دانستنی های ملکی

بررسی خصوصیات مشاور املاک برتر

 

آیا می دانید ویژگی های مشاور املاک برتر چیست؟ او باید چه اطلاعاتی در اختیار کاربران قرار دهد؟ نگاه یک مشاور املاک برتر به خرید و فروش ملک و مستغلات به چه صورت است؟ قطعاً پاسخ به این سوالات می تواند بسیار عالی به نظر برسد. در این مقاله قصد داریم ویژگی های مشاور املاک برتر را به طور دقیق و ایده آل بررسی کنیم. مشاور املاک برتر آنچه که شما در ذهن خود دارید را محقق می سازد نه آنچه به نفع خودش باشد.

 

ویژگی های مشاور املاک برتر

یک مشاور املاک برتر سعی می کند تمامی اطلاعات لازم در زمینه هزینه سند، دفتر ثبت اسناد ، مالیات و کمیسیون را به مشتری اعلام نماید و از دروغ و یا فریب در این زمینه خودداری می کند.

می دانیم که در یک معامله قرار داد وجود دارد و به نوعی مبایعه نامه خرید نیز بخشی از معامله محسوب می شود، حال این برگه دارای ماده و تبصره های مشخصی است که باید به طور دقیق رعایت شود. در نظر داشته باشید که برخی از مشتریان نمی توانند به طور دقیق متوجه نوشته های موجود در برگه معامله شوند به این ترتیب یک مشاور املاک برتر سعی می کند به زبانی ساده توضیحات لازم را ارائه دهد و به این ترتیب سعی می کند که شرایط خرید را به نفع هر دو سمت معامله پیش ببرد.

قطعاً می بایست اطلاع دقیقی در خصوص پایداری و مقاومت سازه در دست مشاور املاک باشد و اطلاعات او در این زمینه می بایست جدید و کامل بوده و به نوعی ارائه این اطلاعات بدون دروغ و فریب بخشی از ویژگی های مشاور املاک برتر محسوب می شود.

موضوع دیگر اطلاعات دقیق در خصوص تعداد واحدهای آپارتمان است، برخی از املاک سعی می کنند از عنوان تعداد واحد دوری کنند و اصرار به بازدید مشتری دارند این در حالی است که مشتری حق دارند به طور دقیق پیش از اینکه به دیدن خانه برود در خصوص تعداد طبقات آن اطلاعات درستی داشته باشد. در نظر داشته باشید که عده ای از ساختمان های شلوغ با بیش از 30 واحد دوری می کنند به این ترتیب مشاور املاک برتر هرگز نباید پیشنهاد اجباری به مشتری بدهد.

پیش از بازدید منزل نیاز است همه چیز توضیح داده شود، تعداد واحدها در هر طبقه، طرز قرار گرفتن واحدها در کنار هم، میزان نزدیک بودن درب واحدها و … . یک مشاور املاک برتر قطعاً باید بتواند نگاه دلسوزانه به خریدار داشته باشد.

 

 

مشخصات مشاور املاک برتر

یکی از مهمترین موضوعاتی که باید یک مشاور املاک برتر در اختیار شما قرار دهد اطلاع از سیستم های سرمایش و گرمایش می باشد، یعنی مشاور املاک می بایست از میزان سلامت شوفاژخانه ها به طور دقیق اطلاعات کسب نماید و همینطور بررسی کند که موتورخانه ها دارای پنجره و یا تهویه هستند یا خیر. عموماً مشاور املاک سعی در بررسی این مورد ندارند.

موضوع دیگر نمای ساختمان است، نما تنها از حیث زیبایی بررسی نمی شود و باید فرید دوام نما را نیز مورد بررسی قرار دهد. در نظر داشته باشید که استفاده از سنگ های قابل شستشو خود یکی از امتیازهای مثبت در خرید خانه ایده آل خواهد بود.

 

 

شما از مشاور املاک برتر چه انتظاری دارید؟

برای اینکه نگاهمان به یک مشاور املاک برتر یک طرفه نباشد پرسشنامه ای طراحی کردیم و نظر افراد مختلف را در خصوص ویژگی های مشاور املاک برتر بررسی کردیم نتایج به دست آمده بسیار جالب است.

عده ای معتقد بودند که یک مشاور املاک برتر باید به ورودی ساختمان نیز توجه نماید و زمانی که پیشنهادی می دهد این موضوع را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهد در واقع بررسی حداقل عرض استاندارد برای ورودی ساختمان یک موضوع بسیار مهم است و باید رعایت شود. برخی از مشاوران املاک عموماً به دروغ اعلام می کنند که عرض راه پله ها باید حداقل 70 باشد که این رقم اشتباه بوده حداقل عرض استاندارد برای راه پله ها 90 سانتی متر است.

موضوع دیگر در این مسیر  ابعاد استاندارد برای پله ها است که بسیار از مشتریان به این موضوع تأکید داشته اند و نگران حوادث ایجاد شده برای کودکان خود می باشند و البته این موضوع در خانواده هایی که دارای سالمند هستند نیز یک گزینه بسیار مهم محصول می شود. ارتفاع پله ها باید 18 سانتی متر باشد و بیشتر از این گزینه عموماً خطرناک و آسیب رسان است. در نظر داشته باشید که یک مشاور املاک برتر قطعاً برای آپارتمان های بالای 4 طبقه به شما پیشنهاد گزینه های آسانسوردار را می دهد و سعی در متقاعد سازی شما در این زمینه با بهانه هایی همچون کوتاه بودن پله، راحت بودن رفت و آمد و … ندارد.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا