فناوری املاک

استفاده از هوش مصنوعی در املاک و مستغلات

 

استفاده از هوش مصنوعی در املاک و مستغلات

تعداد کسب‌وکارهایی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، در سال های اخیر افزایش زیادی داشته اند. استارت‌آپ‌های املاک و مستغلات با هوش مصنوعی، صنعت املاک و مستغلات را بهتر هدایت و مدیریت می کنند و ترقی و پیشرفت بیشتری را تجربه می کنند.

 

Updating the construction industry artificial intelligence - استفاده از هوش مصنوعی در املاک و مستغلات

مدیریت املاک به شکل ساده

 


هوش مصنوعی در املاک و مستغلات به چه معناست؟

هوش مصنوعی در املاک و مستغلات به تصمیم گیری بهتر کمک می کند. طوری که ممکن است بر اساس الگوهای داده جمع آوری شده توسط هوش مصنوعی و ابزارهای مختلف به نتایج غیرمنتظره ای برسید. برخی از عناصر مهم املاک و مستغلات که می توانند با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری پشتیبانی شوند عبارتند از:

خرید، فروش و معاملات خانه: هوش مصنوعی در املاک و مستغلات می تواند میلیون ها سند از جمله اطلاعات شخصی صاحب خانه را بررسی کند و بهترین ارزیابی را در مورد ارزش املاک، بازسازی های انجام شده در ملک و سطوح بدهی به دست آورد. جمع آوری این اطلاعات برای مدیران املاک حداقل چند ساعت زمان می برد.

بهبود امنیت ساختمان: استفاده از هوش مصنوعی در املاک و مستغلات می تواند امنیت سرمایه گذاری های شما را بالا ببرد. در این حالت امکان تخلف و سرقت سرمایه کاهش پیدا می کند.

مدیریت املاک: هوش مصنوعی می تواند به ساده سازی فرآیندهای مدیریت دارایی مانند حسابداری صاحبخانه و ارتباطات مستاجر کمک کند.

 


کاربردهای هوش مصنوعی در املاک و مستغلات

حال باید هوش مصنوعی چگونه بر املاک و مستغلات تأثیر می گذارد و آیا نمایندگان املاک هنوز ضروری هستند؟

 


استفاده از داده ها برای تعیین رشد اجاره

یکی از تاثیرات مهم هوش مصنوعی در املاک و مستغلات، تعیین پتانسیل رشد اجاره است. هوش مصنوعی می‌تواند به شما در درک نحوه افزایش قیمت اجاره کمک کند، همچنین می تواند به شما کمک کند تعیین کنید کدام ملک تجاری بهترین بازگشت سرمایه را برای شما فراهم می کند و گزینه ای مناسب تر برای سرمایه گذاری می باشد.

زمانی که نوبت به پیش بینی رشد اجاره می شود، متغیرهای بی نهایتی وجود دارند. به کمک هوش مصنوعی در املاک می توانید داده های پیچیده قابل اعتمادتری داشته باشید و بر اساس تمام داده های موجود تصمیم بگیرید. در واقع شما می توانید از هوش مصنوعی در توسعه املاک و مستغلات و املاک تجاری استفاده کنید. در این صورت متوجه می شوید که تصمیم درستی گرفته اید. البته، وقتی نوبت به انجام پیش‌بینی‌ها بر اساس ابزارهای هوش مصنوعی می‌رسد، همیشه باید احتیاط کنید.

 


استفاده از هوش مصنوعی برای تعیین قیمت ملک

هوش مصنوعی در املاک و مستغلات می تواند تعیین کننده قیمت ملک باشد. این موضوع با داده های مختلف انجام می شود.

 • ویژگی های خانه
 • اطلاعات بازسازی
 • روند بازار مسکن
 • ارزش فروش خانه های محلی
 • مکان ملک

 

برخی از داده های دیگری که هوش مصنوعی در املاک و مستغلات ممکن است برای سنجش ارزش دقیق خانه ها جمع آوری کند عبارتند از:

 • آمار جنایت
 • وضعیت حمل و نقل
 • وضعیت روشنایی
 • میزان ترافیک و سروصدا
 • توسعه آینده

 

فرآیند خرید و فروش املاک زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. با کاربرد هوش مصنوعی در املاک و مستغلات امکان انجام این فرآیندها به شکل خودکار وجود دارد. در این حالت، هوش مصنوعی و املاک و مستغلات دست به دست هم می‌ دهند و به کاهش استرس فرآیند خرید و فروش خانه کمک می‌ کنند. با این حال، آیا هوش مصنوعی در صنعت املاک و مستغلات جایگزین مشاوران املاک خواهد شد؟ از آنجایی که نمی توان به طور کامل به هوش مصنوعی اتکا کرد، برای حداکثر کارایی آن باید از راه حل های هوش مصنوعی با نظارت آژانس های املاک استفاده کرد.

 


پیش بینی بازسازی ملک با هوش مصنوعی در املاک

با استفاده از هوش مصنوعی در املاک و مستغلات، پیش‌بینی اینکه یک ملک چه زمانی به تعمیر و نگهداری نیاز دارد، احتمالاً امکان پذیر خواهد بود. با تجزیه و تحلیل داده‌های دریافتی حسگر از ویژگی‌های ملک، هوش مصنوعی می‌تواند دقیقاً زمان نیاز به بازسازی را تخمین بزند. این موضوع به ویژه برای مالکانی که دارای چندین ملک برای مدیریت هستند، مفید خواهد بود. هوش مصنوعی همچنین می‌تواند تشخیص دهد که آیا عناصر موجود در ملک مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند یا خیر.’

 

BLOG BANNER HOBART22 - استفاده از هوش مصنوعی در املاک و مستغلات

مدیریت املاک پیشرفته

 


اتوماسیون خانگی با هوش مصنوعی در املاک

هنگام اجاره یک ملک ممکن است دلایل مختلفی باعث بالا رفتن هزینه قبض آب، برق و گاز شود. در این حالت بسیاری از مالکان برای صرفه جویی در انرژی برق، آب و گاز و جلوگیری از حوادث به سراغ روش های مختلف می روند. حسگرهای حرکتی کمک می کنند تا در مواقعی که کسی در راهروها نیست، چراغ ها خاموش شوند. کنترل ترموستات از راه دور هم می تواند وسایل سرمایشی و گرمایشی را در نبود افراد در منزل به خوبی مدیریت کند. تمام این موارد از کاربردهای هوش مصنوعی در مدیریت املاک هستند.

 

Connected City 1024x577 - استفاده از هوش مصنوعی در املاک و مستغلات

امنیت تجاری با هوش مصنوعی

 


تحلیل بازار با هوش مصنوعی

راه های زیادی برای پیش بینی اینکه وضعیت قیمت ملک در یک منطقه خاص چگونه خواهد شد، وجود دارد. برای تحلیل این وضعیت، شما می توانید به کسب و کارهای منطقه دقت کنید، همچنین می توانید به برنامه های توسعه محلی توجه کنید. این تحقیق و تفحص می‌تواند ساعت‌ها طول بکشد و در نهایت دارای محدودیت‌هایی باشد، زیرا افراد نمی‌توانند میلیون‌ها داده را به طور دقیق به ذهن خود بسپارند. از سوی دیگر هوش مصنوعی می تواند میلیون‌ها بیت داده از این منطقه را بررسی کند و ارتباط بین آن ها را به خوبی روشن کند. این داده ها شامل اخبار، آمار جرم و جنایت، افتتاح شرکت ها، سوابق ثبت کسب و کار و موارد دیگر هستند. بر اساس این داده ها می توان روندهای آینده بازار و سرمایه گذاری های بالقوه را پیش بینی کرد.

 


آشنایی با خطرات هوش مصنوعی در املاک و مستغلات

اگرچه هوش مصنوعی در املاک مزایای زیادی دارد، اما برخی از نقاط ضعف بالقوه نیز برای آن وجود دارد. مهم است که هنگام مواجه با هر فناوری جدید، اقدامات حفاظتی صحیح را اعمال کنید و در صورت لزوم با احتیاط عمل کنید. با افزایش نظارت بر دارایی ها توسط هوش مصنوعی، نگرانی های حفظ حریم خصوصی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. مستاجران ممکن است از نظارت هوش مصنوعی بر الگوهای رفتاری خود راضی نباشند. پیاده سازی این فناوری باید با رضایت مستاجران با توجه به نگرانی هایی که ممکن است داشته باشند، انجام شود. از طرفی این امکان وجود دارد که هوش مصنوعی دچار خطا شود.

در مواردی نیز برخی از مالکان نامناسب از هوش مصنوعی در املاک جهت کنترل و اعمال محدودیت برای مستاجران استفاده می کنند، مثلاً زمان استفاده از سیستم های گرمایشی را کم می کنند.

هوش مصنوعی دنیا را دگرگون کرده است. این هوش در حال حاضر به وسایل نقلیه به شکل اتوماتیک نیرو می دهد، فروشگاه های خرده فروشی ایده آل را تعیین می کند و سلول های سرطانی را در مراحل اولیه تشخیص می دهد. هوش مصنوعی در املاک و مستغلات هم دایره کاربردی زیادی دارد.

 


روش های استفاده از هوش مصنوعی در املاک و مستغلات

در اینجا چندین روش برای استفاده از هوش مصنوعی در املاک و مستغلات وجود دارد:

از تاثیرات مهم هوش مصنوعی در املاک و مستغلات این است که مشتریان بالقوه را به راحتی شناسایی کند. کارگزاران املاک و مستغلات در پیدا کردن مشتریان بالقوه برای املاک مختلف خود مشکل دارند. آن ها اغلب در نهایت چندین ساعت را صرف تعامل با افراد بالقوه غیرقابل تبدیل به مشتری می کنند. هوش مصنوعی بسته به داده‌های جمع‌آوری‌شده از بازدید وب‌سایت، صفحات فرود و تبلیغات دیجیتال، برای شناسایی بهترین مشتریان بالقوه وارد عمل می‌شود.

 

19 11 11 AI in Real Estate 1024x587 - استفاده از هوش مصنوعی در املاک و مستغلات

استفاده از هوش مصنوعی در املاک

 


بازاریابی محتوا با هوش مصنوعی در املاک

شرکت های تجارت الکترونیک در حال حاضر از مزایای برنامه های مصرف کننده و چت بات های مبتنی بر هوش مصنوعی بهره می برند. شرکت‌های املاک و مستغلات نیز با استفاده از همین فناوری برای ارائه محتوای سفارشی‌شده به مشتریان بالقوه اقدام می کنند. نقش چت بات ها در بازاریابی محتوا کاملاً مشهود است، زیرا بر آینده و دارایی کسب و کار تأثیر می گذارند.

 

چت بات‌های مجهز به هوش مصنوعی می‌توانند بدون هیچ پیام فروش سخت‌گیرانه یا تلاش‌های دیوانه‌وار برای دریافت اطلاعات تماس مشتری، به سوالات معمول مشتری پاسخ دهند. چت بات ها را می توان در املاک و مستغلات برای پرسیدن سوال های زیر از مشتری مورد استفاده قرار داد:

 • چه نوع خانه ای را ترجیح می دهند؟
 • بودجه آن ها چقدر است؟
 • مکان ملک ترجیحی آن ها کجاست؟

 


تجزیه و تحلیل املاک و ارزش گذاری آتی

قیمت مناسب امروز برای خرید خانه و فروش فردا با سود چقدر است؟ این سوالی است که در ذهن هر شرکت سرمایه‌محور ملکی وجود دارد. انجام ارزیابی یک ملک و پیش بینی ارزش بازار آتی آن کار دشواری است. قیمت یک ملک به عوامل بی شماری بستگی دارد و می تواند به یکباره تغییر کند، بنابراین، یک مشاور املاک ممکن است نتواند تمام جزئیات کوچک را پیگیری کند. اینجاست که هوش مصنوعی در املاک و مستغلات مفید خواهد بود.

هوش مصنوعی و مدیریت املاک

هر چه نمایندگان املاک اطلاعات بیشتری را در اختیار مشتریان احتمالی خود قرار دهند، شانس انجام معاملات برای آن ها بیشتر می شود. فناوری‌های هوش مصنوعی می‌توانند به شرکت‌های املاک و مستغلات کمک کنند تا اطلاعات دقیقی درباره یک خانه به مشتری ارائه دهند.

برای نمایه سازی فهرست املاک، هوش مصنوعی در املاک و مستغلات داده های بازار موجود و همچنین اطلاعات عمومی را ترکیب می کند، از جمله:

 • آمار جنایت
 • وضعیت حمل و نقل
 • منابع نور
 • اختلال صدا
 • مدارس
 • توسعه آینده
 • روند خرید

برای مثال، هوش مصنوعی می‌تواند آگهی‌های مشاوران املاک را برای خانه‌های «آفتاب‌گیر» با ارزیابی تفاوت‌های نور فصلی و زمانی از روز که ملک بیشترین نور را دارد، تأیید کند.

 

bigdata 1024x560 - استفاده از هوش مصنوعی در املاک و مستغلات

هوش مصنوعی در املاک

 


انتخاب ملک مناسب با هوش مصنوعی در املاک

هوش مصنوعی در املاک همچنین می‌تواند به شرکت‌ها این امکان را بدهد که بدانند بهترین زمان برای خرید یا فروش ملک چه زمانی است، از طرفی به آن ها کمک می کند تا قیمت‌های فروش یا اجاره آینده را پیش‌بینی کنند. برای این کار هوش مصنوعی می‌تواند از یک الگوریتم رگرسیون استفاده کند. این هوش ویژگی‌های املاک مانند اندازه، قدمت، تعداد اتاق‌ها و دکوراسیون خانه را برای رسیدن به محدوده قیمت مناسب در نظر می‌گیرد.

برنامه های جستجوی ملک از فیلترهای جستجوی پیشرفته مانند مکان، قیمت، تعداد اتاق خواب و اندازه و غیره استفاده می کنند، اما هنوز هم به دلیل فیلترهای نامناسب زیاد، یافتن خانه دلخواه سخت است.

هوش مصنوعی در املاک و مستغلات می تواند به مشتریان احتمالی کمک کند تا با محدود کردن جستجوی خود با معیارهای کمتر و کلیدی، انتخاب های مناسبی داشته باشند. این موضوع به این دلیل است که موتورهای پیشنهاد املاک هوش مصنوعی مانند سایر موتورهای پیشنهاد محصول که اخیراً راه اندازی شده اند، کار می کنند. آن ها ترجیحات ملک شما را ارزیابی می کنند و بهترین گزینه های موجود را ارائه می دهند.

 


مدیریت املاک

مدیریت املاک اجاره ای کار سختی است. موارد زیادی مانند درخواست‌ها و معاملات اجاره، ایجاد قراردادهای اجاره و اظهارات افشا در این فرآیند دخیل هستند. فناوری‌های هوش مصنوعی می‌توانند به روش‌های مختلف به ساده‌سازی مدیریت املاک کمک کنند.

 • ایجاد اسناد به صورت خودکار: با این کار به مشاوران املاک اجازه می دهند تا روی کارهای دیگر تمرکز کنند. هوش مصنوعی همچنین ممکن است اسناد املاک را برای اشتباهاتی مانند فیلدهای خالی، امضاهای گمشده و غیره اسکن کند.

 

 • استفاده از دستیاران هوش مصنوعی و چت بات ها می توانند ارتباط بین صاحبخانه ها، اجاره دهندگان و مدیران املاک را تقویت کنند. ربات‌های گفتگو می‌توانند به سؤالات متداول اجاره‌کنندگان پاسخ مناسب دهند و همچنین به‌طور خودکار صورت‌حساب‌ها و اعلان‌های خدمات را ارسال کنند.
 • هوش مصنوعی می تواند وظایف حسابداری را انجام دهد، همچنین می تواند سوابق معاملات اجاره، بدهی ها و مطالبات را نگه دارد و پرداخت های مالیاتی را به روز کند.

 


تاثیر هوش مصنوعی در املاک و تورهای مجازی

در سال های اخیر همه گیری کووید-۱۹ حرکت و سفر در سراسر جهان را محدود کرد و صنعت املاک و مستغلات به شدت از این موضوع تأثیر گرفت. به این ترتیب، از فناوری هوش مصنوعی در املاک استفاده شد تا صنعت املاک در تجارت باقی بماند. تورهای مجازی یک پیشرفت فناوری جدید در صنعت املاک و مستغلات هستند.

فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی در املاک به مشتریان این امکان را می‌دهد تا از منظره‌های سه بعدی از املاک بدون پا گذاشتن در محل ملک لذت ببرند. این فناوری دارای قابلیت هایی مانند بزرگنمایی، یادداشت های گفتاری و نمای پانوراماست. این موضوع به خصوص برای املاک واقع در خارج از کشور یا آن هایی که هنوز در حال ساخت هستند، مفید است. مالکان و مستاجران نیز می توانند جلسات منظمی را بدون ملاقات حضوری برگزار کنند.

 


یادآوری‌ها با هوش مصنوعی در املاک

هوش مصنوعی در املاک می‌تواند به ارسال یادآوری‌های خودکار به مستاجرین کمک کند. زمانی که اجاره‌شان در شرف پایان است یا زمانی که پرداخت موعد مقرر است. مدیران املاک می توانند یادآوری پرداخت ها و تاریخ های پایان اجاره نامه را به شکل اتوماتیک به هوش مصنوعی بسپارند. هوش مصنوعی می تواند شرایطی به وجود آورد که تمام پرداخت ها به موقع انجام شود، همچنین به کمک این هوش مستاجران می دانند که اجاره آن ها چه زمانی به پایان می رسد.

 


جفت کردن هوش مصنوعی با امنیت تجاری

هوش مصنوعی نه تنها نحوه دستیابی نمایندگان املاک به بینش‌های ارزشمند برای سرمایه‌گذاری و تعیین رشد اجاره را تغییر می‌دهد، بلکه برای اطمینان از ایمن ماندن دارایی‌های املاک نیز مفید است. امنیت تجاری را می توان با استفاده از هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل افزایش داد. این قسمت از مقاله در مورد برخی از کاربردهای اولیه هوش مصنوعی در امنیت تجاری می باشد.

 

Skyrocket.sh Helps Real Estate Agents Reach Clients More Efficiently with LinkedIn Automation and Artificial Intelligence 1024x576 - استفاده از هوش مصنوعی در املاک و مستغلات

مدیریت املاک با هوش مصنوعی

 


هوش مصنوعی و کنترل دسترسی

هوش مصنوعی در املاک را می‌توان با کنترل دسترسی جفت کرد. این جفت سازی کمک می کند تا داده‌های غیرعادی شناسایی ‌شوند. در نتیجه زمانی که سیستم شما فعالیت مشکوکی را تشخیص می‌دهد، هشدارها فعال می‌شوند. بدون هوش مصنوعی، داده های غیرعادی و تلاش های ناموفق برای ورود ممکن است مورد توجه قرار نگیرند، زیرا کارکنان امنیتی زمان لازم برای نظارت مستمر بر داده های کنترل دسترسی را ندارند.

با ایجاد هشدار هنگام شناسایی فعالیت های مشکوک و داده های غیرعادی، می توانید مطمئن باشید که ساختمان شما در برابر اشخاص ثالث و کاربران غیرمجاز محافظت می شود. این موضوع همچنین برای ایمن سازی سرمایه گذاری در املاک شما ضرورت دارد.

 


هوش مصنوعی و دوربین های امنیتی

دوربین های امنیتی معمولاً دو عملکرد را در سیستم امنیتی املاک تجاری شما انجام می دهند. آن ها به جلوگیری از جرم کمک کرده و به ارائه شواهد در تحقیقات بعد از وقوع جرم نیز کمک می کنند.

با این حال، با هوش مصنوعی در املاک و مستغلات، می‌توانید عملکرد دوربین‌های نظارتی خود را افزایش دهید. این نظارت شامل شناسایی فعالیت‌های مشکوک و ایجاد هشدار برای مدیران سیستم و کارکنان امنیتی می باشد. با این هشدارها، استفاده از دوربین های امنیتی برای جلوگیری از جرایم در اموال و ارائه مدرک پس از وقوع جرم امکان پذیر می شود. کارکنان امنیتی شما مسئولیت‌ها و وظایف دیگری دارند که مانع از نظارت مداوم دوربین ها می‌شوند، به این معنی که ممکن است آن ها رویدادهای امنیتی مهم را از دست بدهند. هوش مصنوعی امکان واکنش سریع‌تر به حوادث را فراهم می‌کند و می‌تواند کسب‌وکار املاک و مستغلات شما را از ضررهای ناشی از نقض امنیت نجات دهد. به این ترتیب امنیت لازم برای کسب و کار شما برقرار می شود.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا