بخش های مختلف در دفتر کار استفاده می شود.

اصول ارگونومیک در دکوراسیون دفتر کار

 

رعایت اصول ارگونومیک در دکوراسیون دفتر کار

امروزه مشغله های کاری و دغدغه های مالی بسیار زیاد هستند از این رو افراد در طول زندگی خود ساعات طولانی را در طول شبانه روز در دفتر کار خود سپری می کنند. گذراندن ساعت های طولانی مدت در دفتر کار با گذشت زمان آسیب های جسمانی زیادی را برای کاکنان به همراه خواهند داشت. این آسیب ها شامل کمردرد، زانودرد، دیسک کمر و گردن درد می باشند. یکی از بخش های مهم در دکوراسیون دفتر کار مبلمان اداری می باشد از این رو جهت آسایش و راحتی کارکنان توصیه می کنیم صندلی های طبی یا ارگونومیک را برای دفتر کار خود خریداری نمایید.

نکته لازم به ذکر در این بخش این است که ارگونومی تنها به صندلی اداری ختم نخواهد شد بلکه دیگر مبلمان اداری همچون میز مدیریت، میز کنفرانس، میز منشی و مبل اداری را نیز شامل می شود. هر یک از این مبلمان در جایگاه خود در سلامت و آسایش افراد جایگاه قابل توجهی دارند.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا