دانستنی های ملکی

ویژگی های یک مشاور املاک موفق

 

افراد بسیاری که در حرفه مشاور املاک فعالیت می کنند شاید بارها از خودشان بپرسند که ویژگی های یک مشاور املاک موفق چه می باشد و برای اینکه یک مشاور املاک موفق باشند باید چه اقداماتی را انجام دهند . بر این اساس آنها باید به خوبی با ویژگی های یک مشاور املاک موفق آشنا شوند و همچنین روش های آنها را دنبال کنند تا بتوانند موفقیت چشمگیری داشته باشند.

دنیای مشاوران املاک پر از افرادی می باشد که هریک از آنها حرفه خاصی را دنبال می کنند، برخی از آنها مسئولیت کارشناسی را بر عهده دارند، برخی دیگر ارزیابی ملک را انجام می دهند و افراد دیگری هم هستند که هریک از آنها گوشه کار را بر عهده می گیرند تا شغل آنها گسترده تر شود و همچنین بتوانند به همه اموری که مربوط به ملک می باشد رسیدگی کنند. در حقیقت باید بدانیم یا مشاور املاک موفق در باطن فعالیت گروهی بسیار قوی و منسجم دارد که هیچ چیزی نمی تواند آن را نابود کند.

در ادامه برخی از ویژگی های یک مشاور املاک موفق را بیان می کنیم تا آشنایی بیشتری با آن ویژگی ها داشته باشیم.

 

 

ویژگی های یک مشاور املاک موفق :

همانطوری که بیان کردیم و متوجه شدید یک مشاور املاک موفق باید ویژگی هایی  داشته باشد تا بتواند در شغل خود موفق باشد. اگر این ویژگی ها را رعایت کنند و در خود به خوبی پروش دهند بدون شک به یک مشاور املاک موفق تبدیل می شوند. در ادامه این ویژگی ها را بیان می کنیم.

 

  1. داشتن ذهن خلاق و حلال مشکلات :

شما قبل از اینکه وارد این شغل شوید باید از خودتان بپرسید که آیا می توانید در برابر مشکلاتی که به وجود می آید راهکارهای خلاقانه ای را ارائه دهید و آیا توان مقابله با مشکلات را دارید یا ندارید.  یک مشاور املاک موفق به خوبی می تواند چطور یک مشکل به وجود آمده را حل کند. او به خوبی می داند که چگونه یک ملک را در معرض فروش قرار دهد تا هرچه زودتر به فروش برسد.

 

  1. کارآفرین مشتاق :

یکی از ویژگی های افرادی که می خواهند در این شغل به موفقیت برسند این است که می خواهند خودشان رئیس باشند، به همین دلیل بیشتر مشاورین املاک این ویژگی را دارند. اگر می خواهید یک مشاور املاک موفق باشید باید انگیزه، تصمیم گیری و شوق خود را افزایش دهید تا از این طریق بتوانید به جایگاه بالایی برسید. شما باید تصمیمات هوشمندانه داشته باشید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن ملک را به فروش برسانید.

 

  1. صداقت و درستی :

اگر شما می خواهید در این شغل اعتبار همیشگی داشته باشید باید با مشترین خود صداقت داشته باشید و در مورد ملک که به می خواهید آن را به فروش برسانید تمامی مزایا و معایب آن را بیان کنید. اگر مشتریان متوجه صداقت و درستی شما شوند به رفتارها و گفتارهای شما اطمینان می کنند. یکی دیگر از راه هایی که نشان دهنده حرفه اخلاقی شما در این کار می باشد، عضویت در اتحادیه ملی املاک است.

برای اینکه مجوزهای لازم را کسب نمایید باید در کلاس های آموزشی شرکت کنید، و بعد از اینکه مرام نامه و منشور اخلاقی خود را دریافت نمودید می توانید اعتماد مشتریان را به دست آورید. بنابراین اگر شما می خواهید یکی مشاور املاک موفق باشید، که تمامی مشتریان به شما اعتماد داشته باشند باید در کلاس های آموزشی که مربوط به مشاورین املاک است شرکت کنید تا مجوزهای لازم را به دست آورید. در این کلاس ها به شما نحوه به دست آوردن رضایت مشتری را  می آموزند، بنابراین یکی از بهترین راه های به دست آوردن رضایت مشتری شرکت در این کلاس ها می باشد.

 

 

  1. سخت کوشی و اصرار :

یکی دیگر از راه هایی که شما می توانید یک مشاور املاک موفق خوب باشید این است که روحیه سخت کوشی داشته باشید. اگر شما می خواهید در کار خود موفق شوید و درآمد خوبی را از این شغل به دست بیاورید باید روحیه سخت کوشی خود را تقویت کنید.

شما باید برای اینکه آرزوهای مشتریان را به تحقق برسانید آدم پیگیری باشید، برای پیگیر بودن باید به شدت حواستان به بازار ملک و مسکن باشد. منظور از اینکه پیگیر باشید این نیست که زمان زیادی از زندگی خود را به اینکار اختصاص دهید بلکه منظور ما این است که باید شما فکر خود را به کار بیندازید و در نهایت کاری را انجام دهید که می دانید به نتیجه می رسد.

 

  1. علاقه به خانه و معماری :

اگر شما به خانه و معماری علاقه داشته باشید می توانید یک مشاور املاک موفق باشید. چرا که به دلیل علاقه ای که به خانه و معماری دارید اطلاعات شما نسبت به دیگر افراد بیشتر می شود و مشتریان به خوبی می توانند متوجه حرف های شما شوند. و همچنین می توانند دریابند که تا چه اندازه ای شما به بازار مسکن توجه دارید و اهمیت می دهید.

 

 

  1. داشتن شخصیت جذاب :

باید بدانید که یک مشاور املاک موفق، وظیفه اش این نیست که فقط ملک و مسکن را به فروش برساند، بلکه باید به خوبی بتواند داشته هایش را ارائه دهد. به همین دلیل نشان دادن خود واقعی بسیار اهمیت دارد، پس در نتیجه سعی کنید شخصیت اصلی خودتان را به خوبی نشان دهید و چیزی جز آنچه که هستید را به رخ نکشانید.

بسیاری از مردم بدون شک به افرادی اطمینان دارند که خوش برخورد، با صداقت و توانا هستند. همچنین مشتریان به راحتی می توانند با چنین افرادی ارتباط برقرار کنند و در نتیجه این ارتباطی که بین مشاور املاک و مشتریان صورت می گیرد رضایتمندی بیشتر می شود و زودتر ملک به فروش می رسد.

 

  1. توجه به جزئیات :

توجه کردن به جزئیات یکی از ویژگی های مشاور املاک موفق می باشد. کسی که شغل مشاور املاک را بر عهده می گیرد و می خواهد در این شغل موفق باشد باید به تمامی جزئیاتی که مشتریان بیان می کنند اهمیت بدهد، و بتواند آن چیزی را که مد نظر آنها می باشد را برایشان فراهم کند. اگر شما به جزئیات و خواسته های مشتریان اهمیت بدهید هرچه سریعتر به قرارداد نزدیک می شوید.

 

  1. داشتن علم و دانش :

زمانی که اطلاعات شما در مورد املاک و بازار محلی به روز باشد به خوبی می توانید به مشتریان خود خدمات ارائه دهید. همچنین اگر می خواهید در این شغل به موفقیت برسید و از شما به عنوان یک مشاور املاک موفق یاد کنند می توانید در رشته های دانشگاهی که مربوط به شغل شما می باشد تحصیلات خود را ادامه دهید. در این صورت درهای موفقیت و پیشرفت به روی شما باز می شود و شما می توانید به بهترین جایگاهی که می خواهید برسید.

همچنین یکی دیگر از مزایای ادامه تحصیلات در رشته مشاور املاک این است که نسبت به دیگر همکاران خود پیشرفت می کنید و در صف اول قرار می گیرد. بسیاری از افرادی که توانسته اند یک مشاور املاک موفق شوند و هر روز پیشرفت کنند، تحصیلات خود را ادامه داده اند و علم آنها در مورد املاک به روز می باشد.

 

  1. ساختن دایره ارتباطات وسیع :

مشاورین املاکی که بسیار موفق هستند سعی می کنند، شبکه وسیعی از ارتباطات را در محدوده و منطقه ای که فعالیت می کنند به وجود آورند. ارتباطات وسیع آنها شامل مشاورین املاک دیگری هم می باشد که از این طریق می توانند اطلاعات خود را در مورد ملک و مسکن هایی که در منطقه آنها وجود دارد بیشتر کنند.

 

  1. اطلاع از بازار محلی ملک :

یکی از مهمترین ویژگی های یک مشاور املاک موفق این است که با نگاه تیزبینانه خود به خوبی می تواند بازار املاک را که در منطقه خود وجود دارد را در نظر بگیرد و به خوبی تحت نظارت خود قرار دهد. مشاور املاکی که در کار خود موفق است به خوبی در مورد تغییرات ملک اطلاعات دارد، چرا که بر روی آنها متمرکز می شود و آگاهی خود را از املاک بسیار بیشتر می کند. این ویژگی باعث می شود که نسبت به همکاران دیگر خود برتری پیدا کند.

بنابراین در نتیجه باید بدانید یک مشاور املاک موفق به خوبی می تواند تصمیم گیری کند و در بدترین شرایط بهترین روش را به کار بگیرد. اگر شما می خواهید یکی از بهترین و موفق ترین افرادی باشید که در حرفه خود فعالیت می کند باید آگاهی های خود را در مورد این شغل بیشتر کنید. به بیانی دیگر در مورد شغل خود همیشه باید به روز باشید، در مورد بازار مسکن و ملک همیشه اطلاعات لازم را داشته باشید تا از این طریق بهتر بتوانید با مشتریان خود را رابطه برقرار کنید.

یکی از نکاتی که باید بسیار به آن اهمیت بدهید و هرگز آن را فراموش نکنید این است که ارزشمندترین سرمایه شما اعتمادی است که به مشتریان می دهید. اگر مشتریان به صداقت شما اطمینان پیدا کنند شما 10 گام از دیگر رقیبان خود جلوتر هستید، چرا که آنها همیشه برای خرید و فروش ملک به سراغ شما می آیند و در نتیجه درآمد شما بیشتر می شود. بنابراین سعی کنید در کلاس های آموزشی مشاور املاک شرکت کنید تا مجوزهای لازم را کسب نمایید تا از شما به عنوان یک مشاور املاک موفق یاد کنند.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا