دانستنی های ملکی

همه چیز درباره مشاورین املاک

 

طبق نظر کارشناسان مسکن، با یک دید کلی بر اقتصاد و با توجه به میزان رشد تورم و یا حتی بدون در نظر گرفتن رشد اخیر تورم، مسکن با ارزش ترین دارایی خانوارهای ایرانی به حساب می آید. تشنج های وارد بر اقتصاد و افزایش نرخ طلا و ارز و بورس و دارایی های این چنینی موجب می شود تا دارایی صاحبین ملک چند برابر شود. این دلیل سر ریز شدن نقدینگی عده ای زیادی بعد از کاهش نرخ سودهای بانکی در بازار معاملات ملکی است، در واقع وقتی مردم سود خود را در سپرده گذاری بانکی یا خرید طلا و ارز نمی یابند وارد معاملات ملکی می شوند، تا با کسب سود در این زمینه به نوعی تورم را دور بزنند. اما به طور قطع انجام در معاملات ملکی است که حضور مشاورین املاک امین، اهمیتی چند برابر پیدا می کند تا درهر یک از انواع معاملات مربوط به بازار مسکن، مراحل را با هوشیاری بیشتری پیش ببرند، تمامی ابعاد را مد نظر قرار بدهند و آگاهی و دانش کافی برای ارزیابی وجوه معامله را داشته باشند تا در نهایت به هدف سرمایه گذار که برخورداری از سود بیشتر است، برسند. این مسئله الزام حضور مشاورین املاک امین، را در سرمایه گذاری در مسکن و باب املاک عنوان می کرد اما اگر هدف طرفین معامله تهیه سر پناه باشد هم به همین اندازه حضور مشاورین املاک امین، پر رنگ است، چرا که بایستی با در نظر گرفتن بودجه، معیارهای و نحوه اولویت بندی این معیارهای در پیدا کردن گزینه مناسب و حتی بهتر از آن چه مد نظر خریدار است به او کمک کند، به طور قطع به همین اندازه برای مستاجرینی که به دنبال مسکن می باشند هم حضور مشاورین املاک پر اهمیت است.

 

 

عواقب قانونی برای مشاورین املاک دروغین

مشاورین املاک امین، در امر انجام معاملات ملکی نقش حیاتی ایفا می کنند. مشاورین املاک در واقع واسط صاحب ملک و خریدار یا مستاجر می باشند. ملک بایستی به درستی به مشتریان معرفی شود و معیارهای خریدار و یا مستاجر نیز مطابق با بودجه او در نظر گرفته شود تا انجام معاملات با کسب رضایت همراه باشد. اما بایستی این واقعیت را قبول کرد که دست مشاورین املاک در به نوعی به خطا رفتن برای برخورداری از سود بیشتر، باز است، به این افراد در بازار املاک، دلال گفته می شود، دلال شخصی است که منافع خود را به دیگران ترجیح داده و معاملات را به نفع خود جوش می زند. اما طبق قانون برای مشاورین مسکن مسئولیت های مدنی در نظر گرفته شده و جزئیات حقوقی برای برای این مسئولیت های مدنی و کیفری وجود دارد. حتی به گفته حقوق دانان در زمینه بازار املاک، اگر مشاورین املاک مانند دلال عمل کرده و از واژگان اغوا کننده و فریب دهنده و مانور متقلبانه و استفاده کنند و اطلاعات غلط در اختیار مشتری یا خریدار قرار دهند تا به این وسیله او را مغبون ساخته و معامله را جوش دهند، دلال به حساب می آیند و برای این افراد مجازات و تعقیب در نظر گرفته شده و به آن ها عنوان کلاهبردار را می دهند.

 

سامان ۷۲۴ رسانه ای شامل مشاورین املاک خبره

سامان ۷۲۴ به عنوان رسانه ای در زمینه مسکن و بازار ملک در سراسر ایران، محدود به یک محدوده جغرافیایی نبوده و مشاور املاک سراسر ایران می باشد، این رسانه علاوه بر حسن برخورداری از مشاورین املاک امین و خبره و با تجربه به موجب سراسر بودن بستری را فراهم می کند تا فروشندگان و یا صاحب خانه هایی که در پی یافتن مستاجر می باشند، بتوانند ملک خود را به صورت سراسری معرفی کنند. از طرفی وجود این رسانه کمک به سزایی به افرادی خواهد کرد که قصد دارند در شهرهای مختلف ایران اقدام به خرید و یا اجرای ملک کنند، چرا که به جای تمامی این افراد در مرحله اول تحقیقات خود را در رابطه با شرایط مختلف آب و هوایی و معماری و نوع مصالح به کار برده و میزان مقاومت این مصالح در آن شرایط آب و هوایی، شرایط اقتصادی، تجاری و …غیره کرده است و در گام بعدی تحقیقات خود را در زمینه ملک به عرضه در آمده از قبیل قدمت بنا، بررسی ایمنی، مشاعات و … ملک تکمیل کرده است و در نهایت با در نظر گرفتن بودجه مناطقی را که امکان انجام معامله برای آن ها وجود دارد را معرفی کرده و در نهایت با در نظر گرفتن معیارها و اولویت های خواهان ملک اقدام به معرفی گزینه های در دسترس می کند. سامان 724 بازه گسترده ای از فروشندگان و خریداران و مستاجرین را در بر می گیرد بنابراین می تواند به پروسه انجام معاملات ملکی در عین افزایش کیفیت و رضایت طرفین معامله، سرعت نیز ببخشد. مشاورین املاک امین، سامان ۷۲۴، با دانش و تجربه کافی خود را دوست و مشاور طرفین معامله دانسته و هدف اصلی آن ها در جلب رضایت مشتریان خلاصه شده است.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا