فناوری املاک

تأثیر فناوری در املاک از نگاه مهندسان کامپیوتر

 

فکر می کنید تأثیر فناوری در املاک چقدر است؟ آیا برای خرید و فروش مسکن و املاک فناوری می تواند به کمک ما بیاید؟ چرا به محض ورود فضای ابری به دنیای املاک جامعه کاربری آن گستره تر شده است؟ تأثیر فناوری در املاک چیست و چه امکاناتی در اختیار شما قرار می دهد؟ پاسخ به سوالات بالا نیاز به یک بررسی دقیق و بنیادی دارد از طرفی نیاز است که زبان توضیح ساده و قابل درک باشد. در این مقاله سعی شده است تأثیر فناوری در املاک به طور دقیق و جدی بررسی شود به این ترتیب مشخص می شود که آیا تأثیر فناوری در املاک قابل قبول است یا خیر. با ما همراه باشید.

 

 

 

تأثیر فناوری در املاک از نگاه مهندسان

شاید نگاه کاربردی به فضای ابری در املاک همیشه نتواند پاسخگوی سوالات ما باشد به این ترتیب چه خوب است که تأثیر فناوری در املاک از دید مهندسان کامپیوتر نیز مورد تحلیل قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که به طور کلی وقتی یک کاربر به دنبال منزل است و بودجه مشخصی دارد قطعاً یک سری معیارها در ذهن وی نقش بسته است که دوست دارد دقیقاً طبق همان معیارها بررسی خود را آغاز نماید اما آیا در مشاوره املاک پیشنهادهایی که به وی می شود فیلتر شده طبق سلیقه او خواهد بود؟ قطعاً اینطور نیست در واقع روش های کاغذی در املاک اغلب اوقات با اغراق همراه هستند و این روند سبب دلزدگی خریدار می شود. اما تأثیر فناوری در املاک به این صورت است که کاربر با آرشیو بزرگی از آگهی های ثبت شده روبرو است و می تواند به دلخواه خود در ابتدا طبق سلیقه خود به برخی از موارد اولویت دهد و یا بازدید از گزینه هایی که از سلیقه وی دور هستند را به زمان دیگری واگذار نماید. در واقع تأثیر فناوری در املاک تمرکز بر آنچه کاربر میخواهد.

 

تأثیر فناوری در املاک یک نوع خوش شانسی است

ما خوش شانسی را نیز در لیست تأثیر فناوری در املاک قرار داده ایم و البته مطمئن هستیم که شما از شنیدن این کلمات تعجب می کنید. در واقع فناوری در املاک تنها به این دلیل که دسترسی خریدار و فروشنده به هم به صورت غیر حضوری باشد نبوده و این گزینه تنها یک بخش از کار است. تأثیر فناوری در املاک سبب خوش شانسی برای هر دو طرف معامله است.

در واقع خریدار و فروشنده با یک محیط کاملاً شسته و رفته روبرو هستند و سردرگمی در چنین محیط هایی بسیار کم است. در نظر داشته باشید که به طور کلی تمامی روال مانند خرید و فروش و رهن و اجاره و معاوضه و … همگی دارای بستر آنلاین بوده و شما شانس بیشتری در ارتباط گیری دارید این یعنی دست شما بازتر است و می توانید ملک خود را با قیمت بهتری به فروش برسانید از طرفی خریداران می توانند گزینه هایی را انتخاب نمایند دقیقاً با خواسته آنها مطابقت دارد.

در واقع تأثیر فناوری در املاک سبب می شود که بتوانید یک ملک کاملاً اکازیون را خریداری نمایید دقیقاً طبق آنچه در ذهن شما می باد.

 

تأثیر فناوری در املاک از دید موتورهای جستجو

به طور کلی موتورهای جستجو نقش مهمی در زندگی ما ایفا می کنند و سبب می شود که در کسری از ثانیه به آنچه در ذهنمان است دست یابیم موتورهای جستجویی که در این سیستم ها به کار می رود کمی متفاوت از روال کاری گوگل است، در واقع موتور جستجو شروع به بررسی فضای ابری می کند و در ابتدا به سراغ فضاهای ذخیره سازی نزدیکتر با نیاز با کاربر می رود. موتور جستجویی که استفاده شده است صادق است، به هیچ عنوان دنبال اغراق نمایی نمی باشد، همه تمرکز آن بر روی نیاز کاربر است و هرگز نگاه خود را به صورت کلی تنظیم نکرده و به نیازهای کاربران نگاه جزیی و ریزبینانه دارد. پوشش دهی و دایره پیشنهادهای آن بسیار گسترده از یک مشاور املاک سنتی است.

در نظر داشته باشید که میزان تأثیر فناوری در املاک را می تواند به طور کلی در دو بستر بررسی کرد، بستر اول از نگاه کاربر است که می تواند در ابتدا تمامی بررسی های لازم و پیشنهادهای موجود را بررسی کرده و سپس به سراغ بخش های دیگر برود و گزینه دوم برای فروشندگان است که دیگر نمی توانند اطلاعات دروغ تحویل دهنده و به این ترتیب دسترسی به خریداران واقعی برای آنها بسیار آسانتر می شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی وقتی می خواهید از تأثیر فناوری در املاک مطلع شوید باید یک مقایسه بنیادی بین املاک سنتی و مدرن داشته باشید به این ترتیب مشخص می شود که هدف طراح از این محیط رضایت مشتری می باشد.

قدر زمان خود را بدانید و از یاد نبرید که عموم کسانی که قصد خرید و فروش ملک دارند به دنبال بستری سالم بوده که برایشان سودآور باشد و تأثیر فناوری در املاک دقیقاً در همین نقطه به طور واضح مشخص شده است.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا