سبک زندگی

تأثیر روانشناسی املاک در افزایش معاملات

 

در نظر داشته باشید که روانشناسی املاک موضوع بسیار مهمی است و هرچه این موضوع بیشتر و دقیق تر مورد بررسی قرار بگیرد به این معنی است که فروش بیشتر است و به نوعی معاملات بیشتری صورت می گیرد. در واقع در روانشناسی املاک آنچه بسیار مهم است راهکارهای فروش بیشتر است. حال در این زمینه باید به طور دقیق متوجه شویم که درخواست و انتظار مشتری چیست و درک نیاز مشتری یعنی به کارگیری روانشناسی املاک. در این مقاله می خواهید نرخ تبدیل کاربران به مشتری را مورد بررسی قرار دهیم و تأثیر روانشناسی املاک در معاملات بیشتر را به طور دقیق بررسی نماییم.

 

تأثیر روانشناسی املاک در معاملات بیشتر

برخی از مشاوران می گویند توضیحات ما برای مشتری قابل قبول نیست و این سبب شده است که مشتریان خود را از دست دهیم چه باید کنیم؟ آیا باید به دنبال شغل دیگری باشیم؟ هرگز اینطور نیست. در این مسیر باید موضوعات بسیار زیادی مورد بررسی قرار بگیرد. یکی از موضوعات بسیار مهمی که در لاین روانشناسی املاک قرار دارد این است که توضیحات ارائه شده باید منطقی باشد یعنی باید با عقل مشتری سازگار باشد حال این یعنی چه. اینجاست که روانشناسی املاک وارد میدان می شود املاک باید بتواند مشتری را به طور دقیق آنالیز نماید او باید سعی کنید با توجه به نیاز مشتری صحبت کند. فرض کنید مشتری به دنبال خرید یک خانه حیاط دار قدیمی است و دوست دارد در حیاط خود باغچه داشته باشد این گزینه برای افراد در سنین بالا و بازنشسته بسیار دیده می شود در این شرایط اگر مشاور در مورد آپارتمان های چندین طبقه صحبت کند هرگز نمی تواند کاربر را به مشتری تبدیل کند! حتی اگر درست گفته باشد! یعنی چه که درست گفته باشد؟

فرض می کنیم من به عنوان یک مشاور املاک در خصوص یک واحد آپارتمان بسیار لوکس صحبت می کنم که سیستم های گرمایشی و سرمایشی بسیار قدرتمندی دارد و معماری بسیار زیبایی برای طراحی آن استفاده شده است اما آیا نیاز مشتری را تأمین می کند یا خیر. در واقع مشتری به دنبال یک فضا برای کاشت گل و گیاه است و آپارتمان برای او نقش زندان را دارد. اینجاست که مشخص می شود من به عنوان مشاور املاک پیشنهاد اشتباهی نداده ام اما آنطور که باید راه را درست نرفته ام. روانشناسی املاک یعنی شناسایی ذهن کاربر بدون اینکه خودش متوجه شود. املاکی که در این زمینه قدرتمند هستند عموماً می توانند به نتیجه بهتری دست یابند.

موضوع دیگری که مورد بررسی قرار می گیرد کمک کردن به مشتری برای کنار گذاشتن ترس است. بله در خرید یک ملک آنچه در ذهن مشتری است ترس و نگرانی بوده و همیشه فکر می کند که اگر دقت لازم را اعمال نکند ضرر می کند که البته این ذهنیت تا حد بسیاری درست است، در نظر داشته باشید که در روانشناسی املاک باید برخی نکات به طور دقیق بررسی شود یعنی برای اینکه مشتری ترس خود را کنار بگذارد باید به او اعلام نمایید که چه قصدی دارید و آنچه می گویید مستند است نه صرفاً تبلیغ.

 

 

روانشناسی املاک یعنی صمیمی با مشتری

در لیست قوانین روانشناسی املاک صمیمیت با مشتریان بسیار دیده می شود. در واقع باید مشتری خود بخواهد با شما ارتباط بگیرد، او باید به گفته های شما اعتماد داشته باشد و معتقد باشد که شما راست می گویید. این حس باید دو طرفه باشد بد نیست کمی با مشتری صمیمی تر شوید و از او بخواهید هر چه در ذهن دارد وارد میدان کند، مهم نیست خواسته های مشتری چقدر کودکانه به نظر برسد به هر حال او دوست دارد به نتیجه برسد و در این مسیر بررسی های لازم باید صورت بگیرد. بهتر است ثابت کنید که شونده خوبی هستید در روانشناسی املاک آنچه بسیار مهم است شنیدن است.

اغلب مشاوران املاک گوش خود را کنار گذاشته اند و سعی می کنند تنها از زبان خود استفاده کنند که اصلا قابل قبول نبوده و مشکل ساز خواهد بود. گاهی تغییرات بسیار جزیی در نحوه مشاوره سبب می شود که روانشناسی املاک به خوبی رعایت شود و کاربر شما تبدیل به مشتری شود. باید همیشه انگیزه در کار مورد بررسی قرار بگیرد این انگیزه است که سبب می شود پاسخ های منفی مشتری کمرنگ تر شده و جای خود را به پاسخ های مثبت بدهد. از یاد نبرید که درک کلمه کلمه از حرفهای مشتری وظیفه املاک بوده و در لیست شرایط مهم روانشناسی املاک قرار می گیرد. همه ما به دنبال بررسی موضوعاتی هستیم که بتوانیم روند خرید و فروش را افزایش دهیم به طوری که هر دو سمت معامله راضی باشند و در این مسیر آن کس که قوانین روانشناسی املاک را بهتر رعایت می کند برنده است.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا