تهران شناسی

هزینه ی زندگی و قیمت آپارتمان در پرند

تهران یکی از شهرهای بزرگ ایران است. این شهر دارای شهرک های متعددی نیز می باشد که محلی مناسب برای زندگی به شمار می روند. مثلا قیمت آپارتمان در پرند به گونه ای نرخ گذاری و مشخص شده است، که هر شخصی با هر موقعیت درآمدی می تواند در این شهر به زندگی بپردازد.

این شهر در قسمت جنوب غربی تهران احداث شده است. باید بگویم شهرک هایی که در اطراف تهران بنا شده اند، دارای قدمت طولانی نیستند. شاید بیشتر این شهرک ها به یک یا دو دهه قبل باز گردند. اما نکته ی جالب توجه قیمت آپارتمان در پرند است.

این شهرک تازه تاسیس برای کسانی که دارای بودجه ی نسبت بالا نیستند، به راحتی آپارتمان های عالی در هر اندازه ای ارائه نموده است. قیمت آپارتمان در پرند می تواند به اندازه کافی مناسب باشد. مساحت این شهر تقریبا معادل 17000 هکتار می باشد.

باید بگوییم زندگی در پرند نسبت به شهر تهران مسلما مزایای بهتری دارد. زیرا این شهر دارای آب و هوای عالی، آسمانی آبی و صاف، راه های ارتباطی مناسب، شیب مناسب، چشم اندازی زیبا و… می باشد. با این همه مزایا باز هم قیمت آپارتمان در پرند بالا نیست.

یعنی آپارتمان در این شهر در حدی قیمت گذاری شده است که، هر کسی بتواند اقدام به اجاره ملک در این شهر نماید. علاوه بر آن کیفیت ساخت و ساز مسکن و آپارتمان های شهرک پرند، بسیار خوب و بالا می باشد. از این رو می توانید قیمت آپارتمان در پرند را برحسب کیفیت ساختمان نیز تخمین بزنید. خواهید دید که قیمت ها بسیار مناسب هستند.

 

 

امکانات ویژه برای زندگی در شهر جدید پرند

درست است که میگوییم این شهرک ها دارای قدمت طولانی نیستند. اما امکانات این شهر ها نسبت به شهرهای بزرگ چندان متفاوت نیست. قیمت آپارتمان در پرند می تواند نسبت به شهرهای بزرگ کم باشد، اما امکانات این شهر با مرکز شهرهای بزرگ چندان متمایز نیست.

با اجاره خانه و یا آپارتمان در پرند می توانید به مجموعه ورزشی کارتینگ پرند دسترسی یابید. قیمت آپارتمان در پرند، نزدیک به مجموعه ورزشی مسلما کمی هزینه بالاتری دارد. این کارتینگ در ابتدای ورودی شهر و نزدیک به دانشگاه آزاد اسلامی پرند ساخته شده است.

مسلما قیمت آپارتمان در پرند و نزدیک به مکان های عمومی و فرهنگی همچون دانشگاه ها، بالاتر می باشد. اما این قیمت به میزانی بالا نیست که بتوان آن را با مرکز شهر تهران مقایسه نمود. این پیست پس از این که به صورت کامل ساخته شود، قابلیت برگزاری مسابقات بین المللی و جهانی را نیز خواهد داشت.

از این رو قیمت آپارتمان در پرند و نزدیک به این مجموعه ی ورزشی، به دلیل داشتن موقعیت اقتصادی مناسب، بالا می باشد. اگر قصد دارید در این شهر اقدام به خرید آپارتمان و یا مسکن نمایید، بهتر است هرچه سریعتر اقدام نمایید.

باید بگوییم پیست کارتینگ در شهر پرند، یکی از طولانی ترین پیست بین المللی کارتینگ در جهان به شمار می رود. پس شهرک جدید پرند از نظر موقعیت و امکانات کمتر از شهرهای بزرگ نمی باشد.

 

قیمت آپارتمان در پرند و موقعیت عالی حمل و نقل ریلی

یکی از مهمترین ویژگی های شهر جدید پرند، داشتن موقعیت حمل و نقل ریلی می باشد. این قطار های برقی پرند منجر شده است تا افراد حتی از راه های دور نیز بتوانند در این منطقه به سکونت بپردازند. از این رو قیمت آپارتمان در پرند به دلیل همین ویژگی خاص، می تواند متغیر باشد.

خط متروی پرند از سمت حرم امام خمینی آغاز شده و تا فرودگاه امام خمینی امتداد می یابد. پس هم می توان به مرکز تهران دسترسی داشت، هم می توان به فرودگاه دسترسی داشت. این امکانات و راحتی حمل و نقل منجر شده است که قیمت آپارتمان در پرند متفاوت با دیگر شهرک ها باشد.

البته این تغییر چندان محسوس نبوده و قابل لمس نیست. از این رو می توان به راحتی آپارتمان ها و منزل های شهر پرند را قیمت گذاری نمود. قیمت آپارتمان در پرند بسته به موقعیت مکانی، متراژ و.. متفاوت است. باید بگوییم  این شهر دارای راه آهن نیز می باشد.

خطوط راه آهن پرند روزانه چندین نوبت به سمت مرکز شهر حرکت می کند. کسانی که از آلودگی تهران خسته شده اند، بیشتر شهرک های اطراف تهران را برای زندگی انتخاب می کنند. البته برای کسانی که دارای مشاغل دولتی هستند و یا ساعات کاری مشخصی دارند، زندگی در این شهرک ها می تواند سخت باشد.

اما از طرفی دیگر قیمت آپارتمان در پرند باعث شده است، تا این افراد برای کمتر کردن هزینه های زندگی به سمت شهرک ها یورش برند. می دانیم که هزینه ی زندگی در تهران بسیار بالا می باشد. پس انتخاب شهرک هایی همچون شهر پرند، می تواند بخشی از هزینه های زندگی در این کلان شهر را کاهش دهد.

 

 

مزایا و معایب زندگی در آپارتمان های پرند

هر شهر جدید مسلما مزایا و معایب خاصی برای زندگی دارد. این شهر جدید که در 7فاز ساخته شده است، احتمال گستردگی در اینده را نیز دارد. قیمت آپارتمان در پرند، فاز های صفر تا 3 به دلیل املاک سند دار شرکتی، مسلما بالاتر از فاز های دیگر می باشد.

در حالی که فاز های 4 تا 6 شهر پرند املاک مسکن مهر هستند. قیمت آپارتمان در پرند، فاز هایی که مربوط به مسکن مهر می باشند، ارزان تر و مناسب تر هستند. باید بگوییم زندگی در این شهر جدید مزایای بسیاری در بر دارد.

حتما از خودتان می پرسید مگر زندگی در چنین شهرک های تازه تاسیس، مزایایی هم به دنبال دارد؟ باید بگوییم بله. همین مزایا باعث شده است تا قیمت آپارتمان در پرند متغیر باشد. حتی در چند سال اخیر رو به افزایش نیز حرکت کند.

یکی از مهمترین مزایای زندگی در این شهرک، بهره مند شدن از هوای پاک و تمیز است. کسانی که مشکل تنفسی دارند می توانند در این شهر با خیال راحت نفس بکشند. از این رو قیمت آپارتمان در پرند برای کسانی که به دنبال سلامتی خود هستند می تواند مناسب باشد.

یکی دیگر از مزایای زندگی در این شهر که کارمند بودن قشر وسیعی از ساکنین آن است. اکثر کسانی که در این شهرک مسکونی زندگی می کنند، کارمندان اداری، مهندس، پزشک و حتی بازنشسته نیروهای نظامی هستند. پس می توانیم بگوییم قشر متشخص که در این منطقه سکونت دارند، می تواند علت دیگر مناسب بودن قیمت اپارتمان در پرند باشد.

موقعیت جغرافیایی عالی این شهر برای سکونت نیز باعث شده است تا قیمت آپارتمان در پرند، مناسب باشد. به راحتی می توانید در این شهر سکونت نموده و به شهرهای تهران، ساوه، کرج، قم و شهریار نزدیک باشید. برخی از شهرهای ایرا متاسفانه با مشکل دسترسی به آب شیرین مواجه هستند.

اما کسانی که در شهرک پرند زندگی می کنند، از این مسئله دور بوده و به آب شیرین دسترسی دارند. سکوت و سهولت رفت و آمد یکی دیگر از مزایای زندگی در این شهر است. به همین دلیل قیمت آپارتمان در پرند برای افراد بسیاری مناسب است.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا