فضای ابری

آمازون درایو چیست

 

آمازون درایو

آمازون درایو که در گذشته با نام آمازون کلود درایو نیز شناخته می شد. در واقع یک برنامه ذخیره سازی ابری است که توسط آمازون مدیریت می شود. این سرویس فضای ذخیره سازی ابری ایمن، پشتیبان گیری از فایل های مختلف، اشتراک گذاری فایل ها و همینطور چاپ عکس را به کاربران خود ارائه می دهد. با استفاده از حساب آمازون فایل ها و پوشه ها را می توان از چندین دستگاه از جمله مرورگر های وب، برنامه های دسکتاپ، موبایل و تبلت منتقل و همینطور مدیریت کرد. Amazon Drive همچنین به کاربران آمریکایی خود اجازه می دهد تا با استفاده از این سرویس چاپ عکس و همینطور کتاب تصویری خود را سفارش دهند.

آمازون درایو در کشور های بزرگ از جمله ایالات متحده، کانادا، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، بریتانیا، ژاپن و استرالیا راه اندازی شد. هر مشتری آمازون 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان به اشتراک گذاشته شده با Amazon Photos دریافت می کند. Amazon Drive ذخیره سازی، سازماندهی فایل، اشتراک گذاری و دسترسی به همه فایل های خود در دسکتاپ، موبایل و تبلت فراهم می کند. اگر به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارید، Amazon Drive مجموعه ای از پلن های ذخیره سازی ماهانه و سالانه را برای کاربران خود ارائه می دهد و شما در صورت نیاز می توانید از آن ها استفاده کنید.

 

اشتراک گذاری و همگام سازی فایل

آمازون درایو امکان به اشتراک گذاشتن فایل هایتان را به شما ارائه می دهد اما انجام این کار فقط به برنامه موبایل و مرورگر وب محدود است. آمازون درایو یک لینک قابل اشتراک‌ گذاری را برای کاربران خود ایجاد می‌ کند. هر کسی که آن لینک را داشته باشد، می‌ تواند فایل های مختلف را با بقیه افراد به اشتراک بگذارد، دانلود کند و همچنین به آن ها نظر دهد.

 

همگام سازی و اشتراک گذاری فایل ها

در آمازون درایو کاربران می توانند فایل ها را از طریق لینک، ایمیل و برخی از پلتفرم های رسانه های اجتماعی با یکدیگر به اشتراک بگذارند. هنگام به اشتراک گذاری فایل ها از طریق برنامه تلفن همراه، می توانید یک فایل را به عنوان پیوست نیز به اشتراک بگذارید. این امر به شما امکان می دهد تصاویر را از طریق ایمیل و برنامه های مختلف مانند واتس اپ نیز به اشتراک بگذارید. از طریق برنامه مرورگر وب، می توانید فایل ها را به طور مستقیم در فیس بوک و توییتر با دیگران نیز به اشتراک بگذارید. فایل ‌های آپلود شده شما از طریق هر یک از برنامه‌ های Amazon Drive به‌ طور یکپارچه در تمامی دستگاه ‌های شما همگام‌ سازی می‌ شوند. این فایل ها از طریق دسکتاپ، وب و موبایل برای شما قابل دسترسی هستند.

 

امنیت

آمازون از رمزگذاری AES 256 بیتی برای فایل ‌های در حال انتقال و ذخیره شده در آمازون درایو استفاده می‌کند. احراز هویت دو مرحله ای نیز برای هر کسی که خواهان یک لایه امنیتی اضافی هستند در دسترس می باشد. امنیت آمازون درایو بر روی سرویس ذخیره سازی آمازون (S3) ساخته شده است.  AWS (سرویس وب آمازون) یک پلتفرم رایانش ابری است که توسط مشاغل و دولت ها استفاده می شود. این سرویس در ایمن نگه داشتن داده ها از چشمان ناخواسته و مجرمان عملکرد بسیار مناسبی دارد.

 

حریم خصوصی

در حالی که آمازون ممکن است به خوبی فایل های شما را ایمن نگه دارد، رویکرد آن به حفظ حریم خصوصی داده ها نسبتا ضعیف است. آمازون درایو همتراز با گوگل و مایکروسافت است و این موضوع ممکن چیز خوبی نباشد. آمازون علاوه بر این مورد، این حق را برای خود محفوظ می دارد که فایل های شما را کپی و همینطور اصلاح کند. همینطور آمازون می تواند از اطلاعات مربوط به فایل های کاربر برای سازماندهی آنها نیز استفاده کند. آمازون توانایی خود را برای انجام همه موارد فوق با بیان اینکه به بهبود تجربه کاربر کمک می کند نشان داده است. این امر به این معنی است که افراد زیادی در آمازون به اطلاعات شخصی شما دسترسی دارند.

 

پشتیبانی چند زبانه

از آنجایی که سرویس Amazon Drive در بازار های اصلی آمازون در دسترس است، برنامه ها به چندین زبان برای استفاده در کشور های مختلف پشتیبانی می شوند. زبان ‌های محبوبی که توسط آمازون درایو پشتیبانی می‌شوند عبارت اند از: انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی، پرتغالی، چینی و ژاپنی.

 

پخش کننده های رسانه دیجیتال در آمازون درایو

Amazon Drive همچنین در Amazon Fire TV و Amazon Video در سایر پخش کننده های رسانه و تلویزیون های هوشمند نیز تعبیه شده است. با داشتن این دستگاه‌ ها، کاربران Amazon Drive می ‌توانند عکس‌ ها و ویدیو های شخصی خود را بر روی صفحه ‌های تلویزیون مرور کنند یا آن ها را به صورت اسلاید مشاهده کنند.

 

ذخیره سازی عکس به طور نامحدود

آمازون یکی از معدود سرویس های ذخیره سازی ابری محبوب است که فضای ذخیره سازی نامحدود را به کاربران خود ارائه می دهد. البته برای به دست آوردن فضای ذخیره سازی تصاویر به طور نامحدود باید حساب اصلی آمازون خود را به Amazon Prime ارتقا دهید. اگر عکس‌ های زیادی دارید یا از علاقه ‌مندان به عکاسی هستید، داشتن گزینه‌ای برای ذخیره نامحدود عکس‌ ها در ابر آمازون یک مزیت عالی برای شما به حساب می آید. برای کسانی که به حجم زیادی فضای ذخیره سازی برای فایل های دیگر نیاز دارند، آمازون درایو پلن های ذخیره سازی ابری را تا 30 ترابایت نیز ارائه می دهد. در مجموع آمازون دارای 13 پلن پولی مختلف است که آن را به یکی از همه کاره ترین سرویس های ذخیره سازی ابری موجود تبدیل می کند.

 

سهولت استفاده Amazon Drive

شما می توانید از سه راه مختلف به آمازون درایو دسترسی داشته باشید: یک برنامه دسکتاپ، مرورگر وب و یک برنامه تلفن همراه.

 

اپلیکیشن دسکتاپ آمازون درایو

اپلیکیشن دسکتاپ Amazon Drive طراحی مینیمالیستی زیبایی را به کاربران خود ارائه می دهد که درک آن زمان کمی می برد. استفاده از سرویس گیرنده دسکتاپ بسیار آسان است و کسانی که به دنبال پشتیبان‌گیری و همگام‌ سازی فایل ‌های خود هستند در کار کردن با آن مشکلی نخواهند داشت. همانند برخی دیگر از سرویس های ذخیره سازی ابری در Amazon Drive هیچ پوشه همگام‌ سازی به صورت محلی در رایانه شما وجود ندارد. اما شما می ‌توانید پوشه ‌های خاصی را برای همگام ‌سازی خودکار از طریق این برنامه انتخاب کنید. Amazon Drive همچنین دارای همگام سازی پیشرفته برای به روز رسانی سریع تر فایل های ویرایش شده است.

می‌توانید فایل‌ های مورد نظر خود را در برنامه بکشید و رها کنید سپس انتخاب کنید که می خواهید فایل های شما در کدام پوشه ذخیره شوند. در Amazon Drive مرتب‌ سازی پوشه ‌ها بسیار آسان می باشد و در صورت تمایل می‌ توانید پوشه ‌های جدیدی را در محیط دسکتاپ خود ایجاد کنید.

 

رابط وب

در رابط کاربری آمازون درایو بیشتر عملکرد ها در سمت چپ رابط قرار دارند. با استفاده از رابط کاربری وب آمازون درایو شما به راحتی نحوه آپلود یک فایل را به همراه یک نمای کلی از فایل های اخیر، فایل های اشتراک گذاری شده و حذف شده خود را خواهید یافت. اگر ترجیح می دهید از دکمه آپلود استفاده نکنید گزینه کشیدن و رها کردن فایل ها نیز موجود می باشد.

برای فایل های حذف شده (که درایو آمازون از آن به عنوان سطل زباله یاد می کند) اگر کاربران از حذف آنها پشیمان شوند تا 30 روز فرصت دارند تا آنها را بازیابی کنند در آمازون درایو حذف یک فایل نیز ساده است. آمازون درایو با چیدمان طراحی خود کار بسیار خوبی انجام داده است که همین امر نحوه استفاده از آن را برای کاربران بسیار آسان می کند.

 

برنامه مرورگر وب آمازون درایو

برنامه مرورگر وب آمازون درایو به شما امکان می دهد عکس ها و فیلم ها را با وضوح بالا مشاهده کنید. همچنین یک صفحه در سمت چپ وجود دارد که به شما امکان دسترسی به عکس های آمازون را می دهد. با کلیک بر روی آن به یک صفحه جدید در مرورگرتان می ‌روید، در این قسمت شما فقط می توانید عکس‌ ها و ویدیو های خودتان را مشاهد کنید. همچنین می توانید چاپ تصاویر مورد علاقه خود را با چند کلیک ساده سفارش دهید این ویژگی در اکثر ارائه دهندگان سرویس های ذخیره سازی ابری وجود ندارد.

 

اپلیکیشن موبایل

مانند بسیاری از سرویس ‌های ذخیره‌سازی ابری دیگر اپلیکیشن Amazon Drive هم برای iOS و هم برای اندروید وجود دارد. با باز کردن اپلیکیشن Amazon Drive نمایی از هر یک از پوشه‌ های کاربران به آن ها نمایش داده می‌شود. همچنین می توانید از نوار منوی پایینی برای پیمایش بین فایل های اخیر و تنظیمات اپلیکیشن استفاده کنید. یکی از مواردی که ممکن است شاید پیدا کردن آن برای شما کمی سخت باشد دکمه آپلود است. این دکمه در داخل منوی جابجایی قرار دارد که می توانید آن را در گوشه سمت راست بالای برنامه پیدا کنید. در این بخش شما همچنین عملکرد های خاصی را پیدا خواهید کرد. که به شما امکان می دهد فایل ها و پوشه ها را انتخاب کنید، پوشه ها را بر اساس تاریخ مرتب کنید و پوشه های جدیدی را ایجاد کنید.

اگر ترجیح می ‌دهید که عکس‌ ها و ویدیو های جدید خود را به ‌صورت دستی آپلود نکنید. می‌توانید انتخاب کنید که فایل ‌هایتان به ‌طور خودکار از دستگاه تلفن همراه خود آپلود شوند. این قابلیت برای کسانی خوب است که روزانه تصاویر زیادی با تلفن هوشمند خود می گیرند.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا