سبک زندگی

مشاور املاک خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

بسیاری از شما با افرادی که مشاور املاک دارند و در این مورد فعالیت هایی را انجام می دهند آشنا هستید. از آنجایی که امروزه بازار خرید و فروش ملک پر رونق شده است هرگونه غفلت کوچک شما می تواند سرمایه شما را از بین برد. به همین دلیل است که شما باید به مشاور املاک خوبی اعتماد کنید و خرید و فروش املاک خود را از این طریق انجام دهید.

برای اینکه شما نزد مشاور املاک بروید بید در مورد ویژگی های آن آگاهی داشته بشید تا بهتر بتوانید به آنها اعتماد کنید و سرمایه خود را در اختیار آنها قرار دهید. مشاور املاک یکی از حرفه هایی می باشد که کسانی که در این حرفه مشغول به کار هستند باید با تمامی ویژگی های این حرفه آشنایی داشته باشند و به خوبی بتوانند فعالیت های خود را انجام دهند. هریک از تخصص های لازم را در مورد فعالیت های خود باید کسب نموده و از طریق تخصص هایی که دارند پاسخگوی پرسش های مردم باشند.

پس در نتیجه شما اگر می خواهید خرید و فروش املاک خود را انجام دهید باید به فردی اعتماد داشته باشید که تخصص های لازم را در این حوزه کسب کرده باشد و به خوبی بتواند فعالیت هایی را که در این مورد شکل گرفته است را انجام دهد. پس مشاور املاک یکی از مهمترین شغل هایی می باشد که باید ویژگی های مخصوص به خود را داشته باشد. در ادامه به طور مفصل در مورد خصوصیات و ویژگی های مشاور املاک خوب توضیح می دهیم.

 

 

ویژگی های مشاور املاک خوب به چه کسی گفته می شود ؟

امروزه کارهایی که دو طرف انجام می دهند و می خواهند ملک خود را خرید و فروش کنند به فردی امین و شاهد نیاز دارند که در این بین فردی مطمئن باشد تا معامله بین دو طرف به راحتی شکل بگیرد. این فردی که بین این دو طرف قرار می گیرد را مشاور املاک می گویند که در ابتدا این دو طرف را به یکدیگر معرفی می کند و بعد موجب می شود که بین آنها معامله ای شکل بگیرد. برای اینکه ویژگی های مشاور املاک خوب این معامله را شکل بدهد یک قرارداد قانونی تنظیم می کند که این قرارداد دارای کد رهگیری می باشد بعد که قرارداد را تنظیم نمود از آن ب هریک از طرفین یک نسخه ارائه می دهد.

در واقع باید بدانید که مویژگی های مشاور املاک خوب یک شخصی می باشد که بسیار مورد اعتماد بوده و هر دو طرفی که معامله را می خواهند برقرار کنند باید به او اطمینان کامل داشته باشند. اگر اطمینان و اعتمادی بین طرفین و مشاور املاک صورت نگیرد آنها به راحتی نمی توانند چک، اسناد و املاک خود را به راحتی به دست مشاور املاک بسپارند. یکی از مهمترین وظایف مشاور املاک این است که تمامی مدارک طرفین را مورد بررسی قرار دهد و از صحت و درست بودن آن اطمینان پیدا کند تا به هر دو طرف اطمینان دهد که مدارک آنها درست بوده و می توانند به یکدیگر اعتماد کنند.

برخی از افراد بر این گمان هستند که نیازی ندارند برای معاملات خود مشورتی انجام دهند و به تنهایی معاملات خود را انجام می دهند. در صورتی که هرچه قدر طرفین به یکدیگر اعتماد داشته باشند باید فردی را  به عنوان شاهد انتخاب کنند که به صورت قانونی تمامی مدارک آنها را مورد بررسی قرار دهد تا طرفیت با خیالی راحت معاملات خود را انجام دهند. اگر آنها به مشاور املاک رجوع نکنند و اختلافی بین آنها به وجود آید قانون برای آنها هیچ راهی را انتخاب نمی کند و مشکل آنها حل نمی شود.

یک مشاور املاک حرفه ای باید به گونه ای رفتار کند که در مرحله اول نیاز مشتریان خود را برطرف نماید و سپس برای خود به فکر کسب درآمد باشد. اگر این روش را به پیش بگیرد مشتریان اعتماد لازم را کسب می کنند و رضایت خود را با معرفی دوستان و نزدیکان خود به او اعلام می دارند. پس در نتیجه دقت داشته باشید که بهترین مشاور را برای انجام معاملات خود انتخب کنید تا هرگز دچار مشکل نشوید.

 

ویژگی های مشاور املاک خوب :

همانطوری که بیان کردی ویژگی های مشاور املاک خوب ویژگی هایی دارد که این ویژگی ها موجب می شود رضایت مشتریان بسیاری را به دست آورد.در ادامه این ویژگی ها را بیان می کنیم.

 

 

  1. درستکاری و صداقت :

کسانی که می خواهند در اتحادیه املاک و مستغلات شرکت کنند و در آنجا جایگاهی داشته باشند باید در کلاس های مختلف آموزشی شرکت کنند تا جواز مورد نیاز را برای ورود به این اتحادیه کسب کنند. با در دست داشتن این جوازها می توانند اعتماد مشتریان را به دست آورند و آنها از دست کاری و صداقت مشاورین مطمئن خواهند شد.

 

  1. اصرار و سخت کوشی :

یکی از ویژگی های مشاور املاک خوب خوب این است که روحیه سخت کوشی دارد و به دنبال بهترین راه می باشد تا رضایت مشتریان را به دست آورد. او برای اینکه به هدف خود برسد هرکاری که لازم باشد را انجام می دهد و زمان خود را برای رسیدن به آن هدف صرف می کند.

 

  1. شنونده خوب :

مشاور در ابتدا باید از احساسات و تفکرات مشتری خود مطلع شود تا بتواند به خوبی به او مشورت های لازم را ارائه دهد، در نتیجه باید بدانید یکی از مهمترین ویژگی هایی که مشاور خوب دارد این است که شنونده خوبی برای حرف های شما باشد. او اجازه می دهد مشتریان شکایات خود را اعلام کنند و سپس نقش یک مشاور خوب را ایفا نماید.

 

  1. شخصیت جذاب :

یکی از مهمترین چیزهایی که هر فردی مجذوب آن می شد شخصیت است. قطعا بیشتر مردم مجذوب شخصیت می شوند و رضایت بیشتری را از این طریق به دست می آورند.

 

  1. مهم شمردن جزئیات :

مشاور املاک خوب باید به تک تک نیازهای مشتری دقت شود و جزئیات خواسته های او مورد نظر قرار گیرد. مشاور املاک هرچه ریزبین تر باشد و به جزئیات بیشتر اهمیت دهد سریعتر می تواند قرارداد ببندد.

 

  1. علم و دانش فراوان :

بیشتر مشاورین املاکی که در این زمینه تحصیل کرده اند و مدارک تحصیلی دارند پیشرفت بهتری در این شغل خواهند داشت و نسب به همکاران خود از رشد چشمگیری برخوردار خواهند شد. بنابراین یادگیری و علم و دانش هم یکی از مهمترین ویژگی هایی می باشد که مشاورین املاک باید داشته باشند.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا