دانستنی های ملکی

چند نکته اساسی برای پیدا کردن آپارتمان اجاره ای مناسب

چند نکته اساسی برای پیدا کردن آپارتمان اجاره ای مناسب

پیدا کردن یک آپارتمان اجاره ای مناسب که همه ی معیارهای مورد نظر شما را داشته باشد، قطعا کار دشواری است. ممکن است هفته ها و ماه ها دنبال دنبال یک مورد مناسب بگردید و در نهایت به دلیل کمبود زمان، ناگزیر از بین چند مورد نامطلوب، یکی را انتخاب کنید.

اگر تصمیم گرفته اید یک آپارتمان اجاره کنید اول از همه باید فکر کنید که دقیقا انتظار شما از یک آپارتمان اجاره ای چه مواردی است. هنگامی که معیارهای مشخصی برای انتخاب داشته باشید کارتان راحت تر می شود و می توانید گام های بعدی را درست بردارید. در این مسیر مشاوره با افراد آگاه هم کمک می کند تا سرعت کارتان بیشتر شود و در نهایت انتخابی داشته باشید که از آن رضایت کافی دارید.

 

گام های اولیه انتخاب آپارتمان اجاره ای مناسب

اولین گام برای اجاره آپارتمان مناسب تعیین سقف بودجه ای است که می توانید برای این کار جور کنید. برخی مواقع با اضافه کردن مبلغ اندکی به این بودجه، گزینه های خیلی بهتر و بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد.

البته این را هم در نظر داشته باشید که گاهی مواقع امکان دارد در نهایت موجر با مبلغ در دسترس شما موافقت کند؛ پس خیلی هم جای نگرانی نیست.

 

معیارهای آپارتمان اجاره ای مناسب را تعیین و اولویت بندی کنید

با توجه با شناختی که از خود دارید، معیارهایی که در میزان رضایت شما و کیفیت زندگی تان تاثیر مستقیم می گذارد را بنویسید و اولویت بندی کنید. معیارهایی که شامل انتخاب محله آرام و دنج یا پر رفت و آمد، فاصله آپارتمان اجاره ای تا محل کار یا محل هایی که زیاد به آنجا تردد دارید و هزینه این رفت و آمدها، هزینه ی اجاره و… می باشد.

 

تشخیص محله ی مناسب

منظور از محله ی مناسب تنها این نیست که آپارتمان اجاره ای در محله های بالای شهر واقع شده باشد، بلکه گاهی زندگی در یک منطقه که محله آرام و باصفایی دارد همه آنچه شما از محل زندگی انتظار دارید را به شما می بخشد.

پیش از هرچیز بررسی کنید که با بودجه ای که دارید در کدام مناطق می توانید آپارتمان اجاره ای مناسب پیدا کنید. نکته کلی که برای اجاره آپارتمان در تمام شهرها باید در نظر بگیرید این است که مناطق شمالی و جنوبی شهرها و مناطق حومه ای، به این دلیل که از سازمانها و نهاد های دولتی و غیر دولتی دور هستند معمولا شلوغی و رفت و آمد کمتری دارند. بهرحال به این مسئله توجه کنید که مرکز شهرها همیشه رفت و آمد و شلوغی بیشتری دارند و همچنین آلودگی هوا در این بخش ها، از سایر نقاط شهر بیشتر است.

 

House Calls Harlem Itiola Tseggai Au living room.0.1529012267 1024x683 1 - چند نکته اساسی برای پیدا کردن آپارتمان اجاره ای مناسب

 

منطقه ای که انتخاب کرده اید را بررسی کنید

مسلما امنیت از معیارهایی است که هر فردی با هر سطح بودجه ای که دارد آن را اولین اولویت خود می داند. پس بهتر است پیش از آنکه برای بازدید موارد آپارتمان اجاره ای وقت بگذارید، با ساکنان محله و حتی محلات اطراف در خصوص امنیت منطقه صحبت کنید و از آنها تایید دریافت کنید.

 

بازدید آپارتمانهای موجود در منطقه

گام بعدی در انتخاب آپارتمان اجاره ای مناسب بررسی گزینه های موجود در منطقه است. سعی کنید مواردی را که به معیارهای شما نزدیک تر است برای بازدید انتخاب کنید و اگر پس از آن زمانی باقی ماند برای اطمینان موارد دیگر را بررسی کنید.

 

به معماری آپارتمان توجه کنید

نقشه ساختمان از مواردی است که باید بطور ویژه مورد توجه قرار گیرد مواردی از قبیل محل قرار گیری اتاق خوابها،  دستشویی، حمام، اتاق نشیمن و نورگیر بودن و… که اهمیت ندادن به آنها در کمتر از یک هفته می تواند موجب نارضایتی شما از آپارتمان اجاره ای شود. حتی مواردی مانند  ضخامت و جنس دیوارها و میزان عبور صدا  هم می بایست مورد توجه قرار گیرد.

 

بررسی امکانات و منابع انرژی ساختمان

منابعی مانند آب، برق، گاز و تلفن و… را در ساختمان بررسی کنید و از صحت عملکرد هر کدام اطمینان پیدا کنید.

به این مسئله که آیا آپارتمان اجاره ای این منابع را بصورت مستقل دارد یا اینکه این منابع  با واحدهای دیگر بصورت مشاع استفاده می شود، اگر حالت دوم است، نحوه ی محاسبه هزینه مصرفی را نیز بررسی کنید.

 

studio intro 1024x632 1 - چند نکته اساسی برای پیدا کردن آپارتمان اجاره ای مناسب

 

دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی

دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی از جمله مواردی است که در کاهش هزینه های شما بخصوص در تهران تاثیر زیادی دارد. علاوه بر اینها مدت زمانی که برای رسیدن به محل کارتان طول می کشد هم در میزان استراحت و استرس شما تاثیرگذار خواهد بود. دسترسی به اتوبان ها و بزرگراهها را هم مدنظر قرار دهید. قطعا هرچه آپارتمان اجاره ای به بزرگراهها نزدیکتر باشید مصرف سوخت وسیله ی نقلیه شما کمتر خواهد بود. در نهایت دسترسی به فروشگاهها، مراکز خرید، بیمارستانها و مراکز درمانی و… هم اهمیت دارد و قطعا میزان رضایت شما از آپارتمان را افزایش می دهد.

 

انتخاب آپارتمان مناسب از میان گزینه های موجود

حالا وقت آن رسیده است که از میان موارد آپارتمان اجاره ای که بازدید کرده اید موردی را که بیشتر با معیارهای شما تطابق دارد انتخاب کنید. آپارتمان اجاره ای که بیشتر اولویت های شما را در بر می گیرد انتخاب کنید تا خیالتان راحت تر باشد. در این مرحله شما همه ی جوانب را بررسی کرده اید و بهتر است در کوتاهترین زمان ممکن تصمیم تان را بگیرید تا آپارتمان دلخواهتان را از دست ندهید .

 

نقش  مشاور املاک در اجاره آپارتمان مناسب چیست؟

مشاور املاکها داده های کامل و منسجمی از موارد آپارتمان اجاره ای منطقه و حتی سطح شهر دارند بنابراین گزینه های زیادی را در اختیار شما قرار می دهند. علاوه بر آن در هر یک از گام هایی که بیان کردیم، شما نیاز به یک مشاور املاک خبره با دیدی گسترده دارید تا در انتخاب مناسب به شما کمک کند. در مورد معماری ساختمان و مزایا و عیب های احتمالی هم ممکن است شما اطلاعات کافی نداشته باشید بنابراین کارشناسان می توانند مشکلات ساختمان را به شما گوشزد کنند. گاهی با وجود آنکه معیارها و اولویت های خود را می دانید در انتخاب آپارتمان اجاره ای مناسب مستاصل هستید در چنین مواردی هم مشاور املاک با برخورداری از کارشناسان باتجربه شما را به نتایج مطلوبی میرسانند.

 

مطالب بیشتر:
نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا