تهران شناسی

باغ کتاب دنیایی رویایی برای همه ی انسان ها

 

درست است که سرانه ی مطالعه در ایران پایین است، اما این مسئله منجر نشده است که دوستداران کتاب در این کشور نیز کاهش یابد. باغ کتاب دنیایی رویایی است که انسان را در قصه ها فرو می برد. یکی از جدید مجموعه های فرهنگی که در تهران احداث شده است، و می توانیم این مجموعه ی فرهنگی را به عنوان بزرگترین مجموعه در خاورمیانه به شمار آوریم.

باغ کتاب جدیدا در تهران افتتاح شده است. از این رو در میان دوستداران کتاب از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. مکانی عالی که به راحتی می توانید در آن انواع کتاب های مورد نظرتان را پیدا کنید. کتاب خواندن همیشه انسان در رویایی عمیق فرو برده است.

علاوه بر آن مطالعه در زمینه های مختلف اطلاعات انسان را افزایش می دهد. باغ کتاب همچون یک دنیای جدید انسان را به سمت جاذبه های دیگری هدایت می کند. می توانید با ورود به این مکان تمامی احساس خاص خود را توصیف نمایید.

بیشتر افرادی که در زندگی ساعات مطالعه بالایی داشته اند، می توانیم به عنوان افرادی موفق در زندگی به شمار آوریم. باغ کتاب شما را برای رسیدن به هرآنچه می خواهید کمک می کند. تهران شهر بزرگیست اما باید بگوییم در این شهر هزار چهره، دستیابی به هر چه بخواهید ممکن است.

معمولا دانشجویان و دانش آموزان بسیار به دنبال کتاب های مختلف هستند. اما برخی از کتاب ها ممکن است به اسانی پیدا نشوند. باغ کتاب دنیایی رنگارنگ است که می توانید هر نوع کتابی را در آنجا پیدا کنید. کتاب هایی که شاید سالهای زیادی به دنبال آنها بوده اید.

 

دسترسی به باغ زیبا و پر از علم کتاب

این باغ زیبا در تپه های عباس آباد واقع شده است. تقریبا مکانی جنب کتابخانه ملی ایران در تهران. از این رو برای بازدید از باغ کتاب باید به این محل روید. ما در این مطلب قصد داریم روش های دسترسی به دنیا کتاب را به شما بیان نماییم.

تا به راحتی از هر مسیری که امکان داشته باشد، به باغ کتاب برسید. علاوه بر آن باید بدانید این باغ در چه روزهایی و در چه ساعاتی فعالیت می کند. تا برنامه روزانه خود را هماهنگ با بازدید از این باغ برنامه ریزی نمایید. این باغ در اصل محیطی کاملا مدرن و جذاب برای کسانی است که به مطالعه علاقه مند هستند.

برای دسترسی به باغ کتاب شما می توانید از چندین مسیر حرکت نمایید. علاوه بر آن وسایل حمل و نقل عمومی متفاوتی برای دسترسی آسانتر به این مجموعه فرهنگی برای افراد قرار داده شده است. استفاده از مترو می تواند یکی از روش های دسترسی به این مجموعه در تهران باشد.

خط متروی تجریش- کهریزک شما را به باغ کتاب هدایت می کند. می توانید از ایستگاه های مترو شهید همت و شهید حقانی استفاده نموده و به مجموعه فرهنگی کتاب برسید. این ایستگاه ها در اصل با فاصله ای برابر از مجموعه فرهنگی باغ در تهران قرار گرفته اند.

پس از این که از مترو پیاده شدید می توانید از دو مسیر خودتان را به باغ کتاب برسانید. می توانید با سوار شدن بر شاتل های برق که در نزدیکی مترو قرار دارند، به باغ برسید. یا این که 10 تا 15 دقیقه مسافتی را طی کنید و با دنبال کردن علائم به باغ زیبای کتاب برسید.

 

خرید بلیط و استفاده از خودرو شخصی برای رسیدن به باغ کتاب

یکی دیگر از روش های دسترسی به دنیای کتاب، استفاده از خودرو شخصی است. هرچند به دلیل وجود ترافیک های سنگین و آلودگی هوای تهران، استفاده از این روش را توصیه نمی کنیم. اما برای کسانی که نمی توانند به روش های دیگری به باغ کتاب دسترسی داشته باشند، استفاده از خودرو شخصی می تواند مناسب باشد.

این مجموعه فرهنگی دارای پارکینگ های طبقاتی زیادی می باشد. از این رو با استفاده از خودرو شخصی نگرانی برای مکان پارک اتومبیل نخواهید داشت. می توانید خودروی خود را در پارکینگ طبقاتی مترو شهید حقانی پارک نموده و با طی کردن مسافتی کوتاه، به باغ کتاب برسید.

حتی می توانید به جای پیاده روی، از شاتل های برقی نزدیک به مترو نیز استفاده نمایید. علاوه بر این پارکینگ، پارکینگ 40 هزار متر مربع عباس آباد نیز در نزدیکی باغ کتاب واقع شده است. می توانید از ضلع شرقی و حدفاصل کتابخانه ملی به این پارکینگ دسترسی داشته باشید.

پس از پارک اتومبیل خود در این پارکینگ به راحتی برای خرید کتاب به باغ کتاب مراجعه نمایید. این پارکینگ بزرگ در اصل دارای پنج طبقه بوده که گنجایش 3 هزار خودرو را در خود دارد. باید بگوییم پارکینگ عباس آباد که نزدیک به فرهنگستان جمهوری اسلامی است، نزدیک ترین پارکینگ به این مجموعه به شمار می رود.

پس از افتتاح این پارکینگ، دسترسی عموم به باغ کتاب آسان تر شده است. به راحتی می توان به این مجموعه مراجعه نمود و با خرید انواع کتاب های خواندنی، به خانه بازگشت. این نکته را به یاد داشته باشید که برای ورود به فضای عمومی این مجموعه نیازی به خرید بلیط نخواهید داشت.

از این رو اگر زمانی قصد مراجعه به باغ کتاب را داشتید، به خاطر داشته باشید که ورود به این مجموعه کاملا رایگان است. اما برخی از مکان های این مجموعه نیاز به تهیه بلیط دارد. شما می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح تا 9 شب به این مجموعه مراجعه نمایید.

اگر قصد دارید از مکان ها و بخش های مختلف باغ کتاب بازدید کنید، کافیست در ورودی این باغ اقدام به خرید بلیط یکجا و کلی نمایید. با این کار دیگر نیاز نیست برای بازدید از هر مکانی، به بخش ورودی مراجعه نموده و بلیط مربوطه را خریداری کنید.

در آینده ای نزدیک با آغاز به کار وب سایت باغ کتاب، می توانید به راحتی و به صورت آنلاین اقدام به رزرو و یا خرید بلیط در این مجموعه نمایید. پیشرفت تکنولوژی کار دوستداران مطالعه را آسان نموده است. پس با خیال راحت در خانه تصمیم بگیرید و برای خرید کتاب به این مجموعه مراجعه کنید.

 

 

چند نکته جالب در مورد مجموعه باغ کتاب

باید بگوییم بزرگترین کتابفروشی جهان که شعبه اصلی آن در نوبل نیویورک می باشد، در حال حاضر مساحتی معادل 14300 متر مربع دارد. پس از آن کتابفروشی پاول در پورتلند با مساحتی معادل 6300 متر مربع در رتبه ی دوم بزرگترین باغ کتاب جهان قرار گرفته است.

پس از این دو کتاب فروشی، کتاب فروشی استرند در نیویورک با مساحتی معادل 5 هزار متر مربع به عنوان سومین کتاب فروشی بزرگ و معتبر جهان معرفی شده است. حال باید بگوییم باغ کتاب تهران با مساحتی معادل 25 هزار متر مربع، وسعتی برابر با هر سه کتاب فروشی بزرگ جهان را در بر گرفته است.

با این اوصاف باید بگوییم باغ کتاب تهران از نظر مساحت مجموعه ای از کتاب فروشی های بزرگ دنیا را در خود جای داده است. نکته ی دیگری که می توانیم در مورد این مجموعه فرهنگی بیان کنیم، قرار گرفتن باغ در شمال اراضی عباس آباد و حاشیه بزرگراه حقانی می باشد.

این مسئله باعث شده است تا دسترسی به باغ کتاب از هر طرف برای عموم آسان باشد. می توانند به راحتی و از طریق مترو برای خرید کتاب به این منطقه مراجعه نمایند. دوستداران کتاب همیشه به دنبال آسان ترین و نزدیکترین مسیر برای رسیدن به این مجموعه هستند.

نکته مهم دیگری که می توانیم در مورد باغ کتاب تهران بیان کنیم، در این مسئله است که بزرگترین بخش های کتاب در این مجموعه مخصوص به کودکان و بزرگسالان می باشد. با مساحتی بیش از 25 هزار متر مربع. در این دو بخش می توانید 400 هزار عنوان کتاب را تهیه نمایید.

پس اگر به دنبال کتاب های زیبا و عالی برای اوقات فراغت خود هستید، کافیست به باغ کتاب در تهران مراجعه نمایید. می توانید هر نوع کتابی که مد نظرتان است را در این مجموعه یافته و خریداری کنید.

در باغ کتاب تهران، پردیس بزرگ علمی با وسعتی معادل 12 هزار متر مربع برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است. در این قسمت از مجموعه باغ زیبای کتاب، می توانید علاوه بر مطالعه از شهربازی علمی آن نیز بهره مند شوید. مکانی مناسب برای کودکان و نوجوانانی که به کتاب و کتابخوانی علاقه مند هستند.

 

مشخصات ویژه مجموعه فرهنگی بزرگ تهران

مجموعه زیبای باغ کتاب در سال 1383 در تهران احداث گردید. این مجموعه تقریبا به عنوان محلی دائمی برای نمایشگاه های تهران به شمار می رود. مدیریت شهری استان تهران در دوره های اخیر برای برگزاری نمایشگاه های معتبر و بین المللی خود، از این مجموعه استفاده نموده است.

حتی باید بگوییم بزرگترین گالری هنری کشور نیز در باغ کتاب به نمایش گذاشته شده است. مساحت این گالری هنری معادل 1700 متر مربع می باشد. فضایی عالی که در آن هنرمندان به عرضه هنر های تجسمی، نقاشی و اثار هنری زیبای خود پرداخته اند.

باید بگوییم همگی این مزایا و فضاهای بی نظیر در دل باغی بزرگ و فضای سبز فوق العاده در اراضی عباس آباد می باشند. می توانید در این محل علاوه بر مطالعه و بازدید از کتاب های زیبا، به قدم زدن در فضای مفرح نیز بپردازید. باغ کتاب خود به تنهایی می تواند به عنوان مکانی دیدنی در تهران به شمار رود.

یکی دیگر از مزایایی که می توانیم برای بازدید از باغ کتاب تهران بیان نماییم، نزدیک بودن این باغ به فرهنگستان زبان و ادب فارسی، کتابخانه ملی ایران و باغ موزه دفاع مقدس منجر شده است تا تمامی این مجموعه ها در کنار هم یک مجموعه عظیم فرهنگی را تشکیل دهند.

شما می توانید با مراجعه به هر یک از این مکانها، به راحتی از امکانات دیگر مجموعه های فرهنگ این منطقه نیز بهره مند شوید. باید بگوییم در آینده ای نزدیک قرار است بر روی بام کتابفروشی باغ کتاب، اقدام به ایجاد روف گاردن زیبایی صورت پذیرد.

با این حرکت می توان محیطی زیبا برای تفریح و سرگرمی نیز در باغ کتاب ایجاد نمود. تا علاوه بر مکانی دنج برای مطالعه، مکانی زیبا برای دوست داران مطالعه نیز ایجاد شود. می دانیم که مطالعه در فضای باز و سرسبز همیشه از مزیت و لذت فوق العاده ای برخوردار بوده است.

با ایجاد روف گاردن بر روی بام باغ کتاب، دنیای این مجموعه حقیقتا به قصه ها مانند خواهد شد. قصه های جذابی که ساعت ها در این مجموعه به مطالعه آنها خواهید پرداخت، می تواند برای شما دنیای زیبایی را به نمایش بگذارد.

علاوه بر تمام این زیبایی ها و ویژگی های باغ کتاب، باید بگوییم این مجموعه دنیای متفاوتی را نیز در خود جای داده است. باشگاه رباتیک ها که در میان انبوهی از کتاب همچون نقطه ای منحصر به فرد، به چشم می خورد. اعضای این باشگاه همگی دوره های تخصصی هوش مصنوعی را سپری کرده اند.

این اعضا قصد دارند تا تمام اطلاعات و دانسته های خود را با دیگر اعضای باشگاه و باشگاه های مشابه در سراسر دنیا به اشتراک بگذارند. کسانی که به ربات سازی علاقه مند هستند، می توانند به باغ کتاب مراجعه نموده و به عضویت این باشگاه در آیند.

 

 

طراحی و ساخت مجموعه بزرگ فرهنگی باغ کتاب

این مجموعه بزرگ در اصل دارای 4 بلوک مجزا می باشد. بلوک A محلی برای فروشگاه دائمی کتاب است. فروشگاه B در اصل دارای دالان شگفت انگیز، انبار و ورودی اصلی این مجموعه به شمار می رود. بلوک C تشکیل شده از آمفی تئاتر های اصلی، روباز و فروشگاه های محصولات فرهنگی و نگار خانه می باشد.

بلوک D باغ کتاب نیز در اصل سالی اصلی برای کودکان و نوجوانان، نمایشگاه های تخصصی و محل کارگاه های کودکان و نوجوانان می باشد. از این رو برای دسترسی به هر مکان مورد نظر باید بدانید به کدام بلوک در این مجموعه مراجعه کنید.

علاوه بر تمامی این بلوک های اصلی در مجموعه فرهنگی باغ کتاب، بلوار، نمازخانه، استریو، رستوران و دریاچه مصنوعی نیز وجود دارد. باید بگوییم باغ کتاب در اصل برای خود شهری کوچک به شمار می رود. شهری که دنیای زیبای کتاب نام گذاری شده است.

با ورود به این باغ خودتان را در سرزمین کتاب ها مشاهده خواهید کرد. می توانید یک روز عالی را در این مجموعه سپری نمایید. تجربه ای که شاید تاکنون فرصت کسب آن را بدست نیاورده باشید. باغ کتاب شما را به دنیای پر رمز و راز نویسندگان نزدیک می کند.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا